Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • And

    veterán

    válasz Kommy #20352 üzenetére

    Fizikailag kivitelezhető a kapcsolat, mert a meglévő WRT54GL routerek között akár WDS-link, akár AP - kliens (híd) segítségével is összeköthető a két hálózat. Ami probléma lehet, az a címek beállítása és elosztása az eddig külön kezelt két hálózat között: ha minden állomás azonos címtartományba kerül (ráadásul DHCP-n kérnek maguknak címeket), akkor csak egyetlen DHCP-szerver lehet a teljes összevont hálóban. Ez azért gond, mert a címet kérő eszközök átjárója a DHCP-szerver lesz, magyarán minden állomás azon az egy routeren keresztül akarja majd elérni a nyilvános netet, és ha a link valamiért nem él, a 'túloldal' állomásai nem kapnak címeket. Ha viszont a kapcsolat két oldala között eltérő címtartományok vannak, akkor nehézkessé válhat a 'szomszéd' hálózat elérése. Biztosan kivitelezhető ez jól is, hogy mindkét alhálózat a saját kapcsolatán érje el a netet, és mindkettőben legyen DHCP, de megmondom őszintén, erre nem is tudom, mi lenne a legjobb megoldás (a minden állomáson fixált IP-, átjáró- és DNS-címmegadáson kívül értve). Talán ez segít valamennyit: [link], bár ez esetben a WDS mindkét oldalán lévő állomások az első kapcsolatát használják.

  • Magnat

    veterán

    válasz Kommy #20352 üzenetére

    Szia,

    az az Apple csoda mit csinál, hálózat szempontjából switchként működik? (Tehát a közvetlen a Pirellin lévő gép egy ip tartományban van az Applen lévőkkel?)
    Mert ha igen, akkor lenne tippem, bár nem tudom, h működne-e:
    -a két hálózatot külön címtartományba tenném
    -a tartalék wrt54gl-t a wan portjánál fogva bedugnám a pirelli egyik lan portjába és adnék neki fix ip-t
    -a dhcp is kikacsolnám ugyanezen a routeren, és gateway helyett router módba kapcsolnám
    -aztán client módba tenném és feljelentkeznék vele a másik linksysre
    -a másik linksysen statikus dhcp-vel adnék neki egy fix címet és beállítanék egy statikus route-ot a route táblába, h az összes a másik hálóba irányuló kérés a másik linksys címére menjen (azaz arra a címre amit a statikus dhcp-nél adtam neki)
    -a Pirelliben meg belőnék egy statikus routeot a másik háló ip tartományára úgy, h az egészet a linksys wan címére küldeném

    Ez logikailag jónak tűnik nekem, de még sosem próbáltam kliens módban a wan portra routeolni vmit, szóval ki kell próbálni.

    Szerk: gépnév alapján nem biztos h megtalálnák egymást az eszközök, de ip alapján igen.

    [ Szerkesztve ]

    ̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

Új hozzászólás Aktív témák