Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Somatom

    veterán

    válasz udash #45 üzenetére

    Mindegyiknek megvan a maga létjogosultsága. A pedelec sem marhaság. Nem véletlen a népszerűsége. Több bringagyár már leállt az analóggal, csak pedelecet gyárt. Itthon is van rá támogatás.

    [ Szerkesztve ]

    Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

  • Somatom

    veterán

    válasz udash #48 üzenetére

    De, van tapasztalatod? Nekem van e-rollerem, pedelecem, "füstösből" robogóm, nagymotorom, autóm. Ezek közül a pedelec -kel és a Harley -val közlekedek a legszívesebben.

    [ Szerkesztve ]

    Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

  • tordaitibi

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz udash #46 üzenetére

    Igazat adok ebben neked.
    De egyvalamit ne felejtsünk el.
    Mindenkinek, ismétlem a világon mindenkinek óriási felelőssége van (lenne) ebben.
    A fogyasztónak legesgelsősorban. De a fogyasztó, némileg önhibáján kívül egy megvezetett barom akit terelgetnek, a minden pillantaabn rázúdított promóció és életmód ajánlatokkal.
    Vegyél Calgont, cserélj telefont, a gyártó tudatosan kinyírja a saját néhány éves, még működő termékeit, megöli műszakilag a tervezett elavulással és morálisan az elavultatással. Ez meg a gyártó felelőssége. Meg a médiáé is lenne de ez el se várható ebben a moslékmédiának sem nevezhető szennyáradattól.
    Az EU-t perpill épp körberöhögik meg utálják az 5 éves kötelező terméktámogatás bevezetése miatt.
    És nem lenne ez jó? Dehogynem csak megvalósíthatatlan mert 1 perc alatt nem lehet rendbehozni egy 150 éves fogyasztói társadalmat, annak iszonyat pazarlását nem lehet holnapra megfékezni.

    Nekem 15 éves a fűnyíróm, ezalatt cseréltem 2x kést, 2x késtartót, egyszer megcsapágyaztam a motort, volt egy segédfázis kondi csere és legutóbb pár éve vettem rá 4 új kereket mert szó szerint kiestek a kerekei.
    Namost ez a legutolsó mellbevágott mert a 4 kerék 8800Ft volt. Ha mindent összeadok, már bőven vehettem volna egy új fűnyírót. De én megjavítottam, addig meg is fogom amíg egyáltalán meg lehet.
    Csak mint a kerékcsere, majdnem gazdasági totálkár. Ha egy új gép 18ezer, akkor a 4 kerék hogyan lehet 8800...? Hát úgy hogy a gyártó elmehetne az édes anyjába hogy ennyiért árulja, ez az ő felelőssége lenne hogy emberi áron biztosítson tartalékalkatrészt. De nem, 40-50x haszonnal árulja, aki hülye mint én az meg is veszi. A többi meg kivág a szemétre egy jó gépet amire csak 4 kerék kellene. Ez a tetű megoldás figyelhető meg mindenhol, pl. egy 90ezer forintos mosogatógéphez 78ezer Ft a szivattyú.,
    egy 300ezer forintos kombicirkóhoz a vezérlőpanel 160ezer (javítás nincs!! csak csere, egy 20 forintos alkatrész miatt megy a kukába a panel), a váltószelep 71ezerFt, mire ezeket a szerelő kicseréli pont egy új készülék ára. No komment, megy a gép a szemétdombra.
    Na ezeken kéne változtatni.

  • Somatom

    veterán

    válasz udash #59 üzenetére

    Mi az, hogy önbecsapás? Ezt általában azok írják, akik sporteszközként tekintenek egy bringára. Még az ő álláspontjuk is vitatható (mivel a rásegítés nem feltétlenül jelenti az emberi erőkifejtés csökkenését), viszont ők a kisebbség. A többség számára a bringa közlekedési eszköz. Ilyen minőségében minél könnyebb vele az A -ból, B -be eljutás, annál jobb.
    Amikor költöznöm kellett, akkor külön helyet kellett bérelnem a motoromnak, meg a robogómnak, mert az új pecónál nem tudtam elhelyezni. Most a város másik felén laknak. Pont azért lett pedelec, mert ezt be tudom vinni a tárolóba. A rollerem pedig az autómban lakik. Ha csak a piacra ugrok le, oda még jó a roller, de egy városi ügyintézős körhöz már kevés és lassú. A vezetése is nehézkesebb, mint a bringáé (kis kerék, instabil pozíció, elégtelen fék, stb.)

    [ Szerkesztve ]

    Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

  • Somatom

    veterán

    válasz udash #67 üzenetére

    Pedig, sztem egyértelmű. Egy analóg bringán nem tudsz rásegítést kapcsolni, hogy ne izzadj meg, viszont egy pedelecen bármikor kikapcsolhatod, ha izzadni akarsz.

    Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

Új hozzászólás Aktív témák