Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tomi_Ohl

    veterán

    válasz assemble #19 üzenetére

    :DDD
    Csinálok egy benchmarkot úgy, hogy a build.prop-ban átírom 6.0-ra :DDD

    Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

  • morneo.it

    senior tag

    válasz assemble #19 üzenetére

    Valahogy teljesen más világ ez, mint az informatika. Lássuk.
    - A Microsoft kiadja a Windows 10-et. Azon a napon, melyik gép lesz képes futtatni a rendszert? Az a notebook/PC, ami nem idősebb mondjuk 4-5 évnél. De szerintem lehet akár 5-6 éves. Akkor is fut. Az más, hogy lehet lassú lesz, de fut. A hardver lesz koros. 4-5 éve vett LG GT540-es telefonom ma már semmire nem lenne elég. De a 2011-ben, 4 éve megjelent első gen-es i7-es azért még ma is megállja a helyét. De sosem láttam olyat, hogy megjelent volna mondjuk a Windows 7, s egyáltalán nem lehet használni, mert hónapokat csúszik az eszközgyártó driverei. Sőt! Van, hogy hamarabb lesz driver, mint OS.
    - A mobiltelefonoknál sem a telefongyártó írja az Android rendszert. Ahogy nem az ASUS írja a Windowst. Hanem a Google cég. A telefongyártó csak átszabja. Sajnos. Nem kicsit, nagyon. De lássunk egy furcsa utópisztikus jövőt: a Google kiadja mondjuk a 6.0 Muffint (amit előtte persze már a Google teszt célból kiad hónapokkal az éles rendszer előtt a hardver - telefongyártóknak). Szóval, kibújna a Muffin élesbe, majd el lehetne dönteni, hogy felrakod aznap, VAGY vársz fél évet, mire Samsung/LG/HTC/Sony féle egyedi ROM lesz belőle. Gondolkozna bárki is azon, hogy vár csak azért fél évet, hogy tele legyen mindenféle bloatware (gyártó által feltett szemetek) appokkal? Nem hinném. Megjelenik a Windows 10, s már aznap telepítheted is. Olyan jó lenne, ha ez így menne. S millió hardver van a világon, millió telefontípus is. Nem értem akkor, hol a bibi akkor.
    - Ott az LG pl. Nekem LG G2 van. Kijött a Nyalóka, s rá 1 hétre már jöttek a portolt ROM-ok. Rá 1 hónapra olyan 5.0 ROM-ok (XDA), ami napi szinten is 99%-ban használható. S ezt 1-2 ember csinálta, munka mellett, semmi háttértámogatással. Nem szólhattak az LG-nek, hogy dobjatok már meg kernellel, driverrel, belső kézikönyvvel. Szemben az LG gyár, ahol okos, diplomás, szakavatott fejlesztő mérnökök vannak, nem kevés pénzért, napi 8-10 munkaóra mellett, megfelelő tudástár mellett, kézben a driverekkel, kódsorral, meg korlátlan hardverrel. Ha ott félreflashel valamit, akkor kidobja, selejt. De nem. 100 mérnök világszerte heti 40 munkaóra alatt sem képesek ezt megcsinálni.
    - Egyszer kellene áttervezni a kiadott telefonokat, hogy amikor kijön egy Android verzió, akkor 1 hét alatt flottul menjen. Törekedni hogy ne évi 20 új készülék legyen, hanem 2-5. S könnyebb lenne ráírni a drivereket. Ebben baromira tisztelem az Apple céget, aki évi 1-2 készüléket ad ki. :)

    Bocsi, hogy így, ennyit írtam, csak ez kijött belőlem :DDD

    [ Szerkesztve ]

    “The only way to do great work is to love what you do.” /Steve Jobs/

  • hallerlaller

    addikt

    válasz assemble #19 üzenetére

    Az komoly. Így viccelődjön az ember fórumon, másnap lehozzák hírként.

    Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

Új hozzászólás Aktív témák