Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #86564352

    törölt tag

    válasz #41133696 #711 üzenetére

    Ahogy mondod. Facebook kb. 5 perc után használhatatlanra lassul. Youtube videó közben ha más fülön olvasgatsz és visszamész a YT fülre megakad a kép és a hang. Hagysz egy YT videót nyitva, pár óra alatt felzabál egy giga memóriát is. Inkognitó módtól gyakran kifagy. Máskor egy villanással elszáll az egész hirtelen. Billentyűzetre, egérre gyakran késve reagál, új lapnál eltűnik a kurzor a címsorból, nem elég reszponzív. Amíg tölt egy oldalt, az egész böngésző fogva van, pedig elvileg külön szálon vannak a lapok. Néha a címsor elfelejti az előzményeket, de ha teljesen kiírom a korábban már beírt címet, hirtelen eszébe jut hogy "vótmá". Menüben előzménynél hiába törölsz ki valamit, a címsor továbbra is emlékezni fog rá, tehát egy félreütött cím vagy keresés ott lesz amíg teljes cache, history törlést nem csinálsz. Megosztás lehetőségeknél MS böngészőben MS tulajdonú saját Skype app nincs ott. Olvasó nézetet teljesen elrontották, visszahozták a Windows 8 stílusban vízszintes lapozást ami inkább tabletekre jobb. (egyáltalán használ valaki Win10 tabletet?) Miért nem lehet ez opció? 99,99%-ban egész nap fel-le scrollozol és akkor olvasó nézet betördeli vízszintesbe...

    Chrome-ot nem szeretem, Vivaldi még nagyon gyerekcipőben nálam még egy YT videót se bír lejátszani, ott tartok még mindig az IE11 a legnormálisabb.

    Annyira béna az MS. Instabil, buta, lassú ez az egész UWP téma. Fotók app elindítva és appból választva képet csak lassan és homályosan tölti be, várni kell mire kitisztul. Fájlkezelőből adott képre kattintva betölti rendesen. Meg lehet adni világos témát színnek, erre félig mégis fekete marad. Egy mezei körbevágás funkciótól három esetből kétszer elszáll az app egy villanással. Film app olyan darabos animációval vált teljes képernyőre, hogy elsírja magát az ember. Aztán sokszor képtelen visszaváltani az eredeti méretbe. A Mail és Calendar egy rossz vicc. A Store még annál is nagyobb vicc. Szar az egész. (tiszta telepítés, nulla 3rd party kókler "javító" progik nélkül, mielőtt...

    [ Szerkesztve ]

  • #86564352

    törölt tag

    Most olvasom a friss béta buildnél bekerült végre az F11 teljes képernyő és ami nekem fontosabb: lehet tálcára is tűzni odalakat mint IE-ben.

  • #86564352

    törölt tag

    válasz Pierre75 #722 üzenetére

    Disqus, Facebook használhatatlan valóban, YouTube sem az igazi.

  • #86564352

    törölt tag

    válasz #41473792 #729 üzenetére

    Én ugyan nem használom ezt a kiegészítőt, de valóban nem elérhető jelenleg.

    Ebben is egy nagy vicc amit az MS művel. 2015-ben útjára indították a Win10-et Edge mint alapértelmezett böngésző miközben alfa-béta állapotú alapvető dolgok hiányoztak és hiányoznak, de azért orrba-szájba reklámozzák. 1 évig magyarázták a kiegészítő készítőknek semmi nagy dolguk nem lesz, ugyanúgy kompatibilis az Edge mint más böngészők, na de akkor hol vannak? 2016-ban nagy nehezen 4-5 darab megjelent az áruházban, mindenki kereste na hol van pl. ublock origin. Kiderült a fejlesztője kompatibilitás hiba miatt csak bétaként fejlesztői módban rakta be, mert a MS-nak majdnem egy évbe került a Creator Update-ig, hogy kijavítsák a hibát amitől eddig nem kerülhetett be rendesen. És mellesleg külön kell jóváhagyatni egyenként az MS-sel, ennyit a kompatibilitás semmi dolguk ígéretről. Most 2017 nyarán is talán mindössze 30 kiegészítőből áll a választék, közben ilyen kellemetlenségek hogy ami már volt Lastpass az is eltűnik? Már az csoda a click-to-play flash funkcióig eljutottak most.

    Más böngészők beépített reklámszűrővel, autoplay video tiltással és más hasznos funkciókkal jönnek ősszel, az Edge-nél az őszi hír: lesz teljes képernyő. Váó!

  • #86564352

    törölt tag

    válasz daimonion #732 üzenetére

    Ha kihagyom a paprikát a lecsóból, jogos érv hát csak most kezdtem el főzni tanulni? Szerintem nem.

    Alapvető dolgok hiányoztak, hiányoznak még az IE-hez képest is. (A Vivaldit talán 30 ember csinálja, mégis folyamatosan fejlődik.) Most ősszel az új win buildnél az lesz a nagy Edge was ist das, hogy teljes képernyő és lehet szerkeszteni a kedvencek url-jét. És lehet a tálcára kitűzni lapokat, persze nem úgy mint a Chrome hogy UI eltűnik és kvázi önálló appként tudod használni a kitűzött webmailt, facebookot, egyebeket egy minimalista ablakban. Nem...

    Én nem használok Lastpass-t, így engem nem érint. Viszont tudom sokaknak meg fontos lenne. Chrome, Firefox alól is eltűnt? Akkor ki a hunyó... pl. Disqus, Facebook Edge alatt halál, ki tehet róla?

    Ráadásul az MS saját hibája arrogánsan nagy arccal reklámozza, ígér fűt-fát előre összevissza, aztán csúszás, nem teljesítés és akkor még kritizálni se lehessen? Ez a kiegészítős sztori pont ilyen, lásd ublock origin és miért üres az áruház.

    Kritizálom mert defaultként naponta használom, a sok gyerekbetegséget csak a szuper smooth scroll ellensúlyozza. (illetve én nem tudom teljesen megszokni a chromium betűmegjelenítését, IE, Edge, Firefox jobban bejön, a legszebb Mac-en Safari)
    Most Creator Update után örültem a lapok félretételének, hogy fájlba is le lehet végre exportálni a kedvenceket kiküszöbölve a nem mindig megbízható szinkronizálást, viszont mérgelődtem elkúrták az olvasó módot.

  • #86564352

    törölt tag

    válasz netpeti98 #734 üzenetére

    Hivatalosan az az oka törekszenek a biztonságra, ezért egyenként hagyja jóvá az MS, ami közelében nincs a korábban kommunikált nincs semmi nagy dolguk a fejlesztőknek ígéretnek. Nem hivatalosan pedig az ublock origin esetéből kiindulva nem teljesen volt kész az Edge tavaly nyáron a kiegészítők fogadására. A biztonságra törekvés dicséretes, csak ezzel együtt is iszonyú lassan haladnak. Senki nem ezer darabot kér számon, de a top 50 legjobb kiegészítőnek illene ott lenni. Kiegészítőkkel bénázás ugyanolyan bénázás mint az áruházi appokkal. MS folyton nagyot ígér előre, aztán alulteljesít és kezdhetik újra.

    A Spartan fejlesztésekor az volt a cél a köztudatból kitöröljék az IE rossz hírnevét az új modern böngészővel. Erre béta állapotban berakták alapértelmezettnek és az Edge ugyanúgy gúny tárgya 2 éve. Havonta kellett volna frissíteni Store vagy Windows Update útján.

    Pedig szögezzük le: a sandbox, defender, smartscreen és most majd az EMET-ből is építenek be részeket elég jó csomag biztonsági szempontból, illetve ebben előny az alacsony elterjedtség. Jelenleg Windows 7 és Chrome, Firefox réseket érdemes a hackereknek keresni.

  • #86564352

    törölt tag

    válasz daimonion #736 üzenetére

    Tudom nem változik semmi, de visszapasszolva a labdát miért furcsa az Edge topikjában írok az Edge hibáiról és MS bénázásáról? Miről beszéljünk akkor itt a vidám hangulatért, arról ki mit ebédelt? És azért jókat is írtam róla. :) A flash játékoddal nem fognak foglalkozni, még a Spotify web player is egy rakás szar, pedig az nem csak egy random garázscég kis játéka. Pusztuljon csak végre a flash! De hogy nem működnek jól a legnépszerűbb oldalak már komolyabb probléma. Te, én tudjuk használni alapként, mert ismerjük a főbb hibákat beletörődve. Szüleim laptopjára nem merném alapnak tenni, mert 5 percenként panaszkodnának ez nem megy, az nem megy.

  • #86564352

    törölt tag

    válasz #41133696 #737 üzenetére

    Nekem egy se. :) Attól még részvétem annak aki szeretné használni őket de nincs.

    Most végigkattintva 38 darab áruházi kiegészítőből 7 nem tölt be az áruházban. (The thing that you are looking for is not here) Ez nem túl jó arány, eleve csak 38 van annak a fele is felesleges vacak nem a Chrome, FF top 30 aztán még ebből a 38-ból is 7 eltűnt:

    Lastpass
    Onenote clipper
    RES reddithez
    Read&Write
    Adguard
    Flyview
    Enhancer for Youtube

    Ha nem lenne külön Adguard programom bosszankodnék az Adguard miatt bár ott ublock origin jó pótlás, ha használnám a Lastpass-t szintén gond lenne most, és a RES, Onenote is hasznos. Mivel AU-CU váltáskor elcseszték az olvasó módot most jól jönne egy jó olvasó kieg. is.

    Viszont! Tovább kutakodva, ha az áruházban nem a kiegészítőknél nézem, hanem a fiókomnál a fotónál a my library kilistázza a korábban telepített appokat és kiegészítőket. Ha onnan kikeresem a Onenote-t és RES-t, simán telepíti és működik! Viszont az áruház képtelen megmutatni, azt írja nincs ott, pedig azért mégis. Ki érti ezt... Persze ez a módszer nem segít azon, aki most először szeretné feltelepíteni valamelyiket.

  • #86564352

    törölt tag

    válasz netpeti98 #740 üzenetére

    Hát igen. Béna a kereső, a kiegészítőknél nincs kategória nézet. Csak ömlesztve odaszórták. Amíg elfért egy oldalon még nem volt akkora baj. Mondjuk az egész Win10 design egy átgondolatlan inkonzisztens kaki, évek óta nem bírják kitalálni rendesen.

  • #86564352

    törölt tag

    válasz TRob1 #762 üzenetére

    Elégnek elég. Ingyenesek közül most Ublock Origin vagy Adguard a javasolt. Kinek melyik. Lényeg ne a sima Adblock és Adblock Plus, ezek Edge alatt igen elhízott darabok erőforrás igényeket nézve.
    Az Adguard Premium pedig az extra funkciók mellett a leírásuk szerint a sebesség miatt jobb kicsit, hiszen a kiegészítők oldaltöltés közben utólag távolítják el a reklámokat, az Adguard program már előre szűr, el se jut a böngészőbe a reklám.

  • #86564352

    törölt tag

    Avast, AVG nem tudom hogy jön a reklámszűrő témához, azok AV programok. Ott Windows Defender + józan ész 2017 csomagot használom. A 3rd party AV programokkal inkább csak gond van úgy beleeszik magukat a rendszerbe még a saját uninstall se bírja levakarni, az egy cirkusz üzletág, próbáltam régen én többet is Avirától Kaspersky-ig, pár éve már eszembe se jutna feltenni ilyen elhízott Home Security McMenu Plus Durex Protection monster csomagokat.

    Reklámszűrésre visszatérve mint mindenki én is csak a saját tapasztalatom tudom írni, miután használtam mindegyiket Edge alatt:

    Adblock és Adblock Plus nálam kapásból kuka
    aztán jön az Ublock Origin és Adguard kiegészítő kinek melyik tetszik, mindkettő jó
    nálam a külön Adguard program lett a végső nyertes sebesség és beállítások miatt

    [ Szerkesztve ]

  • #86564352

    törölt tag

    válasz TRob1 #769 üzenetére

    "Igaz, nem próbáltam"

    Hát izé, akkor így nehéz beszélgetni róla. :)
    Én senkit nem akarok győzködni, ott a két hét trial próbáld ki vagy elégedj meg az ingyenes részével. Cserébe elhiszed nem fogja a gépem, nem nyaggat, nem eszi be magát úgy ahogy te gondolod, köze nincs a kétes hírű AV csomagokhoz? Különben nem használnám, nem vagyok a magam ellensége. Ha egyszer esetleg elrontják, majd leváltom. De eddig elégedett vagyok. Telepítéskor a varázsló után talán csak két dolgot állítottam át a kedvemre, de már az alap filterekkel is remek.

    [ Szerkesztve ]

  • #86564352

    törölt tag

    válasz TRob1 #771 üzenetére

    Ha nem tetszik uninstall és nem fog gondot okozni. Nem olyan mint egy AV még külön spéci remover szedi csak le hiba nélkül.
    Nekem azért tetszik, mert minimalista kinézet, semmi csicsás grafika. A blogon rendszeres cikkek mit miért hogyan csinálnak, állítólag a support is segítőkész. Már írtam a fő előny, hogy ez előre szűr, az ingyenes kiegészítők csak oldaltöltés közben. Az ublock originnal és sima adguarddal is elégedett voltam, de ez nekem még gyorsabb. Úgy döntöttem el a vásárlást: theverge.com ami azért nem egy kis darab honlap, érezhetően gyorsabban bejött pöccre. Egy pizza ára volt akcióban a lifetime kód, már nem emlékszem pontosan hogy Paypalban dollár helyett rubelben kellett fizetni, mert honfitársaiknak olcsóbban adják.
    A böngészőn kívüli programokat is szűri több kevesebb sikerrel, engem ez annyira nem érint mert nem használok reklámmal telecseszett utorrentet, hanem qbittorrent, MPC-HC portable módban, a Skype-ból az új Win10-eset használom, Spotify-ból is van már áruházi és előfizetőként ott sincs reklám. Nem vagyok olyan típus aki 200 programot feltelepít, csak ennyi: [kép]
    És innen is kilőve a felesleg: [kép]
    Automatikus indításban ezek: [kép]

    4 filtert használok: [kép]
    Popup blokkoló és malware védelem is be van kapcsolva. Amit nem használok: van benne még szülői felügyelet, sütiket hogyan kezelje, böngészőbe asszisztens ha kell.
    Mivel rendszer szintjén szűr, amikor kipróbálnál másik böngészőt hogy áll éppen a Vivaldi, új Firefox akkor nem kell egyenként beállítgatni a böngészős kiegészítőket. Illetve pl. Edge inkognitó módban nem is enged kiegészítőket, de nekem így ott sincs reklám. Fizethetnének már nekem, hogy ennyit írtam róla. :D

  • #86564352

    törölt tag

    válasz TRob1 #775 üzenetére

    Nekem azt hiszem 1500-2000 Ft közt volt, mert csak egy kódot kértem számítógépre. (iphone-ra nincs prémium)
    Ami még szimpatikus nemcsak éves előfizetési díjak vannak, hanem egyszer megveszi a lifetime kódot az ember és kész 3 év múlva kiadott verzióra is jó lesz.. Lehet később ezen változtatnak, ha nem tudnak tovább terjeszkedni. Lényeg a lényeg, egy pizza áráért megoldva a reklámszűrés.

    Ami gondom van Win10+Edge alatt, az kizárólag a Microsoft hibája. Értsd amikor először feltűnt pl. a Facebook, és a Disqus kommentek abszolút halál, hirtelen először én is azt hittem a reklámszűrő zavar be, túl hiperaktív? De nem, az Edge béna mivel csupasz gépen is produkálta illetve google barátok panaszai.
    Remélem az őszi CU2 kicsit kipofozza a dolgokat motorháztető alatt is, ilyen a Windows 10, mindig várni kell na talán a mostani update aztán panaszkodunk tovább. :)
    Nálam pl. gyakori az is megnyitok inkognitó ablakot és erre az aktív ablak alá dobja be. Nagyon béna az ún. "modern" appok ablakkezelése. Onenote is tálcára téve, egy idő után összefossa magát, a fénykép és film app is gyalázat. Bár insiderbe olvastam teszteltek egy stabilabbat, gyorsabbat. Ami örvendetes de két évvel ezelőttre kellett volna. Ahogy az Edge is, ilyen tempóban mikor éri el a riválisok funkcióit, vagy legalább az IE11-et.

  • #86564352

    törölt tag

    válasz daimonion #780 üzenetére

    Két jó dolog miatt nézek el minden hülyeséget az Edge-nek:
    1. Nagyon jó a smooth scroll, semmilyen Chrome beállítás vagy kiegészítő nem tudja ezt így, Edge mellett darabosnak hat minden más. (kivéve Apple gépeken Safari)
    2. És képtelen vagyok hosszú távon megszokni a Chromium alapú böngészők betű megjelenítését, ezért régen Firefox után IE11 és a Win8-ban az a Metro IE volt és most 1-2 éve Edge.

    Egyedül azt sajnálom tényleg úgy általánosságban, hogy a Win10 kijött két éve, azóta volt már három Service Pack és mégis még mindig ott tartanak alap dolgok nem működnek az egész Win10 újdonságainál: az egész UWP téma ciki lett, tök béna áruház, funkciók hiányoznak, instabil, használhatatlan default appok, design terén a Fluent lesz már a harmadik-negyedik nekifutás, nincs átgondolva semmi, évekkel ezelőtti hibák jelen vannak még mindig.
    Emlékszem én a maga idejében az XP és a 7 se volt jó először, de 1-2 Service Pack után már korrekt volt. Win10 még mindig gyerekcipőben, stabilitás terén főleg a nálam nagyon stabil és megbízható 8.1 után nagyon feltűnő a különbség. Altatásból visszatérve belassul, a profil mappa magától korrupt lesz és lehalnak az appok, csempék, driver gondok satöbbi.

  • #86564352

    törölt tag

    válasz netpeti98 #782 üzenetére

    Offba teszem én is: hiába frissül havonta az UWP Onenote használom is, ha lassabban nyílik meg mint a win32 változat és tálcára teszem és szépen meghal magától, ha várni kell egy jobb klikk menüre és újból el kell indítanom hogy az UWP keretrendszer összeszedje magát. Meg ami mindkét verzióban hibás: speciel nem értem hogy nem veszik észre maguktól egy jelszavazott jegyzet megnyitásakor nem villog magától a kurzor a jelszómezőben, hanem még neked külön belekattintani hogy írni tudj. Ezt az Edge címsora is gyakran eljátsza. Mytube-ot régen Nokia Lumián használtam (soha többet MS telefon), de számítógépen nekem nagyon nem vált be, körülményes volt nagyon látszik érintős készülékekre való, nem egér+bill parancsok amit évek alatt megszokott az ember böngészőben. MS mindent akart, de nem hallottam róla a win tabletek, telefonok meghódították volna a világot: jack of all trades, master of none
    Én örülnék ha az UWP alkalmazkodna, normál számítógép? Akkor nincs szükség óriási sorközre, óriási gombokra az UI-n. És MS appokon belül is három féle elcseszett design, kezét eltörném aki kitalálta hogy egyszer bal alsó fogaskerék jobb oldali menüsávot nyit, másikban felül 3 pötty a menü. Edgbe-ben milyen baromság a beállítások csak egy oldalpanel külön lap helyett és még azon belül is szintekre eldugva? Időjárásban meg külön lap a beállítások pedig kb. csak annyi opció van Celsius vagy Fahrenheit. Fénykép appnál az UI ne lógjon rá a képre? Egyszerűen idióták. Uff :D

  • #86564352

    törölt tag

    válasz #86564352 #783 üzenetére

    Még annyival kiegészíteném: nem fikázásnak szántam ha úgy jött le, tényleg valós a rossz tapasztalat az UWP appokkal. És nagyon érdekes az MS UWP natív appokkal van egy csomó ilyen gond, hogy nem nyílik meg elsőre, ha nyitva hagyom tálcán és idő után lassulva megkukul, vagy néha villanással elszáll, másik nem jegyzi meg az ablakméretet, beragad az "élő" csempe ilyen ügyek. (több gépen és tele a net ilyen panaszokkal) Az érdekes, ami nem igazi UWP hanem win32 csak be van csomagolva áruházinak pl. Spotify fut éjjel-nappal és stabil ahogy kell, teljesen elégedetten használom. Szerencsétlen Edge is mindig észhez tér ha heti egyszer teljesen bezárom. Szóval tapasztalatom szerint valamit fundamentálisan elcsesztek az UWP háza táján. Az is miért van a naptár "élő" csempéje nem login idején háttérben frissül ahogy logikus lenne, hanem csak amikor először délben megnyitom a startot szépen várni kell míg átfordul tegnapi dátumról, előző már olvasott emailről satöbbi. Ez így egy zombi rendszer.

  • #86564352

    törölt tag

    válasz netpeti98 #785 üzenetére

    Jut eszembe a Onenote kapcsán, az Edge-ben van a Make a Web Note ikon. Abban van egy kis képmetsző funkció. Viszont láthatóan ront a kivágott kép minőségén főleg ha szöveg is van rajta, ha a start menüből a normál jó öreg képmetszővel csinálod az eredetiben meghagyja, ég és föld egymás mellé téve. Szóval megint 1:0 a régi módszer javára, hiába lenne az új kéznél a böngészőben külön ikonnal. A tálcán bekapcsolható Windows Ink gombnál a screen scratch pedig még az Edge verziónál is rondábbra tömöríti a képernyőképet. Érthetetlen dolgok ezek. Share gombnál pedig simán csak vicces felajánl mindent, de a Microsoft gazdájú Skype appot nem.

  • #86564352

    törölt tag

    válasz netpeti98 #787 üzenetére

    Jobb kéz nem tudja mit csinál a bal. Van 4 módszerük képkivágásra és nem tűnik fel senkinek náluk kettő rossz? És pont az újak amit reklámoznak?

    CU óta az olvasó módot se használom már úgy elrontották, semmibe nem került volna meghagyni az előző módot is opcióként aztán user dönthet.

  • #86564352

    törölt tag

    Onenote web clipper kiegészítő ikonja nálatok is homályos? Hányás ahogy kinéz, el is rejtettem menübe.

  • #86564352

    törölt tag

    válasz #41133696 #790 üzenetére

    Sehogy szerintem, csak menüben mindent vagy semmit. Ez is egy felfoghatatlan baromság az MS részéről. Címsornál még bosszantóbb. Előzményeknél törölsz egy nem kívánt oldalt direkt úgy minden látogatást, erre a címsor utána is fel fogja dobni.

    [ Szerkesztve ]

  • #86564352

    törölt tag

    válasz Nebogipfel #798 üzenetére

    Offban leírom miért hagynak ki lehetőségeket. Tanulmány lehetne iskolákban az MS szerencsétlenkedése.
    Vállalati piacon szakítanak azért óriási cég, viszont consumer piacon alapvetően buta egy cég. Koncepció és vízió nélkül összevissza minden.

    Volt nekik Messenger, elcseszték. Jött a FB Messenger, Whatsapp erre kapkodtak megvették a Skype-ot, azt is elcseszték.

    Hotmail elterjedt volt, de ültek rajta semmi fejlesztés. Jött a Gmail, fél világ átállt rá, MS már későn próbálja Outlook rebrand. Google drive, Dropbox > Onedrive
    Google megcsinálta a Gdocs-ot, MS csak hosszú évekkel később adta az ingyenes Office Online-t.

    Volt nekik telefon, csak ültek rajta. Jött az iPhone és tarolt, de még az Androiddal se tudták tartani a lépést. Késve próbálkoztak Nokiával, azt is elcseszték. Samsung is most lehet jobban elterjeszti a dokkolót, míg a Continuum meghalt egy jó ötletként.

    Volt nekik Zune zenében, szintén ültek rajta. Spotify és Apple tarolt. Késve próbálták rebrand megint Xbox Music, most éppen Groove, nem is érhető el világszerte, elcseszték. Lokalizációban egyébként is jobb a Google, lassan már az Apple is. MS úgy csinál mintha csak USA létezne, lásd Bing szart se ér Amerikán kívül, zene szolgáltatásuk alig érhető el.

    Volt nekik Cortana, csak ültek rajta. Google Now jobb már, USA-ban pedig Alexa népszerűbb.

    Okosóra és karperec piacról is lekéstek, a próbálkozásuk MS Band csúfos bukta lett, pedig Cortanával összekötve lehetett volna valami.

    Playstation tudtommal jobban fogy mint Xbox, de az legalább még a sikerek közé sorolható.

    Látták az Apple Store milyen jó üzlet, másolták Amerikában nyitottak MS üzleteket, bukta lett.
    Látták az Apple által egyben árult hardver-szoftver népszerű, próbálkoznak a Surface vonallal de túl jó nem lehet mert kell az egyensúly nekik az OEM partnereikkel.
    Apple csupa jó beépített szoftvert ad az op.rendszerhez, MS képtelen egy alap videóvágót, egy normális képnézőt adni. Annak legalább örülök biztonsági szempontból, hogy az antivirus cégek szánalmas húzásai után fejlesztett az MS egy normális beépített védelmet.

    Tablet piacról is lekéstek, iPad tarolt. Erre késve nyomták a tabletjeiket a Win8 felülettel, utálta mindenki, azóta 8.1 és 10 csak tűzoltás koncepció nélkül, még a névjegyük start menüt se bírják kitalálni évek óta milyen is legyen. Élő csempe ötlettel semmit nem kezdtek, nem fejlesztették, nem lett bele kapcsoló, testreszabás, asztalon lebegés, használhatatlan zsákutca az egész.

    Áruházi appok teljes káosz mind funkció és design szempontjából, van UWP app, OSMeta, Centennial stb. egyetemistáknak fizettek csak legyen mennyiségre app a gagyin felépített áruházban, tele is lett hulladékkal. Nincs minőségellenőrzés. Leépítették a belső csapatot, azt hitték a vérpistékék automatizált insider feedbackje alapján lehet rendszert fejleszteni. Borzalmas marketing, elnevezések, bemutatók, rúgják ki folyton az embereket.

    IE nyugdíjazása úgy, hogy az Edge alfa-béta állapotban alapértelmezett? És csak évente kétszer frissítik? Két év után is alapvető hiányosságok vannak benne? Kiegészítők vicc. Egyedül Win10-re érhető el. Windows frissítéseket félévig eltart mire kipörgetik?

    Úgy terelik az app téma felé a népet, hogy lassabbak, butábbak mint a leváltandó win32 programok? Lásd Paint 3D app hossszú másodpercek mire megnyílik, a hagyományos Paint amit most nyugdíjaznak azonnal. A saját appokon belül is káosz, nincs egységes design, nincs semmi átgondolva. Beállítások elérésére százféle módszer: Bal alsó fogaskerék nyit jobb oldali panelt. Máshol fogaskerék helyett három pöttyöt keress, ami vagy teljes oldalnyi beállítás lapot hoz be vagy többszintes menüt. Edge-ben pont hátrány a többszintes menü, közben az időjárás appban ahol csak 1-2 opció van külön oldal van rá.

    Bal kéz nem tudja mit csinál a jobb. Nincs stratégia, koncepció, logika, ökoszisztéma. Ígérnek fűt-fát, aztán alulteljesítenek, késnek, elcseszik. Mivel amíg támogatják a Win7 lesz az úr, mi mostani Win10 használók csak bétatesztelők vagyunk.

    Uff ;]

  • #86564352

    törölt tag

    Nektek is csinálja ezt mostanában? A legutóbbi összegző frissítés óta a kitűzött top sites közül néhány "megfurcsul":

    Outlook jó, The Guardian már halvány és fehér betűvel, The Verge még az ikonját is kicsinyítette. Cache törléssel próbálkoztam, egy idő után újra furcsa lesz.

  • #86564352

    törölt tag

    válasz SharpSA #801 üzenetére

    Még egymással se beszélnek. Ugyanarra a dologra van 3-4 módszerük, nehogy kicsit egységes valami legyen a Win10. Mondok egy jól látható példát: MS appokban mi hozza elő a menüt ha beállításokat keresel?

    hol hamburger ikon
    hol fogaskerék ikon
    van ahol 3 pötty mint Edge-ben
    Paint appban egy mappa ikon
    Skype appban és az áruházban pedig a profilképedre kell kattintani

    Ez így négy-öt különböző izé ugyanarra a funkcióra természetesen variálva hol balra, jobbra, fent vagy lent keresd. Teljes őrület. Steve Jobs-ot furcsállták a pixelbuzisága miatt, de ő ilyen káoszt nem engedett meg. És ezek a szem előtt lévő dolgok, akkor milyen durva dolgok lehetnek a motorháztető alatt hogy 3 service pack után is teljes lutri a Win10 vajon mit ront el egy frissítés, egyet javítanak, kettőt rontanak. Mint Edge-ben is az olvasó módot teljesen elcseszték AU-CU váltáskor.

    [ Szerkesztve ]

  • #86564352

    törölt tag

    válasz TRob1 #805 üzenetére

    Köszi, legalább tudom nem egyedi eset. Elkönyvelem az újabb bugot, már ami eddig jó volt az is rossz frissítés után. :)
    Másik gyakran előforduló a privát ablak megnyitáskor az aktív alá dobja be.
    Kiegészítőkre várhatunk még eleget, tavaly jól bekamuzták milyen könnyű portolni így meg úgy aztán csak egyesével elbírálva két havonta egy új ha érkezik az áruházba. Gyanítom olyan gyenge lábakon áll még az Edge, nem merik ráengedni lehet kifeküdne. Komoly stabilitási gondok vannak. És úgy nehéz usert szerezni ha Facebook, Disqus, Youtube nem működik jól Edge alatt.

    [ Szerkesztve ]

  • #86564352

    törölt tag

    Nézegettem az Adguard program és az Adguard ingyenes kiegészítő közti sebességet. Szerintem le a kalappal előttük ingyen is adnak jót és gyorsat. Nem stopperrel néztem az oldalak betöltését, működési elvből a teljes program picit gyorsabb azért, csak szemre mondom egész jó a sima is! (4 filter + malware védelem)
    Akinek nem kell rendszerszintű szűrés, nem bánja Edge-ben inkognitó módban nem lehet kiegészítő, annak bőven megfelelhet a sima is ingyen. Továbbra is ez vagy ublock origin ajánlott, a két adblock szerintem érezhetően nehezebbek.

  • #86564352

    törölt tag

    válasz #41133696 #812 üzenetére

    Ezt tudom, ismerem a működési elvet. A mondanivalóm lényege az ingyenes is elég gyors. A teljes változatnál szimpatikus ők még nem léptek a fejőstehén előfizetéses modellre a jelszókezelőkhöz képest, hanem vehetsz egyszeri örök kódot. Már csak az kéne a Microsoft végre kikupálná az Edge-t, túl sokat az őszi frissítéstől sem várok.

  • #86564352

    törölt tag

    válasz Pierre75 #814 üzenetére

    Adguard beállítások: Activate the most appropriate filters automatically

    Ezt az automatikus nyelvi filter opciót kell kilőni. Feature akar lenni, de inkább idegesítő. Szerintem kár, hogy alapból be van kapcsolva (teljes programban is) mert rövid böngészés után plusz 3-4 filtert össze lehet szedni és mint tudjuk minden egyes filter egy kicsit elvesz az erőből. Ublock originnál is írja túl sokat ne aktiváljanak.

    Ha jól tudom a HUF filter bolondult meg múltkor, amelyet a többi kiegészítő is használ. Nem tudom pontosan, engem nem érintett. Mert nálam nincs is külön a magyar filter bekapcsolva, mégsem látok reklámot indexen és társain se. English, spyware, social media, annoyances + malware protection. Ennyit használok most.

    Edge-től ne várj sokat, nagyon meglepődnék ha a Facebook, Disqus, Youtube bugok megszűnnének. Még a saját outlook.com is szenvedős. Én már annak örülnék, ha az Edge ablakkezelési, stabilitási hibáit javítanák ősszel.

  • #86564352

    törölt tag

    válasz Pierre75 #816 üzenetére

    Sajnos gyakorlati tapasztalat azt mutatja lesz új bug ősszel is. Ez már a 4. service pack lesz és mégis alapvető problémák vannak a rendszerrel, köztük az új böngészővel is.

    Érthetetlen példa: rámegyek áruház Edge kiegészítők és nem jelenik meg az összes. Pl. se Adguard, se Ublock. Rákeresve már kiadja. :U
    Most éppen 24 db kiegészítőt mutat az áruház, pár hete itt a topikban összeszámoltam 30-40 volt/van. Teljes káosz amit a Microsoft csinál Win10 fronton.

  • #86564352

    törölt tag

    válasz #41133696 #818 üzenetére

    Rossz UI tervezés ez is, nincs átgondolva semmi a Win10 felületében. Azt a nyilat például balra kellett volna tenniük a "set these tabs aside" gomb mellé és akkor nem zavarna be jobb oldalt a megszokott + gombnál, ami évek óta utolsó szokott lenni minden böngészőben.

    Képedről jut eszembe még: kár az új lap felületet nem lehet testreszabni. Időjárás, kedvenc sport ilyesmi érdekelne, de a franc se akar Trumpot, bulvárt, gyilkosokat nézegetni napi sokszor. Én most csak a top sites-ra állítottam "suggested content" nélkül. És jó lenne 8 helyett többet is lehetne odatűzni.

    [ Szerkesztve ]

  • #86564352

    törölt tag

    Valami lehet megint a filterekkel, be van kapcsolva az annoyances filter viszont a Youtube tukmálja a Chrome-ot. (kék csík felül) Ha az új YT felületre állítom ott nincs, viszont az még elég béta, lassú.
    Ez legyen a legnagyobb baj. Sok éve használok reklámszűrőt, de a mai napig megdöbbentő nélküle milyen rossz lenne a netezés a sok szemét miatt.

  • #86564352

    törölt tag

    Privát mód hiba:

    Azt írja az Edge amint bezárod a privát ablakot, törli a sütiket, ideiglenes fájlokat. (ahogy elvárható lenne)

    Gyakorlatban pedig:

    0. netezek normál ablakban
    1. megnyitok egy privát ablakot, belépek gmailbe, bezárom a privát ablakot
    2. megnyitok ismét egy privát ablakot, és simán belép gmailbe, pedig kérni-e kéne a bejelentkezési adatokat

    Google mindent lát mondhatni, de az 1. session-t törölnie kellett volna a böngészőnek teljesen privát ablak bezárásakor és 2. session-t tiszta lappal kezdeni. Az én szememben ez súlyos hiba, ez így nem privát mód.

    Rákeresve a problémára megjelenés óta létező hiba, MS ígérte befoltozzák a lyukat. Eltelt két év és nem tették.

  • #86564352

    törölt tag

    Ó Microsoft te legbalfaszabb cég! Az Edge eddig se volt jó, a legújabb frissítéssel már egyenesen szar és ezt nem haterként mondom, hanem balekként aki próbálja használni alap böngészőnek AU óta.

    A mostani frissítéssel már ott tart a címsorba egérrel kattintva fel se dob semmit és eltűnt az UI elem hogy na go arra az oldalra, csak bill-en entert fogad el. Nem lehet navigálni egérrel 2017-ben.

    A kedvencek hub 3 ikonból valami frankeinstein csillagos hibrid lett gusztustalanul néz ki és duplán bután mutat a címsor kedvencek csillagja mellett.

    Egy mezei üres new tab megnyitásán homokórázik, nem reszponzív.

  • #86564352

    törölt tag

    válasz anorche1 #830 üzenetére

    A frissítés utáni normál restart után indítsd újra megint a gépet. Egy fokkal jobb lett nekem ettől, legalább a címsor újra működik. Sajnos azt is még gyakran csinálta az elmúlt hetekben, ha összeomlik elfelejti a félretett és kitűzött tabokat és nem onnan folytatja ahol abbahagytam. Instabil még nagyon sajnos.

  • #86564352

    törölt tag

    válasz junior11 #852 üzenetére

    Olyan előfordul néha elfelejti az előző folyamatot, megnyitott lapokat. Kiegészítők passz mert nem használok egyet se, beállításokat nem dobta még el.

    Csak lenne már stabilabb, gyorsabb... kíváncsi leszek két hét múlva az új Windows-ban milyen lesz.

  • #86564352

    törölt tag

    válasz Fancy-boy #857 üzenetére

    Előfordul az ilyesmi. Keresztet vethetsz rájuk szerintem. Esetleg előzményekből visszakeresni mi volt nyitva ha emlékszel.

  • #86564352

    törölt tag

    Facebook, Youtube, Disqus lesz nálam is a mérce jövő héten. Írhatnak akármilyen technikai parasztvakítást, hogy milyen jó böngészőt csináltak, ha a legnépszerűbb oldalak tetűlassúak vele, akkor hiába várunk hónapokat. Évi két frissítés nagyon kevés amíg alapvető gondok vannak.

  • #86564352

    törölt tag

    válasz Eliot Anders #875 üzenetére

    Disqus-t még kivárom mire betölt, Face még telefonon is sok, egy szemétdomb lett az az oldal az évek során. De hogy a Youtube botrányos az nagyon gáz, nem lehet videókat nézni normálisan.

    [ Szerkesztve ]

  • #86564352

    törölt tag

    válasz junior11 #877 üzenetére

    Igazából a Chromium Blink motorját használja, így csak a körítés a lényeg szinkron, könyvjelzők ha asztalin is Edge-t használsz. Magyarul nem a nulláról EdgeHTML motorral csináltak böngészőt mobilra, tehát a böngészésnek mennie kell. Legalább így mobilon nem jönnek elő az asztalin szenvedős oldalak problémái.

  • #86564352

    törölt tag

    Mit gondoltok arról csak a home gomb házikó ikonja ki-be kapcsolható? Minden más ott van kötelezően, ha kell ha nem.

    Új lap gombja mellé zavaró volt berakni a tabnézet lenyíló gombját:

    Ha nem használod, zavaró a lapok félrerakása gomb:

    Így a lapjaidnál mindkét szélen van 3 gomb amire véletlenül kattinthatsz, legalább egy kupacba rakták volna!

    A címsor csillagja mellett bután néz ki az új Frankeinstein csillagos-csíkos kedvencek hub ikon. Ha nem használod a Web Note vagy Share ikont, az is ott van mindig. Olvasó módot AU alatt gyakran használtam, CU-val teljesen elcseszték tabletes formában tördeli ami engem idegesít, így már nem használom de az ikonja ott van kötelezően:

    Spartan kódnév után miért nem letisztult a kinézet, miért nem lehet ezeket menübe eltüntetni? Új lapon miért csak 8 db Top sites lehet? Kedvencek sáv is gagyi, nem is használom. Miért nem jegyzi meg oldalanként a zoom beállításokat, miért általános a zoom?

    A 3 pötty beállítások miért egy panelen vannak ráadásul le se ér az ablak aljáig, miért nem egy külön lapon nyílik meg mint más böngészőkben, összevissza kell navigálni és scrollozni mire mindent megtalálsz.

    Miért van az, kiegészítőknél elindul az áruház aztán mégsem jelenik meg az összes kiegészítő. Konkrétan most az Adguard nem jelenik meg, ha rákeresek névvel akkor előjön és telepíthető. Vajon hány kiegészítő van rejtve, de nem tudod a nevét esélyed sincs felfedezni? Nálam most éppen 51 darabot mutat az áruház, de tudom több van.

    [ Szerkesztve ]

  • #86564352

    törölt tag

    válasz Jenne #887 üzenetére

    Kattints a könyvjelzőkre, amint betölti az oldalakat frissülnek a faviconok is elvileg.

  • #86564352

    törölt tag

    válasz daimonion #889 üzenetére

    És ha cinikusak vagyunk, akkor biztonsági szempontból jót tesz szinte a kutya se használja. A hackerek el vannak foglalva a Chrome és annak kiegészítőinek támadásával.
    A Microsoft talán azért sem siet alapvető hibák megoldásával, mert azt gondolják elég lesz a Win7 nyugdíjba küldésekor letenni egy normális böngészőt? Én két éve teljesen bétatesztelőnek érzem magam, annyi probléma akad a jó dolgok mellett. Nagyon nem reménykedek a Fall Creators Update verzióban sem. Két év alatt a tapasztalatom röviden:

    Pozitív:
    gyorsan elindul
    nagyon sima görgetés
    elvileg nagyon biztonságos

    Negatív:
    Youtube, Facebook, Disqus halál rajta ezzel kapásból elidegenítik az emberek többségét
    instabil kissé, nem elég reszponzív (címsor, tabok kezelése, elszállás)
    UI nincs átgondolva
    kiegészítők lassú engedélyeztetése, rossz áruházi terjesztés
    sok hiányzó vagy rosszul implementált funkció
    évi 2-3 frissítés kevés és akkor is a parasztvakító funkciókra koncentrálnak

    Nekem ez a fő böngésző, azért mégis megértem aki kitépi a haját tőle. :)

  • #86564352

    törölt tag

    válasz junior11 #891 üzenetére

    Sok mindent beszélt és ígért a Microsoft, de nem alakult. Ha jól tudom technikailag Windows Update útján is frissíthetik bármikor, ebből a szempontból mindegy áruházi app vagy rendszer app. Tudtommal. De sajnos csak évi 2-3 alkalommal frissül. 2016 tavaszán ígérték milyen pofonegyszerű lesz majd a nyári Anniversary kiadással a kiegészítőket portolni. Csak aztán kiderült egy hosszadalmas-bürokratikus, egyéni engedélyeztetési folyamaton kell átesni. Biztonsági szempontból érthető, de nem mutat jól a kicsi kínálat. (személy szerint engem érdekel annyira, reklámok ellen Adguard van, jobb klikkre kéne még Google keresés, szótár és Wikipedia, imdb keresés)

  • #86564352

    törölt tag

    válasz TRob1 #892 üzenetére

    A biztonsági frissítés az a szokásos havi minimum. Amire gondolunk azok funkciók:

    Mikor lesz jobb klikkre Google keresés?
    Mikor lesz Picture in Picture mód videókhoz?
    Mikor lesz tab némítás?
    Oldalankénti zoom beállítás, jobb kedvencek kezelés?
    Mikor lesz XY kiegészítő?
    Mikor lesz autoplay tiltás?
    Miért nem lehet testre szabni az olvasó módot?
    Miért elcseszett a beállítások panel, előzmények keresése?

    Mindent elmond a mostani őszi marketing közt olyan újdonság van, amit az IE tudott ezer éve. F11-re teljes képernyő. Szerkeszthető kedvencek URL. Tálcára pinnelhető oldal, de sajnos azt se úgy mint a Chrome. Nem semmi újdonságok! :)
    És a korábbi kérdések: meddig tartott a tab előnézet kijavítása, meddig tartott a share gomb alá a saját skype betuszkolása, meddig tartott a flash click-to-play...

