Hirdetés
- Óra vagy karperec? Egészségügyi mindenes!
- Samsung Galaxy S26 Ultra - fontossági sorrend
- Xiaomi 14 - párátlanul jó lehetne
- Xiaomi 15T Pro - a téma nincs lezárva
- Szívós, szép és kitartó az új OnePlus óra
- Fotók, videók mobillal
- 8000 nit, maradhat? A szaúdiaknál kezd a Honor 600 Pro
- Honor 200 Pro - mobilportré
- Félő, hogy az okosszemüveg a szexuális zaklatók játékszere lesz
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
-
Mobilarena

Új hozzászólás Aktív témák
-
pmonitor
aktív tag
Itt sztanozs nagyon jól összefoglalta a programozók általános álláspontját. Amivel nem tudok egyetérteni. Hosszabb futásidő -> több energiafogyasztás. Főleg (alkalmazás/web)szerveren.
Valóban nem tudom a leggyorsabb kódomat, hogy jól is és hibamentesen is működik. Kovisoft(aki egyébként az egyetlen konstruktív/kritikus hozzászóló volt - ezúton is köszönöm Neki) sem tudta bizonyítani az ellenkezőjét. De tettem konkrét lépést a bizonyítás felé. 200000000000-ig biztosan detektál minden túlcsordulást -> ez azért nem kis dolog. De tegyük fel, hogy ez az algó nem működik. Ez az algó biztosan működik(hiszen ha egy számot szorzunk, akkor az eredményt visszaosztva ugyanazt a számot kell visszakapnunk), és ez is gyorsabb a beépített függvénynél. Legalábbis C-ben. Mert mint írtam, a "rajzom" még nincs teljesen kész(pl. ezt C#-ban még nem próbáltam). De kovisoft valós hibákat/bug-okat írt(a legutolsó hsz-e kivételével), Veled ellentétben. Én is "rizsázom", de ezzel párhuzamosan azért valamit próbálok megcsinálni is.
Egyébként még a programozók sem értenek egyet még a stringet int-re konvertáló függvény szignatúrájában sem. C-ben ha túlcsordulás van, akkor az int-et INT_MIN/INT_MAX értékére állítja be(vagy meghatározatlan értéket ad vissza). C#-ban 0-t ír bele, és false-ot ad vissza. Sztem ez utóbbi jobb, mert a 0-nak "általában" invalid értelme van(darabszám/pénz/akármicsoda esetén). De mondjuk a programozóknak kellene "dűlőre" jutni ilyen témákban.@martonx, @Silεncε: A fejlesztők úgyis elkergetnének, hiszen a programozókat nem érdekli a sebesség, és a méret/helypazarlás(lásd az elején belinkelt sztanozs hozzászólást -- is).
Új hozzászólás Aktív témák
● olvasd el a téma összefoglalót!
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Vicces képek
- Kerti grill és bográcsozó házilag (BBQ, tervek, ötletek, receptek)
- Óra vagy karperec? Egészségügyi mindenes!
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Samsung Galaxy S26 Ultra - fontossági sorrend
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
- Milyen routert?
- Projektor topic
- További aktív témák...
- ÁR ALATT "RTX 4090" GARANCIÁLIS GAMER LAPTOP! - i7-13700HX, RTX 4090, 32GB DDR5, 1TB SSD
- Stellar Blade PS5 / 1x kijátszott / Alza vásárlás
- MSI MPG 271QRX QD-OLED 360Hz 1440p Gamer Monitor Garanciás 2027.12.03-ig
- Samsung Galaxy S23 Ultra 512GB,Újszerű,Dobozaval,12 hónap garanciával
- Apple iPhone 15 Plus 256GB,Újszerű,Dobozaval,12 hónap garanciával
- ASUS ROG Strix SCAR 16 / Ultra 9 275HX / RTX5090 / 32GB / 2TB NVMe! BeszámítOK
- PXN V9 Gen 2 Kormány+Pedál+Váltó BONTATLAN!
- BESZÁMÍTÁS! 1TB Samsung 990 PRO heatsink NVMe SSD meghajtó garanciával hibátlan működéssel
- Playstation / Nintendo / Xbox konzolok Okosítása és Javítása - PS4 "okosító" lemez kapható!
- Eladó egy soundcore boom 2 se
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest


