Hirdetés

2019. március 19., kedd

Gyorskeresés

(#1501) gV válasza Raymond (#1495) üzenetére

gV
(őstag)

faja, az órajelbeli hátránya alig vehető észre a 965-hőz képest, mostmár tényleg csak az a kérdés hogy 2 és 4 utas környezetben, hogy skálázodik

(#1502) Oliverda válasza Raymond (#1500) üzenetére

Oliverda
(Jómunkásember)

Miért sunyi? A SPEC adatbázisnak hiszek, viszont a te számításaid általában mindig sántítanak valahol, így mint már az imént említettem én inkább megvárnám hogy a megfelelő alaplappal és hozzávaló RAM modulokkal mérjenek meg egy két (vagy több) utas Nehalem rendszert. Remélem nem haragszol. :)

[ Szerkesztve ]

Első TransferWise átutalásod £500-ig ingyen: kérd a kódod privátban!

(#1503) Raymond válasza Oliverda (#1502) üzenetére

Raymond
(PH! félisten)

Oh, a sunyis mondat utan lemeradt a :). Amugy nem haragszom, gondoltam ha mar nekem nem a sajat fejednek legalabb hiszel azert a linkek. :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1504) Oliverda válasza Raymond (#1503) üzenetére

Oliverda
(Jómunkásember)

Nem látok több utas Nehalem rendszerekre vonatkozó teszteredményeket a linkeken. Persze biztos az én kapcsolatomban van a probléma. :)

(#1505) Raymond válasza Oliverda (#1504) üzenetére

Raymond
(PH! félisten)

"Persze biztos az én kapcsolatomban van a probléma."

Igen, errol van szo. Nem a tobbutas Nehalem tesztek hianya a gond.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1506) jugeen

jugeen
(PH! addikt)

(#1507) Oliverda válasza Raymond (#1505) üzenetére

Oliverda
(Jómunkásember)

Hmmm... kipróbáltam a szomszédban, ott más az internet szolgáltató és ott is ugyanezeket az oldalakat hozza be. Akkor biztos országspecifikus a probléma. :(

jugeen: Néhol szvsz kissé hihetetlen eredmények jöttek ki FPS-re a memória mennyiségétől függően.

[ Szerkesztve ]

(#1508) ADAM1337 válasza jugeen (#1506) üzenetére

ADAM1337
(PH! nagyúr)

Szerintem van benne egy kis marketing is a corsair számára.
De ha valamennyi igaz ebből akkor lehetséges tényleg elkell gondolkodni 6gb ramon :U?

cars1dA

(#1509) westlake válasza ADAM1337 (#1508) üzenetére

westlake
(PH! félisten)

en azokon az embereken mosolygok jokat, akik meg vannak rola gyozodve, hogy a mai vilagban (vista, ujabbnal-ujabb jatekok) eleg 3 gb ram :U

mod: ja, most jutott csak eszembe, hogy mindennel fontosabb, hogy (pl.) az everest-ben mennyi a memory savszelesseg :U

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#1510) Oliverda válasza ADAM1337 (#1508) üzenetére

Oliverda
(Jómunkásember)

Még 2GB vs. 4GB között sincs ekkora különbség. A RAM mennyiségétől általában nem függ az FPS. Legalábbis ekkora mértékben biztosan Az órajelétől már esetleg.

(#1511) Hammon Serra

Hammon Serra
(senior tag)

pszzt.
nálam már lehet kapni ;]

Itt a vége fuss el vége! 5 év bazározás után........

(#1512) westlake válasza Hammon Serra (#1511) üzenetére

westlake
(PH! félisten)

nalad csak rendelni lehet.. mashol meg raktaron is van.. pssszt ;]

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#1513) Hammon Serra válasza westlake (#1512) üzenetére

Hammon Serra
(senior tag)

pszt.
Azért nem kiabáltam. ;)

Itt a vége fuss el vége! 5 év bazározás után........

(#1514) Robb202 válasza westlake (#1512) üzenetére

Robb202
(fanatikus tag)

Mennyi anagykerára a Core i7 940-nek. Please :)

(#1515) westlake válasza Robb202 (#1514) üzenetére

westlake
(PH! félisten)

ha lehetne 940-es, vagy esetleg 965-os procit kapni a nagykerben, akkor nem gondolod, hogy azoknak az arat is kozzetettem volna? :U :P

Play nice!

(#1517) westlake

westlake
(PH! félisten)

(#1518) Oliverda válasza westlake (#1516) üzenetére

Oliverda
(Jómunkásember)

Jobb lett volna ha inkább hagyják a francba hogy hagy szívjon vele mindenki. :(

Ez a mérés viszont tetszik. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1519) westlake

westlake
(PH! félisten)

jovo heten mar 920-ast 59+faert, x58-extreme-et 62+faert, x58-ud5-ot pedig 54+faert lehet venni.. (nagyker)

Play nice!

(#1520) slett27 válasza westlake (#1516) üzenetére

slett27
(PH! addikt)

NVidia is csinál hotfixet, csak Ő nem publikálja ill. más a számozása a drivernek. :)

[ Szerkesztve ]

Képzeld ! Hosszú idő után újra vettem Commodore-t ! Igen? Minek nektek olyan nagy kutya !!!???

(#1521) Televan

Televan
(PH! kedvence)

Kérek egy Intel Core I7 965 Extrem procit, egy faxa X58 lapot. És hozzá 24 GB DDR3 ramot. Hátha a hétvégén enyém lesz a lottó ötös. ;]
Csóró AMD -s vagyok, ez nekem csak álom. :O

| AMD Radeon & Ryzen Fanboy Status : On | Nvidia & Intel Fanboy Status : Moderate | Semmi baj nem lenne ha a fű férfi volna, de a fű nő!!! |

(#1522) BadGe

BadGe
(fanatikus tag)

van egy zalman vízhűtésem (reserator-1) szerintetek az új socket 1366 fölé be tudom illeszteni? és ha nem, hogyan mégis?

[ Szerkesztve ]

(#1523) westlake válasza BadGe (#1522) üzenetére

westlake
(PH! félisten)

"és ha nem, hogyan mégis?"
LOL :DDD
maximum ugy, ha eszkabalsz hozza valami lefogatot..

Play nice!

(#1524) BadGe válasza westlake (#1523) üzenetére

BadGe
(fanatikus tag)

akkor ezt pls csapd hozzá a rendelésemhez :)

(#1525) sniper elite

sniper elite
(őstag)

2 héten belül itt dobog a konfigomban egy Core i7 965 XE! Már minden megvan, rendelve de coolert nem találok, és nem tudom hogy a gyárit rá szabad-e rakni, félek hogy nem lesz megfelelő! Amit meg még lehet kapni, az meg nagyon xar! Vagy szerintetek Extreme procihoz Extreme hűtőt adnak majd?

(#1526) westlake válasza sniper elite (#1525) üzenetére

westlake
(PH! félisten)

"nem tudom hogy a gyárit rá szabad-e rakni, félek hogy nem lesz megfelelő!"
ezt megis hogy gondoltad? :U ha hozza adjak, akkor hogy lenne mar "szar"? ;)

#1527: remelem ezeket a dolgokat azert nem gondolod am komolyan :D az intel sajat magaval miert kurna ki? csak azert nyelne be jonehany procit, mert szar hutot adnak hozzajuk gyarilag? ennek azert eleg kicsi a valoszinusege.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#1527) sniper elite válasza westlake (#1526) üzenetére

sniper elite
(őstag)

Mert általában az intel mindig xart rak mellé, már megjártam egyszer, és most elég nagy értékű cuccról van szó, szóval félek hogy túlmelegszik vagy ilyesmi!

(#1528) finu válasza sniper elite (#1527) üzenetére

finu
(tag)

Már lehet hozzá kapni átalakítót több gyártótól. [link]

EricssonGH337,388,T10,T28,Nokia8110,8210,6210,5210,8850,6510,6310,8310,6230,6310i,7250i,6230i,6280,6288,8850,6300,LG4XHD,Optimus G,G2,G3,G4.Mate9,Mate10 Pro,P20 Pro,Mate 20 Pro.

(#1529) Oliverda válasza sniper elite (#1527) üzenetére

Oliverda
(Jómunkásember)

OMFG. Amúgy már legalább 3 hír volt itt a PH!-n is az új lefogatókkal és hűtőkkel kapcsolatban. Olvasgatni is kéne néha mert van amit pénzért nem lehet megvenni (a többire meg ott a mászterkárd :D).

(#1530) gV válasza sniper elite (#1527) üzenetére

gV
(őstag)

itt van a 965-hőz adott hűtőről egy kis info illetve az egész cikk végén a véleményük róla: [link]

(#1531) sniper elite válasza Oliverda (#1529) üzenetére

sniper elite
(őstag)

Jah igen, cikk az megvan, de kapni nem tudom hol lehet még,ugyan ott vagyok...

(#1532) Gorneck válasza sniper elite (#1527) üzenetére

Gorneck
(Jómunkásember)

Pfff...inkább ne vegyél gépet...hátha leég... :DDD

Diablo 3 - Gorneck#1239

(#1533) Achill3uS válasza sniper elite (#1531) üzenetére

Achill3uS
(PH! nagyúr)

tegnap jelentette be az intel hivatalosan mit vársz?
egyébként ramot nehezebb lesz szerezned :D

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#1534) Oliverda válasza Achill3uS (#1533) üzenetére

Oliverda
(Jómunkásember)

Fesz emelés nélkül megy valamelyik 4 gigán?

(#1535) gV válasza Achill3uS (#1533) üzenetére

gV
(őstag)

Corsair tri-kitet már kapni, igaz csak a 1333-as cl9 es kiszerelésben

(#1536) Achill3uS válasza Oliverda (#1534) üzenetére

Achill3uS
(PH! nagyúr)

ln2-vel minden bizonnyal :D
de komolyra fordítva nem igazán, sajnos a yorkfield-ekhez képest is visszaesett az elréhető órajel, szvsz 4G-hez egy jobb procinak is 1.30-1.40v körül kell, de ez függ a HT-tól is (illetve SMT ahogyan valójában hívják), mivel cirka 10 fokot rányom a magokra, és saját tapasztalataim szerint 100-200mhz-el is kevesebbet érhetsz el vele, viszont botorság kikapcsolni, elég sokat nyom a latba sok benchmark-ban és valós alkalmazásban, volt erről valahol egy teszt is, de visszatérve hozzátenném, hogy a retail procikból nem láttunk még eleget, de nagyon sok elég "gyengén" muzsikál 965-ösök közül is. de végülis egy átlag usernek aki nem maximalistának született alapon vagy minimal tuninggal is elég kell hogy legyen egy ilyen fenevad nemde?

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#1537) millman

millman
(lelkes újonc)

CL8as 1600os kit [link]

Kiskerből akkor már össze lehet halászni egy i7-et:

Intel Core i7-920 2.66GHz 8MBL3/1066MHz 64 350 Ft (77 220Ft)
Intel DX58SO alaplap 56.650 Ft (67.980 Ft)
Kingston HyperX 3x1GB 1600Mhz DDR3 50.810 Ft (60.972 Ft)

Összesen 206 ezer , még a hülyének is megéri :D

(#1538) sniper elite válasza Achill3uS (#1533) üzenetére

sniper elite
(őstag)

Már szereztem, vagyis rendeltem Corsair DDR3 TR3X6G1600C9 6GB! Elvileg lap meg ramok előbb meglesznek mint a proci, de nem is baj, az a fő hogy kb 2 hét múlva meglegyen mind! Processzor teljesítménye miatt, meg szerintem érthető hogy aggódom a hűtés miatt! :)

(#1539) Oliverda válasza Achill3uS (#1536) üzenetére

Oliverda
(Jómunkásember)

10 fok?! Az elég húzós. Nyilván sokat számít a HT ha az adott alkalmazás képes több szálon futni, csak ez sajnos még mindig nem minden esetben igaz.

Mennyi az alapfesze ezeknek a prociknak? Mindhárom modell esetében megegyzik?

Szerintem egy átlag júzernek még egy i7 920 is bőven sok. :)

mod: Főleg azért mert az átlag júzer nem sok olyan alkalmazást használ ami képes profitálni a tulajdonságaiból.

[ Szerkesztve ]

(#1540) CL Smooth

CL Smooth
(tag)

Hát ennyi pénzt nem ér az i7 az tuti. Mondjuk ez mindig így van az új cuccokkal. Most komolyan nem értem miért éri meg kiadni egy fullos core2-es rendszer 3 szorosát egy kis plusz ért. Akinek meg játékra kell az meg aztán tényleg verébség véleményem szerint!

(#1541) sniper elite válasza CL Smooth (#1540) üzenetére

sniper elite
(őstag)

Aki meg előre gondolkodik és nem akar középkategóriás procikat cserélni 4 havonta, az meg megveszi! Én személy szerint direkt azért választom 965-öt hogy ne keljen váltani procit legalább 1évig, ha kijönnek új vga karik és CF-et akarok vagy SLI-t megéri venni, mert ezzel kitudom majd hajtani őket! A másik hogy szerintem akinek van egykis plusz pénze, az ne vegyen 940-est, mert azért sebességben és sima gyári "tuningban" is megkapja azért a plusz 100ért a 965-től amit elvárna minden esetben!

(#1542) Robb202

Robb202
(fanatikus tag)

hi!

Lenne egy kérdésem memória ügyben. Lehet nagyon sok alap dolgot kérdezek, de szeretném megérteni én is. Ezért ne nevessetek ki :)

Azt hallottam, hogy a core 2-től eltérően a core i7-nél már nem fontos a memória milyen mhz-n megy vagy az időzítés mindegy?
A core i7-hez hány mhz-es ramokat lehet max rakni, mert láttam 1333 és 1600mhz-eset is. Most ez meddig skálázódhat?

