Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ez_meg_emaz

    őstag

    Hi.
    Vmi jobb fenyérövél rendelkező alapzoom(/nagylátózoom)-ot tervezek venni, 40-50k-s kategóriában. (D80-hoz használnám.) Természetesen használt obira gondoltam. Lényeg hogy ebben a(z) (ár)kategóriában minél jobbat ha lehet.
    Nem fűzök hozzá nagy reményeket hogy minden obira lesz legalább 1 ember itt aki már próbálta, így személyes tapasztalatot tud mondani, de azért hátha (mert ahogy láttam van itt pár fórumozó aki már elég régóta fotózik).

    A jelöltek a következők:
    Tamron 17-50/F2.8 AF SP XR Di-II LD ASP IF
    Tokina ATX PRO 20-35/F2.8
    Tokina ATX PRO SV 28-70/F2.8
    Tamron AF 17-35mm f/2.8-4 Di LD Aspherical IF

    Ezek közül nekem eddig legszimpatikusabb(és legolcsóbb) a 28-70es Tokina lenne, utána a 17-50-es Tamron. Legalábbis amiket olvastam róluk neten az alapján e 2 közül lenne vmeik a befutó.
    Sigma nem szimpatikus(de ajánlhattok azt is), Nikkor-ok meg aranyárban vannak. De ha tudtok ezeknél jobbat hasonlo árban akkor ne kíméljetek.

  • ez_meg_emaz

    őstag

    válasz forceberg #7066 üzenetére

    Elöször is köszi a válaszokat. :R

    Pontosabban 60ért láttam, de alkudni muszáj. :) Föleg ha nagyon nincs pénzünk. :D Aztán vagy bejön vagy többet kérek kölcsön. d40 kitobit akartam ujra elöször (18-55) mert egész jo obi volt, csak mondom ha már uj akkor legyen egy fényerősebb. 50 1.8-at leszólták már páran. Terveztem késöbb azt is de lehet nem veszek, majd ha akkora fényerő kell akkor 50 1.4 vagy gyüjtök 85 1.8-ra, azzal portrézni is lehet.

    Még nyáron egy Tamron 70-300as telét is tervezek mellé. De a leendö alapzoomos obim fogom a legtöbbet használni, ezért inkább picit többet költök és nem kitobit hanem 1 fokkal jobbat veszek ha tehetem.

    Szten Márs: Igen ez az én fejemben is megfordult, csak annyira megtetszett az az obi hogy úgy gondoltam megleszek 28 (ekv 42) felett is... De jobban belegondolva biztos hiányozna a nagylátoszög. :U Kitobin is általában a nagylátó végét használtam gyakrabban, 35 fölé ritkábban mentem.

  • ez_meg_emaz

    őstag

    válasz forceberg #7069 üzenetére

    Hát 50mm amit a legritkábban használok. Így nem gond.
    De azért jo lenne ha minden kinézett obit pár napig ki lehetne probálni :) Milyen könnyü is lenne ugy válaszatni.
    A kitobit(18-55 II) olyan mindenesnek használtam(mivel más nem is volt). Ha mentünk vhova társasággal akkor azt megörökíteni, természetfotozni, koncertfotozni (sb600al). Koncertfotozáshoz jol jönne a nagyobb fényerö pl. Persze nem várok el töle olyat mint f1.4,1.8-as obiktol. :)

    A 18-105 (photozone) teszt alapján olyan nemtom... torzítás nagyobb a többinél (fent felsoroltaknál), CA sem kevés(tudom szoftveresen megoldható). Átfogás miatt lenne max jo. De akkor már inkább 17-50+70-300. Igen tudom, a 18-55 II nagyon jo obi, elég kiegyenlítetten teljesít. Átlagos torzítás, kis vignettálás, elhanygolhato CA, és egy egész jo felbontás. 18 és 55mm-en is jól teljesít.

