Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ROBOTER

    addikt

    Azért ezt a kontrasztarányt meg szeretném mutatni azoknak, akik állandóan védik az asztali IPS monitorokat.

    Hogy a francba lehet 2000:1 arányt elérni a tipikus 1000:1 helyett egy olyan eszközben, ahol ráadásul a fogyasztás is elsődleges?

    Hány évig fogjuk még a feketének hívott szürkét nézni (fél)professzionális monitorokban?

  • ROBOTER

    addikt

    Mi értelme ennek a vitának?

    Az még nem jutott senkinek sem eszébe, hogy azért gyártják, mert megveszik?

    Nekem volt notebook mellett iPad és dolgoztam notebook nélkül is iPad (Pro is) + asztali géppel. Rohadtul szerettem, és csak azért nem tartottam meg, mert saját költségen luxusnak éreztem a benne álló pénzt, és van egy fordulópont, amíg jó áron ki tudsz szállni belőle. De végig imádtam.

    Szóval vagy azért veszik meg, mert tökéletes a célra, vagy azért, mert bár inkább kiegészítő, de a cég fizeti, vagy megteheti magánemberként és le...rja az árát. A két halmaz együtt elég, hogy gyártsák. Mit kell ezen vitatkozni?

    Egy kicsit kezd olyan lenni a vita, mintha arról vitatkoznánk, hogy az X illatú dezodor mellé mi értelme Y illatút gyártani.

    Magánvéleményem, hogy azonnali pontot lehetne tenni az összes iPad vita végére, ha a konkurencia letenne az asztalra valamit, és nem kötelező demónak nézné a szegmenst.

  • ROBOTER

    addikt

    válasz Tikakukac #96 üzenetére

    De az élethelyzet maga egy fantázia.

    A. csoport megveszi, mert elég
    B. csoport nem veszi meg, mert nem elég
    C. csoport megveszi és tudatlanul véleményt mond másokról, akiknek nem elég
    D. csoport nem veszi meg, mert nem tud semmit róla és úgy mond véleményt

    A C csoport győzködi és izélgeti a B/D csoportot, és D csoport a A/C csoportot, közben az A és a B jól elvannak.

    [ Szerkesztve ]

  • ROBOTER

    addikt

    válasz Tikakukac #98 üzenetére

    Pont egy hozzászólással előtte írtam, hogy amikor nem volt notebook, volt asztali gép. És jól ráéreztél, de vannak munkakörök, ahol nem g..ség azt kérni, hogy ezt csináld meg, hanem erre vettek fel.

    De könyörgöm, miért kell erre mindig "valamit kivált"-ként gondolni?

    A vörösbor kiváltja a marhapörköltet? Nem, de a kettő együtt finomabb. Szerintem.

    Hány ezer olyan pont van a technikai fejlődésben, ami hozott valamit, de nem váltott ki egyértelműen valami mást? Miért pont a szerencsétlen tabletben találja meg mindenki az ellenséget?

    Volt egy olyan időszakom, ahol az email, naptár, jelzés, teendők, értekezletek jegyzetei, ezek megosztásai egyszerűen semmilyen hardver/szoftver megoldásban nem egyesültek olyan gördülékenyen, mint az iPaden + egy megfelelő szoftveren.

    Nem lenne ezzel semmi baj, csak le kellene tenni az asztalra egy konkurens terméket, ami jól megy. Most éppen androidozom (évente felváltva Apple és Google környezet, van tapasztalat), az értesítési rendszer (outlook/gmail/facebook/messenger PC-mobil együttműködés) vicc.

    [ Szerkesztve ]

  • ROBOTER

    addikt

    válasz #06658560 #102 üzenetére

    Igazad van, két dolog a cikk és a termék. Ez vagy clickbait, vagy (jogos) provokáció.

    A LEGO-ban hittem 30 évesen, ma már nem. Nem tudom, mennyi pénznek kellene állnia a számlámon, hogy notebook helyett billentyűzetet vegyek tablethez.

    Csak soha nem tudom, és szerintem nem is lehet a szoftver/hardver környezettől elválasztani a termékkategóriát, ami ebben az esetben extrém módon meghatározó. Akinek ez a jó eszköz, annak ez rohadtul jó eszköz, egy megváltás. Akinek meg nem, annak szódával elmegy, vagy alkalmatlan a termék.

  • ROBOTER

    addikt

    válasz Malák #128 üzenetére

    Elmondom mi a szomorú ebben, és bocs, ha még életem során 1000x el fogom mondani:

    - Volt a "tabletPC" első időszaka, Fujitsu/HP alapon, szupermenő volt, fiatalkori szerelem, használtam, az operációs rendszer (Win XP for TabletPC) kb. alkalmatlan volt arra, ami megkülönböztetné a tableteket a notebooktól, asztai PC-től, de nem mondanám, hogy tévút vagy hiba.
    - Részben ezzel párhuzamosan volt a PDA időszak, na ebben komolyabb a tapasztalatom, ultramenő volt abban az időben, önszivatás tipikus esete (Toshiba, Compaq, HP, nem gagyi verzióim voltak).
    - Jött az iPad 1 (és sokkal-sokkal előtte az iPhone, ami az érintésvezérelt felület fogalmát átdefiniálta). Még akkor is lehetett kapni Windows Mobile telefonokat rezisztív képernyővel, biztosan meg van írva az emberiség sorsában, vagy sz...ni kell.
    - Minden gyártó hirtelen ráállt a tablet vonatra, mindenki szidta az Apple-t, hogy az iPad csak egy nagy iPhone (minden korlát ellenére 100x annyi feladatra volt alkalmas, mint a Win alapú tabletek)
    - Ebben a kezdeti időszakban az összes nagyhangú Win tabletgyártó akkorát bukott, hogy a fal adta a másikat, katasztrófa hardver, katasztrófa szoftver, az IQ egyszerűen nem volt elég arra, hogy a hangzatos reklámon túl bármit letegyenek az asztalra
    - Kicsit később volt egy tartós munkatapasztalatom egy iPad árát meghaladó, professzionális kialakítású Fujitsu tablettel. Az ellenségemnek sem! Munkára vásárolta a vállalat, komoly összegért, lényegében asztali oprendszerrel, körömmel kellett nyomogatni a menükben a sorokat, akkora fogyasztással, hogy a töltés közben merült. Elmebeteg aki kitalálta, aki ajánlja.
    - 2020. A rohadt hangos gyártók legnagyobb része kussban van. Nem annyi az oka, hogy nagyobb az életciklusa a tableteknek, mint a mobiltelefonoknak és nem éri meg (kifogásnak jó), hanem jóval tudatosabbak is a vásárlók a felső árkategóriában. A gyereknek kocsiban videózni kiváló az olcsó tablet, de ha valakinek valóban kell az, ami megkülönbözteti a tabletet a notebooktól, az már gyakrabban gondolkodik.

    Ok. A Surface más kategória. De a sokadik generáció jött már abból is, sok HW/SW hibával, majd harmadáron készletkisöpréssel. Nyilván az MS szoftverek óriási adu.

    Ezt a műfajt nem lehet félvállról venni. Nagy méretű eszköz mindenki azt várja, hogy legyen könnyen hordozható, elegáns, de legyen mögötte teljesítmény, támogatás, közösség stb. Eddig az Apple mögött szinte mindenki a futottak még kategória. Amikor sokalljuk az árát, picit szidhatnánk a "versenytársakat", akik 1 hónapos üzleti modellben tudnak gondolkodni.

  • ROBOTER

    addikt

    válasz Parallaxis #166 üzenetére

    Kicsit eljátszottam a konfigurációval. Vannak beteg árak. Azt hiszem egyik cégnek / rajongónak sincs erkölcsi alapja megkülönböztetni magát.

    Most tényleg +130 E Ft 128-ról 256GB-ra váltás?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák