Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vodkaboy22

    addikt

    válasz Jim74 #7665 üzenetére

    Hehe munkahelyen sokáig használtam a hd418-asom lézersugaras védelmi szeműveg mellett :C
    Pedig az nem 1 kicsi szemüveg! Szerintem csak kialakítás kérdése ezért lenne jó meghallgatni megfogni egy fejest mielőtt megveszi az ember, ha nincs rá más mód elmenni műszaki boltba és ott felvenni. :))

    Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Jim74 #7665 üzenetére

    :D Típuspélda arra, hogy azért olvasni is érdemes a topikot, nem csak kérdezni. A kereső használatáról meg ne is beszéljünk... :D

    (#7657) XenHai válasza kammerer (#7655) üzenetéreÚjVálaszPrivát2013-03-04 19:52:42
    XenHai
    (tag)
    Köszi szépen !
    kialakítás: nyitott mennyire hallatszik be meg ki a hang ? Körülbelül?
    Egyébként a 2 beyer között vacillálok.

    (#7659) kammerer válasza cannibal (#7658) üzenetéreÚjVálaszPrivát2013-03-04 21:09:35
    kammerer
    (PH! addikt)
    A Beyer DT235-tel lennél elégedett, azt pont az igényeidre szabták. Próbáld ki, hallgasd meg, sokkal természetesebb hangja van, mint a ZX300-nak. Mindig EQ nélkül hallgatózz.
    (#7656) Jim74 Nézd meg például a Beyer DTX710-et, egyetlen hátránya, hogy nyitott. Zártnak ott a Beyer DT235, de az meg supraaural, próbálj esetleg megalkudni vele, egy kicsit kényelmetlenebb, mint általában a circumok.
    (#7657) XenHa Körülbelül kevéssé, de erről csak akkor lesz valós képed, ha kipróbálod, ezt elmagyarázni nem nagyon lehet.

    (#7665) Jim74 válasza kammerer (#7659) üzenetéreÚjVálaszPrivát2013-03-04 21:54:52
    Jim74
    (PH! addikt)
    Az, hogy nyitott, mennyire zavarja a környezetet?
    Szemüveg miatt szerintem csak a circum jöhet szóba...

    Végül is mit lehetne válaszolni arra, hogy: "Az, hogy nyitott, mennyire zavarja a környezetet?"? Ezt elmagyarázni nem nagyon lehet, amellett, hogy fejhallgatófüggő, környezetfüggő. Kihallatszik a hang annyira, amennyire egy fejhallgatóból kihallatszhat egy szabadon hagyott, vagy félig szabadon hagyott nyíláson át. Arról gondolom van valami fogalmad, tapasztalatod, hogy egy fejhallgató mekkora környezeti zajt kelt, ha nem a füleden van, hanem "hangszóróként" vizsgálod - ezen hangerő mértéke kicsi, de persze a mértéke fejhallgatófüggő. Ha a füleden van a nyitott fejhallgató, akkor valamennyivel kisebb (mondhatni legalább "egyharmaddal" kisebb) hangerőt küld a környezetbe, mint amikor "hangszóróként" használod, hogy konkrétan mennyivel kisebbet, az a konkrét fejhallgató konkrét "nyitottsági mértékétől" függ. De hogyan lehetne ezt a mértéket írásban érzékeltetni annak, aki még nem hallotta? Ki kell próbálni, meg kell ismerni, tapasztalatot kell gyűjteni, és csak utána vásárolni. Persze tudom, nem mindenki lakik olyan helyen, ahol lehetősége lenne próbálgatni, de bizonyos tapasztalatokat nem lehet fórumozással megszerezni, csakis a valóságban. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák