Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    "Épp ezért a felhős szolgáltatások használatán mindenkinek érdemes elgondolkodnia, hiszen gyakorlatilag ingyenes megoldást kínálnak erre a felhasználókat hosszú idő óta sújtó problémára."

    Én eddig úgy tudtam, hogy a PC-ben lévő dupla HDD + laptopon + hordozható HDD-n is tárolt nélkülözhetetlen anyagaim esetében már bőven akkora a redundancia, hogy ne érjen meglepetés. Sok esetben annyiba kerül 50-100 GB felhős tárhely éves szinten, amiből kijön 1-2 TB tárterület is offline.

    Amiket ingyen kap az ember az a teljes vicc kategória ha backupról van szó. Már egy bármilyen fényképezőgép készít 16-20 megapixeles fotókat, amik még JPEG-ben is nagyok, nem ám RAW-ban vagy neadjisten TIFF-ben. Az ingyen kapott tízen akárhány gigabájtok erre marhára nem elégségesek (hát egy 16 GB-os memóriakártyát sem nehéz megölteni egy nyaralás alatt)... ha már a családi fotók (vagy videók) biztonsági mentéséről van szó.

    Ha ezeket akarjuk biztonságban tudni, akkor inkább:

    - Szünetmentes tápegység
    - Túlfeszültség védelem
    - Legalább két külön meghajtón tárolni az anyagokat (lehet az egyik a PC-ben a másik meg egy hordozható, mindegy).
    - Igény esetén optikai lemezre írás
    - Fotókat pedig lehet ám nyomtatni is... tudom, ez már ultraciki, meg 21. század van, de a papírképet nem pusztítják el napviharok, villámcsapások meg egy hardver meghibásodása

    Arról nem is beszélve, hogy sokan nem kedvelik azt, hogy a szennyesükben kotorásznak a hírszerző szervezetek, akkor sem ha ott semmi titkolni való nincs. Tudom, tudom... a legtöbb embert nem érdekli ez a hippi orwellista "bullshit", de pont az a legnagyobb baj ezekkel a cikkekkel, hogy a felhasználókkal nem ismertetik meg a veszélyeit és mivel járhat, ezért a legnagyobb bizalommal fordulnak a felhős szolgáltatásokhoz.

Új hozzászólás Aktív témák