Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jeffyta

    újonc

    Sziasztok!

    Egy gyors kis segítséget szeretnék kérni tőletek!

    Facebookon egyre több az olyan oldal ahol lehet rendelni ruhákat, kiegészítőket, stb... Bele estem abba a csapdába, hogy rendeltem 11.000 forint értékben. Aug. 6-án megérkezett az utalásom a csaj bankszámlájára. Az oldalon fent az szerepel, hogy 45 nap maximum míg a termékek megérkeznek és a lány is ezt mondta, de ha nem érkeznének meg akkor visszautalja a pénzt. Szeptember 3-án ráírtam, hogy merre járnak a rendelt ruháim melyre az volt a válasza, hogy minden megérkezett és küldjem el újra a címem.

    Hát elküldtem, de utána hirtelen eltűnt és többet nem jelentkezett. Több emberrel (3) felvettem a kapcsolatot akik így jártak az oldallal kapcsolatban. Naponta irtunk/írtam az oldalra hozzászólást valami alá, hogy ha már az üzenetet nem nézi meg akkor az oldalt hátha. Szeptember 20 után meguntam a várakozást aztán üzenetben és az oldalára oda írtam, hogy feljelentést fogok tenni ellene, ehhez többen csatlakoztak. Majd ennek hatására törölt minden bejegyzést az oldaláról. Megtaláltuk a személyes profilját is facebookon ahova írtam neki levelet, de még csak el sem olvasta (az én levelem). Szeptember 24-én jelenezett újra és kiírta az üzenőfalára, hogy most már mindenkinek postázni fog, ennek ellenére szeptember 30-án irt először levelet számomra, hogy mondjam is meg miket rendeltem és elsőbbségivel feladja... hát kicsit kiakadtam, hogy azt sem tudja miket rendeltünk tőle. A levelemben leírtam neki, hogy így 60 nap táján már én nem várnék tovább, nem fogom leírni miket rendeltem hisz neki kellene tisztában lennie vele, és ha nem utalja vissza a pénzem 14 napon belül akkor csalás vádjával feljelentést fogok tenni ellene.
    Hát ezt az üzenetem már megint nem nyitotta meg, így leírtam újra az oldalára, amit másnap szintén törölt.
    Elméletileg megvan most már a címe és a telefonszáma, gondoltam megkérem az egyik ismerősöm, hogy hívja fel mintha egy ügyvéd lenne és mondja meg, hogy a nevemben telefonál, és amennyiben nem utalja vissza a pénzt a hivatalos feljelentést megtesszük és kártérítés is kérünk.

    Érdekelne, hogy pontosan mit tehetek?! Ezt a telefonhívást megengedhetem vagy bajom származna belőle? És ha a nevem nem hangzik el? Őszinte leszek, jelenleg külföldön próbálom a szárnyaim mozgatni és innen nem olyan könnyű bemenni a rendőrkapitányságra, meg egyáltalán hányszor kell megjelennem. Ennek fejében kártértitést kérhetek? :( Viszont szeretném visszakapni a pénzem :( És ha feljelentést teszek milyet kell tennem, hogy ne az legyen, hogy 2 hónap után nem foglalkoznak és lezárják az ügyet?

    A segítséget előre is nagyon köszönöm!
    És nagyon szép napot mindenkinek!

Új hozzászólás Aktív témák