Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bela30

    csendes tag

    Sziasztok.Mi a különbség a waterfox,a cyberfox,a pale moon és az ESR között?A waterfoxról annyit tudok hogy a firefox 64 bites változata,bár ezt sem értem mert van már 64 bites firefox is nem?És hogy a pale moon meg talán a firefox 28-at felhasználva azóta teljesen saját úton jár.A cyberfoxról meg lényegében semmi igazán érdemlegeset nem találtam magyar nyelven.

    Ám bár úgy is kérdezhetném,hogy ti melyiket ajánlanátok nekem Windows 10 64 bitre,amennyiben

    1. egy ehhez hasonló dizájnt szeretnék továbbra is?Tehát melyik tudna a leginkább nekem egy ilyen arculatot biztosítani?

    Azt hogy most ezt azon a böngészőn esetleg még működő Classic Theme Restorerrel érem el vagy más hogy,az nekem már mindegy.

    2. legyen hozzá min. ublock origin,VTzilla,anonymox,video downloadhelper,és downthemall,vagy ezekhez kiköpött hasonló módon működő és kinéző kiegészítők.

    3. és természetesen mindent át akarok rá vinni ami most a firefoxban van (kedvencek,előzmények,jelszavak,megnyitott lapok).Hogy ezt majd a firefox fiókom használatával tudom megtenni vagy a roaming-ban lévő mappa felhasználásával,az nekem már megint csak mindegy.

    Én is 56.0.2-t használtam eddig (amúgy egy 32 bitest,ha ez számít valamit),de szerintem kár tovább várni a csodára.Az origo azt írta hogy vasárnap estére a probléma megoldódott,és már kedd van,tehát 56-ra nyilván való hogy nem is akarják már megoldani.Tehát tovább kell lépni valamerre.

    Amúgy végül is azt se zárom ki teljesen hogy maradjak a firefoxnál,ha esetleg van már a Quantumon túli verziókra is valami olyan kiegészítő,ami a fenti képhez nagyon hasonlatos dizájnt képes produkálni.Van ilyen?

    Előre is nagyon szépen köszönök minden segítséget!

    üdv,Béla

    [ Szerkesztve ]

  • bela30

    csendes tag

    Sziasztok!Én eddig még mindig a 56.0.2-es (és 32 bites) ff-t használtam,de ma végképp elegem lett belőle,mert most már túl sok oldal nem úgy működik vele ahogy kellene.Vagy sehogy.Szóval váltanék valamire,és az lenne a kérdésem,hogy mi volna az a megoldás,amellyel a leginkább továbbra is egy ilyen ill. ilyesmi felületem lehetne?

    Plusz még ami nagyon jó lenne ha továbbra is tudnám majd használni a DownThemAll-t,az uBlock Origin-t és a Video DownloadHelper-t,vagy legalábbis ezekhez valami nagyon hasonlóan kinéző és működő kiegészítőket.

    Amúgy nagyon szívesen maradnék a firefoxnál,már csak azért is mert tudtommal még mindig ez az egyetlen olyan böngésző amely előző munkamenet helyreállításánál valójában,ténylegesen csak azokat nyitja meg újra amelyek a bezárása előtt is nyitva voltak,a többit csak "félig",vagyis csak készen létbe helyezi és csak akkor nyitja meg teljesen ha fent az új munka menet során is a lapra kattintok.Vagy nem is tudom hogy mondjam,de tudjátok ti hogy értem.És ez egy óriási előny szerintem még mindig a firefoxnak a többivel szemben.És ez a funkció nekem nagyon fontos lenne továbbra is,mert én nagyon sok lapot szoktam bezárni ill. aztán újra készen létbe helyeztetni a firefox-szal.Ez persze lehet hogy nem éppen egy helyes felhasználási mód,de az én böngészési szokásaim már csak ilyenek.

    Szóval továbbra is valamilyen ff kéne,és ezért persze nagyon szívesen csinálnám azt egyszerűen,hogy frissítem a legújabb verzióra,csak attól félek hogy akkor az eddigi skinnek totálisan lőttek.Vagy esetleg van már az mostani firefoxokra is valami Classic Theme Restorer,vagy asszerű kiegészítő?

    Vagy inkább,ha már nekem ennyire ez a retró dizájn kellene továbbra is,inkább valamelyik Firefox oldal projectben kéne gondolkodnom?De akkor melyikben?Waterfox?Pale Moon?Light?Vagy valami még másikban?

    Ja,és az még fontos lenne,hogy minden költöztethető legyen az új browserre,tehát a jelszavak,böngészési és letöltési előzmények is,sőt,és ez volna még az egyik legfontosabb,a megnyitott lapok is,tehát hogy az új böngészőben is lehetőleg ha rámegyek majd az előző munkamenet helyreállítására,akkor nyissa is meg újra azokat a web lapokat amik most az 56-ban is megvannak.Megoldható lenne vajon ez is valamelyik módszerrel?

    A rendszerem: windows 10 64 bit.A windowst amúgy mindig frissítem,meg minden más programot is,csak a firefoxnál álltam le vele,mert 2017-ben ahogy bejött a Quantum azt úgy a hátam közepére nem kívántam.Legalábbis akkor még,azokkal a feltételekkel,ill. borítékolható lemondásokkal pl. a skinre ill. néhány kiegészítőre vonatkozóan.

    Szóval mit javasoltok,merre lépjek tovább?Előre is nagyon szépen köszönök minden jó tanácsot!

  • bela30

    csendes tag

    válasz Apaxp #61304 üzenetére

    "Téma annyi mint a tenger hozzá."

    Jó,de azok csak szín témák,vagy az elrendezésre,ill. a különböző vonalakra,formákra,tehát pl. lekerekítésekre,stb. is hatással vannak?

    Aki már ezt a 74-es ff-t használja,esetleg be tudnál nekem ide screenshotba tenni hogy szerinte melyik volna az a jelenlegi téma,amely a leginkább hasonlítana az általam megmutatott Classic Theme Restorer által megteremtett oldal stílusra?

  • bela30

    csendes tag

    válasz Cs1csó #61305 üzenetére

    Végül hosszas tojózás után tényleg EST-t raktam fel,pont azért amit írtál.De ezt a designt nem tudom valaha meg tudnám-e szokni.Nincs valahol egy olyan gyűjtés ahol különböző userChrome.css fájlok között lehet választani? (és hozzájuk lehetőleg screenshot is mellékelve hogy ne legyen zsákba macska) De fontos,hogy csak a designra vonatkozóan,a működésre ne,mert ott az ESR felrakásával úgy döntöttem hogy teljesen új lappal kezdek a minél több teljesítmény érdekében,tehát mindent engedtem neki vissza állítani gyárira,és ezek szeretném ha így is maradnának.Tehát tényleg,még egyszer hangsúlyozom,hogy csak olyan userChrome.css fájlok érdekelnek amik csakis és kizárólag a külcsínt változtatják meg.Szóval van ilyen?

    Egyébként nekem elég csalódás ez a Quantum,mert egy csomó dologban inkább visszafejlődést tapasztalok,mint előre lépést.Pl. az 56-ban még fent a Fájl menüben volt Újraindítás is,ebben már nincs.Aztán az 56-ban még a kezdő lapon ott volt az Előző munkamenet helyreállítása is jó nagy gombként (lásd a múltkori screenshotomat),itt már nincs,csak a menüből érhető el.Aztán az 56-ban még ha egy szóra rá akartam keresni egy oldalon csak elkezdtem gépelni és már tudta is a dolgát.Itt már előtte minden képpen rá kell előtte kattintatom a nagyító jelre.Mellesleg ez idegesít a legjobban.

    És ez mind-mind csak még több kattintás,mint az 56-ban.Ja,és eleve nem értem itt már miért nincs alsó sáv (nem tudom már hogy az 56-ban hogy hívták),én az 56-ban még egy csomó dolgot oda pakoltam lentre,pl. az ublock origint,download helpert,stb (lásd ezt is első hszem screenshotja),de most már mindent fentre kell összezsúfolni :-(

    Vagy ezekre esetleg lenne valami megoldás?

    Eleve az 56 szerintem 1000x teste szabhatóbb volt.Itt bele megyek a Testreszabás menü pontba és van 18 db felhasználható kellék,az 56-ban még volt vagy 30.Pl. többféle Előzmények gomb,mert amit ide tudtam használni már az se úgy működik mint régen,hiába ugyan olyan órajele van mint a réginek.Vagy csak én vagyok ennyire béna?

    Ja,és van még egy probléma,ami mondjuk már az 56-ban is az volt,csak az a baj hogy ezzel az ESR-rel sem oldódott meg: ti is tapasztaltok olyat hogy egy-egy oldalon nem jelenít meg egy instagram posztot,hanem csak egy vékony csíkkal jelzi a helyét?Pontosabban van hogy megjeleníti vagy valamennyit belőle,de azért inkább nem.Lásd,ugyan az az oldal Firefoxban

    és Avast Secure Browserben:

    Erre is esetleg valami megoldás?Nem az ublock miatt van,azt már csekkoltam.

    [ Szerkesztve ]

  • bela30

    csendes tag

    válasz bela30 #61419 üzenetére

    Sziasztok!Ezekre még mindig keresem a választ :-S

    Vagy legalább azt áruljátok már el légyszi hogy firefoxban nektek is csak szürke csíkok jelennek-e meg,hogy legalább azt tudjam hogy a hiba valahol az én készülékemben kell hogy legyen,vagy a firefox alapból ennyit tud és kész,ha insta posztok vannak valahova beágyazva.Itt a link,ahol ti is csekkolhatjátok,amiből a múltkori screenshotokat is csináltam: [link]

    [ Szerkesztve ]

  • bela30

    csendes tag

    válasz junior11 #61598 üzenetére

    Szia,ezeket kifejtenéd kicsit bővebben is?

    Azt írod,hogy "a beépített követésvédelem blokkolhat dolgokat vagy másképpen jelenik meg az oldal tartalma. Próbáltad kikapcsolva?"

    Pontosabban itt melyikre gondolsz?Erre

    vagy erre?

    Aztán azt is írod,hogy "az uBlock reklámblokkolóban a harmadik felek blokkolását"

    Ezt is pontosabban hol kellene keresnem?Addig eljutottam hogy a böngészőben egy lapon megnyílt a ublock vezérlőpultja,de ott merre tovább?

    Ill. "Privacy Badgerben"

    Ezt meg azt sem tudtam hogy micsoda,de egy kis guglizás után úgy gondolom hogy ez rám nem is vonatkozik,mert én nem használom ezt a bővíményt.

    mpo-nak a 61600-ra: köszi megnéztem,de így sincs semmi változás.

    [ Szerkesztve ]

  • bela30

    csendes tag

    válasz junior11 #61613 üzenetére

    De pontosan mit és a hogy?Mert attól tartok még mindig nem értem :F Tudnál csinálni róla egy screenshotot?Csak mert a pajzs jelig én is eljutottam

    de ott én egyetlen dologra tudok kattintani: a Szokásosra,ami viszont átvisz a Beállítások oldalra,oda,amiről már a múltkor is csináltam screenshotokat.Már pedig ha jól veszem ki a reakciódból a megoldás nem ott keresendő.

  • bela30

    csendes tag

    válasz junior11 #61624 üzenetére

    Ja értem.Akkor viszont az a baj hogy ez a lemez volt már,mert egy másik fórumon ezt már ajánlották,és nem segített.

    Esetleg még megpróbálnám azt hogy ezt kombinálom azzal amit a #61598-ban írtál az ublock kapcsán,amit aztán kértem is hogy kicsit pontosíts,de aztán efelett mind ketten elsiklottunk.Szóval még egyszer megkérhetnélek arra hogy ezt pótold?Tehát amikor azt írtad hogy ""az uBlock reklámblokkolóban a harmadik felek blokkolását"

    Tudod,erre írtam aztán azt hogy "Ezt is pontosabban hol kellene keresnem?Addig eljutottam hogy a böngészőben egy lapon megnyílt a ublock vezérlőpultja,de ott merre tovább?"

    Szóval akkor merre tovább?Hát ha kettő együtt már nálam is működni fog.

  • bela30

    csendes tag

    válasz junior11 #61635 üzenetére

    Köszi,de mivel nekem így sem lett jó ezért most már akkor inkább feladom,nekem így se-úgy se,sehogy se akar ez összejönni.Kevés vagyok én ezekhez.

    Majd ezt az oldal legfeljebb továbbra is inkább mindig egy másik böngészőben nyitom majd meg.

  • bela30

    csendes tag

    Sziasztok! Firefoxban hogy tudnék visszaállítani egy olyan ablakot ami már nem látszik alapból az Előzmények - Nemrég bezárt ablakok fülnél?

    Sajnos a firefox indításakor elfelejtettem (amúgy tudtam hogy egyszer úgyis megszívom) megnyitni azt az ablakot is ami nekem kellene, aztán pedig az főablakban 3x is csináltam olyat hogy Megnyitás új ablakban. Ez ugye még nem lenne baj, csak hogy aztán be is zártam őket. Na ez viszont már igen, mert ugye ez a hülye firefox nemrég bezárt ablakokból mindig az az utolsó hármat ajánlja fel visszaállításra az utolsó bezárt ablakokból, tehát ami nekem kellene az ott már pont nem látszik :-(

    Próbálkoztam a Könyvtár menüben az Importálás és mentéssel is és ott a Visszaállítással is, de hogy az milyen hülyeség már hogy az meg csak a könyvjelzőim állapotát állítja vissza :-(

    Szóval van-e még valami megoldás?

    Firefox 91.12.0esr (64 bit) egész pontosan a firefoxom egyébként.

    Előre is köszönöm!

  • bela30

    csendes tag

    válasz movax #66250 üzenetére

    Attól tartok legnagyobb igyekezetem, és ezáltal a lehető legprecízebb fogalmazási szándékom ellenére is félreértettél: én nem visszahozandó lapokról, hanem visszahozandó ablakról beszéltem, abban egy bizonyos, nem is olyan kis számú laptartalommal.

    Igazából vagy 10 lap is meg volt nyitva abban az ablakban (egy félbehagyott témában, amire sosem jutott elég időm, ezért is maradtak volna abban az ablakban megnyitva), és épp ez az, hogy már nem tudom pontosan hogy mik, meg hogy mikor is lettek pontosan megnyitva. Magyarán az előzményekkel, a Ctrl-Shift+H-val kb. kitörölhetem, mert abban olyan mintha egy tűt ill. tűket keresnék a széna kazalban.

    Szóval ezért is kellett volna magát az ablakot visszahozni.

  • bela30

    csendes tag

    válasz bela30 #66253 üzenetére

    Közben eszembe jutott még valami, az about:config. És ott találtam is egy olyan sort hogy browser.sessionstore.max_windows_undo, amit át is írtam szépen 25-re, tehát hogy ez is annyi legyen legalább mint amennyi a nemrég bezárt lapok száma is. És működik is, mármint innentől kezdve, mert persze visszafelé ez sem :-(

    Nincs ott esetleg még egy olyan sor ami kifejezetten arra szolgálna hogy egy-egy efféle about:config sor módosítás visszamenőleg is működjön, tehát hogy ne csak attól a pillanattól kezdve hogy maga a módosítás megtörtént?

    [ Szerkesztve ]

  • bela30

    csendes tag

    válasz ledgeri #66257 üzenetére

    "2. bekezdésre: gondolod, hogy nem töröl semmit a ff, csak elrejti?"

    Igen, full laikusként pontosan erre gondoltam, ez van.

    De ha nem hát nem.

  • bela30

    csendes tag

    Sziasztok! Bocs ha már volt, de amúgy inkább képekben mesélném el a problémámat, úgy szerintem rövidebb és érthetőbb is lesz, és ez term. csak egy hirtelen kiragadott példa, bármilyen más idegen nyelvű weboldalnál is pontosan ugyan ez történik nálam. Tehát semmi, az oldal továbbra is eredeti nyelvű marad, és ez már hetek, de lehet inkább hónapok óta tart:

    https://i.imgur.com/L8P0oVM.png
    https://i.imgur.com/V3FZV2M.png

    Lemaradtam volna valamiről, tehát nálatok is ez van már régóta, vagy csak nálam állítódott el valami? Ha utóbbi, akkor mi? Mi lehet a megoldás?

    Előre is köszi.

Új hozzászólás Aktív témák