Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ziyan

    tag

    Aki még mindig hülyeségnek tartaná a felhőt: nekem egyetemistaként (mérnökinfó) nagyban megkönnyíti a dolgom... minden jegyzetet/házit/stb felhőben tárolok (vagyis a dropbox mappában, így offline is megy). Hét közben laptoppal űzöm az ipart, így az töltögeti fel a fájlokat a felhőbe, hétvégén (a hétvége pénteken kezdődik, így majdnem a hét fele) pedig hazajövök, és asztali gépet használok, mert ugyebár egy 23"-as fullhd monitoron fényévekkel kényelmesebb a tanulás, kötprog írás, stb, mint egy 15 colos laptopon. Amióta felhőt használok, nem kell vesződnöm a másolgatással a gépek között, ezt megteszi helyettem a dropbox kliens, ezzel értékes időt spórolva nekem :) ha pedig valakitől segítségre lenne szükségem (pl. programozó ismerős, rokon), akkor egyszerűen belépek nála a webes felületen, nem pedig pendriveot hurcolok magammal... ja, és ha nagyon parásak a dolgok, akkor még út közben (heti 2x1.5 óra) is elérem az összes dokumentumomat a telefonomról, ami egyébként a vele készített fényképeket is tölti a dropboxba (egyetemisták +25gb-t kapnak ingyen), így még azoknak a másolgatásával sem kell vesződnöm :D

    Arról pedig már ne is beszéljünk, hogy ha véletlen leesne a notim (ami egyébként sosem fog megtörténni :DDD ), benne a HDD-vel az összes fontos infóval, házival, félkész kötproggal, bennük sok-sok munkaórával... nem kicsit lennék ideges, így viszont egyszerűen visszaállítok mindent a felhőből.

    Az én adataim pedig nyugodtan figyelgethetik ezek a személyek, cseppet sem érdekel :) bár kétlem, hogy minden egyes felhasználót alaposan átkutatnának...

  • ziyan

    tag

    válasz GeryFlash #119 üzenetére

    Most komolyan... szerinted mégis ki a fenét érdekel a sok-sok jegyzetem, vagy talán ellopják a kötprogjaim? Hol mondtam, hogy biztonságos? Nem vesznek el, nekem ez számít... vagy talán majd feljelentenek, mert másnak a jegyzetét tárolom és nem kértem tőle engedélyt? :DDD És miért ne lenne autentikus a megállapításom, hogy a felhőnek van értelme? Még egyszer megjegyezném, hogy ezt azért írtam, hogy meggyőzzem azokat, akik szerint a felhő értelmetlen hülyeség... mert beleolvasva a hozzászólásokba, sok ilyen volt.

    Néha komolyan úgy érzem, hogy néhány embernek itt a kötekedés hobbija... :(((

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák