Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • And

    veterán

    válasz hatizsak #10751 üzenetére

    Ha repeater-híd módot használsz, mindenki egy címtartományban marad. Innentől kezdve a topológia ugyanolyan, mintha az összes belsőhálózati gép egyetlen nagy switch-en lógna. Tehát igen, egy DHCP-szerver kell, ami célszerűen az első megosztó router (gateway), az pedig bármely kliens - legyen az vezetékes vagy vezeték nélküli, kapcsolódjon akár az első routerre, akár a repeaterre - címkérését ki tudja szolgálni.

  • And

    veterán

    válasz hatizsak #10745 üzenetére

    1.) Mivel a fizikai wlan-csatoló dd-wrt v24 repeater-nél továbbra is kliens-módban megy, minden további nélkül lehet rá kapcsolódni kliens géppel a LAN felől is. Ha nem konfigurálsz a repeater-bridge-hez VAP-o(ka)t, akkor ugyanúgy működik, mintha kliens-híd volna. Repeater(-híd) = kliens(-híd) + VAP.
    2.) Ha a VAP SSID-je megegyezik az első routerével, akkor a kliensgépre és annak wifi-kezelőszoftverére van bízva, hogy mi történjen: ha a kulcsolásuk is megegyezik, és a kliensben nincs semmilyen preferált hálózati lista, akkor a kliens bármelyikre (mondjuk a nagyobb térerővel vehetőre) csatlakozhat. De így nem célszerű használni, pont azért, mert a két AP (WDS-hiányában) önálló állomásként létezik, és a kliens a térerőtől - meg a már említett kliensoldali finombeállításoktól - függően váltogathat a kettő között, csakhogy ez a kapcsolatban szakadásként jelentkezik (míg jól beállított WDS-nél mozoghatsz a két AP között, a kapcsolat folyamatos marad).
    #10744: Pontosan mihez nyúltál, és mire állítottál? Sajnos a WRT54Gx-ek gyári firmware mellett elég könnyen megfektethetők ilyen sokszáz párhuzamos szálon történő, hosszú kifutási idejű kapcsolatokkal, mint amilyeneket egy rosszul beállított fájlcserélő kliens generál. Mod: ha már p2p-alkalmazás nélkül is ilyet művel, akkor természetesen más is állhat a háttérben. Próbálkozz 3rd-party firmware-rel, ha még nem az futna, és persze ha a hw-verziód nem v7.

  • And

    veterán

    válasz hatizsak #10738 üzenetére

    Nem kell WDS: ahhoz az első routerhez is hozzá kellene férned, mivel a MAC-címek beállítási kötelezettsége WDS-nél kölcsönös.
    Univerzális repeater üzemmód kell, amit a dd-wrt v24 esetén, (címfordítás, NAT nélkül) repeater bridge üzemmódnak hívnak. Ez gyakorlatilag egy olyan kliens, amelyhez virtuális AP-ket tudsz hozzáadni. A fizikai csatoló beállításainál kell megadnod az első (ismétlendő) router SSID-jét, titkosítási algoritmusát és kulcsát, ezzel a repeater-ed kapcsolódni tud az első routerre / AP-re. Ha ez megvan, már nem csak a site survey-nél kell látnod a hálózatot, hanem a wifi státusznál is, mint olyan AP-t, amelyre kapcsolódsz. Ha ez megvan, jöhet a virtuális AP (VAP) hozzáadása a wireless oldalon. Ezt meg úgy konfigurálod, ahogy szeretnéd: bármilyen (akár az elsőtéől eltérő) SSID-t, kulcsot és algoritmust is adhatsz neki, a végső kliensek pedig erre a VAP-ra tudnak majd felkapcsolódni, így azokat a VAP-pal egyezően kell majd beállítanod.

Új hozzászólás Aktív témák