Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • And

    veterán

    válasz Batman2 #889 üzenetére

    "Vajon nem azért fele árú az IPC-1L az IPC-1-hez képest, mert rosszabb, vagy csak az alacsonyabb töltőáram miatt ?? :F"
    Igen, nyilván van egy jó töltő, az IPC-1 személyében, és gyártanak mellé direkt egy fost, IPC-1L néven, hogy a népek szívjanak vele. Szerinted ez mennyire reális? :U
    "Mindenki másnak rendben működik az IPC-1L-je ??"
    Az volt már, hogy sz@rból (mármint vacak vagy túltöltött cellából) nem lehet várat építeni?
    "Másik probléma, hogy az 1700-es akkuim közül a leggyengébbet betettem frissíteni, már 2 szer és utána tesztre [..]"
    Azzal ugye tisztában vagy, hogy a teszt-mód töltéssel indít, a refresh (minden más móddal egyetemben) pedig feltöltéssel végez? Tehát ha egy refresh-elt akkura tesztet indítasz, akkor gyakorlatilag kétszer próbálod meg tölteni a cellát, vagyis simán túltöltöd.
    "Ma reggel megmértem a 2100-as akkukat, gondoltam, hogy hiába jött vissza a kapacításuk, de a belső ellenállásuk már magas és azon nem tudott javítani a töltő, ezért kapcsolt hamar ki a gép, mert túl nagy a feszültségesés, de valójában még nincsenek kimerülve az akkuk ! Az üresjárati feszültségek alapján egy töltött (1,34V), kettő merülőben (1,28-1,26V) és egy kimerült (1,18V), tehát nem elsősorban a belső ellenállás növekedése miatt nem viszi a gépet, henem, valóban elvesztette a kapacitását, csak nem tudom, hogy hol, mivel a kimerültre írta a töltő a legmagasabb kapacitást 2040mAh-át !"
    Tipikus példája annak, mikor nem hiszel a saját szemednek: az IPC kiméri a kapacitást, de csalóka módon, állandó árammal és 0,9V-os alsó határig. Erre kapsz egy hihető értéket, majd a fényképezőgép viselkedéséből levezetve következtetsz arra (de miért?), hogy valóban elvesztették a cellák a kapacitásukat, és nem a belső ellenállásuk nőtt meg.
    Erre egy roppant egyszerű tesz választ adhat: amint a gép merültnek ítéli az akkukat, berakod azokat az IPC-be, és megnézed, hogy valójában mennyi töltés maradt bennük. Erre a refresh is megfelel (csak az ugye soká tart), vagy kis odafigyeléssel a kisütés is (mert az meg a töltésre váltással kinullázza a kapacitás-számlálót).
    "Ami furcsa nekem a töltőben, hogy nem egy akkunál felment a töltés közbeni feszültség 1,52V-ig is, és jó melegek voltak"
    Nekem meg 1,48-ig szoktak menni az eneloop-ok, bár ez kissé töltőáram-függő is. Most akkor hol a határ? 1,5V-nál, vagy máshol? Ki húzza meg és mi alapján jelenti ki, hogy a 'határérték' felett "gyanúsak" az akkuk? Ha az adatlap szerint 1,7V környékére is mehet nagy töltőáram és alacsony környezeti hőmérséklet mellett, akkor megint csak kérdés, hogy mi számít normálisnak és mi nem??

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák