Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Victorio

    aktív tag

    Sziasztok!

    Kaptam egy Mini-Box M350-es házikót, meg egy hozzá való 90W-os PicoPSU tápot.
    Rögtön jött az ötlet, hogy építek belőle teljesen passzív netezős-filmezős gépet.

    Kinéztem egy Gigabyte GA-B75N lapot egy i3-3220T (35W) procival, plusz Samu 64 GB SSD menne még bele meg 2x2GB Kingston LoVo memória.

    Szerintetek megvalósítható teljesen passzív hűtéssel mindez?

    A Titan TTC-NC25 hűtője venti nélkül alkalmas lenne hozzá?
    Elég bizalomgerjesztő az a 4 hőcső, ráadásul 30 mm magas, tuti elfér az SSD alatt.

    Mik a tapasztalatok a passzív hűtéssel? Vagy teljesen felejtős?

    Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

  • Victorio

    aktív tag

    válasz Serricon #14252 üzenetére

    Ettől félek én is, gyanús, hogy már túl van azon a határon ami még passzívan elmegy. Pedig pont az az álmom, hogy végre lesz egy teljesen néma gépem.

    Mekkora az a hőmérséklet ami még elfogadható? Lehet ezzel bátran kísérletezni? Gondolom hamarabb kidob a rendszer mintsem megsüljön a proci.

    Core2duo6600: Atommal nem szívatom magamat, a Trinitynek magasabb a TDP-je mint az Ivynek, meg nem nagyon van még normális mITX lap hozzá. Brazosban is gondolkoztam, az Asus E35M1-I Deluxe nagyon szimpatikus, csak nehéz beszerezni és drága. Az árából majdnem kijön az Ivyhez a lap + a proci, és akkor procierőben egy lépcsővel feljebb vagyok. Sajnos TDP-ben is.

    tlac: Ennek nem csak az arasznyi vastag borda-mostrumoknál van számottevő jelentősége? Itt azért a levegőnek a bordák között csak pár mm-t kell megtennie. Képek alapján nem tűnik úgy, hogy túl nagy ellenállásba ütközne a konvekció.

    Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

  • Victorio

    aktív tag

    válasz #22145024 #14258 üzenetére

    Ez mind rendben van.

    De az alaplapot direkt úgy hirdetik, hogy szilárd elektrolitos elkók, meg kis RDS-ű FET-ek vannak rajta amik jobban bírják a magasabb hőfokot. Azt írják 50000 óra élettartam van kalkulálva 85℃ környezeti hőmérséklet esetén.

    Nem tudom, hogy ez mennyire számít marketing maszlagnak, de ha már külön felhívják rá a figyelmet akkor csak lehet benne valami.

    Ne érts félre, nem vitatkozni akarok, csak érdekelne, hogy ezek a technikai vívmányok mennyire valósak. Meg mindig az jut az eszembe, hogy egy A-osztályú hifi erősítőn simán tojást lehetne sütni pár óra zenélés után, még sincs semmi baja tőle. (Tudom, más tészta egy erősítő meg egy számítógép, de csak szilícium a lelke mindkettőnek)

    Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

  • Victorio

    aktív tag

    Elkészült a szuper kicsi böngészős gépem.

    A ház egy Mini-Box M350, az áramot 80W-os Pico PSU adja.
    Az alaplap Giga GA-B75N, i3-3220T procival és Kingston LoVo memóriával.
    Samu 830 SSD a tár.

    Az összerakásnál kis gond volt, hogy a PowerOn és a HDD LED vezetékek nem értek el a csatlakozó tüskesorig, de beforrasztottam pár centi toldást, és lezsugorcsöveztem.

    A hűtést először teljesen passzívra akartam megcsinálni, de a gyári hűtő alacsony fordulaton annyira hangtalan, hogy fölösleges lett volna pénzt kiadni pluszban. A BIOS leszabályozza magától, annyira halk, be kell kukucskálni a szellőzőlyukakon, hogy valóban forog-e.

    A fél napos próbaüzem alatt is éppen csak kicsit lett langyos az egész.
    Már egy hete üzemel, stabilan és gyorsan teszi a dolgát. Egy P4-es konfigról ment a váltás, nagyságrendi a különbség minden téren.

    Teljes megelégedéssel használom, köszönöm mindenkinek az itt leírt ötleteket és tapasztalatokat, sokat segítettek.

    Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

  • Victorio

    aktív tag

    Sziasztok,

    Vettem egy Thermaltake Core V21 kuckót.
    De teljesen fölösleges nekem rá az ablak. Ha valaki szeretne szuper át- és belátható konfigot építeni, azzal szívesen elcserélném az ablakos oldalát egy lyukacsos oldalra.
    Annyira zsír új, hogy még nem költöztem bele, a fólia is rajta van még.

    Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

  • Victorio

    aktív tag

    válasz hoffman_ #55750 üzenetére

    Nem vagy egyedül vele.
    A régi 5.1 Kenwood egy klasszissal szebben szól S/PDIF-en, mint az új Onkyo HDMI-n.
    Ráadásul még nem bírtam rájönni, hogy kellene beállítani, hogy kizárólag hang kimenetként kezelje a Win a HDMI-t. Ha rádugom abban a pillanatban megjelenik az eszközök között +1 kijelző. Ha duplicate-ra állítom a kezelését akkor elrontja a frissítést meg a felbontást a monitoromon. Ha extendre, akkor kimegy oldalra az egér, meg néha misztikus módon oda nyit meg ablakot. Ha meg letiltom a kijelzőt nincs hang se.

    Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

  • Victorio

    aktív tag

    Kérlek adjatok tanácsot, honnan lehetne beszerezni értelmes módon egy Gigabyte B650I Aorus Ultra lapot?
    Sehol nem lehet kapni itthon, az USA-ból behozva problémás a garancia, rajta van a büntető vámáfa, meg rengeteg a szállítás. Mondjuk a NewEggen tök jó árban volna, csak ők meg nem szállítanak Magyarországra.

    Asus ROG Stryx B650E-I, MSI MPG B650-I, meg ASRock B650E PG ITX kapható mindenhol. De ezeken csak 2 SATA port meg 2 M.2 foglalat van, amíg a Gigán 4 SATA + 3 M.2.

    Esetleg a németeknél van valami bolt ahol érdemes megvenni? Vagy bárhol az EU-n belül?

    Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

  • Victorio

    aktív tag

    válasz HookR #58683 üzenetére

    Ez tuti hamisítvány, nincs a chipseten üvöltő 4 centis kis ventilátor. :DDD
    Amúgy 100-as a nosztalgiafaktora, még a Slot1 időszakban a legelső gépemben Abit lap volt.

    Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

  • Victorio

    aktív tag

    válasz AxBattler #60028 üzenetére

    Ugyanez a dilemmám volt nekem is, bazi drágák lettek az alaplapok.
    De én minimum 6-8 évig hordok ki egy alaplapot, így a jövőbeni bővíthetőség is szempont. Ezért inkább úgy voltam vele, hogy inkább most fizetek többet, mintsem később cserélni kelljen mert valami fícsör nagyon hiányzik.

    Végiggondoltam mi az ami szóba jöhet, és végül a Gigabyte B650I Aorus Ultra lett a nyertes.
    Leginkább későbbi SSD bővíthetőség ami erre döntötte a mérleget.
    2db v4.0 M.2, 1db v5.0 M.2, 4db SATA - ennyi még mATX-nél is ritka. Nem lesz gond ha szokás szerint kifutok a tárhelyből.
    AX 6E a WiFi, 2,5G az ethernet - ha egyszer lesz nagyobb netem ez is kihasználható.
    Egyedül a kis M.2 SSD hűtő ventilátorától féltem kicsit, de egyben lejött a gyári bordával, föltettem egy passzív bazi nagy M.2 hűtőbordát helyette, most hangtalan, nincs semmilyen törpe kerregő.

    Sokáig csak figyeltem az árakat, végül a kanadai newegg akciózta. Szállítással együtt volt épp 100eFt alatt. Tudom, hogy így is szájhúzós az ár, de így nincs kompromisszum meg bizonytalanság. Mondjuk a garanciáztatás macerás lehet, de ezt bevállaltam.

    [ Szerkesztve ]

    Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

  • Victorio

    aktív tag

    válasz tippm86 #60267 üzenetére

    Nálam egy ID-Cooling SE-226 XT teszi a dolgát egy CM NR200P házban.
    Részemről teljes az elégedettség vele. Ráadásul méretre is mintha épp ebbe a házba találták volna ki, a meglehetősen nagy borda pont befér - nem kellett semmit reszelni.

    Szóval nem hiszem, hogy le kellene írni az ID-Coolingot.

    Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

  • Victorio

    aktív tag

    válasz viperabácsi #60350 üzenetére

    Ilyenem van, de az 1.0 verzió. Abban még nem Intel hanem MediaTek WiFi van. De csak kipróbáltam, elsőre ment szépen az itthoni AC-s routerrel. Viszont végleges állapotában madzagon kapja a hálózatot, szóval nem volt túl nagy WiFi tesztelés.

    Amikor ezt vettem, nekem az egyik fő szempont a sok tároló volt. Ezen van 4 SATA, meg 3 M.2.
    A másik ami erre billentette a mérleget az volt, hogy az egyetlen törpe kerregő ventit az SSD hűtőlemezzel együtt kukázni lehet. Kapott helyette egy bazi passzív bordát, ezzel néma. Az Asusoknál a hátlapi rész közepébe van begyógyítva a venti, nem tudom, hogy mivel járna onnan kiszedni. Az Asrock lap volt még szimpatikus, de azon 2 SATA és 2 M.2 van csak.

    Szóval idáig nagyon elégedett vagyok vele, minden működött elsőre, ment az EXPO is szépen ilyen modulokkal.
    Hosszútávon az a továbbfejlesztési terv, ha majd egyszer lesz értelme, hogy legyen WiFi 7-es routerem akkor kicserélem a kártyát benne olyanra. Bár szerintem a 2.5G Ethernettel se lesz bottleneck egy darabig.
    Meg ha elterjednek jobban a PCIe Gen5 SSD-k akkor kap egy olyat is, csak hogy nőjön pár milimétert az e-péniszem. ;]

    Nálam ezzel a gépvásárlás le lett tudva a következő 5-8 évre, max videokártya csere lesz.

    Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

  • Victorio

    aktív tag

    válasz flashpointer #61305 üzenetére

    Nálam a Giga B650i Aourus Ultra nyerte a versenyt a 3 db M.2 és 4 db SATA csatlakozó miatt. A gagyi anyaghasználat alatt mit értesz?
    Coil whine nincs.

    Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

Új hozzászólás Aktív témák