Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • s3toraph

    senior tag

    válasz ViZion #326 üzenetére

    Hmmm... és mi lenne, ha ennél, mondjuk megfordítanád a légáramlatot, és bentről fújatnád a radit kifelé, képen bal oldalt meg a beszívó ventik lennének? Esetleg ezt a tervet átvariálni úgy, hogy legyen picit hosszabb jobbról a ház ahol a radik vannak, ventik kifelé fújnak és belső oldalon vannak mint a képen, de teszel egy elválasztó falat a radik+ventik rajta és a gép belső világa közé. A gépet meg úgy tudnád hűteni, hogy alulra beszívónak, felülre meg kifújónak raksz ventiket. A radik két élénél, elöl és hátul a radi rekeszénél kilyuggalod, onnan beszívják a venti a levegőt, jobbra meg kifújják. Így nem lesz egy légtérben a gépeddel. Kérdés a szerelhetőség, hozzáférhetőség (csövek, stb.). Radim nem volt még, így ebben nem vagyok otthon.

    Vagy a másik rajzodnál, szintén rekeszes leválasztást tudnék elképzelni. Egy ilyen L alakban, az alaplappal párhuzamosan, mint egy második tálca, a tápig és ott bekanyarodik az L rövidebbik szára. Így külön lenne a radi. Szintén bentről kifelé fújósra. Ehhez szintén lyuggalás kellene a radik két oldalán hogy legyen honnan levegőt szívni. Viszont, az ábrán így a táp, ha megfordítod 180-al mint volt róla szó, az meg pont onnan szívna be, azt a meleget amit a radikról kifújatsz. ezért meg kéne emelni az alaplapot/vagy kiszélesíteni a házat max.3-4 cm-el, így a tápot csak 90 fokkal forgatnád el, és oldalról (képen a vga ventijének irányából) tudna kívülről levegőt szívni, tehát ő mondjuk képen balról szív, radik jobbról és balról, tap fentre fúj ki, radikról hátra távozik a hő. Nem tudom mennyire volt érthető mire gondolok. :D

    Így hirtelen ennyit ötletem van, talán lesz amit tetszik.

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • becskeha

    csendes tag

    válasz ViZion #326 üzenetére

    Ha gyakran kell dugdosnod, akkor lehet nem ideális, de ha csak egyszer kell mikor összerakod akkor megoldás lehet. Tedd az alaplap kivezetését abba a síkba, ahol most a hűtő van és akkor van hely a csatlakozóknak. Az hátuljára meg alul csak egy lyuk kell a kábeleknek.

Új hozzászólás Aktív témák