Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz b. #29 üzenetére

    A FreeSync 2 HDR egyedi a piacon. Semmi sem kínál hasonló feldolgozást HDR-re. Emiatt ennek azért van ára. A Microsoftnál elindult valami, hogy érdemes lenne magát a modellt szabványosítani. Ők is tudják, hogy mi a saját HDR pipeline-jük hibája, nem véletlenül használják az Xbox One-hoz az AMD-ét. Csak az a gond, hogy az AMD eléggé lassítja a folyamatokat, így hiába lenne benne az Intel és az NVIDIA, a szabványosítás még nagyon-nagyon messze van.
    Ugye itt az a gond, hogy az Intel és az NVIDIA már azzal is kiegyezne, hogy elérjék azt a szintet, amit a FreeSync 2 HDR ad, de az AMD továbbfejlesztést szeretne, és ezért folyamatosan adják be az ötleteket. Ezzel látszatra nincs baj, de minden beadott javaslatot megvitat a Microsoft, vagyis gyakorlatilag megy vele az idő, akkor is, ha az Intel és az NVIDIA elfogadja. Végeredményben jó, ha jobb szabványos megoldás születik, de amíg folyamatosan dobálja be a technikákat, addig ezt is-azt is megvitatják, és majd eltelik másfél év mire megegyeznek. Onnan pedig még egy év mire lesz implementáció egy új Windows 10 frissítésben. Addig pedig az AMD megoldásán kívül nincs semmi, ami csak megközelítőleg is hasonló minőséget adna.

    (#31) AtHoS: A FreeSync 2 HDR-nek drágább a hitelesítése, bár nyilván nem annyira, hogy az a monitorgyártókat padlóra küldje. A FreeSync 2 HDR emellett nem szabvány, bár nyilván a végső ár a monitorgyártón múlik. Ugyanakkor az egésznek vannak például licencköltségei a játékfejlesztők felé. Nem egzakt, de külön szerződéseket kell kötni azért, hogy az AMD vállaljon rá támogatást. Ha csak úgy beépíti a játékfejlesztő, akkor ugyan működni fog, de az esetleges problémáknál az AMD addig mossa kezeit, amíg a stúdió nem fizet. Emellett a FreeSync 2 HDR-ért a Microsoft fizet, hogy az Xbox One-ban ezt tudják alkalmazni, és ne kelljen a saját HDR pipeline-jukat használni. Ezért nincs lilás árnyalata az Xbox One-on a HDR tartalmaknak, szemben a PC-vel.

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz b. #29 üzenetére

    Azt mondjuk nem tudom AMD hogyan jön képbe FS2 árazásnál? Elvileg arról szólt a fáma, hogy nincs extra költsége a FS-nek AMD felé, akkor meg a monitor gyártókon múlik "csak" az árazás.

    Más:

    FreeSync működés legegyszerűbb ellenőrzési módja a monitor menüjében bekapcsolni a képernyő frissítés kijelzését, ami a FS tartományban ugyanannyit kell mutasson, mint az aktuális FPS érték, alatta-fölötte pedig a winben az aktuális felbontáshoz beállított képfrissítési érték...bár azt nem tudom minden monitor tudja-e ezt az extrát

  • Televan74

    nagyúr

    válasz b. #29 üzenetére

    Freesync is ennyi volt a legelején.Aztán megjelent a Samsung 1080p -s monitora 89.000 Ft körül,majd jöttek a többiek is,most már 40.000 körül lehet kapni 40-75Hz -es tartományú freesync monitorokat. A freesync2 esetében gondolom a HDR miatt is tovább maradnak a magasabb árkategóriákban. Nem is tudom lesz e belőle 1080p -s monitor,csak reménykedem.Ha nem akkor marad számomra is az 1440p a 150.000Ft -os kategóriában.

Új hozzászólás Aktív témák