Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • console

    aktív tag

    nos, azt a biológia és a fizika a napokban együttesen bizonyítani tudja, hogy az agyunk holografikus elven tárolja az adatokat, és az egész érzékszerveinnkel felfogott világ egy kivetülés. azt pedig tudjuk, hogy a hologram mindig egy magasabb szint kivetítése alacsonyabb szinten (2d-ben 3d, 3d-ben 4d (?) )
    amíg a téren és időn kívülihez nincs köze az embernek, addig egyértelmű, hogy csak gyenge próbálkozás minden húzása az embernek.
    csak 3d határain belül tud alkotni, mivel ez képzi a fizikai ''valóságot'', amit látunk, amit jelenlegi tudatállapotunkkal tudunk.
    a tudatunk, az intelligencia viszont nem fér bele a tér-idő dimenziójába, mivel túl van a téren és az időn.

    amit az ember MI-nek hív, utasításhalom. a tudat, az intelligencia pedig ''csak van''.

    persze az ember rohan! a mai megvadult ember az expresszvonaton természetesen minél nagyobb hatalomra akar törni, és ki akarja fejezni hatalmát.
    a legtöbb, amit megalkothat, utasítások és energiakonverziók játéka.
    az egész számítógépes világ is az ember gyermeteg energiajátéka.

    a misztikusok már régen tudják... túljutni téren és időn, hogy megismerjük eredeti arcunkat, intelligenciánk és tudatunk, egy befelé történő megismerés eredménye.

    .

  • console

    aktív tag

    válasz Flashy #12 üzenetére

    igen, kiegészítettelek, nem ellened szóltam.
    ez még úgy odakívánkozott. :)

    [Szerkesztve]

    .

  • console

    aktív tag

    ha a tudósok vagy a nyugati emberek csak egy kis hányada is a megvilágosodás kérdésével foglakozna, azonnal kinevetné a ''nyugat'' mindenfajta intelligenciaalkotási törekvését.

    olvastam egy könyvben, hogy a mesterséges intelligencia létrehozásával egy emberi agy produktumának akár százszorosát is képes lesz kivitelezni egy gép.
    sajnálkoztam, és egyben nevettem ezen sorokon.

    sajnálkozom, hogy az ember alapvetően buta, és a számítógép sikereiből adódóan azt hiszi, hogy mindenre képes. az elmén belül gondolkodik. és azt akarja megalkotni, ami az elmén túlról való.
    egy agy nem számolásról szól. a számolás csak az ember nevű faj kreációja önmaga szórakoztatására. a számolás egy nagyon megterhelő folyamat, mert számoláskor alapvetően természetellenesen használjuk az agyat. a beszéd is természetellenes, mert mesterséges. ami mesterséges, nem lehet természetes.
    ...ezen az úton történik, hogy az újszülött kisgyerek, aki agyának 100%-át használja, egy évtizeden belül leszűkül 10%-os használatra. mert teljesen természetellenes működésre kényszerítik.
    telepátia, megérzések, ráérzés, tisztánlátás, jóslás, előző életekbe való betekintés - ilyesmi dolgokat rejtenek az agy kihasználatlan részei. ebbe pedig mindenki betekintést nyer élete során. néha vannak pillanatok, mikor az ember elég ellazult, hogy legyen egy megérzése, vagy tudja, hogy valami rossz történt egy ismerősével...
    aki pedig kiskorától fogva ápolja az agya egy-egy ilyen területét, abból parafenomén lesz, vagy valami ''különleges fekete bárány'', akire a tudomány furcsa szemekkel tekint. nyilván, hiszen az 5 érzékszerves világképbe nem fér bele ő.
    az emberi agy ezernyi dolgot kontrollál. az 5 érzékszervvel való világfelfogás csak 5-10%-át teszi ki az agy képességeinek! a lényeg, az érzelmek, a tudat, és az igazi Önvalónk pedig pont a másik 90%-ban van elrejtve. a kb. 10% a fizikai valóság felfogására van. a többi mind a fizikain túlra.

    a probléma az, hogy logikusan próbálja a társadalom felépíteni a világot. ez öröklődik a gyerekre. ez a logikus világmegfogási kísérlet megteremti az elmét, ami természetesen állandóan kicsúszik a kezünk közül, mert mindenben logikát keres, így állandóan töpreng és kalkulál... viszont az élet folyamatos ellentmondás. minél többet tud valaki valamiről, az egyre ellentmondásosabbá válik. lásd fény: hullám vagy részecske? nem fér bele a logikus világmegfogásba, így csak elfogadni tudták, de hogy hogy lehet mindkettő...

    a legtöbb gondolkodó (tehát nem okos, hanem bölcs, kereső ember) első legfontosabb feladata különbséget tenni múltból származó gondolat, és intuitív gondolat között. meglepő, de a legtöbb gondolatunk a ''semmiből'' jön, egyáltalán nem a múltból, hanem a jelen pillanatból, minden tényezőtől függetlenül pattan ki. minden kreatív gondolatunk intuícó.

    ... van egy elménk a logikakeresés miatt, és van egy tudatunk, amely természetes. ennek a része az intelligencia, az érzelmek, az intuíció... minden, ami a jelenre támaszkodik, és a ''semmiből'', a gondolkodásmentességből születik.
    az elménk egy belső számítógép, amit ha nem kontrollálnak, irányítatlanná válik. természetesen az emberek 99,999%-ának irányítatlan. ez az irányítatlanság a gondolatok szakadatlan kavargásában bontakozik ki. a gondolatok bezárnak és megnyomorítanak. szenvedsz tőlük. akárki vagy, akárhol, egy nap szenvedésre kényszerítenek a gondolatok. és minden szenvedés alapja a logikakeresés (elme megléte).

    a gondolatokat le lehet írni idegi impulzusokként. ez nagy felfedezés volt a tudósoknak. de a gondolatok az elme terményei. a gondolat, olyan, mint egy biokémiai adatfolyam a neuronokon. egyértelműen leírhatók. de a származásuk kettős. a múltbeli mindig az adatbázisból jön, a tudatalattiból.
    a spontán nem. pedig csak a spontán az intelligencia része.
    az intuitív gondolat az igazi énünkből származik. a Tudatunkból, az Önvalóból.

    megvilágosodás. ilyen misztikus név kell ahhoz, hogy az ember felfedezhesse ismét rég elfeledett Önvalóját (Tudatát), és az elmét elhagyja, ami minden szenvedést okoz.

    sajnálom, hogy a legtöbb nyugati ember nem jut ki a saját elméje teremtette labirintusából. azt még jobban sajnálom, hogy bele sem gondolnak, hogy a probléma önmagukban keresendő. és őszintén sajnálom, hogy alig vannak emberek, akik elég intuitívak ahhoz, hogy érdeklődve, minden előítéletet félretéve fel tudják kapni a fejüket arra a szóra, hogy megvilágosodás.

    kiegészítés: a legnagyobb ''intelligencia'', amit ember mesterségesen megalkothat, az egy hatalmas randomizálás.
    de közel sem intelligencia.
    az intelligencia, a Tudat, az Önvaló a tér-idő illúzióján túl van.

    [Szerkesztve]

    .

  • console

    aktív tag

    válasz Sihto_ #109 üzenetére

    attól, hogy van adrenalin, melatonin, tesztoszteron, neuropeptidek, endorfin, amely hormonokra a tudomány megpróbálja alapozni az érzelmeket, ellazulást, stb. még hiányzik a gépből az a rész, ami meg tudja élni, meg tudja tapasztalni ezeket.
    ez a rész a Tudat.

    a test egy biológiai csoda. nem csak test vagyunk. a testünk csak egy kivetítés.
    valójában, ahogy a hologram-elmélet teret hódít magának, egyre biztosabbak vagyunk abban, hogy mindez a tér-idő világ egy kivetítés.
    a származása felsőbb.

    ismeritek a sztorit, amikor kísérletképpen a tyúknak több, mint egy éven keresztül olyan ételt adtak, amiben nem volt kalcium? és ez a tyúk galád módon képes volt tojásokat rakni az étel minőségétől és mennyiségétől teljesen függetlenül.
    hogy hol keletkezett a testében a kalcium... nagy fejtörés. de materiálisan nem is fogják tudni megmagyarázni, azt megsúgom (Tudat általi bio/vákuumenergia-konverzió - ezt agykontrollal tudatosan meg lehet csinálni, néhány parafenomén meg is teszi).

    a testet talán lemodellezhetik, de már csak a szív sem fog ''magától'' beindulni, mert nincs ott a Tudat.
    ha valahogy megoldják a vákuumenergia-kicsatolást (ehhez egy drasztikus változás kell a fizikában, hogy egyáltalán elfogadják a létét), és megoldják a szív bekapcsolását, akkor pedig egy gépként a test funcionálhat, nem lehetetlen.
    de hangsúlyozom: GÉPKÉNT.
    attól, hogy valamilyen módon előáll az endorfin, vagy a melatonin, még nem lesz ott az, aki megtapasztalja. azt meg lehet oldani, hogy a szemmel érzékelje a világot, és járni-kelni tudjon benne. a kéz-lábat is be lehet vonni, hogy programok alapján működjenek. de mi lesz a szaglással? na az már lehetetlen dolog, mert érzelmekhez kapcsolódik. ízek, humor, kreativitás, nevetés, fájdalom, melankólia, jókedv és az intelligencia kérdése? ugyanaz a kategória.
    ami érzelmi, az nem testtel kapcsolatos. a biokémiai megnyilvánulásai már csak kivetítések. az ok nem ott van.

    nem véletlenül ''nem lehet'' a bioenergiát, az aurát kimutatni (a Kirlian-fotózás egy materiális visszavezetés, de nagyon jó trükk!)... mintha csak így lenne megírva... hogy aki buta, és materiális, annak ne legyen lehetősége ilyesmit megtapasztalni... aki materiális az bukjon bele saját materiális világképébe, saját beszűkült sznobizmusába. aki viszont többre hivatott, az bepillantást nyerhet. és nyitottsága folyamatos bizonyítása során rengeteget kaphat ebből az energiából. (lásd megvilágosodottak, legismertebb nektek Jézus)

    ... egy tér-időben bóklászó robotot meg lehet alkotni, de hiányozni fog az emberi minősége. attól, hogy bizonyos hormonokat termel, még nem lesz ott az, aki azt megtapasztalja. és ez az, amiben minőségileg különbözik az ember mindentől.
    ez az intelligencia.

    és tisztázzuk azt a szót, hogy intelligencia.
    az intelligencia nem igényel tanulást, nincsenek előfeltételei. az intelligencia nyitottság a világra. a kisgyerekek a világ legintelligensebb teremtményei. nem azért, mert bármit is megtanultak. nem!
    minden intelligenciateszt műveltségi teszt. mert ha valaki nem ismeri a derékszöget, vagy nem tanulta meg az arab számokat, meg számolni sem tanult, akkor hogy veszed rá, hogy félig hibátlanul kitöltsön egy IQ-tesztet? az IQ-tesztjeink AQ-tesztek.
    az intelligencia pedig a világgal való összhang. kölcsönös nyitottság, aminek éltető eleme a szeretet. az intelligencia természetes jelenség.

    ebből következik, hogy amit megtanulhat, az már mind mesterséges jellegű.
    senki nem kérte az embertől, hogy nevezze el azt, hogy rózsa, vagy azt, hogy ilyen fenyő, olyan fenyő. ráadásul hozzon létre 2000 nyelvet, amin mind máshogy hanzanak ezek és sok különböző írásjel van. senki nem kérte az embertől, hogy hozzon be általános mértékegységeket a világba, és ezek alapján próbáljon összefüggéseket építeni a világra, és így megszülessen a matematika. senki nem kérte az embertől, hogy mondjon véleményt eddigi megtapasztalásai által az egyes emberekről, dolgokról, aminek valaki más homlokegyenest az ellenkezőjét fogja mondani (magyarul tökfeleslegesen beszélni). senki nem kérte azt, hogy hozzon létre egy olyan társadalmat, melynek elsődleges szempontja a kényelem és a birtoklási vágy kiélése (hatalom, pénz, presztízs), és közben a természet elpusztítása.

    ez mind az ember önmaga butasága. ez mind mesterséges. ezt megtanultathatod egy géppel, ebben nincs nehézség. sőt, a gép sokkal jobban fogja mindezt végezni, ha ilyenekre akarod megalkotni, mert nem lesz tunya és kényelemfüggő.
    de az intelligencia... és a megtapasztaló... az örökké hiányozni fog.
    ez a mesterséges intelligencia, mint fizikai produktum határa.

    .

  • console

    aktív tag

    válasz Den #112 üzenetére

    az esetet számos neves biológus vizsgálta. gondolod, hogy egy ilyen apróságra nem gondoltak?
    egy év alatt mennyi mészkőt termel így egy tyúk...

    másik.
    egy Vogel nevű német kutató növényes kísérlete. olyan táptalajon növesztett vizitormát, amely nem tartalmazott ként. de mégis, a fejlődésnek induló növényekben már magas kéntartalmat észlelt, és később akik az esetet vizsgálták, azt vették észre, hogy csírázás közben a magban együttesen drasztikusan megnő a magnézium-, kalcium- és foszfortartalom.

    .

  • console

    aktív tag

    válasz Den #114 üzenetére

    ezt találtam hirtelen legjobbat, összefoglalóképp:
    Bővebben: link
    de googleben keress rá akérmelyik egyén nevére.. (Kervran, Prout, Vauqelin meg a növényesek, ha érdekel az is)
    született egy könyv is az esetből Biological Transmutations címmel.

    .

Új hozzászólás Aktív témák