- Mobil flották
- Garmin Forerunner 970 - fogd a pénzt, és fuss!
- A Galaxy Z Fold7, minden színben és oldalról
- Akciófigyelő: Ha kéne vezeték nélkül CarPlay és Android Auto...
- Hatalmas teleppel futott be a Xiaomi Mix Flip 2
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Amazfit Active 2 NFC - jó kör
- Honor 400 - és mégis mozog a kép
- Megjelent a Poco F7, eurós ára is van már
- Xiaomi 14T Pro - teljes a család?
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
válasz
korcsi #10971 üzenetére
Szia! Előre bocsátom, hogy linux szoftveres RAID-del nem foglalkozom...
Ez a javaslat túl sok sebből vérzik
Szerintem a delikvens nem fog linux-ra áttérni...A másik, meg ugye a hozzáállásban keresendő. A Windows egy piaci alapon működő operációs rendszer. Befizetünk X összeget és abból lefejlesztik a funkciókat.
Bizonyos alap szolgáltatásokat valósít meg a RAID esetén. Igaz a RAID0 RAID1 nem egy ördöglakat...Linux azonban egy open source rendszer ami folyamatosan fejlődik, a community javaslatai alapján újabb és újabb funkciók kerülnek bele.
Szóval abban van valami nyomon követés, hogy XY pillanatban még megvolt a szinkron akkor az azóta felírt dolgokat nézzük újra. Így tényleg csak pár perc a szinkron.Illetve nyilván linux alatt nem fagyasztottad meg a gépet szóval, már az is kérdéses mitől dobott ki egy lemezt ???
Messzire vezetnek ezek a szálak -
korcsi
veterán
válasz
korcsi #10912 üzenetére
Folytatom a történetet, bár nem raid specifikus
Egy másik ugyanolyan kártyával ugyanaz a hiba
Kipróbáltam riser-el egy másik 1x-es portba, jónak tűnt.
Kártyát megpasztáztam, proci ki-be, hátha.
Masina szenved, el se akar indulni, csak egy pillanatra beröffen majd megáll.
Cirmos klír, indulna, de ram hibára fut.
Áttettem az egyik modult másik helyre, így indul (egy csatorna).
És! Egy időbe próbáltam bios-t rakni a kártyára, hogy lássam megvan e az összes lemez, soha nem működött, nem volt boot képernyő, ctrl+c stb.
És most működik
két napja, szerintem alaplap, illetve a foglalat lesz a probléma forrása, van egy két kusza láb benne (LGA 1151)
-
#54625216
törölt tag
válasz
korcsi #10824 üzenetére
Igazából megelégednék annyival, hogy az ssd-ket ne fogja vissza a sata2. (Abból persze van vagy 8 az alaplapon.) Raid meg egyebek nem érdekelnek, csak úgy vagyok vele, hogy ha 10K körül kijön, akkor miért ne a minőségi megoldás legyen. Persze ha több vele a szívás, mint a haszon, akkor maradok a mezei sata 3 vezérlőnél.
-
korcsi
veterán
válasz
korcsi #10687 üzenetére
Sikerült összehoznom a dolgot, pár érdekes tapasztalattal azért gazdagabb lettem (megszívattam magam
)
Négy lemez, tömb létrehoz, két lemez hozzáad, bővít, fájlrendszer átméretez (offline, pár perc) ééééss, utolsó két lemezből az egyik (sdc) nyűgös volt (gyenge szektor) így kapott dd-vel többször nulláról teleírást illetve badblock-os ellenőrzést (mintákkal teleírja, visszaolvasva ellenőrzi), majd particionálás, és a két lemez (nem a partíció) hozzáadása a tömbhöz, bővítés (közben utána nézve, elvileg mindegy ilyenkor már, hogy lemez vagy partíció), fájlrendszer átméretez, restart és nem indul, Az sdc-n nincs szuperblokk, és megvan rajta a partició amit a tömbnek csináltam, gép normál módban újra indítva, tömb inaktív, leállít, sima --assemble --scan és megy a 8-ból 7 lemezzel. fussunk neki újra, megint sdc mint lemez hozzáad (ne kérdezzétek miért nem a partíciót) egy nap szüttyögés, utána ellenőrzés, szuperblokk megvan, partició nincs, újra indít a gép, és megint ugyanott tartunk szuperblokk eltűnt, partíció megvan. Partició hozzáad a tömbhöz, azóta rendben.
Logok többször átrágva, nem találtam semmi elfogadható magyarázatot bennük.
Lementve több lemez első néhány kilóbájt-át, vizsgálódva az lehetett a baj, hogy a másik lemezként hozzáadott lemezen volt (protective)MBR így nem számít, hogy nincs rajta egyéb partició, míg ezen az eszközön (sdc) az ellenőrzés miatt nincs semmi értelmes, ez a mdadm-nek nem probléma, ő felírta a dolgait és kész, de valószínűsíthetően újraindításkor a rendszer mivel az elsődleges GPT tábla sérült így helyreállította a lemez végén lévő tartalékkal, csak erről nem szólt senkinek, én meg csak vakaróztam, hogy ezt most hogy.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Mobil flották
- Nintendo Switch 2
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Vírusirtó topic
- Így nézz tévét 2025-ben: új ajánlások, régi szabályok
- Futás, futópályák
- Autós topik
- Folyószámla, bankszámla, bankváltás, külföldi kártyahasználat
- A Bosch szerint Európának nem kellene az AI-t a halálba szabályozni
- Fogyjunk le!
- További aktív témák...
- Tablet felvásárlás!! Apple iPad, iPad Mini, iPad Air, iPad Pro
- Lenovo ThinkPad X13 G2 multitouch
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy A22/Samsung Galaxy A23/Samsung Galaxy A25/Samsung Galaxy A05s
- BESZÁMÍTÁS! Intel Core i9 9900KF 8 mag 16 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- Bomba ár! HP Elitebook 8560W - i7-2GEN I 8GB I 500GB I 15,6" FHD I Nvidia I W10 I Garancia
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged