Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Molydeus

    őstag

    válasz Yamaha R1 #91944 üzenetére

    Aifei
    A tapasztalatok azt mutatják, hogy 2-3 verzió is él párhuzamosan az alis store-okban és eltér a támogatás illetve az anyaghasználat is, ugyanakkor sok téma/színséma több verzióan is megjelent.
    A "v1" (nem hivatkoznak rájuk így alin) double-shot ABS, amihez nincs PBT keverve.
    Ezeket onnan lehet felismerni, hogy a novelty (figurás kupakok) cherry profil esetén két kínai(?) írásjelre illetve 2-2 db nagy "X" és "O"-ra vannak korlátozva. Manapság már csak ritkábban látni őket és témától, gyakoriságtól függően olcsóbb (pl. a Manta), vagy drágább (pl. az BOW, amiből nincs is v2). A magas AFSA profile-os (tévesen "SA"-ként is hivatkoznak rájuk az ali-n, de sokkal inkább az MG ill. kissé az MT3-ra hajaznak inkább) Aifei készletek is tiszta double-shot ABS-ek, vagyis "v1"-ek. Daru, rakéta, szélkerék novelty-k lesznek bennük. Ezek fényesebb é simább felületűek, mint a cherry-k.
    A "v2" ezzel szemben double-shot blended PBT, vagy ABS és PBT keveréke. Itt is a novelty-ket érdemes figyelni, cherry profilnál vitorlás, csillag, stilizált arcok (ennek biztos van valami neve, amihez én túl öreg vagyok :D ).
    A "v3" lényegében egy visszalépés. A lefedettség hiányosabb, sokszor nincs ISO, néha numpad sem. Vannak nagyobb készleteik, de ezekben lényegében két gyatra is készlet van amik egymás fordítottjai a színekben plusz egy fapados accent készlet (a 3. eltérő szín az alfák és modok mellett)

    Nem könnyíti meg a beazonosítást, hogy a fentiekkel párhuzamosan két másik sorozat is fut szinte ugyanazokból a színsémákból az Aifei-k mellett. Ezeknél is a novelty segít. Vannak a juharleveles készletek (ezzel az egyetlen novelty-vel) és a hatszög, hatágú csillag, kereszt(?) formás készletek. Ezek is double-shot blended PBT-k, de simább a felületük és a belső öntési réteg is leér a kupak alsó pereméig (az Aifei-nél ez 1mm-rel rövidebb belül). Minőségre én egy kicsit jobbnak éreztem a v2-nél. Az Aifei-ktől eltérően ezeknél a spacebar kit szinte kizárólag alfa színű (az Aifei-knél a többség accent).
    A juharlevelesből vannak magas AFSA profilos készletek is. Szintén AFSA-ból létezik egy szintén nemrég megjelent butított sorozat - a 3 majom a novelty -, ezeknél a lefedettség gyengébb, ezt én elkerülném.
    Személyes vélemény. Nem tartom kizártnak, hogy a fentieket is az Aifei gyártja, csak eltérős, esetleg felújított öntőformákon és/vagy anyaggal. Mindenesetre nem találtam utalást arra, hogy pontosan ki is a gyártójuk. Néha egy forgalmazóval azonosítják őket.

    Az Aifei-ket és a fenti "változatokat" sok store egymás mellett, sokszor ugyanazon a gyűjtő hírdetésen belül is keveri. A Real Eagles (ebből a sorból a legdrágább a szállítás miatt), a Yong Qiu (visszatértek), a KBDiy és a Jaycomia megbízható store-ok.

    Shempo
    Ezeket én is csak ajánlani tudom. Lehet, hogy a feliratozás minősége egy picit elmarad ugyan JCS-től és az XMI-től, viszont alin a keebox store-nál kapható belőlük pár nem a szokásos egyen szürke-bézs készlet. Ezek is retro témák, de kicsit játékosabbak, szerintem. Emellett ezek is ugyanolyan vastag, jó minőségű dye-sub PBT kupakok.

    Amit még hozzátennék az alis keresgéléshez, hogy ha egy készletnél dye-sublimation PBT-t emlegetnek (amilyen pl. a JCS, XMI, Shempo is), viszont azt látod, hogy sötét kupakon világos a felirat, akkor az valójában reverse dye-sub lesz. Ez azt jelenti, hogy a kupak nem anyagában sötétebb, hanem a felirat az alapszín (vagy szimplán fehér) és körülötte színezik a kupak anyagának a külső rétegét sötétre. Ez egy gyengébb minőséget eredményező technológia, ami egyrészt nagyobb hőterhelést jelent, amitől a hosszú kupakok falai párnásodhatna és meg is hajolhatnak, másrészt ez a nagy felületű színezés ritkán tud igazán élén színt, ráadásul foltos is lehet az eredmény.

    M.

Új hozzászólás Aktív témák