Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #79335424

    törölt tag

    válasz FeRRaR1 #36 üzenetére

    Nem teljesen értek egyet veled. Az NFC és a kábel nélküli töltés relatív költséges technológiák. Az androidos automatizáló programok meg tudják különböztetni a hálózati töltőt az autóstól. Ha bedugod a szivargyujtós töltőt, azt tudják eseményként kezelni. Olyan beállítást, programindítást lehet rendelni ehhez az eseményhez, amilyet csak akarsz.
    Ami a blackbox alkalmazásokat illeti, telón ezek nem közvetlenül kamerából, hanem screencast videóból dolgoznak. Nem tartom praktikusnak e funkció integrálását. Erre sztem célhardvert kell használni. Ezek tucatszám beszerezhetők. Arról nem is szólva, hogy nem biztos, hogy praktikus ugyanoda elhelyezni a telót, ahova a blackbox kamerát.

  • #79335424

    törölt tag

    válasz FeRRaR1 #38 üzenetére

    Ami az NFC -t illeti, tulképp igazad van. Sőt, semmilyen technika nem kell hozzá. A tartónak nincs külön teendője csatlakoztatásnál. Legalábbis olyan, ami NFC chipet igényelne. Nyomsz egy matricát rá és jónapot. A többit elvégzi a telóban levő NFC. Te használtál már ilyen blackbox alkalmazást? Mert én igen. Többet is. A következőket tapasztaltam:
    - a telókban levő kamera optika nem erre van optimalizálva. Szélesebb látószögre lenne szükség.
    - a felvétel szempontjából megfelelő elhelyezés nagyon kényelmetlen az érintőképernyő (vagyis az egyéb funkciók) kezelése és egyáltalán a betekintési szög szempontjából.
    - a kamera optimális helye (személyautóban) a tükör és a szélvédő között lenne, de oda teljesen értelmetlen berakni egy telót
    - mivel a telón futó blackbox alkalmazás más szisztéma szerint rögzíti a képet, ezért eléggé erőforrásigényes a rögzítés. Mindezt úgy, hogy közben tűz rá a nap.
    - éjszaka sz@rt sem ér az egész
    Szóval lehet telóból blackboxot tákolni, de jelentős kompromisszumok árán. Itt is érvényesül a mindenes megoldásokra vonatkozó mondás. Ami mindenre jó, az igazából semmire se. Én inkább egy olcsó célkütyüt használok, minthogy a telót nyüstöljem ilyen körülmények között. Akad annak egyéb feladata is az autóban. Sőt, nálam nem ritka, hogy egyszerre 3 droid dolgozik. Igaz, én nem hobbiautós vagyok, vezetek mindent, ami gurul robogótól, a 40 tonnásig.

  • zeg

    senior tag

    válasz FeRRaR1 #38 üzenetére

    Futottam anno pár kört mire leesett hogy a telefon nem alkalmas blackboxnak. Mert.:
    -Látószög kicsi, szinte csak azt látja a teló ami előtte van, az autós kamerák általában 150fokos tartományban rögzítenek.
    -Sötétben jobban lát mint akármelyik mobiltelefon, a tesztek alapján talán a legújabb Nokia 920-as képes valamennyire versenyre kelni vele 'sötétlátásban'
    -Az autós blackbox kamera nem mpg avi satöbbi formátumba rögzít,maga formázza a memóriakártyát és teszi fel rá ekkor saját ROM-ból a lejátszóprogramot, így kizárólag 1 db exe fájlt fogsz a memóriakártyán találni, ami maga a lejátszóprogram és csak elindítani tudod, módosítani nem. Ebből a lejátszóból mely csak a memóriakártyáról tud elindulni, kizárólag exportálni lehet a videót valamilyen formátumba. Vágni csak az exportált videót lehetséges, nem tudsz belenyúlni a kártyára rögzített anyagba, legfeljebb kitörölni. Így a szakértői vizsgálat után ügyvéd nem tud belekötni.
    Nekem ilyen van: [link] a többi autós kameráról nem tudok nyilatkozni

    3dfx cuccokat keresek megvételre

Új hozzászólás Aktív témák