Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • _Soma77_

    tag

    válasz R0GERIUS #139 üzenetére

    az a helyzet, hogy a re-pack szkript nem ugyan olyan fejlécű image-et rak össze, mint az eredeti volt.

    Örülnék, ha valaki rá tudna nézni egy kicsit közelebbről... :R

    felraktam ide a teljes motyót, minden köztes állománnyal és szkript-tel. [link]

    van két pearl szkript (unpack-bootimg.pl és unpack-bootimg2.pl), amelyek gyakorlatilag csak parancssoros hívásban térnek el egymástól...

    1) system ("mkbootimg --cmdline 'no_console_suspend=1 console=null' --kernel $ARGV[0] --ramdisk ramdisk-repack.cpio.gz -o $ARGV[2]");
    2) system ("mkbootimg --base 0x00200000 --pagesize 2048 --kernel $ARGV[0] --ramdisk ramdisk-repack.cpio.gz -o $ARGV[2]");

    ...viszont mindkettő a csomagban lévő mkbootimg-t hívja.

    A kimeneti image-ek (new_boot.img és new_boot2.img) csak a parancssorban különböznek (header részben), többi ugyan az...miért is lenne más? :U

    Viszont az eredeti img és az újra-pakolt img több ponton is különbözik, főleg a fejlécben, mivel nem "ANDROID!"-dal kezdődik, hanem "$OS$"-al.

    Szerintem kellene találni egy olyan "mkbootimg"-et, ami az eredetivel megegyező image-et gyárt.

    Az újrapakolt image-ek elvileg(!) Android kompatibilisek, kérdés, hogy az Op3n Dott megeszi-e??? :F

    Ötlet?

Új hozzászólás Aktív témák