Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • t_a_m_a_s

    őstag

    válasz daveed_14 #13151 üzenetére

    Szerintem: ha jó képeket szeretnél, főként kevés fénynél, és tükrösben gondolkodsz, akkor a kompakt és bridge vonalat ne erőltesd. Egy belépő szintű gép biztos, hogy hosszú ideig kiszolgál, nem fog lekorlátozni semmiben. Azt, hogy mennyire kell a videó, neked kell eldöntened. Én nem tudom milyen egy dslr-el videózni, mert még sosem próbáltam, nem vagyok az a videózós fajta. Fotózni viszont sokkal jobb, mint egy kompakttal. 18-105-el, vagy 18-55 + 55-200 duplakittel szinte mindent meg tudsz örökíteni, későbbiekben tudsz venni mellé egy fényerős fixet, ha tényleg kell a sötétben fotózáshoz.

    Szerk.: az egész topikot azért nem kell átnyálazni, de az utóbbi 1-2 hónap termésében is sok hasznos infó lehet ;)

    [ Szerkesztve ]

    Holnap majd jól beletépünk...

  • Throme

    veterán

    válasz daveed_14 #13151 üzenetére

    Helló!

    Én pont ma próbáltam rövid videót készíteni D5000-rel. Hát van mit gyakorolnom.
    Ha viszonylag sokat akarsz videózni, akkor kompakttal jobban jársz -szerintem - mert ott is van HD minőség és a fókuszálással sem lesz gondod.
    Régebben nézegettem a pana fz38-at meg a fuji s200exr-t.
    A panát itt valamelyik fórumban lehúzták (ahogy láttam joggal), fuji-t a pixinfo-n látottak után gyorsan elfelejtettem...
    Azóta biztos vannak újabbak, jobbak... nem tudom...

    Ha dslr mellett döntesz pár dolgot (1 obi mindenre, ... stb) fel kell adnod, cserébe azokért a jellemzőkért, amit leírtál.
    Én megtettem nem is olyan rég,....(bár hamarabb léptem volna) és nagyon örülök döntésemnek.
    Viszont a dslr költségesebb "játék".

    Azért nézz szét különböző üzletek ajánlatai közt, lehet D5000 szintű gépet (videózás fontossága esetén) kapsz olcsóbban más gyártóktól.

    Valszeg még ajánlani fogják neked, hogy a használt gépeket is böngészd át. Olcsóbb megoldás, de odafigyelést igényel....

    Sok sikert!

  • BorgBoss

    tag

    válasz daveed_14 #13151 üzenetére

    Azért néha jól jön az a videó lehetőség egy-két viccesebb esemény megörökítésére, úgyhogy szerintem ne mondjál le róla. Én eddig a legtöbb helyre videó kamerát is vittem ami elég körülményes, de nem sokkal használtam többször mint a fényképezőgépben lévőt. Csak 5 v 20 percet tudnak, de nem nagyon érdemes ennél többet készíteni, mivel úgysem nézik meg a hosszabbat.
    Szóval a kényelmi szempontokat is figyelembe véve azért ne mondj le a videó tudásról.
    Viszont csak manual fókusza van, de szerintem így is használható, ha nem szeretnél híres operatőr lenni ;)

    [ Szerkesztve ]

    “A nyájat terelgetjük, a csordát hajtjuk, az embereket vezetjük. Vezess, kövess, vagy takarodj az utamból.” G. Patton

Aktív témák