Hirdetés

2019. március 26., kedd

Gyorskeresés

(#1301) winfier válasza Achill3uS (#1299) üzenetére

winfier
(senior tag)

grat :C
Nagyon jól sikerült teszt :R

"Végy egy erős motort, akassz rá négy kereket, és te győzöl!" - Régi szép idők

(#1302) gV válasza Frigo (#1298) üzenetére

gV
(őstag)

én tudom :P és szerintem a P6T árához képest nem is olyan durva

(#1303) BadGe válasza Achill3uS (#1299) üzenetére

BadGe
(fanatikus tag)

dehá' mosmeg hova tűnt?

(#1304) Myers válasza Achill3uS (#1299) üzenetére

Myers
(senior tag)

Hova lett a cikk? Előbb még megvolt.
Most meg: "Sajnos, egy bejegyzés sem felel meg a keresési feltételnek"

[ Szerkesztve ]

http://www.muszaj.hu/

(#1305) Overlocker válasza BadGe (#1303) üzenetére

Overlocker
(PH! nagyúr)

Mindjárt kinnt lesz türelem.. ;)

(#1306) Dashes

Dashes
(őstag)

G.SKILL 3*2GB DDR3 1600
Kis javítás: pic

(#1307) Achill3uS válasza Overlocker (#1305) üzenetére

Achill3uS
(PH! nagyúr)

on the road again :D

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#1308) Dashes válasza Achill3uS (#1307) üzenetére

Dashes
(őstag)

:R
Everest CPU WinRAR Cannot Be F*cking Displayed :)

(#1309) SzlobiG válasza Achill3uS (#1307) üzenetére

SzlobiG
(Jómunkásember)

Grat jó kis teszt! Mostanába biztos nemfogok váltani rá.:D

Érdekes, hogy 06 elég "kevés" pontot ad procira illet volna a 7K-t adnia.:U XP-n nem próbáltátok mi? Gondolom vista miatt annyi.

(#1310) Achill3uS válasza Dashes (#1308) üzenetére

Achill3uS
(PH! nagyúr)

nekem minden kép működik nemtudom mi a problémád :F

thx srácok :R

SzlobiG: lényegtelen mennyi pontot ad (btw 6700 az nekem inkább 7k mint 6 nemde? :D), mert maga a sávszél amit a tri channel és a nehalem architektura generál pontszámokban nem megmutatható, de nézd meg pl egy QX9650-nel összehasonlítva azt az eredményt egy 06 listán. meg fogsz lepődni, hogy Crossfire eredmények szintjén van 1db kártyával alapon.
XP-nek itt már helye nincsen, ahogy 32bites OS-nek sem. csak Vista-n teszteltem.

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#1311) Dashes válasza Achill3uS (#1310) üzenetére

Dashes
(őstag)

pic majd fél percen belül bejön automatikusan a sorozatguru ( csak ennél az egy képnél fordul elő).

(#1312) Achill3uS válasza Dashes (#1311) üzenetére

Achill3uS
(PH! nagyúr)

thx, mindjart javitasra kerül. közös a honlap szerver.

(#1313) SzlobiG válasza Achill3uS (#1310) üzenetére

SzlobiG
(Jómunkásember)

Igen valóban lényegtelen, csak én is közel ennyit kapok (XP-n) qx-el proci pontszámra azért tűnt fel viszont a vga-t közel se hajtja ki ennyire mint a core i7. (természetesen a non HT-s 4GHz-es 06-ról beszélek). Mondjuk nemértem, hogy miért kevesebb HT nélkül, persze ez csak egy 2006-os tesztprogi vantageba már más a helyzet.:))

[ Szerkesztve ]

(#1314) Overlocker válasza SzlobiG (#1313) üzenetére

Overlocker
(PH! nagyúr)

XP alatt valóban több pontot lehet még kapni, egy-két helyen..lásd 3dmark03 és 05 is.. 3GB rammal és két GPU-s rendszernél még megéri XP-n maradni úgyhiszem, ennél több ramnál és GPU-nál viszont mindenképp Vista kell..!

[ Szerkesztve ]

(#1315) Oliverda válasza Frigo (#1298) üzenetére

Oliverda
(Jómunkásember)

Nem hiszem hogy létjogosultságod lenne itt megmondani hogy hova, mit és mikor írok de azért köszönöm a roppant hasznos "mostaztánénmegmutatom" kommentet. :)

Achill3uS: Jó kis teszt, a konklúzióval pedig egyetértek.

[ Szerkesztve ]

Első TransferWise átutalásod £500-ig ingyen: kérd a kódod privátban!

(#1316) Keldor papa válasza Achill3uS (#1299) üzenetére

Keldor papa
(Jómunkásember)

Jó kis teszt, mindent megtaláltam benne, amit eddig hiányoltam (pl PH! tesztből). Lynnfield nem Q3? :F

[ Szerkesztve ]

AT-SLO-IT-FR-ES transit

(#1317) Ottoka válasza Frigo (#1298) üzenetére

Ottoka
(őstag)

Mi az ára? Hadd szédüljünk... :DD Ha itt van mér nem osztják a népnek?

Oliverda: Egyetértek az előttem szólóval, és mert kevesen szólnak attól függetlenül vedd már észre magad... ez nem az a 1 fecske is csinál nyarat topic, mondhatsz már bármit rég lefőtt a kávéd....

[ Szerkesztve ]

Mezőhegyes

(#1318) Ottoka

Ottoka
(őstag)

És amivel Oliverda is egyetért (hiszen ő írta):

"Nos, az eredményeket látva azt hiszem nem kell kételkednünk a Nehalem alias Core i7 jövendőbeli térhódításában teljesítmény terén."

Ez amolyan "takony" megoldás, kiemeljük ami nekünk tetszik, és verjük rá magunkat...volt honnan tanulnom :B

[ Szerkesztve ]

Mezőhegyes

(#1319) Bluegene válasza Ottoka (#1317) üzenetére

Bluegene
(PH! addikt)

szerintem 1-2 hét és itt a AMD új server procija, attól okosabbak leszünk, addig felesleges vitázni míg nincs érdemi teszt, a server procijuk tetszik a gyártóknak :R

mindenesetre nem temetném az AMD-t a deneb egyes hírek szerint 20% más hírek szerint 35%-kal lesz gyorsabb a phenomtól, ha kiadják 3,6ghz-en a denebet befoghatja simán az 940-es vagy a 965-öst, ki tudja? az is lehet h mivel tudják úgyis lassabb procit tudnak csinálni, rámennek az órajelre, igazából nem lehet tudni, az Rv770-est is temették ezerrel, oszt mégis sokkal többen veszik, akárki akármit mond, lehet itt is ez lesz ;)

ha 50K-ért adnak egy magas órajelű denebet, onnantól kábé <40K lenne nekem a gépcsere(ram+ hűtő marad, alaplapcsere néhány ezres, eladnám az E5200-ast), ha i7-re akarnék váltani az minimum 200K(jó hűtő, lap, ramok, proci), ezekben a válságos időkben simán lehet az olcsó AMD a nyerő, azt pedig valljuk be h milyen gyönyörűen tömörít az nembiztos h sokakat lázba hoz, ellenben néhány +FPS talán :U :R

jugeen: pont ezzel próbáltam lezárni, kijön a teszt és kész, addig felesleges dobálózni

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#1320) jugeen válasza Bluegene (#1319) üzenetére

jugeen
(PH! addikt)

legyetek szívesek a Témánál maradni.

sokak nevében köszönöm!

(#1321) Bluegene válasza jugeen (#1320) üzenetére

Bluegene
(PH! addikt)

mindenesetre tetszik az i7 :R

kár h játékokban nem villant akkorát, és titkon remélem nem páholja el nagyon az új AMD-ket mert akkor nagyon drága marad(ez mindenkinek az érdeke, Intelen kívűl) :)

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#1322) Balu77 válasza Overlocker (#1314) üzenetére

Balu77
(senior tag)

Ez így van! Csak sajna a 32bites Vista sem lát még 4GB-ot sem rendesen, tehát akkor abból is mindjárt 64 bites kell... (ha a vistával az m$ ilyen nagyot váltott a driverek meg sw kompatibilítás terén, akkor nem értem hogy miért adott ki 32 és 64 bitest is, elég lett volna a 64 bit és szeresse azt mindenki...)

izé

(#1323) Oliverda válasza Ottoka (#1318) üzenetére

Oliverda
(Jómunkásember)

Semmi kétségem efelől mint már írtam. Majd ha jobb lesz az ár/teljesítmény mutatója akkor megindul a komlyabb térhódítás, ahogy írták is 2009 Q4-ben jön az LGA1160.

(#1324) P00By

P00By
(PH! nagyúr)

(#1325) Myers válasza Bluegene (#1319) üzenetére

Myers
(senior tag)

Na tessék. Idáig 15-20%-ról volt szó, most már 35%?
Végülis a jegybanki alapkamatot is felnyomták 8-ról 11,5%-ra. :U

Egyébként nincs véletelenül Deneb topik?

