Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Xantomas

    őstag

    válasz Polarstar #12554 üzenetére

    De most őszintén? Nincs igaza? A prémium milcekkel versenyezni nem tud, az olcsó milcekről meg tényleg sorra térnek vissza a népek tükrösre.

    Új, hatásosan jobb szenzor nincs, olcsóbb, vagy azonos árú, de nagyobb felbontású lcd kijelző nincs.
    Ok, legyen az mint a Canonikonnál, hogy sorra hozzák ki ugyan azt a vázat másik névvel, más külcsínnel ... Ohh, várj, igazából pont ez történt a K10D óta (A K10D régebbi mint a K100D, csak utóbbit előbb dobták piacra). Ugyan azt reszelgették, csak picit mindig tettek hozzá valamit, terveztek új alaplapot, a Fuji vezérlője köré, használták a Sony aktuális APSC szenzorát minimálisat változtattak a mechanikán. A K-70 80%-ban még ugyan az mint a K10, csak más a burkolat, más a szenzor, más az alaplap.

    Mi történt a tükrös családdal, az elmúlt 15 évben? Az ist-ket nem számoljuk ide, az egy másik kor, csak "digitalizált" de teljesen műanyag analóg vázak. Gyakorlatilag 3 évenként hoztak egy teljesen új arhitektúrát valamelyik szegmensbe, hasonlóan az Intel akkor bevezetett tik-tok-refrest ötletéhez, esélyesen ezt akarták folytatni, ezt a Ricoh szétverte a felvásárlás után.

    TIK: 2006-ban, A K10D-vel csináltak egy alapvázat, lefektették az egész széria alapját, oprendszer, chipkészlet, rekeszvezérlés minden.
    A K100 kapott egy tükörprizmát pentaprizma helyett, meg pár feature-t lehagytak, de a vas ugyanúgy tudta, engedélyezték ebből lett a K100D super.
    TOK: K20D, K200D: szenzor, vezérlőfrissítés.
    Jött a CMOS korszak, és a Live-view használata, minden sallang eltávolítás a burkolatról újabb TIK.
    K-m K-X, K-R ugyan azok a gépek, K200D burkolat lebutítva, hol kijelzőt frissítve, hol a szenzort. Tik-tok-refresh.
    K30-K50-K500 ugyan az a gép, a burkolat más, gyakorlatilag frissítették a K20D alapvázát, és kapott modern szenzort, és feldolgozót, de a K50-K500 csak azért lett, hogy ne kelljen a Hoyának licensz díjat fizetni.

    2009-ben a K7-tel hoztak egy új belsőt, ami a K3II-ig ugyan az maradt. Ez megint egy tényleges fejlesztés volt.

    Úgy 2015 környékén hoztak egy stratégiai döntést, a felső, és középső kategóriára (K1) lőnek. Akkorra már kiderült, hogy azzal, hogy a korábbi beszállítójuk megszűnt, gyakorlatilag olcsón áttervezhetetlen hiba van a rendszerben, a K30-asok mindegyike tönkremegy a rekesz határoló szolenoid kopása miatt, belekezdtek egy új alapváz tervezésbe, mintha a fogukat húznák, tovább toldozni, foltozni a k10D-est már nem éri meg, csak kinyírja a brandet, de lehúztak még róla két bőrt: K-S2, és K70, remélhetőleg az utolsót.

    2017-ben a KP-val teljesen új váz jött, ami megint akkora fejlesztés, ami a K10 esetében volt.
    Bár árban nem lett olcsó, nagyon sokszor kiemelték, hogy nem a K3II utódja, alatta van, de ennyi lett az ára, esélyesen nagyon elszálltak a fejlesztési költségek.
    Közben a MILC-ek kilőttek, a belépő DSLR-ek mindegyik gyártónál bóvlik lettek, lefele nincs értelme menniük. Az emberek milcet akarnak venni, pláne akik eddig vintage vonalon mozogtak, mert sokkal alkalmasabb rá. Ne feledjük, a Pentax erre nagyon rá is gyúrt, és ezt a piacot rúgták ki a lába alól az utóbbi években.

    Most maradt az, hogy 3 évente, amikor jön egy újabb szenzor, meg a Fuji frissít a processzorán, akkor azt belerakják majd KP, meg a K1, K3II utód vázába, és így eléldegélnek, csendben elfelejtve, a fanok meg úgyis megveszik az új vázat.
    Tegye fel a kezét, akinek tudásban, a KP-nál többre van szüksége egy váz esetében?

    A Nikon, meg a Canon még támogatta is a közösségét, és folyamatosan szivárogtattak a fejlesztők a "hackereknek" és születtek a custom firmwarek, és kerültek be ezek a külső fejlesztések a hivatalos gépekbe, újabb bőrt lehúzva ugyan arról a gépről, adaptálódva az igényekhez, addig ez Pentax vonalon tiltott volt, és szentségtörésként kezelték. Egy vázat is akkor adnak ki, ha az tökéletesre van reszelve, és minden feature benne van, amit a vas tud. Firmware frissítés is akkor jön, amikor kitudódott, hogy valamely kiskapun bejutottak a rendszerbe, vagy kell a támogatás valamelyik új optikához.

    Nézzük az Oly-t. Kiadja a vasat készen, minimálisan kész fw-rel, majd firmware-ről firmware-re folyamatosan engedélyezi a benne levő funkciókat. Gyakorlatilag egy firmware frissítés után ugyan úgy elkezdik venni a gépet mintha kiadtak volna egy új vázat.

    Másik: Aki döglött szolenoidos K30, K50, K500, KS1, KS2, és jövőben K70-nel szenved épp, van egy új módszer, gyakorlatilag meg kell kenni a mozgórészt grafittal.
    Porrá kell törni grafitceruza hegyet, beszórni a műanyag vázba, utána nyomni a mozgórészt, jól átmozgatni, figyelve arra, hogy ne szakadjon el a rézhuzal, és ne kopjon le a lakk, ne legyen zárlatos, majd kiszórni a maradékot, kiütögetni, kiporszívózni, és mehet vissza a vázba. Jobb mint a reszelés, mert nem sérül a bevonat, nem gyorsul a kopás, ken, és nem gyűjti koszt.
    Most két vázat tesztelek, eddig ez tűnik a legjobb barkács megoldásnak. Egy kvázi grafén bevonat lesz benne, de ez egy nagyon-nagyon erős túlzás.
    Az egyik tartósan jó, 1000 expo után is, a másik 300 expo után ugyan olyan szar mint elötte volt.

    1: tilos IPA-val tisztítani a szolenoidot, oldja a lakkot a tekercsen. Csakis szappanos lágy víz.
    2: teljesen ki kell takarítani a grafitot, ami kijön belőle, hogy ne okozzon a por zárlatot a vázban.

    "Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

Új hozzászólás Aktív témák