    Tamron meg 2.8nál nagyon vignettál és lágy minden gyújtótávon(nyitott rekesznél). Bár ennyiért nem lehetek telhetetlen. :U

  • ez_meg_emaz

    őstag

    válasz rumos14 #7072 üzenetére

    Köszi az infot :R Ezzel most kicsit megnyugtattál, már csak pénz kell meg egy elado használt 17-50 jo árban. :)
    Amugy váráslásnál zoomgyűrű, lencsék állapota, lötyögés, fokusz-on kivül mire kéne még figyelni?

  • ez_meg_emaz

    őstag

    Eddig adott egy D90 18-105el meg van egy 50/1.8-am,

    Azon agyalok hogy Nikon 18-105-öt érdemes lecserélni Tamron 17-50 f2.8-ra (nem VC-s verzio)?
    Gondolkodom már egy ideje h eladom a kitobit és veszek egy ilyen obit helyette. Táj és épületfotozásra használnám leginkább. Eddig igazábol a 18-105öt se használtam, de ha le akarom cserélni akkor sztem így uj állapotában többet kapok érte mintha honapokig gyűrném. Csak így nehezebb a döntés :) Bár tesztek alapján a 17-50 joval jobb.

    Portréhoz és sportfotohoz (amit amugy ritkán csinálok) egy nikon 55-200 VR-t terveztem. Kiváncsi lennék a véleményekre. Már ha vki használta a fentiek közül bármelyiket. (Más nem a nikonok biztos voltak már a forumtársak kezei közt)

  • ez_meg_emaz

    őstag

    válasz Keraa #9685 üzenetére

    Köszi a véleményt és a tapasztalatokat.
    Portréra jobban szeretem a nagyobb gyujtotávot, mert szeretem ha 'kiemelkedik' a háttérből a fotoalany. 50/1.8 meg elég ha nem csak az arccal szeretném kitölteni a képet, ugyhogy én portréra nem is nagyon használnám, arra lenne a másik két obi. Családi összejövetelek/egyéb események, táj, épület. Szoval számomra amolyan mindenes obi lenne, ezért is szeretnék vmi jofélét.
    Btw azt olvastam a VC-s változat képminöségre gyengébb.
    Pixinfon volt vmi alapzoom összehasonlíto teszt (3 alapzoomot néztek meg) és ott írták hogy gond volt az af-el, de az valszeg hibás darab lehetett. Am már nem tudom hogy VC-s vagy anélküli változat volt e abban az összehasonlíto tesztben.

  • ez_meg_emaz

    őstag

    válasz muci #9687 üzenetére

    Lehet én értettem félre valamit, de én végig a VC-re gondoltam ami meg Tamronnál a VR-t(képstabi) jelenti.

    Snakeiboy: Ilyesmi véleményre voltam kiváncsi! :R 55-105 közötti tartományt leginkább portrénál használnék. De asszem értem mire célzol, (Azért csak hiszem mert nem használtam még a 18-105öt eddig, csak megvettem kitben.) nem rossz dolog az ha nem kell folyton cserélgetni az obit.
    Eddig am nikon18-55 használtam (azzal is meg voltam amugy elégedve, kivétel a kotyogos összeszerelést) de ahhoz képest gondolom előrelpés lesz. Legalábbis ennyi pénzért remélem.
    A telével kapcsban a sportfotónál se lőnék nagyon 15m-nél távolabbi témát/alanyt. Azért had kérdezzem meg a Nikon 70-300 alatt a VR-es változatot érted? Csak mert az 2x-3x annyi mint az 55-200. A VR nélküliről meg nem olvastam jókat.

  • ez_meg_emaz

    őstag

    Köszi a tippeket ismét! :R
    Maradok valszeg az eredeti felállásnál és 17-50 + 55-200 a cél. 55-200al elég tetszetös képeket találtam neten.

    Fokuszproblémákrol meg találtam egy érdekes cikket (bár lehet csak szerény tudatlan személyemnek az). De én is sokszor látok ellentmondo véleményt neten. Valoszinüleg ez lehetett a baj az 50/1.8ammal is amikor az istennek nem lett éles a terület ahova fokuszáltam. :DDD

    " And the funny part of all this is the more expensive wide aperture lenses are the ones most likely to show the problem, because their depth of field is so narrow and the in-focus portion of the picture is so sharp compared to the out of focus portion. That $200 f/5.6 zoom is not going to show a minor front focus problem because the depth of field is about half a mile. The $2,000 f/1.4 prime has a depth of field of a few inches and any problems are immediately evident (and the owner 10 times more invested in wanting a perfect lens)."

  • ez_meg_emaz

    őstag

    Sziasztok!
    Obi vásárlás, nagy dilemma. :DDD Ebben kérném most a segítségetek. :R
    Jelenleg van D90, nikkor 50/1.8, tamron 17-55/2.8.

    Kérdés mi legyen a következő? Van aki jobban utánaolvasott a tamron 70-200/2.8-nak? Sokan ajánlották itt már mint olcsóbb alternatíva a (jóval) drágább Canon/Nikon megoldásoknál. DE pl dpreview-on meg a the-digital-picture oldalon voltak komoly AF problémák a tesztnél(és én itt most nem a lassú AF-ra gondolok)! Photozone-on ezeket a hibákat külön nem emlegették, de ott nem is viszik túlzásba a rizsázást.

    Kinéztem még a tamron 70-300/4-5.6 vc usd-t is, de azért az nem egy 2.8-as fényerő. :/
    Tetszik még a 90es 2.8as tamron macro is (nem, nem vagyok márkabuzi, egyszerűen jó az ár/érték), de makrózni nem szoktam, inkább érdekességnek lenne jó.
    Portré miatt a 85/1.8 is megfordult a fejemben, de félek zavaró lenne a 85mm fixen. =Az 50/1.8 is szokatlan még, nem is használom állandóan.)

    100k körül mozog most a keret, ezek bele is férnének most.
    A kérdés hogy megéri várni és gyűjteni a 70-200ra? Ha AF hibákkal küszködik akkor egyértelműen nem. Ha 10 képből átlag 4 lesz csak jól fókuszált(lásd a linkelt tesztet) akkor 100at sem ér meg (sajnos)! Ha ez így van akkor tele oldalon egyetlen versenyző a tamron 70-300 vc usd.

    Azért lenne fontos tudnom mert akkor ma elvinném a boltból az utolsó 70-300at ha tényleg nem éri meg várni a 70-200ra. Valakinek esetleg tapasztalata Tamron 70-200/2.8-al?

    [ Szerkesztve ]

  • ez_meg_emaz

    őstag

    Ezek szerint nem volt vele tapasztalata még senkinek. Engem igazából az érdekelne.

    Mikisys:
    Tudom hogy csak jót akarsz és ha Tamron és Nikkor között variálna valaki legtöbbször én is a Nikkort javasolnám. De itt a kérdés az volt hogy Tamron 70-300/4-5.6 vc usd, most VAGY érdemes várni/gyűjteni és Tamron 70-200/2.8. Magyarul 100k vs 200k. Ha nem értettem félre erre a te válaszod az volt hogy 600ért jobbat kapok.... ;] :U

    Mielőtt kialakulna egy 3rd party vs Nikon flame... aki tudna érdemi segítséget adni annak megköszönném! :R :))

  • ez_meg_emaz

    őstag

    válasz A Zéé #11928 üzenetére

    A korábbi hsz-emben jól láttad, vacilláltam már egy ideje rendesen. De ha jobban megnézed már ott is körvonalazódott hogy tele kell. A másik kettő csak ötletként fordult meg a fejemben, mint érdekesség. 85 és a 90 macro is iszonyat jó obi a maga területén, de csak ott (na jó, macroval lehet portrézni is) Plusz nekem a fixszel fotózást még szoknom kell.

    Egyelőre úgy vagyok vele, hogy majd egy jó macro is kell (tamron 90el csodálatos képeket lehet csinálni, szerelmes is lettem :) ), de egyelőre az nem olyan fontos, ráér. Macrozni obi híján eddig nem volt lehetőségem, ezután is ki fogom bírni. De hogy ki fogom probálni az tuti, max ha utólag rájövök hogy fölösleges akkor eladom. De ez most irreleváns.

    Portrét szeretnék az új obival, az biztos. Azon kívül meg amit lehet. Utazásra sem lenne utolsó egy tele. Ha egyszer ki-ki jutok vhova külföldre vagy akár csak belföldön megyünk valahova ahol még nem jártam, akkor szeretném megörökíteni a tájat. Tájra nagyon jó a 17-50 (ezért is vettem), de vannak helyzetek amikor kevés az 50mm.

    Fontos a jó képminőség, szép rajzolat. Fontos a fényerő, fontosabb mint a nagy gyújtótáv. Bár nem volt még soha 200mm fölötti obim, komoly hiányát nem éreztem a 300mm-nek. A fényerő hiányát viszont igen. (Bár az is beltéri sport volt mondjuk.)

    70-200 portréra és utazásra tökéletesnek tűnik. Tudom nem könnyű darab, de a plusz fényerő megérné számomra a plusz súlyt. A képminősége szintén kiváló. De ami zavar a hibás AF a tesztekben. :((( A lassú AF nem érdekel, max nem lesz alkalmas sportra. De ha ragyogó napsütésben épületfotónál 10ből 4x pontos csak az AF akkor fene se ad ki rá 200-at. (Ettől független Nikkorra se fogok 600at :) Utóbbi nem az obinak szol, csupán a pénztárcám nem engedi.) Ennek a hibának szeretnék utánajárni mielőtt megvenném. A flickr-en néztem rengeteg tamron 70-200as képet és eszméletlen jó képeket lőttek vele. Volt aki kültéri sportot is kiválóan tudott vele fotózni. Ez arra enged következtetni hogy (van remény) talán nem minden tamron 70-200 hibás. De hogy 2 tesztoldal is ilyen komoly hibákat tapasztalt azért elég aggasztó.

    szeva000: Köszi a segítséget. Rendes tőled. Az 50-500al szép lett az a fotó. Én amúgy mintaképeket flickr-en nézek. Ott van dögivel. 70-300al is van amugy több kép is a Holdról. Nekem azok is tetszettek.

    [ Szerkesztve ]

  • ez_meg_emaz

    őstag

    válasz Mikisys #11933 üzenetére

    Újra olvasva is az jön le hogy gyűjtsek ÉS vegyek nikon-t. De ne lovagoljuk a szavakon.
    Máshogy értetted mint ami nekem lejött. :R Tisztázva. Ez a lényeg.

    [ Szerkesztve ]

  • ez_meg_emaz

    őstag

    válasz aor #11968 üzenetére

    Nagyon szépen köszi az infokat Valami ilyesmi segítségre gondoltam. :R

    Azóta eldöntöttem hogy gyűjtök a Tamron 70-200ra.
    Ki tudja, jövőre lehet kihozzák végre a 70-200 VC USD-t is. :) Csak az a kérdés a számomra amúgy is borsos árat mennyivel dobja majd meg. Na meg hogy a képminősége marad-e olyan jó mint a jelenleg kapható Tamronnak.

    A macroban meg igazad volt, lehet portréra is használni de arra nem célszerű ahogy mondtad. Bár idős ember portrézásához el tudnám képzelni. Majd ha már minden kieg. megvan (normális állvány, szűrő, stb) amit szeretnék akkor elgondolkodom egy macron is.

    Továbbra is keresek olyat aki használ Tamron 70-200/2.8-at! Ha ismertek valakit vagy esetleg van ilyen obija valakinek kérem keressen fel. (Privit hamarabb észreveszem.) :R

  • ez_meg_emaz

    őstag

    Hi.
    Valaki tudja kb mennyiért lehet felújítani objektívet? Gondolom függ a típustol is. Nikon 80-200nál (kétgyűrűs D) kéne bajonett csere és a fókuszgyűrűre gumibevonat.

Új hozzászólás Aktív témák