Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    No és ahol 4-ből 1 üzemel, ott esetleg érdeklődés hiánya miatt vagy költségcsökkentésből történik-e ez.
    Legalább is a szegedi pályaudvaron hónapokig csak 1-et láttam üzemelni a 4ből, ami mellett elmentem. Most a héten már újra 2 volt.

    Igaz, reggel 8kor előfordult a nyugati nagy táblája alatti 3-ból is, hogy csak egy volt képes működni, talán kifogyott a többiből a papír és még nem töltötték újra. Ott legalább van egy másik sor a vágányok mellett.

    Részemről egyébként az elvirás keresés utáni webes vásárlást szoktam alkalmazni, onnan automatával nyomtatós, számlaadós megoldást. Bár elvileg e-számla is jó lenne, de ha nem csak magamnak veszem, akkor a személyik adataik elkérését megúszhatom, amit e-jegyhez kérne. Plusz nem volt meggyőző, hogy értik-e az elektronikus számla kezelésének módját ott ahol elszámolok velük.

    Volt, hogy 5 perccel indulás előtt sikerül így jegyet venni... gyorsan előkaptam a notebookot, kiválasztottam a célt, számlaadást az előre beállított adatokkal, s az automatába csak a kiadáshoz szükséges számot kellett benyomnom és már nyomtatott is, mikor sorra kerültem.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz vmarci21 #33 üzenetére

    aha, akkor azért nem kell személy az automatás átvételhez, mert azt mávos papírra nyomja.

    Nekem az szúrt szemet, hogy az appban a vonatinfók, vágányinfók nem igazán valósak. Hamburgban a városi tömegközlekedős appan valósidejű infó volt a járatokról, s hogy melyik vágányhoz kell menni. Mávnál meg annyi ész nincs hogy kétoldalúak legyenek a vágányok infó táblái, ha már az app nem mutatja a valós adatokat. Hogy a képernyős info táblák vagy működnek, vagy nem, az a cseresznye a tetején

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz N€T0X|N #53 üzenetére

    Az a dolog szépsége, hogy a helyi betűpörgetős táblák elvileg frissülnek. Szóval felviszik valahová, csak gondolom azok valami más ősi rendszert használnak és nincs szinkronizálva.

    Persze már amikor frissítik, mert volt, hogy indulás előtt kb kizárásos alapon szálltunk fel, egy perccel előtte jelent meg bármilyen szöveg az információs táblákon. A vagonokban lévő lcd kijelzők is vagy mutatnak hasznos adatot vagy nem, vagy ki vannak kapcsolva...

Új hozzászólás Aktív témák