Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • doooo

    veterán

    válasz kalimist #234 üzenetére

    "A Samsungoknál hagyományosan eléggé gyatra a gyári kalibrálás, ahogy a Xiaomi-nál is.... Pl. más tesztekben a Note10 meglehetősen pontatlan"

    És ezeket a marhaságokat honnan szeded, hol vannak a bizonyítékaid? Mert az ellenkezőjére van sok, de hátha nálad is van valami.

  • doooo

    veterán

    válasz kalimist #257 üzenetére

    Eszem ágában sincs, főleg nem kiragadott részletekért, amik után továbbolvasva sorra kiderül, hogy szabad szemmel még véletlenül sem lehet különbséget tenni, maximum labortesztekben (mindezt már korábban is leírtam, és EclipseGT is csak így hasonlította össze a mobilokat). Minden linkelt tesztből kitűnik, hogy összességében nem lehet panasz a panelekre, maximum kiragadott, apró részletekben, például a greyscale (amit bemásoltál ide), és legfőképp nem igaz a "hagyományosan gyatra" jelző (részben mert látszik a táblázatokból, hogy esetenként jobbak is voltak akár az előző generációk némely aspektusban, ismét csak marginálisan, emberi szemnek, de még labortesztben is jelentéktelen mértékben (mert itt minden különbség az), vagyis a "hagyományosan" szó azonnal értelmét veszti), hisz ha rá is fogjuk, hogy pár százalékkal eltér az adott színtérben a gyári eredmény egy másik panel gyári eredménytől, még nem lesz "hagyományosan..." -de ez már kiesett, szóval csak simán- "gyatra" hanem csak kitűnően jó, a többi, esetenként még egy picivel jobb között. A felhasználónak biztosított opciókról nem is beszélve, bár ez nyilván nem számít nálad. Ahogy mondjuk az utólagos szoftveres javítás sem, ami szintén említve van az egyik cikkben...
    Tehát végső soron szimpla, értelmetlen szőrszálhasogatás az egész, fél-igazságokkal megtűzdelve (mindez egy nagyon komplex témában), a különböző oldalak (de néha még egy oldalon belül is jelentkező) teljesen inkonzisztens méréseiről, állításairól és meglátásairól végképp nem beszélve. Mondhatni marhaság, főleg a "hagyományosan gyatra" jelző, amit bedobtál eredetileg. Erről ennyit.

  • Rinocerosz

    senior tag

    válasz kalimist #670 üzenetére

    Reggel én is néztem a tesztet és elég keményen oda szúr az A13 :)

  • No.01

    őstag

    válasz kalimist #670 üzenetére

    No offense, de szerintem az "innovaciokeresok" v.mi egeszen mast szeretnenek latni... Pl kisebb notchot igy 3 evvel kesobb, gyorsabb QI toltest...
    Az Apple proci ugyben mar regota tulszarnyalja a konkurenciat a kerdes csak az, h erre valoban van-e szukseg mikor a nemreg visszaadott 8-m is meg hozzta nemcsak a kotelezot, de azon felul is.

  • ΞΔGLΞ

    nagyúr

    válasz kalimist #670 üzenetére

    Sok szakértőtől lehet itt olvasni, hogy hardveresen a "konkurencia után kullog"' és "nincsen innováció". Tőlük kérdezném, hogy az ilyen szintű CPU és GPU fejlesztést minek tartják akkor?

    Én mindig leírom, amit gondolok, függetlenül attól, hogy tulaj vagyok, k...ra nem fogom bevédeni.
    A13 & A12...
    Egyelőre (és nyilván marad is így) napi használatban nulla a különbség és még videó rendernél is együtt végez az A12-vel.
    Ahol azért illene kijönnie az A13 valódi erejének. De ez nem is fog megmutatkozni így, mert az már kiderült, hogy az A13 (ezek szerint) csak akkor kapcsol be minden lóerőt, ha 100%-osan igénybe veszed a kamerát és FILMIC pro szintű anyagokat forgatsz. Nyilván ezt egy A12 is megoldaná (ha lassabban is), mert a mai napig egy erőtől duzzadó erőmű az is, de akkor tényleg semmi értelme nem lenne venni új iPhone-t. Viszont 10 emberből, talán fél, legjobb esetben 1, aki ilyen szintű filmeket készít egy mobillal.
    Az innováció egy fantasztikusan új dizájn lenne elsősorban, mert ez "lejárt" és már tavaly, nemhogy most. Ettől függetlenül jelenleg nincs jobb telefon a pro (max)-nál, még mindig sokkal jobb kézben tartani, fogni, mint bármelyik másik flagship telefont.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák