Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • concret_hp

    addikt

    válasz tildy #57791 üzenetére

    sztem a liftvezérlés az pont az ami nem triviális és általános optimális megoldása sincs , pl. egy irodaházban másként csinálnám, mint egy lakóházban, tök más terhelés típus, de úgy általánosságban is liftek számától méretétől erősen függ, pl abban az elvi esetben ha 1 személyes a lift, nyilván csak 1 helyen van értelme megállni, ami nyilván nem túl gyakorlatias, de mondjuk az, hogy 4 vagy 10 személyes a lift és 1 vagy 2 vagy több van, az valós probléma. szóval ha interjún ez lenne, inkább a figyelembe veendő paramétereket szedném össze, belőnék egy alap programot és a tapasztalatok alapján állítanék rajta.

    vagy fullba vagy sehogy :D

  • BlacKSouL

    addikt

    válasz tildy #57791 üzenetére

    A mi liftünk pl. 8 emeletre lefelé gyűjtővezérléses, hívási sorrendiséget figyelembe veszi, de felfelé a fülkéből felülírt sorrenddel.

    Vagyis ha a 2.-on áll, és felhívják a 3.-ra, akkor ha belépéskor még nem nyomott a fülkében semmit, de közben az elsőn, majd a 4.-en is megnyomják ebben a sorrendben, a fülkében pedig ezután az 5.-et nyomják, akkor ajtózáródáskor először lemegy az 1-re, majd felmegy az 5-re, és azután lefelé a 4-re. Ha a fülke előbb nyomott, akkor mindenképp felmegy oda, és utána vagy feljebb, és onnan lefelé gyűjt, vagy lejjebb, és onnan lefelé gyűjt. Ha a fülke felmegy utassal 5-re, de közben 1 és 4 is nyomva lett, majd később még a felfelé haladáskor a 7 is, akkor nem megy fel a 7-re, hanem lemegy a 4-1-re, és ha azok kiszálltak, felmegy a 7-re. Ez fura, de itt sorrendiséget vesz figyelembe.

    Ha a 0-on van, és beszállnak, megnyomják célnak bent az 5-öt és 8-at, közben a 2., 4., 7-en is megnyomják a hívót, akkor sorrendtől függetlenül előbb felmegy az 5-re, kiszállnak, majd utána a 8-ra, kiszállnak, és utána lefelé áll meg sorban 7-4-2-n.

    Ha fülkében 5-7-et nyomnak, kint pedig 2-4-8-on hívnak, akkor felfelé 5-7, majd felmegy 8 és onnan lefelé gyűjt. Ez ellentétben áll az első működéssel, de lehet hogy bizonyos magasságban már figyelembeveszi, hogy ott már csak 1 vagy 2 a különbség a felső holtpontig, így a teljes útra megvalósul a lefelé gyűjtő vezérlés.

    Ha én állok a 7.-en. A liftbe beszállnak a 6-on, megnyomják a 0-t, majd megnyomom én a hívót, majd megnyomják a 2.-on is a hívót, akkor a fülke céllal elindul a 0 felé, hiába vagyok én közelebb, lefelé megáll 2-n, és lemegy 0-ra. Utána jön föl értem, vagy ha közben 8-at nyomtak, akkor a 8-ig, és egyet jefelé jön értem.

    Ezért a leglassabban akkor jön hozzám a lift a 0-ra, ha az orrom előtt megy el tele, én megnyomom, majd a fülkében nyomott szinteken, pl. 5-6-7-8 megáll 4 helyen fölfelé sorban, illetve közben megnyomják az 1-2-3-4-en a hívókat, akkor a 8-ról elindul lefelé, és megáll a 4-3-2-1-en, lehozza őket a 0-ra. Ha a 4-3-2-1-en az 5-6-7-8-at nyomták is meg, mindenképp lejön a 0-ra a 4-3-2-1 után, legfeljebb ők nem szállnak ki, a 0-on elalszik ugye a hívó, akkor felfelé viszi őket 5-6-7-8-ra sorban.

