- Milyen okostelefont vegyek?
- One mobilszolgáltatások
- iPhone topik
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Garmin Forerunner 970 - fogd a pénzt, és fuss!
- Poco X3 Pro - hardverfrissítés
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Motorola Edge 30 Neo - wake up, Jr...
- Magisk
Új hozzászólás Aktív témák
-
musculus
tag
"digitális analfabetizmust csökkenteni az informatika órák visszaállításával legalább heti 2 órára "
Nemrég kezembe akadt egy régi KRESZ-könyv, nagyon meglepő volt.
Különböző fizikai számításokat kértek, szerelési alapismereteket; olyan dolgokat, amiket ma már nem nagyon tudnánk használni. Annak idején úgy tűnik az autók javítgatása közelebb volt a kisemberhez, mint most. (emlékszem is apukákra, akik a lakótelepen vasárnap délelőttönként a wartburg/lada előtt hajladoztak homlokig olajosan - ezek hova tűntek azóta?)Hogy ezt miért írom le?
1. Mert amióta win8 van a gépemen, 3-4 hónapja, ma használtam először cmd-t!
Basszus... (na jó, ipconfig volt azért a UPC DNSének leállása közben, de az nem ér)2. Az Apple vezetésével, vagy legalábbis az Apple eredeti gondolatát követve az informatikai világ arrafelé mozdul el, hogy ne kelljen okj-s papír a számítógép kezeléséhez. Mondjuk hasonlítsuk össze a Windows 95 óta használt uninstall metódust az androidban használttal.
Tudom, hogy munkára használva a gépet hasznos, hogy nehezebb installálni/törölni, így a windows talán még bolondbiztosabbank is tűnik, de ez nem így van: kék halál, driverhiba, furcsa üzenetek, amiket a felhasználó csak elkattint, kihagyott frissítések, stb.Arra gondolok tehát, hogy az informatika-óraszámok emelése ideig-óráig segítene, de inkább az informatika populárisabbá, egyszerűbbé, emberszerűbbé válása csökkenti az analfabetizmust.
Ne én tanuljam meg a rendszert, ne kelljen egy programtelepítésen szenvednem, hanem a programozók tanulják meg az emberi gondolkodást!
Új hozzászólás Aktív témák
- Fájdalmasan gyenge kijelzőt válaszott a Switch 2-höz a Nintendo
- Fujifilm X
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Kevesebb dolgozó kell az Amazonnak, AI veszi át a rutinfeladatokat
- Milyen okostelefont vegyek?
- Milyen videókártyát?
- One mobilszolgáltatások
- Futás, futópályák
- E-roller topik
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- További aktív témák...
- Samsung Galaxy S22 Ultra 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Bomba ár! Dell Latitude E7240 - i7-4GEN I 16GB I 256SSD I 12,5" HD I HDMI I Cam I W10 I Garancia!
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 7700X 32/64GB RAM RTX 5070Ti 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Törött, Hibás iPhone felvásárlás!!
- Apple iPhone 14 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged