- Itt az első fotó a Galaxy S26 FE-ről
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- iPhone topik
- Honor Magic5 Pro - kamerák bűvöletében
- Youtube Android alkalmazás alternatívák reklámszűréssel / videók letöltése
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Apple Watch
- OnePlus 15 - van plusz energia
- Okosóra és okoskiegészítő topik
-
Fórumok
Mobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
r3dsnake
nagyúr
Amazon, 2026. májusi notebook-eladások, globális.
Azt hiszem ez volt az első hónap, amikor végig lehetett kapni a Neo-t.
Hatalmas ütést kaptak az olcsó x86-os notebookok. Még mindig a nagyon ócska Celeron-szintű CPU-k adják a többséget, ezért a következő hónapokban nyugodtan eshet tovább meredeken az Intel részesedése. Meglett az eredménye, hogy ennyire nem figyeltek a vásárlók igényeire. Az új generációs Intel és AMD-s notebook CPU-k kb. a kutyának sem kellenek.Brutális
-
Busterftw
nagyúr
-
wasd.hu
senior tag
-
Z_A_P
addikt
Amazon, 2026. májusi notebook-eladások, globális.
Azt hiszem ez volt az első hónap, amikor végig lehetett kapni a Neo-t.
Hatalmas ütést kaptak az olcsó x86-os notebookok. Még mindig a nagyon ócska Celeron-szintű CPU-k adják a többséget, ezért a következő hónapokban nyugodtan eshet tovább meredeken az Intel részesedése. Meglett az eredménye, hogy ennyire nem figyeltek a vásárlók igényeire. Az új generációs Intel és AMD-s notebook CPU-k kb. a kutyának sem kellenek."Az új generációs Intel és AMD-s notebook CPU-k kb. a kutyának sem kellenek."
Miert? -
cog777
őstag
Amazon, 2026. májusi notebook-eladások, globális.
Azt hiszem ez volt az első hónap, amikor végig lehetett kapni a Neo-t.
Hatalmas ütést kaptak az olcsó x86-os notebookok. Még mindig a nagyon ócska Celeron-szintű CPU-k adják a többséget, ezért a következő hónapokban nyugodtan eshet tovább meredeken az Intel részesedése. Meglett az eredménye, hogy ennyire nem figyeltek a vásárlók igényeire. Az új generációs Intel és AMD-s notebook CPU-k kb. a kutyának sem kellenek.Sem az Intel nem figyelt a felhasznalok igenyeire, sem a laptop gyartok, sem az MS.
Ceges gepek is mar olyanok hogy meh...
Rengeteg hibajuk van, es azert az Apple forradalmat csinalt az uj energiahatekony procijaikkal.
@Busterftw: +1 hirtelen ismet lett verseny. -
Busterftw
nagyúr
Amazon, 2026. májusi notebook-eladások, globális.
Azt hiszem ez volt az első hónap, amikor végig lehetett kapni a Neo-t.
Hatalmas ütést kaptak az olcsó x86-os notebookok. Még mindig a nagyon ócska Celeron-szintű CPU-k adják a többséget, ezért a következő hónapokban nyugodtan eshet tovább meredeken az Intel részesedése. Meglett az eredménye, hogy ennyire nem figyeltek a vásárlók igényeire. Az új generációs Intel és AMD-s notebook CPU-k kb. a kutyának sem kellenek.Annyiban jo lesz az usereknek, hogy vegre minosegibb laptopokat vehetnek olcsobban, megha a Neo szintjet nem is utik meg.
-
Cassi
őstag
Amazon, 2026. májusi notebook-eladások, globális.
Azt hiszem ez volt az első hónap, amikor végig lehetett kapni a Neo-t.
Hatalmas ütést kaptak az olcsó x86-os notebookok. Még mindig a nagyon ócska Celeron-szintű CPU-k adják a többséget, ezért a következő hónapokban nyugodtan eshet tovább meredeken az Intel részesedése. Meglett az eredménye, hogy ennyire nem figyeltek a vásárlók igényeire. Az új generációs Intel és AMD-s notebook CPU-k kb. a kutyának sem kellenek. -
wasd.hu
senior tag
Microsoft: Céges gépem egy Win laptop, de amúgy minden saját eszközömnél száműztem, még az Office-t is, ami a vita kiinduló pontja volt. Hurrá!
Autodesk: Szerencsére sosem volt közöm hozzá.
Adobe: Na itt jönnek a bajok, csak részsikereim vannak, Premiere Pro már repült a fenébe évekkel ezelőtt, köpök is a sírjára, van helyette DaVinci Resolve. A Lightroom esetén többször előfordult, hogy már hetekig/hónapokig át tudtam menni Capture One-ra (minden más nagyon rossz élmény volt), de valahogy mindig visszatérek, mert a Lightroom gyorsabb. Sokkal. Tele van olyan (AI-erősített) funkciókkal, amik iszonyú jól működnek és nem a generatív bulllshitről beszélek, sajnos a Capture One ezekben rendre évekre visszamenő lemaradással rendelkezik és valahogy a minőségük sincs mindig pariban. Ha egy professzionális szoftver minőségét abban is mérjük, hogy milyen gyorsan tudsz vele dolgozni (márpedig mérjük), akkor a Lightroom egy nagyon erős versenyző. Csak be kell fogni az orrom amikor levonja az éves előfizetési díjat, meg visszanyelni egy kis hányást. Photoshopnál ugyanezt érzem, azzal a különbséggel, hogy még hasonlót sem sikerült eddig találnom, ami minden általam használt funkciót kipipál. Speckó pluginekről nem is beszélve.
Azt meg csak halkan súgom meg, hogy van számos olyan ipari (nem showbiznisz, hanem ipar-ipar) szoftver létezik, amik ezeknek a vállalatoknak a termékeire támaszkodik. Például szinte az összes méregdrága nyomdaipari szoftver Photshop/Illustrator/Acrobat beépülőként fut vagy azok raszter/vektor motorját használja és itt több ezer eurókról beszélünk munkaállomásonként (a user főleg Photoshop, Acrobat plugineken keresztül érintkezik ezekkel a szoftverekkel). Szóval vannak itt súlyos kényszerpályák azon túl is, hogy a user egy lusta dög-e.
"vannak itt súlyos kényszerpályák" ezt tényleg lehet tapasztalni, de az jó irány, ha a user nyitott szemmel jár és más platformokon is kihasználja ami előre mutató
-
Stauffenberg
nagyúr
Gyakorlatilag felsoroltad azt a három szoftvercéget, amik miatt a szoftverpiac ott tart, ahol:
Microsoft, Adobe, Autodesk
Ezek pont a hozzád hasonlókból élnek, hogy azért használják olyan sokan, mert olyan sokan használják és nem azért, mert amúgy jobbak lennének a konkurenciánál.
Csak ha a user magát a szoftvert tekinti etalonnak, hogy egy képszerkesztő akkor jó, ha az Photoshop vagy a CAD akkor CAD ha Autocad, az oprendszer akkor jó, ha Windows, annak nehéz alternatívát mutatni, mert nem szakmai tudása van, hanem szoftver ismerete.
Aztán megy a pillogás, amikor profi szinten le kell ülni egy linuxos workstation mellé és mondjuk Adobe szarok helyett valódi szoftverekkel dolgozni, na akkor jön rá a szerencsétlen, hogy tanulhatja a szakmát elölről, mert nem képszerkesztésben jó, hanem Photoshopban, nem kompozitálásban, hanem After Effectsben és nem videó vágásban, hanem Premiere-ben.
Na de mindegy, amíg nem jutsz túl a "szemeszterenként 15 beadandó dolgozat" életszakaszon, addig hiába magyarázom, majd rájössz a saját károdon.Microsoft: Céges gépem egy Win laptop, de amúgy minden saját eszközömnél száműztem, még az Office-t is, ami a vita kiinduló pontja volt. Hurrá!
Autodesk: Szerencsére sosem volt közöm hozzá.
Adobe: Na itt jönnek a bajok, csak részsikereim vannak, Premiere Pro már repült a fenébe évekkel ezelőtt, köpök is a sírjára, van helyette DaVinci Resolve. A Lightroom esetén többször előfordult, hogy már hetekig/hónapokig át tudtam menni Capture One-ra (minden más nagyon rossz élmény volt), de valahogy mindig visszatérek, mert a Lightroom gyorsabb. Sokkal. Tele van olyan (AI-erősített) funkciókkal, amik iszonyú jól működnek és nem a generatív bulllshitről beszélek, sajnos a Capture One ezekben rendre évekre visszamenő lemaradással rendelkezik és valahogy a minőségük sincs mindig pariban. Ha egy professzionális szoftver minőségét abban is mérjük, hogy milyen gyorsan tudsz vele dolgozni (márpedig mérjük), akkor a Lightroom egy nagyon erős versenyző. Csak be kell fogni az orrom amikor levonja az éves előfizetési díjat, meg visszanyelni egy kis hányást. Photoshopnál ugyanezt érzem, azzal a különbséggel, hogy még hasonlót sem sikerült eddig találnom, ami minden általam használt funkciót kipipál. Speckó pluginekről nem is beszélve.
Azt meg csak halkan súgom meg, hogy van számos olyan ipari (nem showbiznisz, hanem ipar-ipar) szoftver létezik, amik ezeknek a vállalatoknak a termékeire támaszkodik. Például szinte az összes méregdrága nyomdaipari szoftver Photshop/Illustrator/Acrobat beépülőként fut vagy azok raszter/vektor motorját használja és itt több ezer eurókról beszélünk munkaállomásonként (a user főleg Photoshop, Acrobat plugineken keresztül érintkezik ezekkel a szoftverekkel). Szóval vannak itt súlyos kényszerpályák azon túl is, hogy a user egy lusta dög-e.
-
r3dsnake
nagyúr
A windowst sosem védtem, MacOS onlyba tolom tizenéve. Munkára meg finalcut vagy davinci resolve pörög filmes körökben. Utóbbi van linuxra, de senki sem használja, főleg amilyen hardvereket tol ki az apple.
-
ben2
aktív tag
Azért használják sokan, mert jók.
Amúgy 35 vagyok, 10 év IT-s munkával (webshop, grafika), 15 éve fotózom aktívan, de köszönöm a lenéző szavaid. Van fogalmam a képszerkesztésről, és bottal se piszkálom a nem adobe szoftvereket. Számtalant, számtalanszor, mind szar.
Múltkor 10 emberrel dolgoztam csapatban 2 hétig összezárva, mindenki Adobe Lightroom workflowt használt, nem is tudtunk volna hatékonyan összedolgozni másképp. Mindenki adobe-t használ. A többi hulladék.
Próbálj meg filmes munkát végigtolni több ezer emberrel és akkor megérted miért komolytalan középszer az Adobe meg a Windows.
-
r3dsnake
nagyúr
Gyakorlatilag felsoroltad azt a három szoftvercéget, amik miatt a szoftverpiac ott tart, ahol:
Microsoft, Adobe, Autodesk
Ezek pont a hozzád hasonlókból élnek, hogy azért használják olyan sokan, mert olyan sokan használják és nem azért, mert amúgy jobbak lennének a konkurenciánál.
Csak ha a user magát a szoftvert tekinti etalonnak, hogy egy képszerkesztő akkor jó, ha az Photoshop vagy a CAD akkor CAD ha Autocad, az oprendszer akkor jó, ha Windows, annak nehéz alternatívát mutatni, mert nem szakmai tudása van, hanem szoftver ismerete.
Aztán megy a pillogás, amikor profi szinten le kell ülni egy linuxos workstation mellé és mondjuk Adobe szarok helyett valódi szoftverekkel dolgozni, na akkor jön rá a szerencsétlen, hogy tanulhatja a szakmát elölről, mert nem képszerkesztésben jó, hanem Photoshopban, nem kompozitálásban, hanem After Effectsben és nem videó vágásban, hanem Premiere-ben.
Na de mindegy, amíg nem jutsz túl a "szemeszterenként 15 beadandó dolgozat" életszakaszon, addig hiába magyarázom, majd rájössz a saját károdon.Azért használják sokan, mert jók.
Amúgy 35 vagyok, 10 év IT-s munkával (webshop, grafika), 15 éve fotózom aktívan, de köszönöm a lenéző szavaid. Van fogalmam a képszerkesztésről, és bottal se piszkálom a nem adobe szoftvereket. Számtalant, számtalanszor, mind szar.
Múltkor 10 emberrel dolgoztam csapatban 2 hétig összezárva, mindenki Adobe Lightroom workflowt használt, nem is tudtunk volna hatékonyan összedolgozni másképp. Mindenki adobe-t használ. A többi hulladék.
-
totron
addikt
Gyakorlatilag felsoroltad azt a három szoftvercéget, amik miatt a szoftverpiac ott tart, ahol:
Microsoft, Adobe, Autodesk
Ezek pont a hozzád hasonlókból élnek, hogy azért használják olyan sokan, mert olyan sokan használják és nem azért, mert amúgy jobbak lennének a konkurenciánál.
Csak ha a user magát a szoftvert tekinti etalonnak, hogy egy képszerkesztő akkor jó, ha az Photoshop vagy a CAD akkor CAD ha Autocad, az oprendszer akkor jó, ha Windows, annak nehéz alternatívát mutatni, mert nem szakmai tudása van, hanem szoftver ismerete.
Aztán megy a pillogás, amikor profi szinten le kell ülni egy linuxos workstation mellé és mondjuk Adobe szarok helyett valódi szoftverekkel dolgozni, na akkor jön rá a szerencsétlen, hogy tanulhatja a szakmát elölről, mert nem képszerkesztésben jó, hanem Photoshopban, nem kompozitálásban, hanem After Effectsben és nem videó vágásban, hanem Premiere-ben.
Na de mindegy, amíg nem jutsz túl a "szemeszterenként 15 beadandó dolgozat" életszakaszon, addig hiába magyarázom, majd rájössz a saját károdon.Ezek az alternatív szoftverek valóban komolytalanok, fixen. Emiatt felesleges ledegradálni a usert.
-
ben2
aktív tag
Igen, egyiket se szeretem. Mindegyik gagyi "alternatívája" a jól működő szoftvereknek. Kivéve talán a blender.
Krita/Inkscape: Photoshop / Illustrator
VLC: INNA/Infuse
Freecad, Kicad: AutoCad"saját magadat zárod be egy ökoszisztémába"
Pontosan! Egy jól működő industry standard ökoszisztémába, amit az egész világ használ, pár linux kockán kívül. Nem mi ülünk fordítva a lovon.Gyakorlatilag felsoroltad azt a három szoftvercéget, amik miatt a szoftverpiac ott tart, ahol:
Microsoft, Adobe, Autodesk
Ezek pont a hozzád hasonlókból élnek, hogy azért használják olyan sokan, mert olyan sokan használják és nem azért, mert amúgy jobbak lennének a konkurenciánál.
Csak ha a user magát a szoftvert tekinti etalonnak, hogy egy képszerkesztő akkor jó, ha az Photoshop vagy a CAD akkor CAD ha Autocad, az oprendszer akkor jó, ha Windows, annak nehéz alternatívát mutatni, mert nem szakmai tudása van, hanem szoftver ismerete.
Aztán megy a pillogás, amikor profi szinten le kell ülni egy linuxos workstation mellé és mondjuk Adobe szarok helyett valódi szoftverekkel dolgozni, na akkor jön rá a szerencsétlen, hogy tanulhatja a szakmát elölről, mert nem képszerkesztésben jó, hanem Photoshopban, nem kompozitálásban, hanem After Effectsben és nem videó vágásban, hanem Premiere-ben.
Na de mindegy, amíg nem jutsz túl a "szemeszterenként 15 beadandó dolgozat" életszakaszon, addig hiába magyarázom, majd rájössz a saját károdon. -
Busterftw
nagyúr
"a termékeik meg szarok, de mindenki kénytelen használni mert ugye bigbrother."
Dehogyis, próbáltam már libreoffice-t használni, egy borzalom. A Microsoft Office megváltás helyette. Pont olyan szar, mint a legtöbb opensource app, mint pl. a gimp is."Ha mondjuk az egyik distro desktop szabvánnyá válna"
De nem fog.
Talán a Steamos-nak lehet esélye.
De ahhoz is látod az kellett, hogy egy nagyobb (mainstream) cég beálljon mögé. -
Busterftw
nagyúr
"Tehat ertem, hogy bigbrother rossz, de emelle a termekeik is jok."
Pont az a gond, hogy a bigbrother rossz, a termékeik meg szarok, de mindenki kénytelen használni mert ugye bigbrother.
"A konkurencianak pedig pont igy kell hozzaallni, hogy azoknak kell megfelelni akik szeleskorben MS Office-rol jonnek, mert ez a standard."
Ez tök egyszerű: akinek nincs más választása, mint hogy az életét az MS Office-hoz igazítsa, az így járt. Akinek nem kell ilyen kötöttségekkel élnie meg választhat mást. Csak ha már egyszer beletoltak vagy önként bezárkóztál egy adott ökoszisztémába nem kell olyan hülyeségekkel racionalizálni a nyomort, hogy a többi használhatatlan.
"Pont az a gond, hogy a bigbrother rossz, a termékeik meg szarok, de mindenki kénytelen használni mert ugye bigbrother."
Az elejétől nézd, időrendben ez abszolút nem igaz. Amikor 2004-ben bejött a Gmail, az Outlook meg a Yahoo volt elterjedt, pár mb tárhellyel, villogó banner reklámokkal. Gmail adott egy letisztult, gyors levelezőt 1GB tárhellyel, ingyen.
Google Maps, Chrome sztori kb ugyanez, mellette a konkurencia generációkkal le volt maradva.
Bárhogy nézzük, az alternatívák (ha office-t nézzük) a nagy többségnek több gondot okoznak vs MS office.
És itt az összképet kell nézni, nem azt, hogy Teca otthon magának pötyög az OpenOffice-ban és semmi gond vele.Tényleg erről jut eszembe, hamarosan jön az EU Office is.
-
r3dsnake
nagyúr
"Pont olyan szar, mint a legtöbb opensource app"
VLC, Krita, Blender, Inkscape, Freecad, KiCad hallottál már ezekről?
Mondom: ha egy adott szoftvert tekintesz etalonnak és nem a feladat megoldására fókuszálsz, akkor saját magadat zárod be egy ökoszisztémába.
Ezzel önmagában semmi gond nincs, csak hülyeség a kerítés mögül kajabálni, hogy minden, ami kint van az szar.Igen, egyiket se szeretem. Mindegyik gagyi "alternatívája" a jól működő szoftvereknek. Kivéve talán a blender.
Krita/Inkscape: Photoshop / Illustrator
VLC: INNA/Infuse
Freecad, Kicad: AutoCad"saját magadat zárod be egy ökoszisztémába"
Pontosan! Egy jól működő industry standard ökoszisztémába, amit az egész világ használ, pár linux kockán kívül. Nem mi ülünk fordítva a lovon. -
ben2
aktív tag
"a termékeik meg szarok, de mindenki kénytelen használni mert ugye bigbrother."
Dehogyis, próbáltam már libreoffice-t használni, egy borzalom. A Microsoft Office megváltás helyette. Pont olyan szar, mint a legtöbb opensource app, mint pl. a gimp is."Ha mondjuk az egyik distro desktop szabvánnyá válna"
De nem fog.
"Pont olyan szar, mint a legtöbb opensource app"
VLC, Krita, Blender, Inkscape, Freecad, KiCad hallottál már ezekről?
Mondom: ha egy adott szoftvert tekintesz etalonnak és nem a feladat megoldására fókuszálsz, akkor saját magadat zárod be egy ökoszisztémába.
Ezzel önmagában semmi gond nincs, csak hülyeség a kerítés mögül kajabálni, hogy minden, ami kint van az szar. -
r3dsnake
nagyúr
"Tehat ertem, hogy bigbrother rossz, de emelle a termekeik is jok."
Pont az a gond, hogy a bigbrother rossz, a termékeik meg szarok, de mindenki kénytelen használni mert ugye bigbrother.
"A konkurencianak pedig pont igy kell hozzaallni, hogy azoknak kell megfelelni akik szeleskorben MS Office-rol jonnek, mert ez a standard."
Ez tök egyszerű: akinek nincs más választása, mint hogy az életét az MS Office-hoz igazítsa, az így járt. Akinek nem kell ilyen kötöttségekkel élnie meg választhat mást. Csak ha már egyszer beletoltak vagy önként bezárkóztál egy adott ökoszisztémába nem kell olyan hülyeségekkel racionalizálni a nyomort, hogy a többi használhatatlan.
"a termékeik meg szarok, de mindenki kénytelen használni mert ugye bigbrother."
Dehogyis, próbáltam már libreoffice-t használni, egy borzalom. A Microsoft Office megváltás helyette. Pont olyan szar, mint a legtöbb opensource app, mint pl. a gimp is."Ha mondjuk az egyik distro desktop szabvánnyá válna"
De nem fog.
-
ben2
aktív tag
Értem. Az a baj ezzel az egésszel, hogy a linux, legyen az mostani stádiumában bármennyire szabad szellemű is, szóval ha a Microsoft helyi értékére kerülne, ugyanazzá válna, mint ami most a kiválthatatlan főkolompos. Ezért nincs ennek megoldása, illetve már meg van oldva, némi kis toroklenyomásos mellékzöngével.
Ha mondjuk az egyik distro desktop szabvánnyá válna, akkor azzal is le kellene nyelni egy sor kötöttséget mert ugye a szabványok már csak ilyenek, viszont nem hinném, hogy mondjuk lehetne olyan linux distro-t kiadni, ami nem engedné letörölni a bloatware-ket, és még ha a kernelbe építenék is az adatlopást, lenne aki alternatív kernelt írna hozzá, és így tovább, azaz nem tudnának egy sor baromságot lenyomni a torkodon.
-
ben2
aktív tag
A felhasznalok tobbsege azt hasznalja, mert ahogy irtad nincs vele ugy semmi gond es jol mukodik es van mogotte egy ceg ami egy szinten nepszeru OS-t is csinal.
Ez kb hasonlo mint a Google cuccok. Mindenki gmailezik, mert a gmail teljesen jo, ahogy a gmaps is meg minden mas.
A konkurencianak ezt a szintet kell megugrani.Tehat ertem, hogy bigbrother rossz, de emelle a termekeik is jok.
A konkurencianak pedig pont igy kell hozzaallni, hogy azoknak kell megfelelni akik szeleskorben MS Office-rol jonnek, mert ez a standard.
"Tehat ertem, hogy bigbrother rossz, de emelle a termekeik is jok."
Pont az a gond, hogy a bigbrother rossz, a termékeik meg szarok, de mindenki kénytelen használni mert ugye bigbrother.
"A konkurencianak pedig pont igy kell hozzaallni, hogy azoknak kell megfelelni akik szeleskorben MS Office-rol jonnek, mert ez a standard."
Ez tök egyszerű: akinek nincs más választása, mint hogy az életét az MS Office-hoz igazítsa, az így járt. Akinek nem kell ilyen kötöttségekkel élnie meg választhat mást. Csak ha már egyszer beletoltak vagy önként bezárkóztál egy adott ökoszisztémába nem kell olyan hülyeségekkel racionalizálni a nyomort, hogy a többi használhatatlan.
-
Busterftw
nagyúr
Nem általánban az MS Office-al, mint alkalmazással van baj, hanem azzal, hogy van egy szoftver belső, egyedi kiterjesztéssel teletűzdelt, így de facto mások által implementálhatatlan fájl formátuma, amit eleve nem publikálásra találtak ki, de a felhasználók széles köre mégis abban publikál és elvárja, hogy mindenki ahhoz alkalmazkodjon.
Aztán meg megy a rinya, hogy az MS miért akarja az AI agentjeit meg a különböző adatlopó bloatware-jeit lenyomni a userek torkán.
Hát ezért. Mert megteheti.Ez kb. olyan, mint amikor a tanár facebook-on küldi ki a házi feladatot, majd másnap a gyerekek socialmedia függőségén nyavajog.
A felhasznalok tobbsege azt hasznalja, mert ahogy irtad nincs vele ugy semmi gond es jol mukodik es van mogotte egy ceg ami egy szinten nepszeru OS-t is csinal.
Ez kb hasonlo mint a Google cuccok. Mindenki gmailezik, mert a gmail teljesen jo, ahogy a gmaps is meg minden mas.
A konkurencianak ezt a szintet kell megugrani.Tehat ertem, hogy bigbrother rossz, de emelle a termekeik is jok.
A konkurencianak pedig pont igy kell hozzaallni, hogy azoknak kell megfelelni akik szeleskorben MS Office-rol jonnek, mert ez a standard.
-
totron
addikt
Az egész vita onnan indult, hogy R3dsnake szerint a Linux használhatatlan casual desktop célra és az opensource office-ok MS inkompatibilitását hozta fel példaként.
Mindenki azt használ, amihez kedve van, de akkor mondja azt, hogy számára a Linux nem alternatíva mert az MS Office-on kívül nincs élet.
Nekem aztán eszemben sincs győzködni senkit semmiről, csak OS-ekről ne dokumentum formátumok támogatottsága alapján mondjunk már ítéletet.Értem. Az a baj ezzel az egésszel, hogy a linux, legyen az mostani stádiumában bármennyire szabad szellemű is, szóval ha a Microsoft helyi értékére kerülne, ugyanazzá válna, mint ami most a kiválthatatlan főkolompos. Ezért nincs ennek megoldása, illetve már meg van oldva, némi kis toroklenyomásos mellékzöngével.
-
r3dsnake
nagyúr
Az egész vita onnan indult, hogy R3dsnake szerint a Linux használhatatlan casual desktop célra és az opensource office-ok MS inkompatibilitását hozta fel példaként.
Mindenki azt használ, amihez kedve van, de akkor mondja azt, hogy számára a Linux nem alternatíva mert az MS Office-on kívül nincs élet.
Nekem aztán eszemben sincs győzködni senkit semmiről, csak OS-ekről ne dokumentum formátumok támogatottsága alapján mondjunk már ítéletet.Ez csak egy példa volt a százból. Mindig van valami szarakodás linuxon, van amikor terminálhoz kell nyúlni. Átlag diák nem fog terminálban jogosultságokat állítani, vagy kexteket vadászni a nem kompatibilis hardveréhez, vagy többlépcsős leírást olvasni homebrew telepítéshez, mert nem csináltak rendes gui-s telepítőt az adott apphoz.
Erre se ideje, se kedve nincs sokaknak. Nekem se. A macos működik, a windows is so-so. A linux meg maradjon szerver környezetben. De ne akarjuk casual userre ráerőltetni. Ráadasul ott a 100 féle disztró, és mindneki mást fog ajánlani. Van, ami szépen fut debianon, de mondjuk ubuntun nem, és ehhez hasonló hülyeségek.
Nemár.
-
r3dsnake
nagyúr
"Egyetemen egy szemeszter alatt van vagy 10-15 beadandó excelben vagy wordben. "
Ha eleve nem szabad módosítani, akkor miért nem jó nekik a pdf?
Értem én, hogy nem a tanulókon múlik, ha az egyetemi adminisztráció informatikai analfabéta, de ebből nehezen következik, hogy a Linux használhatatlan.
Értsd: ami feladatot egy casual user ki tud találni, azt Linuxon meg lehet oldani minden különösebb hozzáértés nélkül is."Mi az, hogy miért kell? Szerintem nincs olyan cég a világon, amelyik ne használna excelt, akár kkv, akár gigavállalat.."
Több tízezer alkalmazottat foglalkoztató nemzetközi cégnél dolgozom és a hivatalos office alkalmazás a Google Docs.
PDF-ben nem látszik pl a szerkesztési idő. Nem fogsz leállni a professzorral vitatkozni, hogy te másképp adod be, mint ahogy az elmúlt 20 évben elvárta. Szimplán elégtelen aztán helló.
-
ben2
aktív tag
Nem minden munkakör munkavállalói alakíthatók ilyen dinamikusan. Arról is győzködheted a világot, hogy ne Messengeren, Zoomon, Slacken kommunikáljanak. A kérdés inkább az, hogy miért akarod megjavítani ami el sem romlott. Van helye az innovációnak, még az alternatívkodásnak is, de jól megválasztottan. Meg kell tudnod tartanod magadnak ami nem a nagyvilág folyamába való.
Az egész vita onnan indult, hogy R3dsnake szerint a Linux használhatatlan casual desktop célra és az opensource office-ok MS inkompatibilitását hozta fel példaként.
Mindenki azt használ, amihez kedve van, de akkor mondja azt, hogy számára a Linux nem alternatíva mert az MS Office-on kívül nincs élet.
Nekem aztán eszemben sincs győzködni senkit semmiről, csak OS-ekről ne dokumentum formátumok támogatottsága alapján mondjunk már ítéletet. -
ben2
aktív tag
Én fordítással foglalkozó cégnél vagyok.
Samsung, Mercedes, Nestlé, LG, orvosi felszerelést gyártó cégektől elkezdve Inditex és almárkái többségében docx-et küldenek.
Belsős technikai, marketing dokumentumok, vagy csak az egyik részlegről emailezik amit bepötyögött.Akár egyből a platformunkra töltik fel vagy konnektoron keresztül az lesz import/majd export kiterjesztés.
(ezen kivul nyilván minden más is, PDF, indesign, xml stb és spéci fájlok)Köze nincs a boomerkedéshez, szimplán arrólvan szó, hogy az egyik piacvezető kiterjesztés rengeteg natív integrációt tud más ökoszisztémákkal.
Nem általánban az MS Office-al, mint alkalmazással van baj, hanem azzal, hogy van egy szoftver belső, egyedi kiterjesztéssel teletűzdelt, így de facto mások által implementálhatatlan fájl formátuma, amit eleve nem publikálásra találtak ki, de a felhasználók széles köre mégis abban publikál és elvárja, hogy mindenki ahhoz alkalmazkodjon.
Aztán meg megy a rinya, hogy az MS miért akarja az AI agentjeit meg a különböző adatlopó bloatware-jeit lenyomni a userek torkán.
Hát ezért. Mert megteheti.Ez kb. olyan, mint amikor a tanár facebook-on küldi ki a házi feladatot, majd másnap a gyerekek socialmedia függőségén nyavajog.
-
totron
addikt
"Van egy bevált industry standard, miért vacakoljunk mással?"
Pont azért, mert az MS Office-on kívül semmi más nem támogatja rendesen.
Egyébként eleve nem értem ezt az MS Office fétist. Kb. 20 éve MS Office-t még bottal sem piszkáltam, ami kellett azt megoldottam Google Docs-ban, ha valamit küldeni kellett az elment PDF-ben, ha meg közösen kellett valakivel dolgozni rajta ment megosztásban.
Soha egyetlen percig sem hiányoltam az MS Office-t a gépemen, pedig van Windows munkaállomásom és Mac laptopom is.Nem minden munkakör munkavállalói alakíthatók ilyen dinamikusan. Arról is győzködheted a világot, hogy ne Messengeren, Zoomon, Slacken kommunikáljanak. A kérdés inkább az, hogy miért akarod megjavítani ami el sem romlott. Van helye az innovációnak, még az alternatívkodásnak is, de jól megválasztottan. Meg kell tudnod tartanod magadnak ami nem a nagyvilág folyamába való.
-
ben2
aktív tag
Egyetemen egy szemeszter alatt van vagy 10-15 beadandó excelben vagy wordben. Senki se fog egy munkáea alkalmatlan “alternatív” szoftverrel vacakolni. Az online pláne kizárt ilyen esetben, mert akkor módosítható lenne.
Mi az, hogy miért kell? Szerintem nincs olyan cég a világon, amelyik ne használna excelt, akár kkv, akár gigavállalat..
"Egyetemen egy szemeszter alatt van vagy 10-15 beadandó excelben vagy wordben. "
Ha eleve nem szabad módosítani, akkor miért nem jó nekik a pdf?
Értem én, hogy nem a tanulókon múlik, ha az egyetemi adminisztráció informatikai analfabéta, de ebből nehezen következik, hogy a Linux használhatatlan.
Értsd: ami feladatot egy casual user ki tud találni, azt Linuxon meg lehet oldani minden különösebb hozzáértés nélkül is."Mi az, hogy miért kell? Szerintem nincs olyan cég a világon, amelyik ne használna excelt, akár kkv, akár gigavállalat.."
Több tízezer alkalmazottat foglalkoztató nemzetközi cégnél dolgozom és a hivatalos office alkalmazás a Google Docs.
-
Busterftw
nagyúr
Én fordítással foglalkozó cégnél vagyok.
Samsung, Mercedes, Nestlé, LG, orvosi felszerelést gyártó cégektől elkezdve Inditex és almárkái többségében docx-et küldenek.
Belsős technikai, marketing dokumentumok, vagy csak az egyik részlegről emailezik amit bepötyögött.Akár egyből a platformunkra töltik fel vagy konnektoron keresztül az lesz import/majd export kiterjesztés.
(ezen kivul nyilván minden más is, PDF, indesign, xml stb és spéci fájlok)Köze nincs a boomerkedéshez, szimplán arrólvan szó, hogy az egyik piacvezető kiterjesztés rengeteg natív integrációt tud más ökoszisztémákkal.
-
r3dsnake
nagyúr
Egyetemen egy szemeszter alatt van vagy 10-15 beadandó excelben vagy wordben. Senki se fog egy munkáea alkalmatlan “alternatív” szoftverrel vacakolni. Az online pláne kizárt ilyen esetben, mert akkor módosítható lenne.
Mi az, hogy miért kell? Szerintem nincs olyan cég a világon, amelyik ne használna excelt, akár kkv, akár gigavállalat..
-
Carlos Padre
veterán
Miert kerdezel ilyeneket boomerektol? Azert mert "eddig jo volt", "mindig igy csinaltuk", "mindenki ezt hasznalja", "nem ertem miert kene valtani ha eddig jo volt igy"... Soroljam meg? Rengetegen vannak akik panikrohamot kapnak ha atrendezed az ikonokat az asztalon, vagy letorolsz egyet, mert nem tanultak meg az alapokat, es ha az a program nem Office98, akkor nem tudnak vele mit kezdeni, mert "semmi nem ott van, ahol lennie kell".
-
ben2
aktív tag
-
r3dsnake
nagyúr
"Van egy bevált industry standard, miért vacakoljunk mással?"
Pont azért, mert az MS Office-on kívül semmi más nem támogatja rendesen.
Egyébként eleve nem értem ezt az MS Office fétist. Kb. 20 éve MS Office-t még bottal sem piszkáltam, ami kellett azt megoldottam Google Docs-ban, ha valamit küldeni kellett az elment PDF-ben, ha meg közösen kellett valakivel dolgozni rajta ment megosztásban.
Soha egyetlen percig sem hiányoltam az MS Office-t a gépemen, pedig van Windows munkaállomásom és Mac laptopom is.De mindenki MS office-t használ.
-
ben2
aktív tag
De hogy jön ide az android? Desktop environmentről beszélünk.
ben2: Senki sem használ ods-t. Tanárok hülyét kapnának, ha meglátnák mi az. Meg a diákok is. Van egy bevált industry standard, miért vacakoljunk mással?
Amúgy biztos vagyok benne, hogy egy hivatkozással, fejléccel, chartokkal tele lévő szakdolgozat libreoffice-ban nem jelenne meg rendesen. De majd kipróbálom, ha kész leszek az enyémmel.Hozhatnék számtalan más példát is, pl. az adobe appok hiánya. A gimb nem alternatíva, a világ egyik legrosszabb szoftvere. Affinity talán, de batch editingre az sem alkalmas.
"Van egy bevált industry standard, miért vacakoljunk mással?"
Pont azért, mert az MS Office-on kívül semmi más nem támogatja rendesen.
Egyébként eleve nem értem ezt az MS Office fétist. Kb. 20 éve MS Office-t még bottal sem piszkáltam, ami kellett azt megoldottam Google Docs-ban, ha valamit küldeni kellett az elment PDF-ben, ha meg közösen kellett valakivel dolgozni rajta ment megosztásban.
Soha egyetlen percig sem hiányoltam az MS Office-t a gépemen, pedig van Windows munkaállomásom és Mac laptopom is. -
Busterftw
nagyúr
Tehát ha megcsinálsz egy táblázatot MS Office-ban, elmented .ods formátumba és az szétesik Open Office-ban, akkor az MS Office szarul van megírva?
Az a gondom az érveléseddel, hogy nem a feladat szemszögéből kritizálsz, hanem hogy az egyik szoftver gyártója hogyan működik együtt egy másik szoftver gyártójával, miközben annak nem érdeke az együttműködés.
Ezért kérdeztem, hogy milyen általános feladatokat tudsz felsorolni, amiket MS Office-ban meg tudsz oldani, Libre vagy Open Office-ban meg nem?
Az user szempontjából ez irreleváns.
Ő azt látja, hogy a doc amit kapott (ami nagy valószínűséggel M Office) az nem jó, tehát a LibreOffice stb nem jó.Minden más csak adalék.
-
r3dsnake
nagyúr
De hogy jön ide az android? Desktop environmentről beszélünk.
ben2: Senki sem használ ods-t. Tanárok hülyét kapnának, ha meglátnák mi az. Meg a diákok is. Van egy bevált industry standard, miért vacakoljunk mással?
Amúgy biztos vagyok benne, hogy egy hivatkozással, fejléccel, chartokkal tele lévő szakdolgozat libreoffice-ban nem jelenne meg rendesen. De majd kipróbálom, ha kész leszek az enyémmel.Hozhatnék számtalan más példát is, pl. az adobe appok hiánya. A gimb nem alternatíva, a világ egyik legrosszabb szoftvere. Affinity talán, de batch editingre az sem alkalmas.
-
ben2
aktív tag
Az, hogy szarul van megírva, az pont a szoftvert minősíti.
2006 óta hallgatom, hogy ez mostmár biztos a linux éve lesz, és hogy irodai felhasználásra tökéletes.
Ehelyett, mindenhol windows van, ahol meg nem, ott Mac.
Engedjük el, komolytalan.
Ha megcsinálok egy excel táblát chartokkal a tanáromnak libreoffice-ban, nála meg szétesik Microsoft Office-ban, az nem elfogadható.
Tehát ha megcsinálsz egy táblázatot MS Office-ban, elmented .ods formátumba és az szétesik Open Office-ban, akkor az MS Office szarul van megírva?
Az a gondom az érveléseddel, hogy nem a feladat szemszögéből kritizálsz, hanem hogy az egyik szoftver gyártója hogyan működik együtt egy másik szoftver gyártójával, miközben annak nem érdeke az együttműködés.
Ezért kérdeztem, hogy milyen általános feladatokat tudsz felsorolni, amiket MS Office-ban meg tudsz oldani, Libre vagy Open Office-ban meg nem?
-
wasd.hu
senior tag
Tech körökben is mozgok, rengetegen váltottak körülöttem Macbookra (fejlesztők is), a többiek maradtak windowson. Linuxot egy darabot se látok (steam decken kívül). Egyetemen, rengeteg diák szaktárs közt sem. Egyrészt túl nagy nyűg, másrészt a szoftver felhozatal erősen gyér mind minőségben, mind mennyiségben.
Ez talán 2006 előtt megállt. Aztán jött az android és a többi. Mostanra egy felhő / VM környezetben elfér az, ami feltétlenül w11 legújabb verziót követel. Ahogy írtam, ezt be is árazta a piac és a steam Deck is csak egy a lehetőségek sorában.
-
r3dsnake
nagyúr
A kompatibilitás ebben az esetben azt jelenti, hogy szándékosan kizárólagosságra építik a formátumot. Ez nem bug, feature! Viszont online felületen is dolgozhatsz vele, ha ragaszkodsz hozzá.
2006 óta az ismerőseim és a lakosság nagy része beindult a platformváltás irányába. Legtöbben tudattalanul, szerver, konzol, tv, mobil és más hw irányból Linux iterációval vannak kapcsolatban. Ritkább lett a win, változik a piac, ontopik is erről szól.
Az átlag felhasználó sokféle dolgot csinál, ma már bőven/könnyen el lehet engedni a 11-et. Van is emiatt pánik a redmondi óriásnál, az /Ai sem hozza a számokat.
Tech körökben is mozgok, rengetegen váltottak körülöttem Macbookra (fejlesztők is), a többiek maradtak windowson. Linuxot egy darabot se látok (steam decken kívül). Egyetemen, rengeteg diák szaktárs közt sem. Egyrészt túl nagy nyűg, másrészt a szoftver felhozatal erősen gyér mind minőségben, mind mennyiségben.
-
wasd.hu
senior tag
Az, hogy szarul van megírva, az pont a szoftvert minősíti.
2006 óta hallgatom, hogy ez mostmár biztos a linux éve lesz, és hogy irodai felhasználásra tökéletes.
Ehelyett, mindenhol windows van, ahol meg nem, ott Mac.
Engedjük el, komolytalan.
Ha megcsinálok egy excel táblát chartokkal a tanáromnak libreoffice-ban, nála meg szétesik Microsoft Office-ban, az nem elfogadható.
A kompatibilitás ebben az esetben azt jelenti, hogy szándékosan kizárólagosságra építik a formátumot. Ez nem bug, feature! Viszont online felületen is dolgozhatsz vele, ha ragaszkodsz hozzá.
2006 óta az ismerőseim és a lakosság nagy része beindult a platformváltás irányába. Legtöbben tudattalanul, szerver, konzol, tv, mobil és más hw irányból Linux iterációval vannak kapcsolatban. Ritkább lett a win, változik a piac, ontopik is erről szól.
Az átlag felhasználó sokféle dolgot csinál, ma már bőven/könnyen el lehet engedni a 11-et. Van is emiatt pánik a redmondi óriásnál, az /Ai sem hozza a számokat.
-
r3dsnake
nagyúr
Az, hogy szarul van megírva, az pont a szoftvert minősíti.
2006 óta hallgatom, hogy ez mostmár biztos a linux éve lesz, és hogy irodai felhasználásra tökéletes.
Ehelyett, mindenhol windows van, ahol meg nem, ott Mac.
Engedjük el, komolytalan.
Ha megcsinálok egy excel táblát chartokkal a tanáromnak libreoffice-ban, nála meg szétesik Microsoft Office-ban, az nem elfogadható.
-
wasd.hu
senior tag
Libre Office-t és a Google felhős megoldásait használom a munkámban és mindig gyomorgörcsben vagyok, amikor egy kormányzati szerv vagy multicég küld egy doksit kitöltésre, hogy na ezúttal mennyire lesz szétbarmolva a formázás, mikor nem a Microsoft saját szoftverében nyitom meg. Ettől még nem fizetek elő rájuk, csak nem is állítom, hogy "teljesen jók" az alternatív Office klónok csak azért, mert technikailag meg tudnak nyitni egy Docx vagy Xlsx fájlt.
Nem, sajnos nem tudunk 2026-ban sem ott tartani, hogy kitölthető PDF-et küldjenek el szerződés mintának.
Valójában már tartunk ott, de máig rossz beidegződés lengi körül a váltást. Rég nem az m$ és alma a legnagyobb szelet, ahogy mondtad is, buborékba igyekeznek zárni egyes ökoszisztémákkal.
Napokban wpsoffice és freeoffice-ra csodálkoztam rá egy intézményben, milyen klassz lightweight app és más menő opensource felületeket fejlesztenek, ilyen a PDFGear is.
r3dsnake
Edukáció, ahogy többen is megénekelték az opciókat, online ms szerkesztő etc. Ami elképzelhetetlen volt pár éve, az valóság. Pl a a protonnal. Komoly kihívók erősödtek meg az m$ marketing w10 insiders beindulásával!Részemről örülök a neo-nak, alternatív és ár/értékben erős HW mindig jót tesz a piaccal. De ez gyakran külön áll az optimális, jól hangolt SW / munkaállomástól.
-
ben2
aktív tag
A kompatibilitási probléma nem a szoftver használhatóságát minősíti, hanem az adott dokumentum formátumét.
Sorold fel légy szíves azokat az átlag felhasználói feladatokat, amelyeket egy MS Office-ban meg tudsz csinálni, de egy Google Docs-ban vagy Open Office-ban nem. -
Carlos Padre
veterán
-
DS39
nagyúr
Libre Office-t és a Google felhős megoldásait használom a munkámban és mindig gyomorgörcsben vagyok, amikor egy kormányzati szerv vagy multicég küld egy doksit kitöltésre, hogy na ezúttal mennyire lesz szétbarmolva a formázás, mikor nem a Microsoft saját szoftverében nyitom meg. Ettől még nem fizetek elő rájuk, csak nem is állítom, hogy "teljesen jók" az alternatív Office klónok csak azért, mert technikailag meg tudnak nyitni egy Docx vagy Xlsx fájlt.
Nem, sajnos nem tudunk 2026-ban sem ott tartani, hogy kitölthető PDF-et küldjenek el szerződés mintának.
MS fiókja (E-mail) gondolom mindenkinek van, és azzal belépve bármely böngészőben lehet szerkeszteni MS doksikat. (Még a mentésre sincs gond, mert felhőbe ment automatikusan)
Egyébként én 2 évig használtam Windows környezetben (is) Libre Office-t, nekem nem voltak kompatibilitási gondjaim, de biztos power user vagyok.
-
Stauffenberg
nagyúr
Libre Office-t és a Google felhős megoldásait használom a munkámban és mindig gyomorgörcsben vagyok, amikor egy kormányzati szerv vagy multicég küld egy doksit kitöltésre, hogy na ezúttal mennyire lesz szétbarmolva a formázás, mikor nem a Microsoft saját szoftverében nyitom meg. Ettől még nem fizetek elő rájuk, csak nem is állítom, hogy "teljesen jók" az alternatív Office klónok csak azért, mert technikailag meg tudnak nyitni egy Docx vagy Xlsx fájlt.
Nem, sajnos nem tudunk 2026-ban sem ott tartani, hogy kitölthető PDF-et küldjenek el szerződés mintának.
-
r3dsnake
nagyúr
Dehogy jók, tele vannak kompatibilitási problémával. Full szétesik, amit rendes Officeban csinálsz és itt nyitsz meg (és fordítva).
Az excel pláne nincs egy szinten
-
DS39
nagyúr
-
r3dsnake
nagyúr
Nincs office.
-
Carlos Padre
veterán
-
r3dsnake
nagyúr
-
ben2
aktív tag
A linux teljesen alkalmatlan munkára. Meg általános felhasználásra is. Alapvető dolgokhoz is power usernek kell lenned, szerinted a neo célközönsége pont ezzel fog szarakodni?
Ráadásul rendes office sincs, ami azért iskolai környezetben eléggé musthave. (Nem, a libreoffice az nem rendes office.)Konkrétan Rocky Linux-os munkaállomáson (Epyc 24 mag, 128gb ram) dolgozom remote-ban napi 8 órát, de jah, teljesen alkalmatlan munkára.
-
rxmiss
aktív tag
A linux teljesen alkalmatlan munkára. Meg általános felhasználásra is. Alapvető dolgokhoz is power usernek kell lenned, szerinted a neo célközönsége pont ezzel fog szarakodni?
Ráadásul rendes office sincs, ami azért iskolai környezetben eléggé musthave. (Nem, a libreoffice az nem rendes office.)nyah, ez erdekes kijelentes igy, hogy csillioan dolgoznak linuxon, eleg nagy megelegedessel.
de elismerem, hogy leteznek olyan munkak, amire alkalmatlan, foleg linux-specifikus tudas nelkul. -
r3dsnake
nagyúr
A linux teljesen alkalmatlan munkára. Meg általános felhasználásra is. Alapvető dolgokhoz is power usernek kell lenned, szerinted a neo célközönsége pont ezzel fog szarakodni?
Ráadásul rendes office sincs, ami azért iskolai környezetben eléggé musthave. (Nem, a libreoffice az nem rendes office.) -
wasd.hu
senior tag
Szerintem a Dellnél az a lényeg, hogy megpróbálnak build minőségben a Neo-hoz hasonló terméket kiadni, elvégre főleg ebben előzi a Neo a 600 dollár körüli Windows laptopokat. Specben nagyjából hasonló szinten vannak, a Neo valamivel gyorsabb egymagos teljesítményben az i5 320 pedig többmagosban.
Viszont itt bejön az OS optimalizáltság és ökoszisztéma probléma, hogy míg a Neo az Apple ökoszisztémában meglepően jól állja a sarat, addig az XPS 13 a Windows laptopok között egyértelműen a futottak még kategória.
Így viszont a felhasználói élmény is sanszos, hogy hasonló lesz. A Neo user azt érzékeli, hogy jó áron egy az esetek nagy többségében használható gépet kapott, addig az XPS 13 user napi szinten, alapfeladatoknál is szembesülni fog a teljesítmény kompromisszumokkal. Nem a hardver, hanem az OS és a Windows fejlesztők "ha nyög a szoftver, vegyél erősebb hardvert" mentalitása miatt.Létezik más is a natív W11 és alma mellett, főleg OS viszonylatban. Ezért kalkulál helyesen, hosszú távon a steam és többi gyártó a Linux iterációkkal szvsz. Legjobb marketing maga az m$
-
ben2
aktív tag
Szerintem a Dellnél az a lényeg, hogy megpróbálnak build minőségben a Neo-hoz hasonló terméket kiadni, elvégre főleg ebben előzi a Neo a 600 dollár körüli Windows laptopokat. Specben nagyjából hasonló szinten vannak, a Neo valamivel gyorsabb egymagos teljesítményben az i5 320 pedig többmagosban.
Viszont itt bejön az OS optimalizáltság és ökoszisztéma probléma, hogy míg a Neo az Apple ökoszisztémában meglepően jól állja a sarat, addig az XPS 13 a Windows laptopok között egyértelműen a futottak még kategória.
Így viszont a felhasználói élmény is sanszos, hogy hasonló lesz. A Neo user azt érzékeli, hogy jó áron egy az esetek nagy többségében használható gépet kapott, addig az XPS 13 user napi szinten, alapfeladatoknál is szembesülni fog a teljesítmény kompromisszumokkal. Nem a hardver, hanem az OS és a Windows fejlesztők "ha nyög a szoftver, vegyél erősebb hardvert" mentalitása miatt. -
r3dsnake
nagyúr
-
Stauffenberg
nagyúr
Pontosan, annyiba kerul, mint a Neo, ugyanolyan RAM/SSD konfiggal.
Ha ott is rapakolod az upgrade opciokat, dragabb lesz, annyi kulonbseggel, hogy ott 8GB kivul nincs mas.Igen, aki csak Mac-et vesz, neki ez nem szamit, de nem is roluk beszelunk.
Illetve ami itt szerintem fontos, hogy ez nem "Chuwi", hanem egy nagyobb gyarto arazasa.Nem annyiba kerül, hanem kicsit drágább (a Neo 499/599 dollár, ez pedig 599/699), de nem is igazán ez a lényeg, hanem az, hogy a Neo által keltett hullámokon az profitál, aki nem tervez Mac-re váltani. A gyártók összetörik magukat azon, hogy csináljanak egy Windowsos Neo alternatívát, de pont azokat nem fogja a legkevésbé sem érdekelni, akiknek a gyártók szánják. Az elszivárgókat nem tudod ezekkel megállítani, de lehet lesz egy jó napja azoknak, akiknél eleve fel sem merült a Windows lecserélése.
-
Busterftw
nagyúr
Indulóáron ehhez is 8 GB RAM és 256 GB SSD jár, amint elkezded rá pakolni az upgrade opciókat (ami legalább érdemben van, ez jó), ez is már a MacBook Air M5 közelébe kerül majd, ami egy másik kávéház (bár annak csak 60 Hz-es kijelzője van, ha ez valakinek számít, de azt hiszem a platform többet ér a vásárló szemében, aki Mac-et akar, az nem fog ezen fennakadni).
Pontosan, annyiba kerul, mint a Neo, ugyanolyan RAM/SSD konfiggal.
Ha ott is rapakolod az upgrade opciokat, dragabb lesz, annyi kulonbseggel, hogy ott 8GB kivul nincs mas.Igen, aki csak Mac-et vesz, neki ez nem szamit, de nem is roluk beszelunk.
Illetve ami itt szerintem fontos, hogy ez nem "Chuwi", hanem egy nagyobb gyarto arazasa. -
Stauffenberg
nagyúr
Indulóáron ehhez is 8 GB RAM és 256 GB SSD jár, amint elkezded rá pakolni az upgrade opciókat (ami legalább érdemben van, ez jó), ez is már a MacBook Air M5 közelébe kerül majd, ami egy másik kávéház (bár annak csak 60 Hz-es kijelzője van, ha ez valakinek számít, de azt hiszem a platform többet ér a vásárló szemében, aki Mac-et akar, az nem fog ezen fennakadni).
-
wasd.hu
senior tag
-
janeszgol
félisten
Be is ígértek már egy wildcatos notit a kínaiak 449$-ért:
https://ipon.hu/magazin/cikk/olcso-wildcat-lake-notebookot-villantott-a-chuwi-ami-449-dollaros-listaaron-debutalt-kinabanTőlük még el tudom képzelni, hogy ezen az áron jót adnak, de a nagy gyártók majd jönnek a vacak kijelzős nyikorgó szarjaikkal, mint mindig.
A MB Neo jött, látott és győzött. Az egymagos teljesítménye az egekben. Jó kis cucc kimondottan jó áron. -
Stauffenberg
nagyúr
Azoknak adok igazat, akik szerint az Intel nem is a Neo-val akar versenyezni, hanem azokkal a PC gyártókkal, akik a Neo hatására elkezdik a 500 dollár árkategóriában kiadni az ARM alapú megoldásaikat.
A Neo árán szvsz jó ideig nem kell változtatni, mert az 500-600 dollár az a szint, ami már a "nincsenek teljesítmény igényeim, de legyen jól összerakva" vásárlóknak is belefér+1
Ez kicsit olyan, mint az Android gyártók esete, ahol inkább egymással és nem az Apple-lel versenyeznek, mert az Apple annyira egy különálló buborék, hogy aki ott van, azt valószínűleg más megfontolások vezérlik és nem a specifikáció-hajhászat. Ez inkább arról szól, hogy ha már Windowsos gépet vesz valaki, akkor inkább Intelt válasszon, mint AMD-t vagy neadjisten Qualcomm-ot.
Az eddig is látszott, hogy a vásárlók hajlandók egy kis prémiumot fizetni az almáért, így az árverseny nem életképes stratégia (nézzétek meg akár Magyarországon a legnagyobb laptopos webshopokat eladási népszerűség szerint listázva, top 5-ben jellemzően ilyen nagyon fika Windows gépek vannak, meg legalább 1, de inkább 2 különböző MacBook Air modell).
Szóval lesz Inteles laptop 600 dollárért vagy akár még olcsóbban? Király, de aki Apple-t akar venni, annak ez teljesen irreleváns, főleg mert már nem 1000-1100 dollár a belépési küszöb, hanem 500-600 dollár (és vannak akciók is a közvélekedéssel ellentétben).
Az eredeti MacBook Air M1, mint az egész Apple Silicon család egyik nyitómodellje is úgy tarolta le a piacot, hogy hónapokig vezette a laptop eladási listákat szinte minden régióban, mert döbbenet volt, hogy az 50-100%-kal drágább (akkori) Windows laptopok teljesítményszintjét hozta, nem egy esetben jobb építési minőséggel. Most még lejjebb ment ez az egész.
-
ben2
aktív tag
Ja hat eleve ket eltero szoftveres hatterrol van szo, nem egyszeru.
En csak annyit mondok, hogy varjuk ki hogy teljesit es mennyiert a Wildcat lake (Chuwi vagy mas gyarto).Tippre az elejen kevesebb opcio lesz dragabban, aztan szokasos modon majd lesznek olcsobban, mig a Neo nem hiszem hogy valtoztatna az aron.
Azoknak adok igazat, akik szerint az Intel nem is a Neo-val akar versenyezni, hanem azokkal a PC gyártókkal, akik a Neo hatására elkezdik a 500 dollár árkategóriában kiadni az ARM alapú megoldásaikat.
A Neo árán szvsz jó ideig nem kell változtatni, mert az 500-600 dollár az a szint, ami már a "nincsenek teljesítmény igényeim, de legyen jól összerakva" vásárlóknak is belefér -
Busterftw
nagyúr
Ja hat eleve ket eltero szoftveres hatterrol van szo, nem egyszeru.
En csak annyit mondok, hogy varjuk ki hogy teljesit es mennyiert a Wildcat lake (Chuwi vagy mas gyarto).Tippre az elejen kevesebb opcio lesz dragabban, aztan szokasos modon majd lesznek olcsobban, mig a Neo nem hiszem hogy valtoztatna az aron.
-
ddekany
nagyúr
"hw gyártók nagyon ráálltak a 3 év után eldobható gépek gyártására…"
Na és ilyenkor nehéz elmagyarázni annak, aki tolja, hogy "az apple túlárazott".Jelenleg 2021-es MBP-n dolgozok, és egyszerűen nem látom miért kéne lecserélnem. Tesóm 2015-ös MBP-n dolgozik napi szinten még mindig.
Anyumnak 2020-as Macbook Air M1 van (plusz 2013-as iPad Air)
Szerintem 3 évente lecserélni a széthulló zsanérú műanyag laptopokat (amik addigra már hangosan süvítenek még egy alap böngészéstől is) szerintem drágább.
Várjuk meg Neo-k meddig bírják... De, ami biztos nagy előny, ha nincs benne ventillátor. Az az egy egyik fos, ami pár év után rendszeresen elkezd berregni. Na meg beszívja a koszt a rendszer, legjobb ha totál nincs lyuk az egészen. Aztán persze vannak egyébb életviteli bölcsességek, pl. hogy a billentyűzet külső legyen, nem ám ott koszolni meg rúgóztatni szegény lapost. USB-C aljzattal meg mint a hímestojással...
-
ben2
aktív tag
-
cami][us
őstag
-
Chiller
őstag
"Tettek egy csomó..."
Így kezdtem a hozzászólást, ami a magyar nyelv szabályait figyelembe véve nem rólad, hanem a táblázat összeállítójáról szól, továbbá a cikk szerzőjének szavait véleményeztem. Nem tudom ki ugrott neked, de nem én.
-
Stauffenberg
nagyúr
Nem értem a hirtelen nekem ugrást...

Nyilván a marketing az marketing nem az x-ek száma a lényeg, hanem a specifikáció és az ár.
Egy cikket linkeltem be, egy ígérettel (merthogy láttunk már olyat, hogy nem lett valós termék ilyenből - vagy nem így, nem ennyiért). Számomra mind a neo, mind a win-es "másolata" teljesen és abszolút érdektelen. Csak gondoltam hátha valakit meg érdekel, elvégre a hír pont erről (ill. ilyesmiről) szól.
"Tettek egy csomó..."
Így kezdtem a hozzászólást, ami a magyar nyelv szabályait figyelembe véve nem rólad, hanem a táblázat összeállítójáról szól, továbbá a cikk szerzőjének szavait véleményeztem. Nem tudom ki ugrott neked, de nem én.
-
Chiller
őstag
Tettek egy csomó X-et a táblázatba a MacBook mellé, hogy egy nagy szarnak tűnjön, közben tudjuk, hogy abban is sRGB kijelző van, meg a felhasználói célcsoportot nem érdekli az USB-A meg az Ethernet csatlakozó (és mindkettő pótolható egy USB-C adapterrel btw).
Amúgy meg ez csak a kínai ár, mire ez onnan kijön lesz minimum 600 dollár, miközben oktatási kedvezménnyel a Neo csak 500 dolcsi. És kapsz egy kiherélt gépet olyan hardverrel, amin fuldoklik a Windows 11.
A cikk pedig már előre készpénznek veszi, hogy ez egy hatásos Neo-ellenfél, de egy Dell, HP vagy Lenovo nem fogja tudni még ezt az árszintet sem hozni, különben eleve mínuszos a történet.
Nem értem a hirtelen nekem ugrást...

Nyilván a marketing az marketing nem az x-ek száma a lényeg, hanem a specifikáció és az ár.
Egy cikket linkeltem be, egy ígérettel (merthogy láttunk már olyat, hogy nem lett valós termék ilyenből - vagy nem így, nem ennyiért). Számomra mind a neo, mind a win-es "másolata" teljesen és abszolút érdektelen. Csak gondoltam hátha valakit meg érdekel, elvégre a hír pont erről (ill. ilyesmiről) szól.
-
ben2
aktív tag
Vicces lesz majd az összehasonlító teljesítmény teszteket nézegetni.

Ez megint a klasszikus temus "toljuk meg papíron jól kinéző paraméterekkel és rámondhatjuk, hogy többet adunk ugyanannyiért" tatika.
-
ben2
aktív tag
akkor a windows laptopok és a macbook-ok között nincs hatalmas eltérés. A windows prémium laptopok kb. annyi ideig bírják, mint az apple prémiumok.
Szerintem van. Annak idején (8 éve) az asszonynak eggyel korábbi modellt vettünk mert az volt leárazva. 13" Air, alap kiépítés kerül kb 315eFt-t ba, én anno középkategóriának tartottam.
Azért az árért, szétesős laptopot vehettél volna.
A most levedlett HP notim, kb 900eFt-ért két évente magát megfőzőre sikeredett. Annyira nem érzem hogy pariban lenne a Macbookok élettartamával. Előtte a HP Elitbook és a Lenovo Thinkpadem volt mint "prémium" (nem 1M+) de egyiket sem mondanám jobbnak vagy tartósabbnak. Lehet hogy 1M+ felett jobbak vannak, de annak feléért már egy jobb minőségű Air-t vennék)Úgy értem, hogy egy árkategória felett lehet tartós brand laptopokat találni Windows alapon is. (Mondom ezt úgy, 20 éve kizárólag Apple laptopokat használok.)
A PC-nél ugye azért nehéz általános kijelentéseket tenni, mert nem egy brandet hasonlítasz egy másikhoz, hanem egy iparágat egy brandhez, így pro és kontra mindenre meg az ellenkezőjére is lehet példákat találni. -
Busterftw
nagyúr
"Nem rossz azert a spec alapjan"
Egycsatornás 8 GB RAM Windows 11 alá? Hát...
"nyilvan a Chuwi nem egy Apple szintu gyarto"
Nem szeretem lenézni az olcsó gyártókat, de az van, hogy ez 450 dollár kínában (!), amint onnan kijön drágább lesz a Neo-nál (oktatási kedvezménnyel már egészen biztosan). Szerintem ezen nincs mit rágni.
"de pl ha a csatlakozokat nezzuk, van par elony"
Inkább dugom USB-C adapterbe az USB-A vagy Ethernet csatimat egy normálisan összerakott, pörgős, fürge, üzembiztos gépen, mint egy huppogós ipari hulladékon.
"Nagyobb akku, 14" kijezo szerintem jobb mint egy 13.3."
MacBook Air M1: 13.3"
MacBook Pro M5: 14.2"Ezt a váltást léptem meg és alig van érzékelhető különbség közöttük, három perc alatt szokta meg a szemem az újat. Ne csináljuk már, hogy ez szempont legyen...
Neo-ban is 8GB van, igy nezd.
"Szerintem ezen nincs mit rágni."
Szerintem meg van, foleg hivatalos EU/US arazas es tesztek nelkul."Ne csináljuk már, hogy ez szempont legyen..."
Ne csinaljunk mar ugy, hogy csak egy szempont van, a tied.
Nekem is volt 13.3" meloban, mert hogy ugy is kijelzore van dugva, de home office meg utazasok miatt kaptunk 14"-et, nekem az objektiven kenyelmesebb volt. -
Stauffenberg
nagyúr
"Nem rossz azert a spec alapjan"
Egycsatornás 8 GB RAM Windows 11 alá? Hát...
"nyilvan a Chuwi nem egy Apple szintu gyarto"
Nem szeretem lenézni az olcsó gyártókat, de az van, hogy ez 450 dollár kínában (!), amint onnan kijön drágább lesz a Neo-nál (oktatási kedvezménnyel már egészen biztosan). Szerintem ezen nincs mit rágni.
"de pl ha a csatlakozokat nezzuk, van par elony"
Inkább dugom USB-C adapterbe az USB-A vagy Ethernet csatimat egy normálisan összerakott, pörgős, fürge, üzembiztos gépen, mint egy huppogós ipari hulladékon.
"Nagyobb akku, 14" kijezo szerintem jobb mint egy 13.3."
MacBook Air M1: 13.3"
MacBook Pro M5: 14.2"Ezt a váltást léptem meg és alig van érzékelhető különbség közöttük, három perc alatt szokta meg a szemem az újat. Ne csináljuk már, hogy ez szempont legyen...
-
Busterftw
nagyúr
Tettek egy csomó X-et a táblázatba a MacBook mellé, hogy egy nagy szarnak tűnjön, közben tudjuk, hogy abban is sRGB kijelző van, meg a felhasználói célcsoportot nem érdekli az USB-A meg az Ethernet csatlakozó (és mindkettő pótolható egy USB-C adapterrel btw).
Amúgy meg ez csak a kínai ár, mire ez onnan kijön lesz minimum 600 dollár, miközben oktatási kedvezménnyel a Neo csak 500 dolcsi. És kapsz egy kiherélt gépet olyan hardverrel, amin fuldoklik a Windows 11.
A cikk pedig már előre készpénznek veszi, hogy ez egy hatásos Neo-ellenfél, de egy Dell, HP vagy Lenovo nem fogja tudni még ezt az árszintet sem hozni, különben eleve mínuszos a történet.
Nem rossz azert a spec alapjan, nyilvan a Chuwi nem egy Apple szintu gyarto, de pl ha a csatlakozokat nezzuk, van par elony.
Nagyobb akku, 14" kijezo szerintem jobb mint egy 13.3.Mellesleg a Neo US Apple store-ban is $599.
-
Stauffenberg
nagyúr
Be is ígértek már egy wildcatos notit a kínaiak 449$-ért:
https://ipon.hu/magazin/cikk/olcso-wildcat-lake-notebookot-villantott-a-chuwi-ami-449-dollaros-listaaron-debutalt-kinabanTettek egy csomó X-et a táblázatba a MacBook mellé, hogy egy nagy szarnak tűnjön, közben tudjuk, hogy abban is sRGB kijelző van, meg a felhasználói célcsoportot nem érdekli az USB-A meg az Ethernet csatlakozó (és mindkettő pótolható egy USB-C adapterrel btw).
Amúgy meg ez csak a kínai ár, mire ez onnan kijön lesz minimum 600 dollár, miközben oktatási kedvezménnyel a Neo csak 500 dolcsi. És kapsz egy kiherélt gépet olyan hardverrel, amin fuldoklik a Windows 11.
A cikk pedig már előre készpénznek veszi, hogy ez egy hatásos Neo-ellenfél, de egy Dell, HP vagy Lenovo nem fogja tudni még ezt az árszintet sem hozni, különben eleve mínuszos a történet.
-
Chiller
őstag
Be is ígértek már egy wildcatos notit a kínaiak 449$-ért:
https://ipon.hu/magazin/cikk/olcso-wildcat-lake-notebookot-villantott-a-chuwi-ami-449-dollaros-listaaron-debutalt-kinaban -
cog777
őstag
Igazából ha nem csak az ár / teljesítményt, hanem az ár / élettartamot nézed, akkor a windows laptopok és a macbook-ok között nincs hatalmas eltérés. A windows prémium laptopok kb. annyi ideig bírják, mint az apple prémiumok.
A Neo annyiban zavarta fel az állóvizet, hogy az 500 dolláros kategóriába is levitte a hosszabb élettartamot (mivel gyakorlatilag egy tablet hardver laptop házban és desktop OS-el, így az egyetlen fogyó alkatrész az aksi maradt).
Most erre paráztak rá a gagyi laptop gyártók, hogy nem lehet az anyaghasználaton és az összeszerelés minőségén spórolni, majd cserébe a nettó specifikációkkal beelőzni (értsd: szétesik 2 év alatt, de dupla annyi benne a ram és az ssd, mint a konkurenciáéban), mert a korábbiaktól eltérően a ram és ssd árak már jelentős költségnövelő tételek. Így az Apple-nek lehetősége nyílt a minőséggel versenyezni egy nem minőség orientált piacon.akkor a windows laptopok és a macbook-ok között nincs hatalmas eltérés. A windows prémium laptopok kb. annyi ideig bírják, mint az apple prémiumok.
Szerintem van. Annak idején (8 éve) az asszonynak eggyel korábbi modellt vettünk mert az volt leárazva. 13" Air, alap kiépítés kerül kb 315eFt-t ba, én anno középkategóriának tartottam.
Azért az árért, szétesős laptopot vehettél volna.
A most levedlett HP notim, kb 900eFt-ért két évente magát megfőzőre sikeredett. Annyira nem érzem hogy pariban lenne a Macbookok élettartamával. Előtte a HP Elitbook és a Lenovo Thinkpadem volt mint "prémium" (nem 1M+) de egyiket sem mondanám jobbnak vagy tartósabbnak. Lehet hogy 1M+ felett jobbak vannak, de annak feléért már egy jobb minőségű Air-t vennék) -
ben2
aktív tag
"hw gyártók nagyon ráálltak a 3 év után eldobható gépek gyártására…"
Na és ilyenkor nehéz elmagyarázni annak, aki tolja, hogy "az apple túlárazott".Jelenleg 2021-es MBP-n dolgozok, és egyszerűen nem látom miért kéne lecserélnem. Tesóm 2015-ös MBP-n dolgozik napi szinten még mindig.
Anyumnak 2020-as Macbook Air M1 van (plusz 2013-as iPad Air)
Szerintem 3 évente lecserélni a széthulló zsanérú műanyag laptopokat (amik addigra már hangosan süvítenek még egy alap böngészéstől is) szerintem drágább.
Igazából ha nem csak az ár / teljesítményt, hanem az ár / élettartamot nézed, akkor a windows laptopok és a macbook-ok között nincs hatalmas eltérés. A windows prémium laptopok kb. annyi ideig bírják, mint az apple prémiumok.
A Neo annyiban zavarta fel az állóvizet, hogy az 500 dolláros kategóriába is levitte a hosszabb élettartamot (mivel gyakorlatilag egy tablet hardver laptop házban és desktop OS-el, így az egyetlen fogyó alkatrész az aksi maradt).
Most erre paráztak rá a gagyi laptop gyártók, hogy nem lehet az anyaghasználaton és az összeszerelés minőségén spórolni, majd cserébe a nettó specifikációkkal beelőzni (értsd: szétesik 2 év alatt, de dupla annyi benne a ram és az ssd, mint a konkurenciáéban), mert a korábbiaktól eltérően a ram és ssd árak már jelentős költségnövelő tételek. Így az Apple-nek lehetősége nyílt a minőséggel versenyezni egy nem minőség orientált piacon. -
cog777
őstag
"hw gyártók nagyon ráálltak a 3 év után eldobható gépek gyártására…"
Na és ilyenkor nehéz elmagyarázni annak, aki tolja, hogy "az apple túlárazott".Jelenleg 2021-es MBP-n dolgozok, és egyszerűen nem látom miért kéne lecserélnem. Tesóm 2015-ös MBP-n dolgozik napi szinten még mindig.
Anyumnak 2020-as Macbook Air M1 van (plusz 2013-as iPad Air)
Szerintem 3 évente lecserélni a széthulló zsanérú műanyag laptopokat (amik addigra már hangosan süvítenek még egy alap böngészéstől is) szerintem drágább.
Meg az élmény (számomra) amit megfizetsz. Van egy elég nyugis - lenyugtatós játék (Tiny Glade), Win-es laptopon próbáltam, az ordító venti széttrollkodta az élményt. Szerencsére kijött Mac-re is. Amúgy nem vagyok elvakult hívő, mert szeretem ha vannak versenytársak, az csak jót tesz, de az én norma rendszerem szerint, jelen pillanatban messze messze hátul kullognak.
Kb ide vezetett az intel stratégiája, átlag felhasználásra már rég venti nélküli csendes és gyors gépek kellenének. Kb mint egy tablet. -
r3dsnake
nagyúr
"hw gyártók nagyon ráálltak a 3 év után eldobható gépek gyártására…"
Na és ilyenkor nehéz elmagyarázni annak, aki tolja, hogy "az apple túlárazott".Jelenleg 2021-es MBP-n dolgozok, és egyszerűen nem látom miért kéne lecserélnem. Tesóm 2015-ös MBP-n dolgozik napi szinten még mindig.
Anyumnak 2020-as Macbook Air M1 van (plusz 2013-as iPad Air)
Szerintem 3 évente lecserélni a széthulló zsanérú műanyag laptopokat (amik addigra már hangosan süvítenek még egy alap böngészéstől is) szerintem drágább.
-
cog777
őstag
Ha optimalizálnák a windowst akkor egy tizensok éves gépen is villámgyorsan futna -> a hardvergyártók kitépnék a hajukat, hogy nem vesznek új gépet az emberek.
Onedrive-ban legyen minden office fájl! Aztán amikor rányomsz a kilépésre és elmenti, akkor nem azonnal történik, hanem ott végigmegy a progressbar... iszonyat. És lehet neked 100 gigabites neted is, akkor is 1 másodperc. Gyűlöleletes
Nekem webes Onedriveról gyorsabban letöltött 130MB-ot mint a kliens
, így is 10K-ról indított a letöltés.
Onebaj
bőven a toronyban.hw gyártók nagyon ráálltak a 3 év után eldobható gépek gyártására…
-
himpike
aktív tag
Tekintetbe véve hogy az intelnek az elmúlt 15 évben még jó döntése nem volt, ezen se lesz érdemes nagyon elgondolkozni..
-
Krugszvele
senior tag
Hosszú évekig "gyűlöltem" az almát. Illetve nem is azt, hanem a hozzá kapcsolódó "filozófiát". Miért? Mert nem értettem... Huszonsok évig megrögzött Windows-os voltam, aztán az akkori laptopom erőteljes teljesítménydeficitje miatt tettem egy próbát valamelyik linux-szal. A nulláról indulva pár hónap alatt megkedveltette magát, aminek "köszönhetően" az otthoni desktop gépem egy M2-es Mac Mini lett, majd a telefonom iPhone. A laptopom cseréjén is erőteljesen gondolkodok, de még mindig sikerült lebeszélnem magam. Mi a jó almában? Az, hogy az ökoszisztémában lévő összes eszközük képes egy egységes egészt alkotni. A *OS27-tel elengedik az Intel támogatást is, onnantól csak ARM lesz. Win vonalon ott van x86/amd64/arm, stb... A Win11 sem lenne zabagép, ha kiszórnák a kód legalább felét, lefaragnák az erőszakos vackaik - telemetriát is lehet ésszel futtatni és elfogadni ha a user nem akarja az élete minden másodpercét megosztani velük - igaz jelentősen szűkülne a támogatott eszközök listája. Ami kitörést jelenthetne a linux-nak, ami pedig profitvesztést a MS-nak. Szóval marad minden a régiben és erővel tolják le a felhasználó torkán a szart.
A projektről:
A 64bit-es egycsatornás memóriavezérlőtől meg a kiherélt CPU-tól nagy dolgokat nem remélek. Nekem valamiért az első generációs Intel Atom jut eszembe róla.Ha optimalizálnák a windowst akkor egy tizensok éves gépen is villámgyorsan futna -> a hardvergyártók kitépnék a hajukat, hogy nem vesznek új gépet az emberek.
Onedrive-ban legyen minden office fájl! Aztán amikor rányomsz a kilépésre és elmenti, akkor nem azonnal történik, hanem ott végigmegy a progressbar... iszonyat. És lehet neked 100 gigabites neted is, akkor is 1 másodperc. Gyűlöleletes
-
gliskard
senior tag
Ha kettőt hátrébb lépünk, akkor az is lehet, hogy ez a projekt valójában nem az Apple-nek szól.
Az Intel igazi problémája a Qualcomm Snapdragon X és az AMD Ryzen AI előretörése, illetve az, hogy mindkettő lefelé nyomja az árakat abban a szegmensben ahol az intel eddig default jelen volt és jól teljesített. Szerintem az Apple MB Neo csak a katalizátor volt, ami ezt a folyamatot fókuszba helyezte...
Ebből a szemszögből a Firefly logikus lépés az Intel részéről. Továbbá a referencia dizájn alapján az látható, hogy az Intel mérnökei sem hülyék és sejtik/tudják, hogy milyen irányba érdemes menni, mert a vékony keret, nagy trackpad, 11 mm-es váz nem rossz irány. Ha tényleg jön a dömping és pl. az okostelefon tervezők/gyártatók is belépnek, akkor az árak is eshetnek és a sok modell között statisztikailag is kijöhet néhány tisztességes darab, és aki Windows-t akar vagy kénytelen használni, annak ez releváns alternatíva lehet.
