- Új design és okosabb AI: megjött a Galaxy S25 készülékcsalád
- MIUI / HyperOS topik
- Redmi Note 13 Pro+ - a fejlődés íve
- 2,2 méteres magasságból tesztelték az S25 Ultra kerámiaüvegét
- Fotók, videók mobillal
- Honor Magic6 Pro - kör közepén számok
- Samsung Galaxy Watch6 Classic - tekerd!
- Samsung Galaxy S22 és S22+ - a kis vagány meg a bátyja
- Telekom mobilszolgáltatások
- iPhone topik
-
Mobilarena
Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
-
cocka
veterán
válasz gyulank #52460 üzenetére
Akkor meg rohadt egyszerű.
Vagy veszel egy USB-s wifi adaptert vagy egy access pointot, aminek van kliens módja. (vagy mittomén hogy hívják ezt más routereknél, tp-linknél ez a terminológia) Ez a mód direkt arra való, hogy bejövő (pl. netes) wifi jelet vezetékes jellé átalakítson.
Amúgy ez inkább hardveres, mint szoftveres kérdés.
De inkább azt kéne kideríteni, hogy mi baj van a kapcsolattal:
Ha jó az optikai modem, akkor kérdés még a kábel, az esetleges közbeiktatott routerek vagy magának a gépnek a hálókártyája.
Kérdés: Másik vezetékes nettel ki tudod próbálni (pl. 4G modemmel ethernet portján keresztül)? Úgy stabil a net? Vagy nincs esetleg valami vírusféle a gépen?
-
cocka
veterán
válasz gyulank #52458 üzenetére
Ebben az esetben szoktam elővenni a 4G asztali routert. Modemként használom és csak rákötöm a már meglévő másik routerre, ami csak a vezetékes nethez van. De nyilván nem fontos a routerre dugni, lehet a gépet is közvetlenül a 4G modembe. A mobilnet még így is cirkuszol egy kicsit, de mivel az asztali 4G modemeket nonstop működésre találták ki, jobban jársz, mintha okostelefont akarnál mobilnetes modemként használni egy PC-vel.
-
cocka
veterán
Sziasztok!
Általában meg szoktam találni a megfelelő programokat, de most nem tudom még a megfelelő angol kifejezést se erre, amit akarok. Lehetne tracer, vagy capture vagy nem tudom hogy nevezzem.. chaser... monitor.
Egy hálózati linkfigyelőhöz hasonló programot szeretnék (kb. mint az url snooper), de fájlokra és registryre.
Magyarul: Szeretném ha egy log fájlban a progi kilistázná egy adott időponttól kezdve az összes újonnan létrejött fájlt, fájlmódosítást, új registry bejegyzést és registry módosítást (win xphez kéne), aztán jól jönne még az is ha naplózná, hogy mely fájlt akár másodpercre pontosan mikor módosított meg ilyenek.
Fontos lenne az adott időponttól történő megadás, mert nem duzzadó log fájlt akarok, hanem mindig csak a megadott időponttól kezdett új loggolást.
Képes valamilyen progi erre? Használtatok már ilyet? Szükség volt már ilyesmire?
Módosításnál a konkrétum az nem érdekel, elég ha azt tudom melyik fájl módosult, még akkor is ha ugyanaz maradt a mérete.
Konkrét példa: mondjuk egy adott időponttól bekapcsolom a loggolást és közben telepítek egy progit. Kérdés: mit telepített, hova, mikor, mit túrt a registrybe stb..
Köszönöm, ha valakinek van valami ötlete.
-
-
cocka
veterán
válasz #25954560 #10248 üzenetére
No nem egészen.
Az csak egy lehetséges opció, de miután rájöttem, hogy nem működik rendesen, inkább az 1 oldal/kép típusú szkennelést részesítem előnyben. Tény, hogy ott kevesebb ilyen hiba jön elő, de előjön.
eleg specialis dolog azert amit irsz.
Nem hinném, hogy a könyvszkennelés annyira speciális.
de ketsegkivul gyorsabban meglettel volna, ha lediktalod valakinek
Nagyon vicces. Mert azt feltételezed, hogy ha erre képtelen vagyok, akkor nyilván a gépírás sem megy. A képeket akkor is be kellett volna szkennelni. Azonkívül egy B5-ösnél kisebb méretű könyvet nem tudom te hogy szkennelsz be a 90 fokos módszereddel. Kíváncsi lennék rá. Azonkívül jó vastag tuti nem állna meg úgy, ahogy szeretnéd.
-
cocka
veterán
válasz #25954560 #10246 üzenetére
Nos a kérdeseket költőinek szántam, de ha már válaszoltál rá elmondom mit össze kell szívni az abbyyvel ahhoz, hogy egy normálisan kinéző valamit kapj. (ez is tapasztalat)
Én mondjuk 600 dpi pontsűrűségű bmpket próbálgattam. Lényeg, hogy veszteségmentes legyen a formátum, hiszen az odalon lévő képeket úgy is tömöríti és akkor tovább romlik a minőség.
Szóval először is ha pl. könyvet szkennelsz, akkor mint ismeretes 2 oldal kerül 1 képre bár úgy is lehet hogy 1 oldalt szkennelsz képenként csak akkor cropolgatni kell.
Szóval a program elvileg képes arra, hogy a 2 oldal/kép típusú képeket a gerinc mentén keletkező sötét vonal mentén két külön álló képpé vágja. Már itt hibázik, mert egy kb. 300 oldalas könyvből van legalább 15 oldal amit nem képes elvágni ugyanolyan szkennelési mód mellett. Az más kérdés, hogy mennyire hajlik meg a könyv a szkennelés során, illetve gyakran erősen be kell törni, hogy jó minőségű szkennelt verziót kapj. (azt is szoktam mondani, hogy legegyszerűbb lenne kitépni vagy kivagdosni a lapokat, hogy elkerüld ezt a gerinc felé sötétedés, gyűrődés problémát, de akkor bukod a könyvet, meg egyébként sem illik ilyesmit csinálni)
Úgyhogy ezeket kézzel kell beállítgatnod.
Ezután jön az objektumok felismerése az oldalon. Ez általában borzasztó sok korrekcióra szorul. Sokszor az egyértelmű kép területeket sem ismeri fel vagy olyasmit ismer fel szövegként, amit képként kellett volna. A gerincmenti gyűrődéseknek hála a szövegkeret határait általában a gerinc felé képtelen rendesen felismerni, mindig utólagos igazgatásra van szükség. Az oldalszámot gyakran a fölötte lévő szöveggel egy keretbe rakja, ami megint csak gáz. Ha rettentő csúnya és kiigazíthatatlan, akkor újra szoktam rajzolni a szövegkeretet és bizony ilyen nagyon gyakran van.Na ha ez is megvan, akkor kezdődhet végre a szövegkeretek felismertetése, képek beszúrása. Azt már meg se említem, hogy néha minden apró oldalfelületi hibát, koszt, szöszt is karakterként ismer fel, de ami sokkal nagyobb gond, hogy azonos szedésű könyv esetén sem képes egységesíteni a formázást. Legalább 2-3 féle betűtípust, betűstílust és betűméretet használ, míg ezeket átirkálod masnit is köthetsz a szemöldöködre. A betűméret azért is necces téma, mert ha túl kicsinek ismeri fel, akkor a szövegobjektumnak megfelelő keret is olyan kicsi marad. Ha pl. 8-as betűmérettel ismerte fel, de eredetileg legalább 10-es kellene, akkor a szövegkeret akkora marad, mint amekkorába a 8-as betűméretű betűk még elférnek, a növelés után pedig kilógnak a nagyobb betűk a keretből.
Ha ez megvan, akkor még mindig nincs vége a dolognak, mert pl. a gerinc felé tömörülő és egyre sűrűbb betűhalomnál a betűk térközét is megváltoztatja sűrűbbre. Ezt is nagyon "hálás" feladat utólag egységesíteni. Ezután jöhet a helyesírás ellenőrzés. Ha nincs betanítva a drága, márpedig minden egyes könyv más-más betűstílust használ és baromi sokáig kéne tanítgatni, hogy mindet jól ismerje fel, akkor következetesen mindig ugyanazokat a felismerési hibákat véti. Mert igenis vannak. A legidegesítőbb az egészben, mikor olyan karaktereket is bizonytalannak vél, ami teljesen egyértelmű és jól olvasható.Ezek után jön a mentés rész: 3 formátumnak van haszna is: doc vagy docx esetleg rtf, html és pdf. Ezek közül talán a pdffel van a legkevesebb probléma, de ha az oldalképet a szöveggel együtt mented, akkor meglehetősen nagy lesz az anyag. Szóval ilyenkor érdemes csak a szöveget és a képeket lementeni. A doc és társainál is van pár mentési opció pl. az, hogy oldalképhűen nézzen ki vagy sem. Ha az oldalképhűséget beállítod, akkor vagy szövegdobozokkal oldja meg a dolgot, ami rohadtul nem elegáns, sőt a hajadat téped vagy megpróbál a lehetőségekhez mérten rendezni, de ez azzal jár, hogy minden sor egy bekezdés, hiszen minden sorvég után bepakol egy enter karaktert. Ez azért szörnyű, mert ezeket is külön utólag kell kigyomlálni a doksiból és előfordulhatnak olyan malőrök pl. hogy a sorban van egy hosszú szó meg egy másik rövidebb szó és a kettő közt óriási szóközt hagy, ha sorkizárt a szöveg vagy látszólag nem is változik a balra zárt és sorkizárt rendezés. A másik esetben meg ugye elvész az oldalhűség vagyis simán berakja a szöveget, a képeket meg ahogy esik úgy puffan alapon.
És végül ha kigyomláltad belőle ezt a sok szart, amit most itt leírtam, akkor sem lehetsz biztos benne, hogy a végeredménybe nem csúszott-e hiba vagy valami formázási anomália, amit utólag bajos átszerkeszteni.
Lehet hogy számodra ezek a problémák nem jelentenek túl nagy gondot, de ha igényes dolgot akarsz összehozni Abbyyvel rengeteg munka van vele. Tudom mert már csináltam ilyet. Igénytelen szart bármikor csinálok vele én is.
[ Szerkesztve ]
-
cocka
veterán
Te most flamelni akarsz? Meg megpróbálsz kioktatni?
értelmes válaszokkal szeded össze a hozzászólásokat,
Honnan tudod, hogy nem írtam még erre a fórumra semmi értelmeset? 1 post alapján nem illik ítélkezni. Nyilván nem tudod milyen témákba írtam még, esetleg keresd meg és azután mondj véleményt.
de ilyen hozzászólásokkal nemigen emeled a PH színvonalát...
Most mondjam azt, hogy ezzel a hsz.-szel te se nagyon?
Egyébként engem ebbe a topicba küldtek, nem magamtól jöttem, hogy majd itt esetleg választ találok a kérdésemre. Senkinek még csak ötlete sem volt. Akkor ez most a PH színvonala miatt van?
-
cocka
veterán
válasz Jarod1 #10239 üzenetére
A megfelelő színekkel? Vagy mi alapján tudjon a program színezni?
Ez kb. olyan kérdés mint ezek:
Tudsz olyan progit, amivel az mp3-makat midi fájlokká lehet alakítani? Akkor igazán fasza a sztori, ha még énekelnek is hozzá.
Vagy: Tudtok olyan progit, ami rasztergrafikus képből vektorgrafikusat készít?
Tudtok olyan progit, ami normálisan tud OCR-ezni?
Számtalan ilyet lehetne még kérdezni, amikre nincs megoldás.
-
cocka
veterán
válasz Paarthurnax #10233 üzenetére
Olyan biztonságos, hogy momentán feltörhetetlen.
Azért a biztonság kedvéért és a sikeres visszaállítás érdekében mentsd le a security adatokat egy Advanced EFS Data Recovery Pro nevű programmal. Így ugyanis elérhető, hogy a titkosított rész a program segítségével dekódolható legyen. Ha ezt nem teszed meg, akkor a program sem segít rajtad.
-
cocka
veterán
Sziasztok!
Túl sok reményt nem fűzök ahhoz, hogy esetleg választ kapok a kérdésemre, de átirányítottak ide, tehát átmásolom amonnan:
Sziasztok!
Előre bocsájtom, hogy nem tudok sem programozni, sem a linuxhoz nagyon nem értek.
Ezt a programot szeretném windózra lefordítani: http://www.hackenberger.at/blog/ktikz-editor-for-the-tikz-language
A linuxos verziót is ismerős segítségével sikerült ELF-re fordítani. Kellett hozzá c++ fordító gcc asszem, aztán qt4 libraryk és aztán úgy ment parancssorból.
Na most windóz alá is felraktam a mingw32-t + a qt4 sdk-t (majdnem 1 giga), megnyitom a creatorben a cuccot, lefordíttatnám, de mindig valami lámerhiba van. Ki az aki tud segíteni lépésről lépésre elmagyarázni, hogy hogy kell? Rohadtul elegem van már az egészből.
De az sem lenne rossz, ha valaki a lefordított exét elküldené a hozzátartozó dllekkel együtt készen. Tudtam, hogy nem lesz egyszerű, de hogy ennyire bonyolult legyen az kizárt.
Ja és fenn van a latex (MikTeX).
Új hozzászólás Aktív témák
- AKCIÓ! Microsoft szoftverek, vírusírtó szoftverek, egyéb szoftverek széles választéka!
- Játékkulcsok a legjobb áron: Steam
- Eredeti Microsoft termékek - MEGA Akciók! Windows, Office Pro Plus, Project Pro, Visio Pro stb.
- Játékkulcsok olcsón: Steam, Uplay, GoG, Origin, Xbox, PS stb.
- EREDETI JÁTÉK KULCSOK - STEAM, EA, UBISOFT, EPIC GAMES - LEGJOBB ÁRON
Állásajánlatok
Cég: Marketing Budget
Város: Budapest