(#1326) Dashes

Dashes
(őstag)

(#1327) Bluegene

Bluegene
(PH! addikt)

[link]

szerintem újra lehetne nyitni, és akkor nem lenne annyi vita itt

(#1328) gV válasza Bluegene (#1327) üzenetére

gV
(őstag)

talán ha itt kérnéd [link] nagyobb sansz lenne rá

(#1329) Bluegene válasza gV (#1328) üzenetére

Bluegene
(PH! addikt)

megkértem ;) kérésem nem teljesült, illetve másképp, sebaj mindent a helyén

(#1330) Achill3uS válasza Oliverda (#1315) üzenetére

Achill3uS
(PH! nagyúr)

:R thx mindenkinek, azért most már gondolom nem annyira borulátóak páran a Nehalem tuningot illetően hehe :D

Keldor: Q3 Q4 nem mind1? tudod, when it's done... :)

(#1331) gV válasza Achill3uS (#1330) üzenetére

gV
(őstag)

A proci tuningolhatóságában biztos voltam viszont amit irtatok a ramokról az elgondolkodtatott. Az nem lehetséges, hogy a mezei csx 1333-al jól boldogulna? a PH-s tesztben 1.65v-on cl6-ban vitte az órajelét, ami egy laza 920-as tuninghoz elég is lenne, ha müxik. Ráadásul nem kéne feleselegesen 1600< memoria, amit ugyse használhatnánk ki a szorzózár miatt.

(#1332) beteg válasza Achill3uS (#1330) üzenetére

beteg
(őstag)

annyira nem, de azért asszem nem kell szégyenkeznünk, ha nem számítunk arra, hogy mint Ti, a világbajnok eredmények feletti órajelen is prime stabilra hangoljuk a rendszert :DDD

Csak futni kell!

(#1333) zolynet válasza Achill3uS (#1299) üzenetére

zolynet
(PH! kedvence)

gyönyörű :C :R grat!

Life is too short to stay stock!

(#1334) lsc

lsc
(PH! nagyúr)

Segítség tuninghoz .

Az élet kegyetlen .

(#1335) Myers válasza lsc (#1334) üzenetére

Myers
(senior tag)

Akkor ezek szerint a 4GHz bármelyikkel (920-assal) megy, mint az "ágybarondítás". :)

(#1336) Jack O'Neill

Jack O'Neill
(kvázi-tag)

Ez aztán a jó hír! Bár a fogyasztása iszonyatosan elszáll magasabb órajeleken :Y . Gondolom 1-2stepping kell ide mire emészthető lesz ez :) . Én remélem hogy 3,2-n gyári hűtővel is elkerreg nekem, többet nem nagyon akarok belőle kicsikarni majd ha lesz. Mennyi iő egy stepping váltás szerintetek?

JAJJMÁÁÁÁ

(#1337) Keldor papa válasza Myers (#1335) üzenetére

Keldor papa
(Jómunkásember)

Csak sajnos a ramokat alig lehet belőni...:( kéne az a 965 Extreme...

Jack O'Neill: Nyár szvsz

[ Szerkesztve ]

AT-SLO-IT-FR-ES transit

(#1338) beteg válasza Keldor papa (#1337) üzenetére

beteg
(őstag)

ugye, hogy a ramon bukik az egész!?

Csak futni kell!

(#1339) Myers válasza Keldor papa (#1337) üzenetére

Myers
(senior tag)

Ha jól emlékszem, akkor a 920,940-ben csak 6 és 8*-os mem szorzót enged. A 133-as alapból jön ki az 1066 (133*8).

Namármost, ha a Bclk-t felnyomjuk mondjuk 200-ra, akkor a 8-os szorzóval, az már 1600. Legalább nem kellenek majd a 2000-es DDR3-ak. :)

Igazából nem értem mi a probléma, mert 1,65V-os 1600-as ramok már most is vannak szerintem.

Persze ez mind csak elmélet, de meggyőződésem, hogy ha majd nekiesik boldog-boldogtalan ;) , és kijön egy pár újabb bios a lapokhoz, akkor 1 hónapon belül lesznek megfelelő tuningguide-ok. És az egyszerű halandó 10 perc alatt belő egy egyszerű tuningot. Optimista vagyok. :DDD

Egyébként én pont most az anandtechen nézegetem, hogy mit jelentett 920 esetében 1066-os helyett 1600-as ramot használni. Hát nem sokat. Lehet, hogy az everestben szépen mutat, de azt a kutya (én :) ) sem nézi, valós alkalmazásokban pedig kb 5%-os növekedés volt, pedig a sávszél 30%-al nőtt.

Azokat biztos izgatja, akik szénné akarját tuningolni, de nekem pl egy 4GHz tuning bőven elég lenne.

(#1340) Myers válasza Myers (#1339) üzenetére

Myers
(senior tag)

Annyit helyesbítenék, hogy az anandon ezt az 1066 vs 1600-at valszeg 965-össel nézték, mert a 920-asuk csak 190-es bclk-val ment és nem jönne ki az 1600-as ram órajel a 920-assal..

(#1341) Achill3uS válasza gV (#1331) üzenetére

Achill3uS
(PH! nagyúr)

ez mind szép és jó de X58 alatt teljesen másképp viselkednek a ramok. vannak olyan Micron-jaim amik teljesen jók X48-ban, 1900 cl7, de 1.65v-on 1500-at se mennek CL10-ben.
szóval az 1333-mas se lesz jó attól, hogy annyira van rate-elve még nem low votage kit. alapon valószínüleg jó, de tuningnál semmire sem...

beteg: :DDD ez van ha jó korán jut az ember hw-hez, nincs még WR :D na meg azért nem is feszeltem agyon, de iránymutatónak sztem elég jó...

[ Szerkesztve ]

(#1342) Andre1234 válasza Achill3uS (#1299) üzenetére

Andre1234
(fanatikus tag)

Érdekesség képpen ez hány ember hány havi fizetése?

Ha x tart végtelenbe, akkor a prímek reciprok szorzatának negáltja 0-hoz tart...

(#1343) beteg válasza Achill3uS (#1341) üzenetére

beteg
(őstag)

:R de bármi is történjen, hálásan köszönjük a hasznos infókat!!!

Csak futni kell!

(#1344) Oliverda válasza Achill3uS (#1341) üzenetére

Oliverda
(Jómunkásember)

"de X58 alatt teljesen másképp viselkednek a ramok. vannak olyan Micron-jaim amik teljesen jók X48-ban"

IMC effektus. Az már megint más kérdés hogy 1500/CL10 nagyobb sávszélt és alacsonyabb késleltetést nyújt mint X48-ban az 1900/CL7.

(#1345) Achill3uS válasza Andre1234 (#1342) üzenetére

Achill3uS
(PH! nagyúr)

nekünk semennyibe sem került, tesztre kaptuk :D

beteg: ;)

Oliverda: pontosan, ezért vicc amikor valaki azt mondja ddr3 milyen gagyi hogy ilyen magas időzítése van, ami dual channel-ben Core 2-vel még valóban kijött, Nehalem-nél semmire se mész az alacsony késleltetéssel (másrészt nem is tudod használni, mert az alacsony késleltetést szerető micron ic-ket nem lehet eléggé feszelni X58-ban ugye, mert megöli a procit). CL8-9-10 csak százaléknyi eltéréseket mutat aminek tényleg csak benchmarkban van értelme, viszont a magas órajel folyamatosan hozza magával a sávszélességnövekedést.
pl, ez a mostani 32M WR, nézd meg azt a brutális sávszélt amit a ramok produkálnak 2200mhz-en (mondanom sem kell, ez az uj Corsair 1866 tri ch kit)

[ Szerkesztve ]

(#1346) Andre1234 válasza Achill3uS (#1345) üzenetére

Andre1234
(fanatikus tag)

Tudom de kíváncsi vagyok a konfig össz árára.persze a házat nem kell hozzáadni. :D

Ha x tart végtelenbe, akkor a prímek reciprok szorzatának negáltja 0-hoz tart...

(#1347) Achill3uS válasza Andre1234 (#1346) üzenetére

Achill3uS
(PH! nagyúr)

házat nem is találsz a képeken szerintem :D
az árakat meg amíg nincs a boltokban i7, X58 és tri-ch kitek csak saccolni lehet, vagy megnézed newegg-en, vagy más külföldi oldalon csak az itthoni ártól valszeg távol lesz :)

[ Szerkesztve ]

(#1348) Myers válasza Achill3uS (#1345) üzenetére

Myers
(senior tag)

Ehhez a 2200MHz-hez mekkora mem fesz kell(het)ett? Ezek szerint kb 1,65V? :Y

(#1349) Oliverda válasza Achill3uS (#1345) üzenetére

Oliverda
(Jómunkásember)

Azért arra kíváncsi lennék hogyha sikerülne belőni nagyjából azonos késleltetésre (Everest) a RAMokat egy Penryn illetve Nehalem mellett akkor melyik mutatna jobb eredményt mondjuk az általad említett 32M alatt. Meddig lehet visszavenni a RAMok órajelét?

(#1350) jugeen válasza Myers (#1348) üzenetére

jugeen
(PH! addikt)

2.06vdimm

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.