Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • beteg

    őstag

    válasz keszegduda #1263 üzenetére

    Szép kerek írás.
    Ha hihetünk neki és miért ne hihetnénk, akkor a leírtak miatt én még mindig csalódott vagyok, mert nem egy új, egyértelműen mindenhol odabaxós cuccot kapunk, hanem egy olyat, ami az előző architektúra csúcsánál csak picit gyorsabb illetve némely alkalmazási területen már mondjuk szignifikánsan, de akkor meg jól meg kell nézni, hogy mire használjuk a gépet és akkor arra érdemes-e ezt megvenni. Hozzáteszem, jóval drágábban, mint mondjuk egy QX9650+X48 –at, ami azért szintén nem olcsó! Erről a cuccról váltani.. hát nem tudom.

    És nem azért fanyalgok, mert csak játékra használom a gépem! meg 3d06-ra.
    én beteg, ezekre használom: tuningra (hobby), web böngészésre, 4-30GB-os rar-ok kicsomagolására, hálózatok szimulálására virtuálisan. (egy-egy futó oprendszer 7-25gigás fájlból tolja) néha játékra. A tuningra sajna mostanában nincs időm, meló van: virtualizálok, demózok. Az új platformot is azért vettem volna meg/venném meg, hogy ne csak az eddigi virtual pc/ hyper-v ben nyomjam, hanem a sokkal izgalmasabb alkalmazás virtualizációval a lehető legtöbb szoftvert, ami a gépemen van, bevirtualizáljam! Az Office-tól kezdve a wma-mp3 konverterig mindent. Pl. ha a böngésző virtualizálva futna, (ami mondjuk nem a legegyszerűbb, de megoldható), egy csapásra elfelejthetném gyakorlatilag az összes vírust, kémprogramot, biztonsági rést, mert ha meg is hekkelnek, a böngészőn kívül mást nem érnek el. Az meg maga egy db fájl, ha lezúzzák, beteszek egy dvd-t, átmásolok egy fájlt és mehetek sörözni. Ettől kezdve pedig egy csomó mindent nem kell többé installálni, elég csak átmásolni. És ez még csak a kezdet, mert gyökeresen megváltoztathat mindent az alkalmazás virtualizáció. Ehhez tűnt jónak 8 (16) mag, 12 giga ram, de az egyetlen i7-es proci, amit most „megéri” megvenni, az a 965-ös. az meg nem éri meg :O

    Csak futni kell!

Új hozzászólás Aktív témák