Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • s3toraph

    senior tag

    válasz Soderes #14217 üzenetére

    :R

    (#14218) Mr Dini: Köszi.

    (#14228) vérfolt: :R Tőlük megrendeltem. Ők is adnak 1 év garit a termékre és a töltőre.

    Sk8erPeter + inf3rno:
    Hmm, nem is olyan egyszerű, jól át kell gondolni. Erre az adatbázis megvalósításra még visszatérünk. :R

    Most el akarnám valahogy kezdeni a munkát az eszközzel. Szóval kérdezek lentebb.

    (#14274) BeriJan:
    A 1wire-röl meg adatbázis megvalósításról majd kérdezek akkor tőled, ha odáig eljutottam. :R
    Most azon gondolkodtam, hogy lehet érdemesebb lenne szobánként külön-külön vonalat létrehozni. Nem tudom mennyivel lenne komplikáltabb. Így viszont - mivel 3-3 szenzor lenne szobánként - könnyebb lenne a kezelésük, hiszen ami értékek jönnek a kábelen egymás után, azt rögtön lehetne menteni a szobához tartozónak, nem kellene még azt is figyelni, hogy az adott érték éppen vajon melyik szobában lévő hőmérőtől származik, és akkor még azt is kezelni hogy majd adatbázisnál jó helyre mentsem el.
    Szóval, elsőként megcsinálnék 4 db vonalat, és minden vonalon/kábelen 1-1 szenzor lenne. Ezek értékeit monitoroznám valahogy, PC-n, a webes felület az egy következő lépés lenne. Ha ez működik, bővíteném 3-3 szenzorra.

    Mindenkihez:
    Megrendeltem ezeket, tegnap érkezett meg:
    LINK
    LINK
    LINK
    LINK

    Nagyon nem vagyok még képben, ezért nézzétek el hogy lámaságokat is fogok kérdezni.
    Az világos, hogy a PI egy komplett mini gép. Azt is tudom már, hogy gyakorlatilag üres, memória kártya kell a működéséhez, és erre kell valami kód/szoftver, különben nem csinál semmit.

    Ami nekem nem tiszta, hogy mit kell rá felrakni, és hogyan? Az MSP430-nak pl. van egy IDE-je PC oldalon, amiben amit megírtam, és rátoltam a kontrollerre USB-n, akkor futott rajta a kód.
    A PI-nél is elég egy IDE, amivel rátolom a kódot, és szintén USB-n keresztüli virtuális soros portos megoldással mondjuk puttyval rá tudok kapcsolódni, monitorozni a futó kód kimenetét? Vagy ez hogy működik? Totál képzavarban vagyok.

    Valamint, láttam java szerű, és pythonos kódrészleteket is. Milyen nyelven lehet programozni? Hogyan, mi kell hozzá, mit hogyan kell telepítenem? Java vagy C szerű lenne jó nekem. Másban még nem programoztam.

    Valamint, raktak rá elvileg a boltban openelec/kodi-t. A kodirol annyit tudok, hogy médialejátszó. Az openelec az mi is lenne?
    Továbbá, hogy kell beüzemelnem a PI-t? MicroSD-t beteszem, monitort HDMI-be, USB-be egér, bill., tápot bedugom, és kész? Elindul a kodi? Leállítani le lehet szoftverböl, vagy csak ki kell húznom a tápbol? Ez a helyes használat? Nincs rajta se power, se reset gomb, azért kérdezem.

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

Új hozzászólás Aktív témák