Hallottam olyat is, hogy bizonyos ramok tönkretehetik a CPU-t mert magasabb feszen mennek. A 3-as kitek azok mind megfelelnek a Core i7 ram specifikációnak? Durva lenne procit veszteni emiatt.

Köszönöm ha segítetek. Ezzel sajnos nem vgyok tisztában.

[ Szerkesztve ]

(#1543) westlake válasza Robb202 (#1542) üzenetére

westlake
(PH! félisten)

- a memoria mhz tobblet sokkal jobban kamatoztathato, mint az idozites csokkentes..
- ugyanugy beletehetsz akarmilyen memoriat, mint ahogy a c2d rendszerekbe is..
- magaban a ram nem fogja tonkretenni a procit.. minden alaplap default (1.5v) feszultsegen inditja el a mondulokat, igy tuti nem fog megserulni a processzor.. az mar mas kerdes, hogy bios-bol joval 1.65 volt (asus szerint ez a felso hatar, ahol meg nem karosodik a cpu hosszu tavon) fole is lehet emleni a moduloknak adott feszultseget..
- a tri-channel kiteket eleve a core i7 miatt adtak ki, igy termeszetesen kompatibilisek egymassal ;)

Play nice!

(#1544) CL Smooth válasza sniper elite (#1541) üzenetére

CL Smooth
(tag)

Jó hát ha sok fölösleges lóvé van akkor persze meg lehet vásásrolni mindenből a legjobbat.
De én azt hangsúlyoztam, hogy amennyivel drágább ez az új rendszer annyival közel sem nyújt többet. Nem lesz 2 szer vagy háromszor gyorsabb a géped. Viszont 3 szoros pénzt fizetsz a core2 höz képest. Nem azt mondom hogy nem jó az i7, de még menjen lejjebb az ára és akkor majd megéri megvenni.

[ Szerkesztve ]

(#1545) westlake válasza CL Smooth (#1544) üzenetére

westlake
(PH! félisten)

mennyire igaz.. bar, ha jol emlekszem, akkor pont ugyanez volt a helyzet a prescott vs. c2d-vel, es a northwood vs. prescott-al is (hogy a tobbit ne is emlitsem).. kicsit gondolkodj el azon, hogy talan ez nem veletlen, es a megerest a legtobb embernek nem azt jelenti, hogy a crysis warhead 10 fps-el gyorsabb lesz :U

ne akarjatok mar eldonteni masok helyett, hogy mi eri meg, es mi nem..
mod: csak nekem tunik ugy, hogy az utolso 3 hozzaszolasodnak semmi hasznos informaciotartalma nem volt? :U

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#1546) CL Smooth

CL Smooth
(tag)

Kicsit belehúzhatna az amd is a proci fejlesztésbe! Mert akkor nem lehetne ilyen horror árakat szabni! Jó lenne egy kis verseny, nem ez az egyeduralkodás mert ez nem sok jót szül, csak minél magasabb árakat!

(#1547) CL Smooth válasza westlake (#1545) üzenetére

CL Smooth
(tag)

Figyu nekem aztán tökmind1 ki mit vesz meg és mennyiért. De gondolom a véleményem elmondhatom. Ja amúgy ha jól emlékszem a prescott és a core2 között nagyobb volt a teljesítmény különbség. Most jóval kisebb.

(#1548) millman válasza sniper elite (#1541) üzenetére

millman
(lelkes újonc)

Mennyiért veszed összesen az i7 lap/mem/procit?

(#1549) Keldor papa válasza CL Smooth (#1547) üzenetére

Keldor papa
(Jómunkásember)

És közel se voltak ilyen árak. Core 2 Duo E6300 asszem 50k-ért már elvihető volt. Alaplap is volt 50 környékén, sőt alatta is.

AT-SLO-IT-FR-ES transit

(#1550) westlake válasza Keldor papa (#1549) üzenetére

westlake
(PH! félisten)

ezeket a dolgokat a topik szempontjabol rohadtul nem tartom fontos informacionak.. szerintem ugyanugy nem erdekli pistiket az, hogy nekem mi mennyire draga, ugyanugy, ahogy engem sem erdekel, pistikenek mi draga, vagy olcso..
semmit nem kotelezo megvenni, ha az ember nem engedheti meg maganak..
nem ertem, hogy miert kell arrol olvasgatni egy forumban, hogy az elozo generaciohoz kepest mennyire magas az uj cucc kezdoara :U

Play nice!

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.