Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mekelek

    csendes tag

    Üdv mindenkinek! Notebookot szeretnék vásárolni, és ebben szeretném segítségeteket kérni.
    Van egy Dell Precision M6500 NVIDIA® Quadro FX 2800M videokártyával 1920x1200 felbontás 110-ért, megéri vajon? Nap mint nap utaznék vele, ekkora döggel mennyire nehéz az élet? 3,8 kg (nem utaztam notebook társaságában még)

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Lehetőleg minél hamarabb
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) 100k +/- 20% ha sokkal de sokkal jobb van még egy kis plussz ért azt a tanácsot is szívesen veszem természetesen
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy tanulás szintjén) Elsősorban ms office, maple, matlab, origin, solid edge, később végeselemes moddelezésre, tanulás/munka szintjén
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?Játék nem cél
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? Ennyi pénzért nem tudom mire számíthatok, nyilván matt és minnél nagyobb felbontás, ips lenne a cél
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? kb. minden nap hordozva lesz, utazás közben is előfordulhat, a használata, bár ez utóbbi annyira talán nem lényeg
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) win8.1-el és linuxal boldoguljon
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?optikai nem feltétlen szükséges, ssd párti vagyok abból 120 gb elég, viszont ha csak hdd-vel van az sem gond majd később cserélem
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)használtban gondolkodom

    [ Szerkesztve ]

  • mekelek

    csendes tag

    Sziasztok!

    Ismerősömnek szeretnék segíteni notebook vásárlásban.

    A következők a preferenciák

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Közeljövő, max 1 hónap
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) 500.000 Ft az irányár
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    Munka szintjén irodai programok(Office, OriginLab, levelező rendszerek, böngészés), cikkíráshoz, olvasáshoz.
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    -
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    Lehetőleg 15,6", fullHD IPS vagy OLED utóbbi nem tudom mennyire elterjedt. ODD nem kell, ram min. 8GB
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Nagyon sokat (minden nap), utazás közben jellemzően nem lesz használva, bár olykor előfordulhat. Lévén hogy hölgyről van szó, ezért minél kisebb legyen tömegben (Dell XPS 15 1,8 kg-ja eddig az etalon)
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Csak Windows, win7 támogatás nem feltétlen fontos
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? Itt nincs most ötletem, 1 Tb tárhely szükségeltetne, de a rendszer jó lenne ha legalább egy 128 gb-os SSD volna. Hybrid megoldásról vélemény? Csak szerintem rossz a XPS 15 32+1000 GB rendszere?
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    Dokkoló az jó lenne, és legalább 5 évig bírja különösebb probléma nélkül.
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Csak új gépről lehet szó.

    A Dell XPS 15-öt ajánlottam neki, de annak elviekben 1 tb-os változata csak 32 gb ssd-vel van, ami nem tudom mire elég egy ilyen hybrid rendszerben, és eddig ezzel ez a legnagyobb bajom, illetve az örökös mozgatást nem tudom mennyire bírja.

    Utólag lehet bővíteni a gépet tárhely szempontjából úgy hogy gari ne ugorjon? értem én azt hogy egy olyan háttértárra cserélni a meglévőt, ami nem a szériához tartozik?

    Létezik ilyen gép egyáltalán? :D

  • mekelek

    csendes tag

    válasz B-Clone #127597 üzenetére

    Ők micsodák akkor?
    1
    2

    Igaz overkill, de a screen méret/tömeg szempontjából jobbról én nem tudok, ti tudtok esetleg más alternatívát?

    Extra info, hogy cég keretein belül lesz megvásárolva

    [ Szerkesztve ]

  • mekelek

    csendes tag

    válasz Khelben #127601 üzenetére

    Khelben: Köszönöm az észrevételt, nekem is furcsa volt, hogy miért csak őket dobja az árukereső. Nem volt tudomásom a rémtörténetekről, pláne, hogy még a témába vágó legelső hozzászólásom szerint nem is tudom, hogy van-e egyáltalán a megfogalmazott igényeknek megfelelő laptop, így a boltot még nem csekkoltam.

    B-Clone: Ez is valmi akkor :D

    dugø: Egyelőre alternatívákat keresek, de köszönöm az észre vételt. Nem én fogom vásárolni, ezért külön köszönöm ezt az infot nektek, magamnak sokkal egyszerűbb volna.

Új hozzászólás Aktív témák