Hirdetés
- One mobilszolgáltatások
- Telekom mobilszolgáltatások
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
- Apple iPhone 15 Pro Max - Attack on Titan
- iPhone topik
- Samsung Galaxy S25 FE - fenséges, felejthető vagy felesleges?
- Motorola Edge 60 Fusion - nem csak a forma időtálló
- Samsung Galaxy Watch8 - Classic - Ultra 2025
- Minden a BlackBerry telefonokról és rendszerről
- Szívós, szép és kitartó az új OnePlus óra
Új hozzászólás Aktív témák
-
Tim82
félisten
válasz
Viszlát
#50429
üzenetére
Komolyan nem láttál fehérneműreklámot, vagy szimplán bulvárújság címlapját, nem voltál autó/motor vagy akár valamilyen tech kiállításon és még sorolhatnám hosszasan azokat a példákat amik mindennapi jelenségek és keményen degradálóak a nőkre nézve, szexuális tárgyként kezelve és felhasználva őket marketing és minden egyéb célokra?
De, ahogy a legtöbb példádnak megvan a férfi megfelelője is - pl. férfi fehérneműreklám is van, de nyilván tudnék egyéb példákat is sorolni, ahol a férfiakat kezelik "szexuális tárgyként" a reklámokon vagy a médiákban (pl. a jóképű, félmeztelen ablakmosó fiús vagy fűnyírós kertészes Coca Cola-reklám pár évvel ezelőttről, anyone?) - viszont én egyik hazai reklámban sem láttam olyan egyértelmű utalást kiírva, mint a konkrét, általad felhozott példán, ami enyhén más szintre-dimenzióba helyezi a konkrét példádat szexizmus terén az itthon látható "mezőnyhöz" képest. De valóban, a fentiek ellen egyik nem oldaláról sincs "össznépi" felháborodás itthon, egyénit vagy kisebb csoportokét azért lehet találni.
(Autó-motor kiállítás és újság egyébként tényleg nem érdekel, a legtöbb tech-kiállításon általában renderelt játékcsajok vannak félmeztelenül játékpromó-plakátokon stb., ami egyébként úgy általában szoktak is az utóbbi években tiltakozni nem feltétlenül itthon (mert nem csak itthoni, hanem "nemzetközi" jelenség), ami miatt mintha lassan változna is pl. a játékipar.)
Az, hogy ezeken nincs hasonló szintű felháborodás az számomra semmi mást nem érzékeltet, csak, hogy mennyire álszent hisztéria az egész Ákos körüli balhé, és még ez is csak úgy jött össze, hogy egy szövegkörnyezetéből kiemelt mondatot durván félremagyaráztak.
Bűzlik az egész.
Abban teljesen egyetértünk, hogy a balhé mértéke messze túlmutat a nyilatkozat jelentőségén önmagában.
Kíváncsi lennék például, hogy a nagy egyenlőség párti hölgyek mit szólnának (...)
Ez szerintem nem egészen idevágó érv, de persze fel lehet hozni a társadalomban a nemek közötti egyenlőtlenség miatti összes vélt és valós sérelmet érvnek, legalább valóban hasznos véleményütköztetés-vita lesz egy amúgy igazából érdektelen, pár napon belül lecsengő műbalhé kapcsán.

-
tildy
nagyúr
válasz
Viszlát
#50429
üzenetére
Kíváncsi lennék például, hogy a nagy egyenlőség párti hölgyek mit szólnának ha valaki nyíltan megtámadná a jelenlegi jogalkalmazási helyzetet, gyerekek elhelyezése kapcsán a válások során
Orulnek neki, ha igy tortenne, a jelenlegi helyzet ugyanis nagyon nem fair. Ez is pontosan ugy szokasjog, amit illene felulbiralni nem csak abban az esetben ha a no iszik/drogozik vagy egyeb, hanem altalanosan nezni, kinel van jobb helye a gyereknek, es nem csak azert az anyjanak itelni, mert a noknek ugyis ez a dolga, meg az anya az anya.
Szoval egyenlosegpartikent pont hogy nem durranna el az agyam egy ilyenen.
Új hozzászólás Aktív témák
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- LEGO klub
- Kerékpárosok, bringások ide!
- SSD kibeszélő
- Vezetékes FEJhallgatók
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
- One mobilszolgáltatások
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Padavan firmware
- További aktív témák...
- Intel Core i5-12400F processzor
- Lenovo i7 laptop, viseletes, üzemképes.
- HP ProBook 450 G6, 15,6" FHD IPS kijelző, I5-8265U CPU, 8GB DDR4, 256GB SSD, W11, Számla, 1 év garan
- HP ProBook 445 G8, 14" HD kijelző, Ryzen 5 5600U CPU, 16GB DDR4, 512GB SSD, W11, Számla, 1 év garanc
- HP ProBook 445R G6, 14" FHD IPS kijelző, Ryzen 5 3500U CPU, 8GB DDR4, 256GB SSD, W11, Számla, 1 év g
- BESZÁMÍTÁS! MSI B460M 10400F 16GB DDR4 512GB SSD RX 6600XT 8GB Rampage SHIVA Cooler Master 650W
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy A14/Samsung Galaxy A34/Samsung Galaxy A54
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 Mini 64GB Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS2955, 100% Akksi
- 5G Lenovo ThinkPad P14s Gen 3 Intel Core i7-1280P Nvidia T550 32GB 512GB 1 év teljeskörű garancia
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte H610M i5 12400F 16GB DDR4 1TB SSD RTX 4070 12GB Zalman S2 TG GIGABYTE 750W
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest



