Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Dualon

    tag

    válasz rauschie #3351 üzenetére

    Zár (hangja, megnézni), fókuszpróbák (sokan próbálnak megszabadulni sunyin fókuszhibás váztól), gombok, bajonett érintkezői, CCD karc, komolyabb külső sérülés (pl. ütésre, zuhanásra utalhat).
    Vigyél magaddal legalább egy, inkább 2-3 objektívet, lehetőleg különbőző márkákból, s olyanokat, amiket biztosan jó vázon megfelelően fókuszálónak találtatok. Ezzel minimálisra csökkented az esélyét, hogy belefuss egy rosszul fókuszáló vázba.
    Ha tudsz típushibáról (pl. D70(s) zöld led halál), járd körbe a témát. Olvass utána, a választott váznál mi fordul elő leggyakrabban hibaként.

    Expószámot Total Shutter Release néven tárolja az EXIF, legtöbb képnézegető elmondja. Úgy tudom, ezt házilag csak hozzáértéssel lehet megbütykölni, de a tuti a Nikon szervíz véleménye.

    e-Arc.hu

  • alien_

    őstag

    válasz rauschie #3351 üzenetére

    Fotózáshoz nem értek, de D50 / D70 -et javítottam jó ideig, ha kell valami segítség, szívesen segítek!

    Dualon kolléga jól beszél, én is exponálásszámot, CCD állapotát, AF működését, belső screen-ek/finder tisztaságát nézném használt gépeknél. Koszt ki lehet szedni (de pl lehet alkudozni miatta...), de a karcokat nem igen, érdemes figyelni. A fénymérő szenzor működésére is érdemes odafigyelni, főleg D50-nél sokszor rosszul van beállítva.

    Egyébként nem törvényszerű, az az 50k exponálás, láttam már 4k után lehalt shuttert is =)

    [ Szerkesztve ]

    Swarm is coming.

Aktív témák