  • #86564352

    törölt tag

    válasz TRob1 #898 üzenetére

    Ha a többi böngészőben (akár MS saját korábbi IE-ben is) létező dolgokat kér számon az ember, akkor az nem egyéni igény. Nem az a jó szemlélet, ha neked nem kell egy funkció akkor a hiánya nem is probléma. :D

    Az se tetszik amikor végre beletesznek egy hiányzó funkciót, de szarul, akkor el van könyvelve az már kész és úgy marad örökre. Például a tab preview egér hooverre az valami botrányos szerintem ahogy felesleges extra mozdulatok kellenek mire kiírja a weblap címét. IE-ben kiírta azonnal fölé vitt kurzorral.
    Ahogy az olvasó mód is gáz AU után. Most az ősziben lehet tálcára kitűzni oldalakat, amit vártam egyébként, de nem úgy lesz mint Chrome-ban ugyanez a funkció, így mégse ér számomra sokat.

    Amit a speed dial fejlesztő írt neked, az is általános probléma, ennyit a könnyű portolásról. Az Ublock Origin Edge fejlesztője is megküzdött a Microsofttal. AU után CU-ig csak bétaként lehetett használni, mert majdnem egy évet kellett várnia mire a Microsoft kijavította a vonatkozó hibát, csak ezután kerülhetett be az áruházba rendesen. A macerás engedélyeztetés csak bónusz.

  • #86564352

    törölt tag

    válasz TRob1 #900 üzenetére

    Frissült rendben, nézegetem még csak.

    Első blikkre jóval reszponzívabb az Edge, ezért jár a nyuszis pecsét. Korábban előfordult egy üres új tab megnyitáson akadt most azonnal nyitja és a címsor végre mindig fókuszál a kurzorral, gépelhetek azonnal. Szóval látszik dolgoztak a motorháztető alatt, csak ezeket 2 éve kellett volna. YT is egy fokkal jobb érezhetően! (Disqus maradt lassú, Facebookozni most nincs kedvem)

    Végre új lapnál a címsor a helyén marad fent és nem harmada képernyővel lejjebb. Nem is értem erre miért 2 évig tartott rájönni. És végre lehet szerkeszteni könyvjelzők linkjét. F11 teljes képernyő. Ezekkel a kötelezőt hozták alaposan megkésve, ezért nem jár dicséret.

    Gyakori volt eddig, hogy privát ablakot megnyitva a létező alá nyitotta meg. Most rendesen előtérbe hozza, úgy tűnik kijavították. Idő kell tesztelni. Eddig előfordult az is amikor privát ablakot bezárod, elszáll az egész Edge úgy ahogy van. Most úgy tűnik ez is ok.

    Olvasó mód maradt a gagyi tavaszi, azt hiszem az Anniversary félére keresztet vetethetek már, pedig az jó volt. Miért nem opciós?

    Kipróbáltam, hogy tálcára tűzni oldalakat. De ez sajnos nem olyan mint Chrome-ban így nem fogom használni. Ráadásul kitűzés után az ikonon jobb klikk menü nem jön elő, így eltávolítani se tudom: a próbaként kitűzött oldalak ikonja fixen a tálcára ragadt. :D

  • #86564352

    törölt tag

    válasz #41133696 #902 üzenetére

    Nálam mutatja, csak sokszor bugosan:

    Címsorba kattintva legördül az öt leggyakoribb, eddig jó. Viszont amikor gépelni kezdek, akkor összevisszaság az egész. Pl. a "theverge.com" bent az előzményekben, kedvencekben is. Hiába írom ver... a google keresést ajánlja, ha úgy kezdem írni the... máris feldobja a webcímet. Ez így tök hülyeség! Csak a domain elején javasol. IE-ben működik rendesen mondani se kell, elkezdem írni "ver" és már ott is van alatta a weboldal, lefele gomb+enter és ott is vagyok. Az Edge összevissza, szar az egész és ahogy ugrándozik a keresési javaslatok és a kedvencek, előzmények közt folyton oda kell figyelni éppen mit akar. Elkezdem írni "in" akkor teljesen szerencsejáték hogy az index.hu vagy az instagram lesz az első javaslata. Bosszantó.

  • #86564352

    törölt tag

    válasz nicu71 #906 üzenetére

    Bugos sajnos a rendszer, egy csomó glitch, akadás, butaság. Az se állapot évente kétszer tiszta telepítéssel szórakozzon az ember. (most én csak frissítettem Windows Update-tel)

    Kezdjük ott, ez már 4. Service Pack! Az XP és a Win7, de még a Vista is 1-2 Service Pack után stabil és normális volt a maga idejében. Win10 még évek után is ott tart alapvető dolgok bénák és nincs átgondolva a rendszer egésze mit is akarnak.

    A csempéket még leszarnám, csak 2-3 élő van nálam kirakva. A Fluent Design jöjjön majd Redstone4-ben még jobban, mert az egyszínű ronda UWP appokkal kell valamit kezdeni ne legyen depis tőlük az ember. Csak hiába lesz szép a Mail app, ha szinkron bugok és hiányzó funkciók...

    A My People a tálcán számomra elég feleslegesnek tűnik, főleg úgy csak email és Skype támogatja. Biztos nem fogják a Facebook Messengert, Vibert, Instagramot, Twittert integrálni mert azok a cégek azt akarják a saját appot használjuk. A Windows Phone 7-8 People Hub is így járt sajnos annak idején, pedig baromi kényelmes volt kitűzted XY kontaktot és egy helyen láttál minden infot.
    Start menübe elég lenne kitűzni az embereket, most a tálcára is lehet eléggé overkill. Azért kipróbáltam, hát nem egy kis vacak 10x10 centis felugró ablakban fogok emaileket írni...

    Érdekesség a Windows Defenderben az új Protected Folder funkció alapból kikapcsolva, még nem bízik benne a Microsoft? Átlaguser magától nem fogja megtalálni hol kell bekapcsolni és mire jó. Pedig nyáron az volt a reklám ez majd véd a ransomware hullámtól.

    Amiért kifejezetten anyázok most, egy fotókkal teli mappám ezeréve úgy van beállítva intézőben, hogy extra nagy ikonok és fájlnevek elrejtve. Szépen lehetett intézőben is a képeket böngészni letisztult módon. Erre ma vettem észre egyszerűen kivették a fájlnevek rejtése funkciót a jobb klikk nézet menüből. A Photos appban böngészni rémes még mindig.

Új hozzászólás Aktív témák