Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vicze

    félisten

    válasz bodiiren #181 üzenetére

    Uh, hol is kezdjem? :)

    Egyrészt semmi akadálya, hogy ezt megtedd most is, amit leírtál.

    Se Linux-ot se Windows-t nem 0-ról telepíted, hanem egy teljesen kész csomagot minimális konfigurációval.
    Ráadásul PC esetén 1 azaz 1 db. CPU architektúra van, és egy szabványos felépítés. Mobile eszközök estében hiába ARM minden, iszonyat változatos a felépítés valójában, bármilyen hihetetlen de sokkal változatosabba HW mint PC esetében. Ahol pl. van 2 CPU architektúra és 2 GPU.

    Azt is szögezzük le, hogy az Android egy Linux, teljesen ugyan úgy lehet felrakni bármire mint egy Linux-ot, ezért is tudja az Ubuntu a kernelt hasznosítani az androidból saját OS-éhez. Én nem a egy random Linux se fog mindenen egyből működni, simán megeshet hogy fel se tudod telepíteni, mert olyan a laptop gyártója olyan csodás speckó bootlodert rakott rá, belefutottam már...
    A kernelt minden eszközre le kell fordítani, ez PC-n valós időben nem probléma, de egy mobile eszközön nem feltétlen szeretnél pár órát azzal tölteni, hogy forrásból fordul a kernel rá, így előre fordított kernelt kapsz minden driverrel csomagban, így a ROM telepítés pár perc.

    BIOS/EFI-hez az égvilágon semmi köze az egésznek. BIOS már 15éve ki kellett volna haljon a halálba. Az EFI pedig egy ugyan olyan bootloder, min ami minden androidos eszközön megtalálható. Viszont a bootloder gyártó specifikus, és minden gyártónál más, ráadásul a bootloaderk többsége zárt, így nem tudsz a rendszerhez nyúlni. Viszont androidon a Fastboot és az ADB interface-el teljesen szabványosak, így a fenti CM installer is ezeken keresztül működik, ha a bootloder nyitott.

    Kihagytam valamit? :)

Új hozzászólás Aktív témák