-
Mobilarena
Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!
Új hozzászólás Aktív témák
-
tornas
őstag
A monitorod biztos nem lehet hibás, mert akkor azok a piros csíkok-pöttyök "átmennének" a fegyver irányzékán is. De szerintem VGA hiba esetén is.
Esetleg a VGA-d driverének újrarakása vagy frissítése sem oldja meg a gondot? Vagy egy másik HDMI vagy D-SUB kábellel sem javul meg? Másik monitor?
-
SLC09
tag
Konkrét választ még nem kaptam. Azóta is csinált érdekeset. Biosból kiléptem és nem zökkenőmentesen indult újra, hanem leállt és 1-2 másodperc elteltével indult újra. Ezt cmos reset után csinálta. Nagyon kezdek megijedni, pont most tettem tönkre egy másik gépben egy alaplapot, most meg ez. Pedig eddig ez a konfig tökéletesen működött.
-
ThinkAgain
tag
Sziasztok!
Sürgősen segítségre lenne szükségem. Vettem itt, HA-n egy alaplapot (P5QL-CM). A teszteléshez azonnal szereztem szintén HA-ról egy Celeron 420-at.
A lap nem ad képet. Beleraktam egy videokarit: azzal sem. Próbálkoztam több RAM-al, és reseteltem a BIOSt is.
Lehet a probléma a proci? Mit csináljak még?
Előre köszi,
gyébusz -
cinkoxid
senior tag
A tápegység mindenképp, valamint ha az északi híd valóban tönkrement, akkor az túlmelegedett és valószínűleg elrepedt 1-2 láb benne. Kondiknál pedig az összeset ki kell cserélni, nem csak a púpost. Az összes olyat, ami olyan, mint a púpos.
Zol33
Nem potyogott oda csavar valahonnan? -
#10726912
törölt tag
Számodra új, vagy új alkatrészekből van össze rakva?
Gyors felsorolás hiba lehetőségként: tápegység, memória, CPU, alaplap, egyéb alkatrészek (HDD-ODD, esetleg PCI eszközök).
Javasolt másik tápegység beszerzése próba erejéig, emellett egyszerre egy memóriát hagyj a gépben, ha nem jó, csere, HDD, ODD-ket húzd le az alaplapról, csak egy ram és a tápegység maradjon. Mehet egy BIOS reset is.
dav<3: Vedd le alapra a játék videó beállításait, ha úgy is csinálja, akkor próbálj VGA drivert cserélni, ha tudsz szerezni próbára, akkor VGA-t is cserélj.
bravo142róbálj cserélni gomb elemet illetve dugd rá a gépre valamelyik noname tápot, bár jobb lenne, ha egy biztosan jól működőt tennél rá...ramokat szedd ki, tedd vissza egyesével, VGA-t vedd ki, tedd vissza, CPU-nál keress egy hajlott tüskét (lábat).
-
Gyufaaa
veterán
Tápodat ellenőrizd. Illetve, ha értesz hozzá nézd meg, vagy nézesd meg a bizit, nem lazult e fel benne a csavar ami rögzíti a vezetéket. Nálam volt ilyen bibi. Tűz forró volt. Utánna kellett húznom, mert teljesen fel volt lazulva. Alu vezeték. Időnként igényli a korrekciót.
-
#58984960
törölt tag
Megnéztem. A linken megtalálod a BIOS friossítést ami a SATA meghajtókra készült. Telepítsd fel és menni fog.
Aztán csak ügyesen és saját felelőségre!
Ha maga a meghajtó nem működik akkor csináld a következőt! Az FDD kábeld dugd rá fordtva az eszközre. Legyen engedélyezve a biosban a meghajtó! Ha folyamatosan ég az FDD zöld ledje az annak a jele, hogy fordítva van rákötve a kábel.
-
#58984960
törölt tag
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Debrecen és környéke adok-veszek-beszélgetek
- ASUS routerek
- Milyen videókártyát?
- Hobby rádiós topik
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Kompakt vízhűtés
- Vélemény: nem úgy tűnik, de Lip-Bu Tan most menti meg az Intelt
- Feketehalálra váltja a kékhalált a Microsoft
- Mobil flották
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- További aktív témák...
- LG 27UL550-W - 27" IPS / 3840x2160 4K / 60Hz 5ms / HDR10 / AMD FreeSync
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 13400F 16/32/64GB RAM RTX 4060 Ti 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 12400F 16/32/64GB RAM RTX 4060 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- iKing.Hu - Apple iPhone 13 Pro Max - Graphite - Használt, újszerű
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 9800X3D 64GB RAM RTX 5080 16GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged