Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Frawly
    veterán

    journalctl -f parancsot nem írtam volna? Ezt online kell futtatni és eseményre cuppan rá és ír ki plusz sorokat. De mindegy, ez az új HP szerintem elég korrekt, nagyon sok gépben van i3 7020 meg HD 620, szerintem ezzel simán elleszel.

    Átlag Intel, azokkal van a legkevesebb gond Linux alatt. Még egy 4GB-os memót szerezz bele!

    Próbáld ki a fenti parancsot majd, futó rendszeren kapcsold ki a netet és utána vissza, meg fogsz lepődni mennyi plusz sor lesz!

    Ó anyám, Vorinstallierte Software - Netflix! Agyam eldobom. ;]

    Én teljesen dobtam a laptopokat. Az oka az, hogy a procik oda vannak mindre forrasztva már, és egyre többször a RAM is. Olyan gépet nem veszek, amit később nem tudok bővíteni. Ha meg mindjárt felsőkategóriás kiszerelésben veszem, i7-i9, min. 16 GB RAM, akkor meg iszonyat pofátlan felárat kérnek érte. Használtan esetleg, de én már azt sem vennék szívesen, nem is a megbízhatóság miatt, hanem mire tényleg hozzáférhetőbb áron meg lehet venni használtad erősebb kiszerelésben, addigra elavul.

    Ilyen i3-i5-ös, 4-8 GB RAM-os kiszerelésben nem akarok venni, mert ugyan ellennék egy i5 + 8 GB RAM-mal is, de úgy gyorsabban avul, és ha már nem elég, csak kidobni tudod, bővíteni nem. Alaplapot lehet venni hozzá, ami felsőkategóriás, de az meg általában annyiba kerül majdnem, mint az egész gép. i3 + 4 GB RAM-os alapkiszerelésről meg szó se lehet, az már most nem lenne elég, meg nem lenne előrelépés egy régi használt üzleti notihoz képest, 2-4. genes Thinkpad, Latitude, Elitebook.

    Meg nekem a GPU is gond laptopokban, kb. kalap kakát se érnek, még a dedikáltak se nagyon. Egyedül azok a notik jönnének szóba, amelyekben asztali proci, asztali RAM, asztali GPU kombó van, ilyen csúcs gamer / workstation notik, de azok fél-egy millába fájnak, annyiért meg van ötletem, hogy mit csináljanak inkább vele.

    Laptop max. csak akkor, ha valahol lakhatási körülmények vagy rendkívül sok utazás miatt csak noti jönne szóba, akkor meg mindenképp Ryzen lesz, mert azokban normálisabb a GPU, meg nincsenek elszállva az árakkal. De egy Ryzen5 2500U és min. 8 GB RAM akkor is alap, de még inkább Ryzen 7 és 16 gigára megyek rá. 32 GB nem kell, de a 8 idővel kevés lehet, nem tudni mennyire bloatosodnak még a szoftverek, főleg a böngésző, játékok.

Új hozzászólás Aktív témák