- Poco F3 - a mindenes, de nem mindenkinek
- Igazi csúcskészülék lett a Poco F7 Ultra
- MIUI / HyperOS topik
- Huawei P30 Pro - teletalálat
- Samsung Galaxy Buds3 Pro - szárat eresztettek a babok
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Megjött a Honor szuperakkumulátoros mobilja
- A Z Fold7, vagy a Magic V5 a vékonyabb valójában?
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
Új hozzászólás Aktív témák
-
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
Oppenheimer #23 üzenetére
Szerintem nem. De úgy tudom, hogy ott tanítanak GPGPU-t szóval, ha azokra beülsz, akkor meg lesz a tanuláshoz az alapod. A HSA alapvetően jóval egyszerűbb lesz, mivel a BOLT egy STL kompatibilis szabványos C++ sablonkönyvtár. Ergo igazából csak azt kell megtanulnod, hogy a GPU-ra hogyan kell elvi szinten kódolni.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
julius666 #21 üzenetére
A Tilera webkonferenciáján volt, amikor a multicore-ról beszéltek. Felhozták a mostani modellt, ami a CPU+GPU-ról szól, és mondták, hogy a GPU-t idővel ugyanúgy utoléri majd ugyanaz a probléma, mint a CPU-t. Vagyis nem lesz tovább skálázható a teljesítménye. Ezért érdemes előre gondolkodni és szétválasztani a GPU-t egy kisebb fix-funkciós blokkra dedikáltan a grafikához, és rengeteg data-parallel processzorra, ami különálló blokk a lapkán belül. Ilyen a Tilera technikája, illetve ilyen még a ZiiLabs hardvere, amit az Intel felvásárolt nemrég. Ez egy értékelhető lehetőség, ha a csíkszélesség csökkenése az okosodó GPU multiprocesszorokat is kiütné a nyeregből.
Jelen pillanatban arról van szó, hogy a CPU oldalán lényegében alig tudunk sebességet nyerni, vagyis ott több magot kell bepakolni kisebb órajellel. A GPU-nál a fejlesztés most arra megy, hogy bekalkulálja a Dennard Scaling végét, így a kisebb csík nem hoz a fogyasztásban előnyt, vagyis a sebességet onnan fogjuk nyerni, hogy minden egyes architektúraváltásnál a fő fejlesztési szempont az lesz, hogy a pJ/FLOP mutatót minimum felezni kell. Ezzel lényegében egységnyi fogyasztásba kétszer annyi teljesítmény fér be, akár azonos csíkszélességen is. A Tilera megoldása is erre épül. Nagyon buta, nagyon pici magok, amikből nagyon sok lesz. Jelenleg ez az elv ma háromszor energiahatékonyabb, mint amire a GPU-k épülnek. Ezekkel a koncepciókkal talán ki lehet húzni addig, amíg a CMOS helyett nem jön valami más. -
Abu85
HÁZIGAZDA
Az előny lesz, de nem a konzolok miatt fogják ezt kihasználni. A játékokat mindenképpen úgy fogják írni, hogy Kaveri nélkül is gyorsak legyenek. Persze Kaveri mellett nagyon gyorsak lesznek.
Nem hiszem, hogy lenne létjogosultsága egy saját HSA megoldásnak. A SIGGRAPH-on erről volt szó, és határozottan hangsúlyozták a fejlesztők, hogy vagy lépjen be mindenki a HSA-ba, vagy most hozzanak létre egy új alapítványt, ami készít egy HSA-hoz hasonló nyílt platformot a heterogén érára. Amit biztosan kijelentettek, hogy csak egy nyílt, alapítványon keresztül menedzselt megoldást fognak támogatni, hogy később ne legyen ebből gond.
Nem biztos, hogy a GPU a legjobb. Mostanában felmerült az a lehetőség, hogy a CPU és a GPU integrálása továbbmehet egy picit. Lesznek a CPU-magok, egy egyszerűbb IGP és közötte sok kicsi data-parallel mag, ami lényegében a shadereket helyettesíti. Ezt a Tilera vázolta fel először, mint alternatív irányt, mert már a grafikus magok is kezdenek szenvedni. Az Intel is megvette a ZiiLabs-ot, ami minő meglepetés pont ilyen koncepcióra fejlesztette ki a SteamCell architektúrát.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
A HSA programok nem kérnek direkt hardver oldali támogatást. Az infrastruktúra előnye, hogy egy kódbázisból ki lehet szolgálni a HSA-val kompatibilis hardvereket és lesz egy legacy mód, ami ugyanazt a kódot olyan hardveren is képes futtatni, ami nem támogatja direkten a felületet. Ilyenkor természetesen csak a processzormagokon fog futni az alkalmazás, de működni fog. A legacy módot az x86/AMD64-hez az AMD, míg az ARMv7/8 architektúrákhoz az ARM írja.
(#9) golya87: A Rage problémáját az integráció és a hardveres megatextúrázás teljesen megoldja. Ehhez nem kell HSA.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Nem. Csak annyiban előny, hogy a piac arra fejlődik, amerre az AMD akarja, és amerre mondjuk az NV és az Intel nem akarja. De a HSA az nyílt platform. Oda bárki beléphet, és akár ugyanolyan jogköre is lehet, mint az AMD-nek. A szavazati jogok tekintetében az AMD a HSA-n belül semmivel sem több, mint egy ARM vagy egy Qualcomm.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone i5 14600KF 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Samsung Galaxy A54 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Apple iPhone 13 . 128GB , Kártyafüggetlen , 100% akku
- Dell OptiPlex MT/SFF 3040, 3050, 7050, 3060, 3070, 5070, 7060 /WIN 11 - SZÁMLA- GARANCIA
- Bomba ár! Dell Latitude 7320 - i5-11GEN I 8GB I 512SSD I HDMI I 13,3" FHD I Cam I W11 I Garancia!
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest