- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Megjelent a Poco F7, eurós ára is van már
- Redmi Note 13 Pro 5G - nem százas, kétszázas!
- Telekom mobilszolgáltatások
- Milyen okostelefont vegyek?
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Videón a Z Flip7 méretes külső kijelzője
- Mobil flották
- Huawei P30 - kell ennél több?
- Átlépi végre az iPhone az 5000 mAh-t?
Új hozzászólás Aktív témák
-
Hunmugli
aktív tag
BTCnél 21 millió a felső határ, ebből kb 17 millió van meg, a pontos szám a coinmarketcapen olvasható. Egyre kevesebb coin megy be, és egy idő után leáll a "generálódásuk" -> a bányászuk a feeből (utalási költség) élnek majd.
Ja igen, ez a kevés hátralévő BTC nem 1 év alatt jön majd be, bár elsőre ez lenne a logikus. (Gyorsuló ütem, eleje 10 év alatt, vége 1 év alatt.) Ehelyett 100 év alatt (2140ig) jön majd be minden új coin. (10 perc egy blokk, 4 évente feleződik a jutalom, kell még vagy 4 millió coin, stb; te is kiszámolhatod.) És semmilyen gyorsuló ütem nincs, mielőtt vki lehülyéz, vagy te megjegyzed
Lassul, majd megáll -> defláció
-
Hunmugli
aktív tag
válasz
#57795584 #124 üzenetére
Nem... Senki nem küld neked pénzt. A rendszer írja jóvá neked, hiszen az a kicsi nonce remek munkabizonyíték.
Amíg kapsz érte pénzt, addig mindegy, mi fut rajta. Vannak nyílt forrású szoftverek is, sőt, kézzel is számolhatsz/bányászhatsz, kb 1hash/órával
(csak rendesen el kell küldeni az eredményt+10 perc egy blokk, nem több óra...) Világosan leírtam, mit számol a rendszer. De segítek: ennek a dolognak csak a blokklánchoz van köze. A nonce-t úgy kell megválasztani, hogy azzal a blokk fejlécet kétszer hashelve a hash nagyon kicsi legyen (sok nullával kezdődjön).
Ezzel nem atombomba akármiket számolnak vagy mittudomén
nézz meg egy hasht egy noncet és egy atlagos blokkot, vagy akar a legelsőt. Semmi máshoz nincs köze, bár voltak kezdeményezések, hogy hasznos dolgokat számoljanak, pl atombomba izéket, de ezek elbuktak.
Nem örülnél ha vki azért lopná el a pénzed mert 3 átlag Mari néni tartja fent a rendszert és ezért egy bérelt szerverrel egy óra alatt mindent össze tudna lapátolni. (Ez így semmilyen körülmények között nem lehetséges, de na... metafora) Szóval: minél többen keresik a noncet, annál nagyobbra nő egy nehézségi szint (ennek már nem tudom a nevét), így garantálva a 10 perces blokkgyártást.
Nehézségi szint: ez határozza meg, milyen kicsi legyen a kapott hash, azaz kb hány noncet kell végigpróbálni. Profánabbul: hány nullával kezdődjön a nonce.
Porhintés? Olvass utána. Tetszeni fog minimum az ötlet, sokan leragadnak ott, hogy Mari néni a fotelből lett gazdag, ez tuti átverés, mlm, blablabla... Működik
Annak éri meg, aki az elején vett/bányászott, és most 10+, de inkább 10k+ BTC-n ül. Semmi dolga nincs, a spekulánsok nyomják az égbe az árakat, senki sem veheti el a pénzét és még Soros sem inflálhatja el. Havonta elad egyet-kettőt, csak ebből vígan megél vagy 100 évig.
-
Hunmugli
aktív tag
válasz
#57795584 #121 üzenetére
Dióhéjban: ezeket az internetes coinokat és infrastruktúrájukat (ún. kriptodevizákat) fent kell tartani. Ez egy decentralizált p2p hálózat. A bányászat munkabizonyítékkel szolgál afelől, hogy te sok erőforrást forgattál a hálózat védelmébe. Minél többen bányásznak, annál nagyobb a nehézség, annál nagyobb a biztonság (nem tudják befolyásolni a hálózatot).
Szóval te bányászol, azaz fut egy progi a gépeden és számol a v.kari->ha megtalál egy bizonyos 32 bites értéket (nonce) akkor azt elküldi a hálózat többi tagjának. Ha elismerik (kicsi a hiba esélye, ergó el fogják ismerni, az esetleges kivételektől tekintsünk el), akkor jutalmat kapsz.
Ezzel
előállítottálvalidáltál egy blokkot. Egy blokk az a benne foglalt tranzakciókból áll. Igen, mondjuk a btc blokkláncában csak btc mozgás van, stb. Neked egy tranzakció érdekes ebből a blokkból: a nulladik (vagy utolsó), ami egy blokkjutalmat (reward) küld az adott fajtájú kriptoszámládra. Ezt el tudod költeni (illetve csak 100 blokkal később, mert mint írtam, közbe jöhet némi gubanc ill kapsz jutalékot néha az utalásokból is.)
Dióhéjban már ez is sok. Kb ennyi lenne: fent tartod az online pénz hálózatát és növeled a biztonságát, amiért a rendszer jóváír neked egy keveset az adott pénzből.
Hogy mi értelme ennek a pénznek, pontosabban hogyan működik és mik az előnyei, vagy hány fajta van, azt magad is el tudod olvasni, csak sokkal hosszabb.
Pl hogy milyen sok van és mennyit érnek a legfelkapottabbak azt itt tudod megnézni: coinmarketcap.com
Szerk.: a rendszer adja a pénzt és a termék az a közösségnek a biztonság + maga a blokk, vagy a 32 bites érték. Neked a termék nyilván az adott valuta, amit laikusként valszeg nem értékelsz, de szerencsére sok helyen átválthatod azonnal szinte bármilyen pénzre, amit kiutalhatsz egy "valódi" számlára.
Új hozzászólás Aktív témák
- Apple iPhone SE 2020 64GB, Yettel függő, 1 Év Garanciával
- Bomba ár! Dell Latitude 7280 - i7-7GEN I 16GB I 256SSD I 12,5" FHD Touch I Cam I W11 I Garancia!
- 35" ASUS ROG Swift PG35VQ curved GAMER monitor
- AKCIÓ! ASUS STRIX B650E-E R7 7700 64GB DDR5 1TB SSD RTX 3080 10GB Thermaltake Ceres 500 850W
- Tablet felvásárlás!! Apple iPad, iPad Mini, iPad Air, iPad Pro
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest