Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szőröscica

    addikt

    válasz tildy #50398 üzenetére

    Neked meg csak azt kívánom, hogy soha ne kerülj olyan helyzetbe, hogy amikor majd az ellen a kultúra ellen háborúzunk, ahol a nők elsődleges célja nem az évi 100 ezer fontos fizetés, hanem a családanyai szerep, és ennek megfelelően ők nem egy csökkenő létszámú, erősen öregedő társadalomban élnek, akkor majd a szőke, vasalt hajú "férfiak" nehogy véletlenül azt mondják, hogy ők nem mennek katonának megvédeni a hazát, mert a rohamsisak elnyomja a frizurájukat, és különben is, a nők is tudják kezelni a páncélöklöt.

    És ennek a kultúrának az előörsei már megérkeztek, csak ti éppen nem érzitek, mert egy szigeten laktok, illetve mi, magyarok sem, mert ez a magának sírt megásott kormány volt az első, aki felismerte a veszélyt, és képes volt a problémára választ adni.

    concret_hp: szerintem Ákos, a zenész művészi teljesítményéből a kijelentése semmit nem von le. El tudom fogadni a döntésüket, csak én nem tartom korrektnek. Ezt egyféleképpen tudom kifejezni, elmegyek a telekomhoz, és lemondom az előfizetésem. Szerencsére van alternatíva a környékemen.

    [ Szerkesztve ]

  • Viszlát

    addikt

    válasz tildy #50398 üzenetére

    Elbeszélünk egymás mellett. Senki nem taposta a földbe nőket, csak egy kiragadott mondat alapján megy a műbalhé. Nem azt írtam, hogy a feleségéről vagy az anyjáról mondta az ominózus mondatot, hanem azt, hogy a beszélgetés ezt megelőző részéből tisztán látszik, hogy miként viszonyul a nőkhöz. A Telekomtól nagyon szép dolog a nemi megkülönböztetés elleni harc, csak itt szó sem volt arról, hogy a nőknek kevesebbet kéne fizetni.

    Továbbra is érdekelne, hogy milyen konkrét hatása volt/lesz a kijelentésének rád vagy akármelyik nőre nézve.

    "How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

  • lenox

    veterán

    válasz tildy #50398 üzenetére

    Nekem ezzel amugy tobb bajom is van. Pl. en barmilyen kirekeszto onkenyes felosztas alapjan megfogalmazott igazsagot problemasnak tartok, tehat pl. a 'sikk otthon ...' is gaz szerintem, sot az szerintem gazabb. De az sem tetszik, ahogy osszemosod a dolgokat, akar olyan ertelemben, hogy ha valaki mondott valamit, akkor ugy veszed, mintha egesz nagy csoport mondta volna, akar olyan ertelemben, hogy ha az egyik megszolalo A-t mondott, a masik B-t, akkor ugy veszed, mintha mindketto A-t es B-t is mondott volna. Ebben a temaban azert eleg sok arnyalat van. Es valo igaz, hogy ha valakik osszeallnak egy zaszlo alatt (pl. noi emancipacio), azok valoban kepviselnek egy kozos nezetet. Akik viszont nem alltak ossze, azok nem, tehat attol, hogy a muegyetemen valaki hulyeseget mondott, attol meg nem kell az osszes fejben rendet rakni, plane nem tudom, hogy ki mondana meg, hogy mi a rend.

    Amugy a sulyemelos dologban inkabb Akossal ertek egyet, csak szerintem kifejtes nelkul pl. te sem tudod, hogy miert, ugy meg nem annyira erdemes megitelni. Tehat szerintem nem a noi sulyemelesnek kellett volna megjelenni, hanem a ferfinek is eltunni, mert ez egy onpusztito, veszelyes dolog, amiben az nyer, aki nagyobb kockazatot hajlando vallalni.

Új hozzászólás Aktív témák