- A nap színe: a vörös
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
- Fotók, videók mobillal
- Elmentünk fotózni a Xiaomi 17 Ultrával
- Xiaomi 15 Ultra - kamera, telefon
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- Okosóra és okoskiegészítő topik
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- One mobilszolgáltatások
- OnePlus 15 - van plusz energia
-
Mobilarena
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
azbest
félisten
Egyébként, ha valaki kifejezetten terjesztésre készítene image-t, akkor érdemes lehet lementés előtt kinullázni a szabad helyet.
A dd minden korábbi fájl szemetét lementi, így az üres hely pont olyan tömörítés szempontjából mintha tele lenne a kártya. Ez egyben azt is jeleni, hogy a korábban például fényképezésre használt kártyán is rajta lehetnek még a képek, attól hogy le lett formázva, csak néhány okos program kell a visszaállításhoz.
A legegyszerűbb ha futtatunk egy ilyet amikor a kártya particióján állunk a terminálban
dd if=/dev/zero of=zerofile bs=1M
ez majd úgy ér véget, hogy elfogy a hely és ekkor simán töröljük a fájlt
rm zerofileEgy 4GB-os openelec kártyán próbáltam ki, amin korábban jártak tesztvideó fájlok is. 3.3 GB szabad hely volt elvileg a kártyán.Tar.gz tömörítettem a két mentést:
- szemetesen: 2.1GB
- szabad helyet nullázva: 0.09GB
Hehe.. hát nem kicsi a különbség, ahhoz képest hogy a hasznos tartalom ugyanaz, a többi pedig a régi de már törölt fájlok szemete.Ha valahonnan máshonnan származó mentés dd-zünk a kártyánkra, akkor az ő korábban törölt fájljait is feltesszük rá, ha nem takarította le... lehet keresni a családi fotókat a letölthető rendszerképekben
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Hogy biztosak legyünk abba, hogy kényes dolgok nem kerülnek ki a korábban használt kártyánkról, úgy azt használatba vétel előtt dd if=/dev/zero of=/dev/sdX bs=256k módon letörölhetjük teljesen. Elég csak nullákkal törölni, nem kell random-mal.
Új hozzászólás Aktív témák
- Apple MacBook
- A nap színe: a vörös
- Star Trek
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Milyen egeret válasszak?
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
- Gyúrósok ide!
- Jogász topik
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- További aktív témák...
- TESTRESZABHATÓ/GARIS/ Ryzen 5 5600/16GB DDR4/RX 6700 XT 12 GB/ 1 TB M.2 SSD/2 TB HDD
- TESTRESZABHATÓ/GARIS/ Ryzen 5 2600/16GB DDR4/RX 5700 XT 8 GB/ 512 GB M.2 SSD/1 TB HDD
- 15.gen! Intel Core ULTRA 9 285K (24mag!) +hűtött VRM-es Z890 lap! GAR/SZÁMLA (Te nevedre kiállítva)!
- Gamer PC - Ryzen 5 5500 - RTX 3070 AORUS - 16 GB RAM - 500 GB NVMe SSD
- Lenovo ThinkStation P300 Workstation,i7-4790,8GB DDR3,500GB SATA3 HDD,2GB VGA,WIN11
- LG 75QNED86T3A / QNED / 75" - 164 cm / 4K UHD / 120Hz / HDR Dolby Vision / FreeSync Premium / VRR
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 Pro Max 128GB Silver -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4160
- GYÖNYÖRŰ iPhone XR 128GB White-1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4294
- 2db Kolink kontinium 1200w platinum
- Kingston HyperX FURY 16GB (2x8GB) DDR4 2666 MHz HX426C16FB3K2/16
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
wassermann
