Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • trialboj

    őstag

    Sziasztok,

    Nem vagyok otthon a témában, egy kollégámnak van hackintosa, és sikerült elcsesszek benne egy igen fontos funkciót.
    Pedig csak szétszedtem a gépet, hogy belerakjak egy nagyobb ssd-t, de mivel nem találtam helyet, ezért ugyan úgy raktam vissza mindent, és mégis elszállt a képek előnézete.

    Tehát ha a finderben rámegy egy képre meg kellene jobb alsó sarokban jelenjen egy kis preview, és ha rákattint space-el, akkor meg nagyobban.
    Elméletileg ez a preview app, ami windowson quicklook, na most ezt az appot a macen, nem tudja uninstallálni, hogy újra feltelepítse, és lassan megőrjít hogy nem megy, és engem bombáz vele, hogy miért romlott el.

    Winben meg tudnám oldani, de ezt az op rendszert nem ismerem, fogalmam sincs hogy kell eltávolítani ilyen makacs appokat.

    Van bármi tipp, mit lehet kezdeni ezzel a szituval?

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz kushwavez #34992 üzenetére

    Köszi, közben magától megoldódott :Y

    Mivel egy extrém mini pc, ezért a két m2 foglalatból az egyik az alaplap hátán van, amihez teljesen szét kellett kapni az egészet, mindent kihúzgálni. Normálisan nem kellene befolyásoljon semmit, de eddig ment, miután megpiszkáltam meg már nem, aztán most 1 hétre rá, meg magától helyre állt.
    Nem értek hozzá, a win is csinál néha fura dolgokat, a lényeg hogy működik és nem barmoltam el a gépét. Kösz még egyszer a felvilágosítást.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz kushwavez #34997 üzenetére

    Ez csak a hackelt pc macen, vagy a csillió dolláros mac pro, is ilyen bután van fordítva?

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz RaZroX #35001 üzenetére

    Vannak itt felhasználók akik adobe termékeket használnak, esetleg pont premiere-t mac-en, úgy hogy előtte windowsban kínlódtak vele?
    Tényleg igaz, hogy az adobe elsősorban a mac-re tervezi/optimalizálja a szoftvereit, és a windowsosok csak egy abból levezetett/átalakított, a lényeg hogy összecsapottabb, nem annyira letisztult programot kapnak?
    Még sosem használtam mac-et, de napi szinten szívok az instabil premiere-el, és kíváncsi vagyok, hogy mac-en is hasonló lenne a helyzet, vagy tényleg csak az örö' és a bódottá, vár mindenkire aki átvált almára.

    A magyar szoftverekről

    Azoknál még megértem akik tényleg nem tudnak angolul, és már lusták/idősebbek, hogy megtanuljanak, de mindenki másnak, alap kellene legyen hogy ha ismeri az angol nyelvet akkor úgy használja a szoftvereket.

    Kiskoromban nagy nehezen sikerült szerezzek egy magyar win-t, de nem tudtam feltelepíteni egyedül, áthívtam a nagybátyámat hogy segítsen, és úgy leteremtett hogy ma is emlékszem rá. Azt mondta annyit mindenkinek illik tudni angolul, hogy elboldoguljon a windowsban, illetve ha hibakódot dob bármelyik program, sokkal valószínűbb hogy találsz rá megoldás ha angolul van. Felőlem mindenki úgy használja ahogy akarja, de 2020ban, szerintem nem nagy elvárás valakitől, hogy megértsen pár alap kifejezést amit a legtöbb népszerű program használ.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Sziasztok, azt szeretném kérdezni hogy van-e itt olyan aki hajlandó lenne segíteni átcsobbani a mac power user táborba? Cégnél kaptam egy mac studio-t és nagyon élvezetes volt az első tanuló nap, de kb semmit nem oldottam még meg, és szerdán már használnom kellene. Millió kis apróság van amit nem tudok hova tenni, ezeket talán majd idővel megtanulom, ha van rájuk egyáltalán alternatíva, de a legfontosabbakra jó lenne hamar megoldást találni, mert a munkám rovására nem mehet a platform váltás.

    Első és talán legfontosabb kérdés, van rá mód hogy macen is sarkokba rendezze a megnyitott ablakokat, ahogy a win teszi a képernyő szélére húzott ablakkal?

    Milyen videó lejátszó ajánlott? Szerkesztő vagyok, már első alkalommal tudtam olyat mutatni amit nem játszott le a beépített quicklook. Nekem win alatt a sima mpcHC player volt az mindent megevett. Illetve Pot player ami úgy látom nincs macre. VLC butácska interfacel rendelkezik nem használnám csak ha nincs más opció.

    Van még sok kérdésem, most kb ez a kettő a legfontosabb amit meg szeretnék oldani. Ha bárki ajánlana olyan cikket, vagy inkább videót ahol hasznos tippeket mutatnak hogyan lehet hatékonyabban setupolni egy macet, anélkül hogy olyan opciókat érintenék amelyek bármilyen módon befolyásolnák a stabilitástát, az ossza meg velem pls.

    Köszönöm.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz tlac #37283 üzenetére

    Bocsi, ezt nem találtam, azt hittem aki winre fel tudja tolni a macet, az ismeri az átjárást a két világ között, tehát övék az ultimate tudás :D Törölhető mindkét hsz.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Hali,

    Holnap segítenem kellene egy havernak vissza alakítani egy hackintosh gépet windowsra. Nem értek se én se ő az átalakított részéhez, valakinek fizetett régen hogy összerakja neki, de már elavult, nem tudja frissíteni, és az újabb szoftok nem mennek.

    Mi a legkönnyebb út? Itthon írok egy win boot sticket, és ott valahogy belépek a biosba, majd tolok neki egy resetet, mert gondolom ott is át vannak állítva dolgok, majd boot from pendrive, és innen már lazán tudom formázni az ssd-t amin a mac os van?

    Régen volt benne egy windows ssd is, de azt kivette belőle mert mindig megkérdezte hogy wint vagy mac-et bootoljon, és zavarta.

    Még sosem alakítottam így vissza gépet, és a lehető legkevesebb időt áldoznám rá, de félek hogy valami buta beállítás miatt amiről még nem is tudok, egész nap ezzel kell majd szórakoznom.

    pl nem tudom hogy megyek be biosba, engedi majd a sima f2 vagy delet gombokkal az indítás után, vagy kell valami varázslat, hosszan nyomva tartva a power gombot, miközben a másik kezemmel lanton játszom Mr Wozniak kedvenc nótáját? :F

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz tlac #37820 üzenetére

    De ha csak simán defaultra állítom, engedi majd hogy stickről bootoljak? Mert csak akkor tudom legyalulni az ssd-t.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz trialboj #37819 üzenetére

    Ok, elég laza volt, igazából semmi extra, a bios reset után simán bootolt a pendriveról, és felpattintotta a wint, mac eltűnt, és mindenki boldog :D remélem nem kell majd vissza telepíteni ha mégsem jön be neki :DDD

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Itt is megkérdezem hátha tud valaki segíteni, olyan INGYENES appot keresek macre, amivel jelszóval tudok zárolni egy appot.
    Kettőt próbáltam, az egyik a cisdem encrypt akármi volt, de ez fizetős, pedig jó lett volna a másiknak nem emlékszem a nevére, de ott meg lezárta az egész gépet ha nem írtad be a jelszót.

    Egy irodai gépen szeretnék egyetlen appot "biztosítani" nem akarom használhatatlanná tenni a gépet mások számára.
    Tényleg nincs egyetlen ingyenes opció se?

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

Új hozzászólás Aktív témák