- Milyen okostelefont vegyek?
- Okosóra és okoskiegészítő topik
- Xiaomi 13 - felnőni nehéz
- Garmin Forerunner 970 - fogd a pénzt, és fuss!
- Xiaomi 14T - nem baj, hogy nem Pro
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- iPhone topik
- India felől közelít egy 7550 mAh-s Redmi
- Bemutatkozott a Fairphone 6
- Magisk
Új hozzászólás Aktív témák
-
Stenly
tag
Egy kategóriánkénti ranglista természetesen többlet infó. Én kíváncsi lennék egy ilyen felsorolásra. Magam fel tudok állítani 1 rangsort a saját 4 féle kompaktom közt. cuccok: De én csak 1 újonc vagyok. Az igaz viszont, h lelkes.
Az ajánlási plecsni amúgy eleve hasznos információ.
-
Stenly
tag
100 éve a HiFi Magazin választott etalon készülékeket a tesztjeikben. Ám akkor 1 -2 tesztelni való kütyü jött be évente. Nagyon is követhetőek voltak az események. Továbbá könnyen körvonalazódott a néhány kapható berendezés közül melyik a "legjobb". Okés. Túl vagyunk ezen.
A mostanság piacon lévő fényképezőgépeket véve óriási a kínálat. A választást ez nem könnyíti. Még mindig ott tartunk, h nem tudjuk pontosan mit rejt a doboz. Hosszútávon beválik-e avagy megbánás a vége. Sajnos a kocsikkal is meg még sorolhatnám mennyi mindennel így van ez.
Legutóbbi fgép vásárlásomat a saját tapasztalatom szerint tettem. De ez a tapasztalat már nem kevés pénzemben van.
És ha képminőségben nekem ez utóbbi az etalon, akkor szolgáltatás terén messze nem.
-
Stenly
tag
Úgy általában hiányolom 1-1 teszteket író oldalnak az úgynevezett ETALON választását. Ide vonatkozólag meg kellene állapítani, h a G12 képminőséget tekintve jobb-e az elődjénél? (Persze nem várható.) Szerintem nem elég felsorolni a pozitívumokat és negatívumokat. Ki kell jelenteni melyik gép készíti a kategóriájában a legjobb képet. Holtverseny belefér. Csak is a képminőséget keresve!
-
Stenly
tag
Azzal az érdekes jelenséggel kell megbirkózni a gyártóknak, h saját maguk a konkurenciájuk. Ugyanis ha már Canon G-re vágyom, akkor a tavalyi "olcsóbb" G11-et veszem. A G 12-t meg 5 év múlva, amikor ezt megunom.
-
Stenly
tag
A csúcskompakt alapvetően szűk szegmens. Szokásra is épül ezeknek a gépeknek a kiadása. Úgy érzem a Canonnál mindenképp. De ott a Nikon ahol sokáig vártak a p7000-el. Ebből a bizonytalanság érezhető Nikonéknál. Samsung és Panasonic található a versenyben. Ők inkább feltörekvésből nyomulnak. Asszem. Sok gyártó nem is foglalkozik ezzel a kategóriával.
Én személy szerint azt tippelem a jövőre nézve, hogy ez a kategória ha nem is tűnik el, de le fog lassulni az új gépek kiadásának üteme. Esetleg jobban árasítják és még lehet 1 dobásuk.
-
Stenly
tag
Neked nem volt ilyen géped. Sebaj!
-
Stenly
tag
Gyerekek én most vettem mérgemben mindjárt 2 Nikon coolpix 4300-ast! 2002-es széria. Nem őrültem meg! Sőt! Aki ismerte ezt a gépet máris irigy. 4 mp max felbontás. Lemossa a mai kompaktokat. Abból az időből tudnék említeni még néhány jól sikerült kompaktot. Akkoriban más volt a helyzet a kompaktok körül. Feldobok majd néhány tesztképet. Készítsétek a pelust!
-
Stenly
tag
válasz
feketepeti #35 üzenetére
"megapixel buzulást is visszavették. 12-14 és most csak 10!!!"
De hát még ez is sok! 5-6 mp mért nem elég 1 kompaktban? Mert használhatóbb képe lenne?
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- BESZÁMÍTÁS! Asus ROG Flow Z13 + ROG XG RTX 3070 - i9 12900H 16GB DDR5 RAM 1TB SSD + RTX 3070 8GB WIN
- Xiaomi Redmi A3 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- BESZÁMÍTÁS! ASUS B450 R7 1700X 16GB DDR4 512GB SSD RX 580 8GB Rampage SHIVA Corsair 450W
- Bomba ár! Dell Inspiron 15 5578 2in1: i7-7GEN I 16GB I 256SSD I 15,6" FHD Touch I Cam I W11 I Gari!
- Eredeti Lenovo 230W töltők - 4X20Z83995
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest