Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Soká

    senior tag

    válasz dvd_R+ #5899 üzenetére

    Senki nem fogja helyetted eldönteni, hogy milyen tévét vegyél. Már az nagy segítség, hogy ha kapsz pár típust, amire érdemes leszükítened a keresgélést és kapsz szempontokat, hogy mire figyelj.

    És tudnod kell a sorok között olvasni. Például, hogy amikor valaki azt mondja a Samura, hogy nagyon tükröz, akkor az nem jelenti azt, hogy a másik márka kevésbé tükrözne. És az is tuti, hogy aki ezt mondta, az olyan helyiségben tévézik, ahol nem lehet rendesen besötétíteni.
    Engem ma délelőtt például az LG tükrözése zavart, mert éppen valami olyasmit néztem, ahol fél óráig egy sötét helységben kuksoltak a szereplők... Szóval, minden ilyesmi többtényezős. Most például az is zavart, hogy nem elég feketék a feketék. Aztán csak ezért kerestem valami űrben készült FullHD felvételt a youtube-on, amivel az OLED tévéket reklámozzák és máris nem éreztem olyan hiányosnak a feketéket.

    Ha vannak márkapreferenciáid akkor két dolgot tehetsz: vagy megpróbálod kiktatni vagy akkor elfelejted a többit és arra öszpontosítasz.

    Általánosságban én azt mondhatom, hogy az árak nagyjából tükrözik a minőséget, az LG/Samsung nagyjából pariban van, A régi prémiummárkák némi felárért nyújtják ugyanazt illetve el kell döntened, hogy az 1-2 vagy 5 év garancia neked mit ér meg?

    Samsungnál fontos szempont lehet, hogy gyári vagy bolti garanciát kapsz-e, Lg-nél, ha jól látom, ott kedvezőbbek a gyári gariztatás feltételei. (Persze te telekomnál vásárolnál, tehát ez nem szempont)

    Így csak általánosságban mondom neked, hogy a 4-5 versenyzőre szűkített körből érdemes azt is szemügyre venni, hogy az adott pillanatban melyiket árulják a legnagyobb kedvezménnyel. Ez folyamatosan vátozik.
    Ha a Telekomot nézzük, akkor most például kizárhatod az LG 652V-t mert azt irreális áron kínálják.

  • PioDVD

    senior tag

    válasz dvd_R+ #5899 üzenetére

    Én meg nem mondom, mennyire tükröz, nem én tapasztaltam. Szerinte nagyon, mások szerint meg minek kapcsol erős lámpát tv-zéshez. :)

    Hogy az ips vagy az mva jobb, örök vita. Azt szokták mondani, az ips-nek jobb a képe oldalról (nem szemből) nézve, az mva-nak meg jobb a feketéje és a kontrasztja. Ezt tényleg neked kellene megnézni valamelyik boltban meg Te tudod, honnan néznétek a tv-t.. Van, aki csak szemből, mintegy moziként, más meg ugyanazt a tv-t nézi a konyhából, nappaliból, étkezőből, akár 7 m-t is "bejárva" jobbra-balra. Az én személyes (egyetlen) tapasztalatom, hogy a mm-ben nézett Pana 40cs630e képén nem láttam oldalról, hogy torzulna a szín/sötétedne a kép, pedig az is mva.

Új hozzászólás Aktív témák