Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attilav2

    őstag

    Egy hibát találtam a padavanban, a vendég izoláció (Guest AP) úgy tűnik nem működik.
    Bekapcsolni ugyan be lehet, és be is tudok lépni a guest ssid-re, de ugyanabbanól az IP tartományból oszt ki címet a Guest AP -ra csatlakozóknak mint a fő AP-ra csatlakozóknak. A router oldala is elérhető Guest AP-vel csatlakozva. Keresgettem a google-n és valaki valahol írta hogy a router oldalát nem izolálja ellenben a többi gépet állítólag izolálja a vendéghálózattól, nehezen hiszem, hiszen ugyanabból az IP tartományból oszt ki IP-t a vendég wifinek is, szóval...
    Egy ilyen alapvető dolgot elszúrni :W Ráadásul linaro már nem is feljleszti tovább.

    Na tesztelgettem még egy kicsit a vendégwifit. Létrehoztam windowsban egy samba megosztást, a fő ssid-ről simán rá tudtam lépni a megosztásra a telefonról. Átjelentkeztem a Guest AP-ra, na itt már elérhetetlen lett a megosztás. Csak működik valamennyire az izoláció,
    de nem tökéletes, mivel a router oldala a vendégwifiről is elérhető.

    [ Szerkesztve ]

    -||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

Új hozzászólás Aktív témák