    Kb. 94-ben szerelték nekünk azt a liftet, akkoriban nagyon sokat szórakoztam ilyemsivel, hogy próbálgattuk hogy milyen logika szerint működik. Nem biztos, hogy ez az optimális, de ez egy létező.
    Én olyannal is szórakoztam, hogy mi lenne, ha bizonyos holtidő elteltével mindig automatikusan felmenne a 4-re. Mivel én ha a 0-n vagy a 7-en hívom, legtöbbször a legtávolabb van tőlem. Ha beállna a 4-re, akkor mindkét irányhoz egyenlő közel lenne híváskor.

    Aláírás (nem kötelező megadni)

  • gaborbol

    őstag

    válasz tildy #57791 üzenetére

    Veszhelyzetben (ER) "lattam eloszor ilyet" amikor a John Carter dokit vizsgaztattak, hogy meg tud csinalni valami belso szerv verzo elkotest amit akkor mutattak meg neki eletebe eloszor es, ha nem csinalja meg par masodpercen bellul akkor meghal a beteg.
    Persze nem tudta megcsinalni a vegen meg is mondtak, hogy nem is lehet, csak azt akartak latni, hogy mit kezd a problemaval, meg hogyan birja az uj helyzeteket a stresszt,meg hogy mennyire profi.

    Szoval a "konkret" lift tervezes valoszinu sokadrendu pontot ert csak az inerjuban Most mar tudod, hogy ilyen is van, es a kovetkezonel jobban is fog menni. Eleve tudod, hogy nem a konkret valasz erdekli csak oket, hanem az, hogy hogyan reagalod le.

    Hmm liftervezes? Erdekes, szuper, szeretem a kihivast :DDD . Elolvasod egyszer hangosan? Eleg oszettett a kerdes, had ovlassam at meg egyszer az adatokat amibol dolgoznom kell. Lenne par kerdesem ezzel vagy azzal kapcsolatban( Pl milyen jellegu az epulet, mi a fo szempont? Gyorsasag vagy takarekossag? Milyen kihasznaltsaggal uzemel a rendszer? Hany nyomogomb van? Sok rendszernek csak egy, masoknak ketto amivel lehet jelezni a, hogy eppen felfele vagy lefele ohajt az utas haladni. Ha ez nem lehetseges akkor a megadott infok alapjan arra gondolok, hogy ...Persze igen, ha kicsivel tobb adat lenne, akkor boven tudnek rajta meg csiszolni. A vegen megkerdeznem, hogy nem hagy nyugodni a kerdes, de mi volt a helyes valasz? Vagy jo iranyban indultam-e el legalabb?

    Eleve van melohelyed jelenleg, lehet, hogy pakolgatnak ide-oda, de kapsz fizeteset es stabilnak hangzik.
    Innen mar csak feljebb lephetsz. nem jon ossze egy lehetoseg, majd jon egy masik. Minden egyes ilyenbol tanulsz es a kovetkezo majd jobban fog menni.
    Szerintem elegge ragorcsoltel mostanaba arra, hogy mennyire le vagy maradva ezzel meg azzal es semmiben sem vagy jo igazan. Ez csak azert mondod, mert erdekel es komolyan is veszed magad. Szakmailiag, ha nem gondolnak rolad, hogy eleg jo vagy az aktualis melora, eleve be se hivnanak szoval ezen kar gorcsolni.

    En is igy erzek sokmindennel kapcsoltaba, egy-ket evente mindig kijon valami uj cucc, valami uj vizsga, valami uj rendeszer( vagy eppen valami oreg szar osszeszogelt rendszer betalal) amihez lovesem sincs, Na bumm. Nem ertek mindenhez azonnal, de van annyi ev a hatunk mogott mar, hogy mindig megoldjuk a dolgot valahogy, mert a problema megoldo kepesseg /tapasztalat meg a kitartas/erdeklodes atsegit rajta. ( ha az sem akkor majd Bobsys vagy Kraft :DDD )

    Szerintem ez a lenyeg, meg az ahogy odateszed magad a melohelyen, es ez nagy ertek.

    Latom kozben te is irtad meg masok is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák