Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lacam

    aktív tag

    Sziasztok. 80+% os párával és penésszel kűzdünk ezért úgy döntöttünk hogy bevásárlunk egy párátlanítót. Egy Midea mddg 20den re gondoltunk. Nektek van vele tapasztalatotok? Sajnos tavaly keztük a ház felújítását de a csempézés járolapozás s fal felujitás után nem száritottuk ki a házat, látszik a fugán hogy nedves (36os tégla szigeteletlen házfal s most beépített műanyag nyílás zárók) Folyamatos 80%...szellőztetés ellenére. ... Ceresit szedi a vizet de látványos eredményt nem mutat. Sószórót sem lehet elől hagyni. Reggelre bevizesedik.Szerintetek mit lehetne tenni? Csak a párátlanitó gép? Ablakot már nem tudunk hosszan nyitva hagyni, , nagyon hideg van. Milyen gépet ajánlanátok? Trotec? Midea? Más? Tipus? 100nm, 250es belmagasság kb20-25nm/helység.  Ha beállitom a központba az ajtókat nyitva hagyom összeszedné mindenhonnan? Megéri az árát?Üdv Lacam

    [ Szerkesztve ]

  • lacam

    aktív tag

    válasz nesa #5140 üzenetére

    Gáz fűtés...szakaszosan. Vagyis 20.2c -ra felfűt majd 19.8után kapcsol ujra...van, hogy 1 óra is eltelik két "fűt" ciklus között. Most volt ablak csere. Nagyon jól szigetel. (Ami persze dob a problémára még egy lapáttal...de nyilászáró csere előtt is pontosan így nézett ki a szitu, annyi különbséggel hogy az ablakon nem folyt a víz. (akkor is szavózni kellett a szoba sarkait, padló szegőket, vizesblokk ajtókat s sorolhatnám. Most, új ablakokkal ajtókkal csak rosszabb lesz, de azok állapota miatt muszáj volt a csere, nem mehettünk volna bele a télbe.
    Szóval jobb lesz ha vásárlok egyet. Ez a Midea mddg 20den vagy a Trotec a megbízhatóbb? Sajnos a fenti miatt igencsak számít az ár, ezért egy 'olcsó jó' gépet keresek. 50-55e is nagyon 'fáj'. Van olcsóbban jó?
    Mégegy.... a mobil klíma is párátlanít. Megérné inkább az? Bár az 2kW körül dolgozik. 1500w-al magasabb teljesítménnyel, mint a fent emlegetett Midea. Klimánk nincs, majd idővel az is beszerzésre kerül..gyűjtöm rá a rávalót. Édesapám volt az, aki csinálta (ujravezetékezte, nulláról kezte) az elektromos rendszert, elő van készítve.
    Bár ha jól sejtem, más árkategória. Sokkal jobb lenne egy olyan? Mert akkor inkább gyűjtök arra.
    Üdv Lacam

    [ Szerkesztve ]

  • lacam

    aktív tag

    válasz nesa #5148 üzenetére

    No, akkor kezdem a sztorit a legelejéről.

    2 éve vásároltuk párommal a házat, egy 23141231 éves Quadriga kazán volt benne, azt lecseréltük egy Aristonra. (cirko)
    Még abban az évben elkezdtük az újítást. Régi cuccok ki, új dolgok be..szép lassan, ahogy a költségvetés engedte. Majd járólap a konyhába, ebédlőbe, központi helyekre, tetőig csempe a vizes helységekbe.
    Az időszak alatt -persze csak a téli időszakban- csak annyira ment a fűtés, hogy ne fagyjanak el a csövek a radiátorok...nyáron a padló és a csempe felrakásakor a por miatt minden nyitva volt. (de annak befejeztével, bezárkóztunk, hisz nem volt lakott az épület, nem hagyhattunk nyitva semmit)
    Eltelt egy év, beköltöztünk s azt vettük észre, hogy a tavaly elkészített, kifestett fal elkezd penészedni. Beszereztem egy páramérőt, szinte kiakadt. 87%-nál állt meg. Idén nyáron, amikor csak tudtuk, nyitva tartottuk az ablakokat, vettem egy rakat szúnyoghálót, rászegeltem a rozzant ablakkeretre (mert már akkor tudtam, hogy az idei télbe nem mehetünk az akkori ablakokkal, így "minden mindegy" alapon, ez volt a legcélszerűbb)
    1.5 hónap alatt azt értük el, hogy a 87% körüli páratartalomról 75% körülre esett is...ritkán 70 alá is ment nagyon nagyon ritkán.
    Ezidő alatt, vizesblokkok ajtaján (a "kerámia" pereme alatt -annak ellenére, hogy a legvadabb, legdrágább 100 in 1 golyós géles, színes/szagos vackok voltak ráakasztva), falak sarkain, laminált padló szegőlécén, bútorok hátamögött megjelent a penész. Szavó, Ceresit (+ ennek Tesco gazdaságos dehumdifier-e) bekerült a WC-be.
    Időközben összemenyasszonytáncolódott az az összeg, amivel sikerült kicseréltetni 12 ablakot és egy bejárati ajtót, szép műanyagra. Tudtam és tudom most is hogy ha azokkal a girbegurba ablakokkal magas volt a páratartalom, most, a jól szigetelő nyílászárókkal hatványozottan nőni fog a víz a levegőben. És igen. Az ablakok belső oldala tocsog (a macska a párkányra jár inni... :D) a zárbetétbe mikor teszem bele a kulcsot, belülről le kell törölnöm a kicsapódott párát.
    Konstans 20 fokot próbáljuk tartani a kazánnal (19.8C-20.2C között ingázik- kazánvétő feature) Márcsak a minimálisat szellőztetünk, mert 4 fokban nincs kedvem az udvart fűteni. Hetente 2-3 alkalommal mosunk, s lakáson belül teregetjük ki. (szárító gép nincs)

    A kérdéseidre visszatérve
    Van fűtés a fürdőbe, ennek ellenére ott is penészedik - bár a szavó most egész jól megoldotta (vagy csak párom volt gyorsabb s nem láttam mostanában :D) a WC-ben nincs fűtés (ebben a két helységben NEM volt ablak csere...kis 50x50es ablakocskák, ezekkel nem akartam vacakolni...annyira nem rosszak. (csak kicsit)) A fugák -így, 1 évvel a csempézés után is- vizesek. (látni hogy hol száraz hol nem)

    Fűtéscsövek falban, padlóban. Helységek 20-25nm körüliek (konyha, ebédlő, hálószoba, nappali) mind mind kellemesre fűtve.
    Sokan tanácsolták hogy "ki kell fűteni"....ha feltekerném a termosztátot sem érnék el semmit, mert nem fog megszáradni 80+% párataralom mellett)

    Anyagi kereteim nagyon végesek -nemkevés kiadásom volt a hónapban- de ami megvan, azt nem akarom hogy tönkremenjen. FAlakat nem festenék újra, az ülőgarnitúra (a nappali szoba még nem használt, mert egy bútoron kívül nincs benne semmi) nyirkos...nagyon gyorsan megoldást kell találnom.
    Ezért gondoltam a párátlanítóra - mint utolsó mentsvár.
    Midea MDDG-20DEN3
    Leírás alapján -20L/nap a levegőből. Jól hangzik, bár tudom, hogy ezt csak extrém helyzetben szedi ki...magas hőmérséklet, magas relatív páratartalom...de ha napi feleennyit kipakol a levegőből és tudom vele tartani az 50%-ot, én leszek a legboldogabb ember..
    Gondolom helységről helységre kell tologatnom...de ez legyen a legkevesebb. Energiából ha jól sejtem, elég sokat benyel...de ha normalizálódik a helyzet, ritkán lesz rá szükség...csak itt tartanánk.

    Volt még valami kérdésetek?! Hmm..talán nem.

    Üdv. Lacam.

  • lacam

    aktív tag

    válasz Mercutio_ #5160 üzenetére

    Így van!
    2012 októberben vásároltuk, abban az évben csak 4C-on tartottuk a Quadrigával...2013-tavaszán indult a fal/csempe/járólap/etc építési munkálat...hónapról hónapra, apránként, ahogy pénztárca engedte...pár nap építés (naponta, reggelente ajtó ablak kinyit, porzás, dzsuvázás...esténként ajtó bezár, irány haza-anyósékhoz) Majd következő hónapban ugyanez sötöbö.. reggel menni, este jönni..ez volt napirenden.

    2013 tele megint csak fagyhatár felett tartás, akkor már az Ariston-nal....2014már erősebb volt, tavasszal bútorok, ez-az-amaz...addigra már a burkolás/festés megvolt. 2014 Augusztusában költözés, mert már volt olyan állapotban az épület, hogy gépészeti és egyéb szempontból, lakhatónak találtuk....Pár nap alatt észleltük hogy valami nem kerek, mert ZŐD a fal/szekrénymöge/WC/ajtó...

    Úgy, hogy természetesen nyáron nem fűtöttünk, de ablak sem volt nyitálva addíg.
    És máig hol sötétebb, hol világosabb a fuga a csempék között (nem, nem a fugaanyaggal van a baj...pusztán nedves)

    ...és most kűzdés van.
    (AblaK csere miatt ráadásul a falak egy része, rekonstrukcióra szorul...újra kell itt-ott glettelni,festeni...de ezt majd tavasszal, most már nem porzom telibe a lakást, nem tudok non-stop szellőztetni, 6 fokban)

    Reggel 6:30kor indulunk haza, este 7re érünk vissza.Óránkénti nyitálás nem játszik. Ablakkeretbe épített párára reagáló lamella (nemtom mi a neve) ablakos szerint 30.000ft /db. ( :O )

    Szóval vanbaj.

    [ Szerkesztve ]

  • lacam

    aktív tag

    válasz pjen #5173 üzenetére

    Persze hogy nem nyitok. Hisz nem laktunk ott. Heti pár alkalommal voltam fenn a háznál, akkor volt szellőztetve. Aztán az ablak becsuk, home-made riasztó élesít, s irány anyósékhoz 'haza'.

    [ Szerkesztve ]

  • lacam

    aktív tag

    "Reggel 6:30kor indulunk haza, este 7re érünk vissza"
    Természetesen, 6:30kor indulunk dolgozni s este haza.

  • lacam

    aktív tag

    válasz pjen #5175 üzenetére

    Jó, a környéken a felújítás alatt lévő házak nagy részébe legalább egyszer besurrannak. Polgárőr mondta. .ezért kellett valami home made megoldás a riasztóra is.
    Nem kockáztattam. Kutya sem volt megoldás. Mert naponta nem tudtunk menni...

    [ Szerkesztve ]

  • lacam

    aktív tag

    válasz pjen #5179 üzenetére

    36os tégla, 47ben épült. A fal kívül száraz.
    Feltételezésem szerint, csak a benti falak nedvessége okozhatja ezt az áldatlan állapotot.
    Előző tulaj (após) szerint sosem volt ilyen gond régebben. Ezért a feltételezésem

    [ Szerkesztve ]

  • lacam

    aktív tag

    válasz pjen #5183 üzenetére

    100-120nm körül van a fűtött lakótér. (pontosan nem is néztem :D)
    Ketten vagyunk a nejemmel.
    Jellemzően a padlónak a szegőlécén, a vizes blokk ajtajának az alján jelent meg, de van fentebb is a sarkokban, illetve az egyik szobában sarokban középtájt (szép sárga a festés, gyönyörű a zöld folt) de ott tudom, hogy húz(hat) be a hideg, mert azon a részen jön a vellanybetáp az órától a biztosítéktábláig, ott nem tégla van a vakolat alatt. (hisz én/mi ütöttük ki azt, mikor a kedves eon közölte, hogy a meglévő villanyóra szekrény nem szabályos, rossz helyen van, és amúgyis fizessünk qrvasokat, csakmert csak)
    Parketta sehol nem nedves. csak a szegőléc teteje. (valószínüleg a padló szélén áramlik ki a talaj hidege)

    Após egyedüli gyerek volt annó nagyon régen, szüleivel 3an lakták...anyukája (párom nagymamája :D ) lakott itt 2012-ig...felújítás előtt egy darab penész nem volt..ilyen probléma nem volt (pára)

  • lacam

    aktív tag

    basszus.
    MOst, hogy keresem a megfelelő üzletet ( Székesfehérváron dolgozom, de Dunaújváros melletti kis faluban lakok) bukkantam rá egy másik típusra.
    Eddig a Midea mellett voltam (mert sokan írták, jó, megbízható márka) erre találtam egy másikat

    CFO-20N Sinclair...2e ft-tal drágább, viszont nagyobb a tartálya...nemtom jobb-e?!

    Midea - Sinclair versenyt kerestem neten, de nem találtam.

    GOndolom a Midea a befutó...vagy nem?! :F

  • lacam

    aktív tag

    Meglett a párátlanító. Sinclair Cpo20N
    Hát.. 2x4 órát ment 1-1 szobában. 4óra alatt 3/4 tartály vizet szedett ki a levegőből. Nagyon tetszik, bár látszatja még nincs de nem is vártam ilyen rövid idő alatt. Átmenetileg lement 69% ig de amint átkerült egy másik helyre, ez az érték vissza mászik 80-ra.
    Meglásssuk hosszú távon.
    Köszönöm a segítséget.

  • lacam

    aktív tag

    válasz BlacKSouL #5203 üzenetére

    Jajaja, így van

    4.9L a gép tartálya. Nagyon meglepődtem.
    Marha jó lesz ez...száradjon ki minden..... :))

  • lacam

    aktív tag

    válasz alázógyík #5205 üzenetére

    Elmentem személyesen az üzletbe itt, Székesfehérváron.
    Én csak itt dolgozom, amúgy innen majd' 60km-re lakom egy faluban. No mindegy, a lényeg, hogy tegnap sikerült kikeverednem ebédidőben a belvárosba és megvettem a "klimaglobal.hu" üzletében.
    Ilyet - (ekkora érték) - ha lehet, inkább személyesen intézem, így ez volt a legkézenfekvőbb megoldás.

    Sinclair CFO-20N.
    Ára 55620 Ft. volt

    Hárman véleményezték a weboldalon, egész sok "csillagos" :) Én magam még nem kommentáltam, de tervezem, amint lesz egy kevés tapasztalatom a géppel. (de eddíg nekem is minden csak pozitív :K )

    Hangja van, de nem elviselhetetlen. (kicsit hangosabbra kellett állítani a tv-t, s úgy simán elduruzsolt mellettünk tegnap este), páratartalom kijelzője 5%-os lépésekben mutat, ami egész pontos -egy tesco value páramérővel hasonlítom össze- sikerült nagyjából 4 óra alatt kb 3-3.5 liter vizet kipakolni a levegőből, 82%-ról 69%-ra csökkenteni a páratartalmat mindezt 20-21C fokos hőmérséklet mellett.

    Éjszakára egy másik helységbe toltam át - hogy tudjunk aludni, mert azért nem hangtompítós- 4órára állítottam a timer funkcióval, onnan is kijött ugyanennyi.

    (az első helységben, az esti 69%-ról reggelre 78%-ra emelkedett a pára, szóval van még itt tennivaló, de az a víz mennyiség, amit kiborítottam a tartályból nagyon meggyőző)

    Csak bírja a strapát, most kapja az ívet rendesen. Pár hétig biztosan szinte non-stop fog menni. (én meg bírjam fizetni az áramszámlát az eon-nak :D )

    Üdv

  • lacam

    aktív tag

    válasz person #5207 üzenetére

    Ez a Midea lett volna az elképzelésem, de mivel a fent emlegetett helyen épp kifogyott és az illetékes szerint jövő januárig nem is lesz így "kényszermegoldásként" választottam a Sinclair-t.
    Jó volt az eladó rábeszélő képessége....s eddig (pusztán pár óra tapasztalata után) azt kell hogy mondjam: Qrvajó. - és majd' 5 literes a tartálya.

    Gondolom a Midea is hasonlóan jó (ebben a kategóriában van egy rakat hasonló készülék - talán még a kínai gyár is ugyan az, ahol legyártják őket-) a lényeg, hogy teljesítényen nem szabad spórolni.

    Ezek a vackok 3-400W-osak, kb 20L/nap-ra vannak beállítva -természetesen ez a folyadék mennyiség magas hőmérséklet és nagyon nagyon nagyon nagyon magas páratartalom mellett hozzák - de azért nagyon sokat kiszednek a levegőből, legyen az Midea, Sinclair vagy Gree vagy nemtom....

    Jó, p.fázok itt sokat, pedig sok közöm nincs a témához, nincs 24 órája, hogy megvásároltam az én készülékemet...pusztán csak a neten összeolvasott dolgokat írtam le. :B

  • lacam

    aktív tag

    válasz BlacKSouL #5210 üzenetére

    A vicces az, hogy a lakótér NEM hajlamos párásodásra.

    Ez a ház apósom édesanyjáé volt, ez volt após szülői háza, s mikor kérdeztem a válasza az volt hogy soha nem volt gondjuk párával és penésszel.

    Amióta csempéztünk/járólapoztunk/falaztunk, azóta ilyen. De mondom, az előélete ennek annyi, hogy az imént említett tevékenységek után egyáltalán nem lett kiszellőztetve a ház, hisz akkor ez még nem volt lakott ingatlan. (éjszakára sem télen, sem nyáron nem hagytam nyitva egy ablakot sem, mert polgárőrök szerint nem volt olyan ház még a faluban, ahová építkezés közben ne akartak volna besurranni, némi építőanyagért és " rízdróté' "...
    Télen ráadásul fagyhatár közelében tartottuk csak a hőmérsékletet, mert "minek fűtsünk"?! (egyedül a kazánt és a radiátort féltettük.) ezért sansza sem volt a falaknak, padlónak, fugának kiszáradni.

    ...és jelenleg is azt nézzük, hogy a fürdőszoba, és a "legkisebb helység" csempéinek köze színváltós. Hol világosabb, hol sötétebb a fuga (és nem azért, mert sz.rul lett bekeverve, hanem mert vizes)

    El fog tartani egy darabig, mire minden kiszárad.

  • lacam

    aktív tag

    válasz pjen #5213 üzenetére

    Szia,

    A régi nyílt volt, az új még nem kondenzációs, de turbós.
    Ventillátorban nem is gondolkodtunk, mert még a konyhában a szagelszívó miatti lyuk is "affenegyemeg, de muszáj" érzések keringtek bennünk. A falat nem lukasztanám..az a kis műanyag vacak ami zárt állapotban tartja optimális páratartalom esetén, nemhiszem hogy sokat szigetelne (bár biztosan rosszul gondolom...nem volt még dolgom ilyennel) így valószínüleg dőlne be ott a hideg.

    Ablakost kérdeztük még mit lehetne a párával kezdeni, ő azt mondta 30.000ft /db a keretbe fúrható kiegészítő, ugyanígy páraérzékelős... :Y

    Há'mondom, köszönöm!

    Valószínüsítem, nem lesz nekünk pára problémánk, miután kiszáradnak a falak...csak ki kell várni. 2 hónapja lakunk a házban..igyekszem kevesebb párát termelni, (mosás/teregetés) mint amit ki tudok öntögetni a gép tartályából :D

  • lacam

    aktív tag

    válasz pjen #5218 üzenetére

    Nem félek, csak a lukasszunk falat megoldás nagyon radikális. Ablakot naponta többször is nyitunk. ..de csak amióta itt vagyunk.
    Lakatlan épület egyetlen ablakát sem hagynám nyitva még most sem, úgy hogy tudom, vizes marad a fal. Jobban féltettem a belepakolt ingóságokat. Egy dob 1.5es réz vezeték ellopása sem esett volna jól...pedig jó pár ilyen volt benn nomeg a kazán, az időközben összeszedett nagy háztartási gépeket nem is említem.

    ...most hogy itt vagyunk, már más a helyzet. :-)

    [ Szerkesztve ]

  • lacam

    aktív tag

    Sziasztok,

    Tudom hogy ez ide off, de hátha valaki találkozott már ilyennel

    Autómba 2 éve -azért mert akkor már 3 éve szívtam vele- belenyomtak egy kevés klímatömítő pasztát -ami elvileg levegő hatására megkeményedik, így tömít- . Na ami addig elképzelhetetlen volt -csak 2 hétig ment- végül működött 2.5 ÉVIG. (még most is be-bekapcsol a szivattyú!)

    Úgytűnik sajnos megint töltetnem kell a klímát a kocsiban....a kérdésem az lenne, szerintetek ez a tömítő anyag okozhat valami problémát az újratöltéskor -esetleg a vákuumolásnál a "dugó" eltömít valami más szerkezeti elemet?!

    Vagy vethetek keresztet a klímarendszeremre? :S :(

    Köszönöm szépen...hátha tudtok válaszolni

    Szép Napot!

  • lacam

    aktív tag

    Sziasztok

    Klímát szereltetnék egy 30nm-es (250cm-es belmagasság) szobába.

    Kaptam is egy elég kedvező árajánlatot, viszont a gép, amit hoznának számomra elég ismeretlen és az igazság az, hogy a google sem túl bőbeszédű a típussal kapcsolatban.

    A paraméterei meggyőzőek, a dizájnja tetszetős, ámbátor nem vagyok teljesen nyugodt az ügyben, hogy a neve ilyen szinten ismeretlen még a google -nek is.

    A Gree -ről, a Comfee-ről már hallottam, de a kivitelező "Prémium" kategóriának illetve "Gree"-ként emlegeti.... RCOOL

    RCOOL Display illetve RCOOL Prime ami között döntenem kellene...de mivel fűtésre nem használnám (illetve külsőleg jobban tetszik, valamint a wifi-előkészítés miatt, képes lehetek távolról elindítani a készüléket) a Display ami közelebb áll a szívemhez....de akkor is RCOOL. Még egy véleményt egy review-t nem tudok olvasni róla....persze a reklámszövegen túl.

    Használtok Ti RCOOL klímát? Japán kompresszor? Otthoni, ritka használatra megfelelő lehet? (nem fogom szétnyüstölni, az fix.....jobban parázok én a villanyszámlától (de ha muszáj akkor muszáj alapon be fogom természetesen kapcsolni, hisz azért van :D)

    Édesapámnál LG inverteres van, apósomnál Comfee, hiba nélkül mennek évek óta, nem vagyok a kínaiak ellen (sőőt, hisz pénzem nincs a márkásabb/nagyobbra, inkább a kínaiak felé húzok) de ezt az RCOOL-t nem ismerem. Ha ez tényleg (prémium) Gree, akkor nem lesz probléma....remélem.

    Köszönöm

  • lacam

    aktív tag

    válasz lacam #20071 üzenetére

    Nagyon furának találom.

    Az RCOOL a GREE de még egy Daikin klíma is körülbelül ugyanazon az áron megy (ár.ker.ső szerint)

    Létezhet az, hogy az RCOOL és a GREE minőségben felér egy Daikin-nal, vagy ez a széria (FTXB35C / RXB35C) gyengébb és a GREE szintjén van.

    Rettentő jó feature-nek tartom a wifi-s megoldást, de ennek hiányát is elviselem, ha minőségi készülék (Daikin -az nem wifis) valóban ilyen, ritka holló ( olcsón jó)

    Ha ezzel a Daikinnal problémák szoktak lenni (esetleg hosszútávon várható vele geb.sz) akkor Gree Lomo Plus vagy RCOOL Display 12... most úgy gondolom, hogy ez a 3 az, ami közül tudnék/kellene választanom

    (30nm / 250-es belmagasság)

    Illetve a karbantartás árát nem ismerem. Egy szűrő csere, vagy valami kötelező "biszbasz", amit fél évente cserélni kell...na egy ilyen el tud tántorítani egy márkától. Nincs még klímám, sosem volt vele tapasztalatom, ezért jártatom a szám, és próbálok info morzsákat gyűjtögetni.

Új hozzászólás Aktív témák