Viszont ahogy az többen is írták, a single-channel memória miatt mind az IGP, mind az AI-gyorsító szenvedni fog, ezt nehéz lesz eltüntetni marketinggel és "benchmarkokkal".
Illetve a kevés ram a windows miatt jobban visszaüthet, mert az Apple azért tud 8 GB-ból is használható gépet csinálni, mert az SoC, az OS és az SW egyetlen kézben van és ezért relatív jól optimalizáltak (kb 1 hónapja van kapta meg a gyerek a neo-t és nekem az M3 MBP után sem tűnik lassúnak).Továbbá Kína esetében a Macbook és a macOS nem olyan vonzó mint pl. az USA-ban vagy nyugat-európában ezért a windows-nak van egy kis előnye, továbbá a windows helyett valószínűleg a UOS (UnionTech OS), KylinOS vagy ennek a nyílt forráskódú változata az openKylin is telepíthető lesz.
-
r3dsnake
nagyúr
A MacBook Neo előnye pont az, hogy a már egyébként túlhaladott A18 chipet még egyszer el tudja vele sütni az Apple új termék alapjaként, miközben az A18-ra épült telefonokkal és tabletekkel az A18 már kitermelte a szükséges megtérülést, így a MacBook Neo már csak további bónusz hasznot termel.
Az Intelnek a Wildcat Lake processzorcsaládja viszont még csak ezután kezdheti el a fejlesztésére fordított forrásokat érdemi haszonnal visszatermelni – többek között – ezekkel a belépőszintű laptopokkal is. Az Intel így nem egy már megtérült fejlesztésből présel ki további bármennyire is csekély mértékű további hasznot.
Az Intel mínuszból kell, hogy pluszba fordítsa át a Wildcat Lake "excel sorát", míg az Apple "excel táblázatában" az A18 akkor is csak tovább javítja a megtérülését, ha a MacBook Neo az előállítási és leszállítási költsége fölött akár csak kicsivel elkel.Ráadásul az Apple ezzel első laptop vásárlókat, diákokat vonz be, akik később úgyis Macbookot fognak venni, ha majd dolgoznak. Plusz iCloud előfizu, Apple TV, Music, Finalcut stb.
Ha meg Maced van, valószínűleg úgyis iPhone lesz mellé később is.
Long term többszörösen is megéri nekik ezt a gépet esetleg kisebb marginnal adni. Vissza fog jönni az ára máson.
Az Intelnél nincs ilyen előny. Ráadásul ezek az olcsó win laptopok jellemzően kukázott gagyi alkatrészeket használnak, az Apple 500 dolláros gépe meg ugyanúgy hozza a prémium érzést.
-
Chiller
őstag
-
cog777
őstag
Olcso notebook, OMG.
Így is elég tré minőségű lett az also es közép kategória. Zsanérok, billentyűzet horpadás, hűtés minősége, tápcsati 3 év után kuka, kijelző "jófajta" 300 nits-es, aksiidő.
Aztán szoftverileg: nem 20 gyártó összedobott termékét akarom venni, a laptop gyártója lesz szíves gondoskodni a drajverekről.
Windows meg egy további véleményes kategória. Most a cégnél használom + WSL de a lassúsága miatt (MFM winyó fíling), átrakatom csak Ubuntura. Ha legalább megkövetelne az MS valamiféle minőséget a biztonsági szoftverek kapcsán, mert így feleslegesen van a gépben a 22 mag + 64GB ram.
Amúgy az irány jó, már csak a többi 29 szempontból kell feljavítani. -
-=MrLF=-
senior tag
-
Busterftw
nagyúr
Megis milyen csodat remelsz?
Nem varok csodat, de tesztek nelkul a fenti komment mit jelent, hogy teljesitmenyben "ertekelhetetlen lesz"?
Jelenleg meg csak szar Passmark osszehasonlitas van a Core 5 320-al, meg az igpu teszt, ezek alapjan jonak tunik, aztan ez nem is a top wildcat chip.
-
Carlos Padre
veterán
-
Geri Bátyó
addikt
Bakker, nemrég még lehetett venni i3/annak megfelelő AMD procival szerelt laptopot 2 csatornás memóriával 150-200 körül, ami vállalható volt.
Az AI miatt egymás seggét nyalják a gyártók, a mi torkunkon meg a buta vackot akarják letolni 2-3 szoros áron. -
ddekany
nagyúr
mindössze 64 bites buszt kell kivezetni az alaplap felé, így pedig fizikailag kevesebb memória szükséges az optimális működéshez
Ilyen formában kicsit furán hangzik az "optimális működés", de hát végül is logikailag igaz...
CPU teljesítménybe valószínűleg jobbára mindegy amúgy, de az IGP sebesség az megy vissza a rég időkbe, ha jól gondolom. Meg persze az AI gyorsítót ez megfojtja, a Copilot+ plecsni gondolom felejthető. Na nem mintha bárkit érdekelne a helyi AI, csak viccess ha ilyen gyorsan lényegtelen lett a mult évi éáj-PC őrület. (Az külön poén, ha ez a hardver megnyesés jó részben pont az AI miatti hardver drágulás következménye.) -
gliskard
senior tag
Nem tudom mennyire nevezhető népszerűnek egy platform, ami a globális felhasználók pár százalékát teszi ki, de driver gondok nyilván nem jellemzőek, meg az általános rendszerstabilitás is oké (mondjuk én macOS főverziót nem frissítek xx.3 előtt, mert dolgozom is vele).
De az a mentalitás különösen tetszik, hogy a legtöbb dolog, amit az Apple szeretne, hogy használj, az nincs alapból bekapcsolva és aztán gyomláld ki ha tudod, hanem majd akkor dobja eléd az engedélykéréseit, amikor először használod a funkciót/appot.
Vagy éppen nem akar rád telepedni a mindenhova betüremkedő AI baromságokkal, amik 0-24 internetet kérnek, hanem van lokális AI (olyan-amilyen), amiben opcionálisan vannak extra rétegként ChatGPT vagy Gemini funkciók, amúgy meg telepíts magadnak lokálisan/távoli szerveren futó LLM klienseket ha ez az igény (az emberek 99%-ka amúgy is úgy érintkezik az AI szolgáltatásokkal, hogy ennél több nem is kell).
Nem tudom mennyire nevezhető népszerűnek egy platform, ami a globális felhasználók pár százalékát teszi ki
apró kiegészítés – a pár százaléktól kicsit azért magasabb, globálisan 9-11% körül van, az USA-ban 21-23% körül van a Macintosh (OSX/macOS). A MB Neo valószínűleg egy kicsit javítani fog ezen, főleg azokban az országokban ahol az iphone piaci részesedése 50% körül vagy felett van (pl. usa, japán, uk, stb.). -
kalimist
aktív tag
A Passmark az egy elavult benchmark ami nincs is Arm-ra optimalizálva. Például a Passmark integer benchmarkja csak véletlenszerű egész számok generálását és egy összeadás/kivonás/szorzás/osztás ciklus futtatását végzi.
Ritkák azok a programok, amelyek nagy mennyiségű integer szorzást vagy osztást végeznek. Ha mégis, akkor szinte soha nem végeznek ilyet véletlenszerű számokkal.
Ezzel szemben a Geekbench integer tesztje egy referencia programot fordít le Clang-gal.
A fordítók tesztelése tökéletes az integer teljesítmény megállapításához. Komolyan igénybe veszik azokat a CPU-funkciókat, amelyek a legfontosabbak az integer számok feldolgozási teljesítménye szempontjából: branch prediction, memory prefetching, out of order execution, speculative execution
Geekbench-ben egy szálon 30%-kal lassabb a Wildcat Lake az A18 Pro-nál. És ami itt 30%-kal lassabb az az iparági sztenderd SPEC-ben is 30%-kal lassabb.
-
moleculez
veterán
OS-t meg majd a Hófehérke ír rá?! Azért hogy energiatakarékos, olcsó ÉS használható is legyen az nem lesz triviális x86-on.
-
ben2
aktív tag
A MacBook Neo előnye pont az, hogy a már egyébként túlhaladott A18 chipet még egyszer el tudja vele sütni az Apple új termék alapjaként, miközben az A18-ra épült telefonokkal és tabletekkel az A18 már kitermelte a szükséges megtérülést, így a MacBook Neo már csak további bónusz hasznot termel.
Az Intelnek a Wildcat Lake processzorcsaládja viszont még csak ezután kezdheti el a fejlesztésére fordított forrásokat érdemi haszonnal visszatermelni – többek között – ezekkel a belépőszintű laptopokkal is. Az Intel így nem egy már megtérült fejlesztésből présel ki további bármennyire is csekély mértékű további hasznot.
Az Intel mínuszból kell, hogy pluszba fordítsa át a Wildcat Lake "excel sorát", míg az Apple "excel táblázatában" az A18 akkor is csak tovább javítja a megtérülését, ha a MacBook Neo az előállítási és leszállítási költsége fölött akár csak kicsivel elkel.Pontosan erről van szó.
Az Apple egy kifutóban lévő SoC-ot rakott a Neo-ba, így mire az Intel megoldása kitermeli az árát, az Apple két generációval előrébb lesz. Ezzel sosem fogják utolérni.
Ráadásul az Apple kapudrognak szánja a Neo-t, ha a hardveren csak 1% hasznuk van, akkor a többit beszedi a szolgáltatásokon. Közben a user hozzászokik az Apple ökoszisztémához és a következő gépe már egy Macbook Pro lesz, telefonról meg sosem fog droidra váltani, annyira ráfügg az iPhone-Mac szimbiózisára. -
vadkörte
addikt
Képzeld, nekem még nem volt almás gépem, se telefonom.
Én csak annyit tudok, hogy az almás rendszereket a szoftver és hardver megfelelő együttműködése teszi népszerűvé. Legalábbis mindenki ezt dícséri. Otthoni asztali gépemen egy egzotikusabb Linuxot használok nagy megelégedésre. Munkahelyen mindig Windowsos laptopot kaptam, amit wsl -lel félig meddig Linux platformon fejlesztésre is használok.
Pont a mai este hívott át a barátom, hogy a gyerek új gépére telepítsek Windowst. 3 éve nem csináltam ilyet, de most majdnem tikkel a szemem.
Előjött minden rossz emlék, ami telepítéssel kapcsolatos. Visszasírom a Win 98 SE telepítőt. Az nagyjából azt tette, amit szerettem volna. Tudom ez nagyon rossz összehasonlítás, csak az élményről szerettem volna beszélni. (Majdnem tikkel a szemem.)
Az egész cikkből én csak annyit szűrtem le, hogy az Intel egy olcsó chippel akarja felvenni a versenyt, csak épp azt felejtették el megkérdezni az emberektől, hogy miért viszik a Neot, mint a cukrot. Egy versenyképes alternatívához kellene a Microsoft is, de kizártnak tartom, hogy ketten együtt bármi hasonlót piacra tudnának dobni a következő években. Ezek a cégek túl lassan mozdulnak, és nem biztos, hogy értik a felhasználókat.Hosszú évekig "gyűlöltem" az almát. Illetve nem is azt, hanem a hozzá kapcsolódó "filozófiát". Miért? Mert nem értettem... Huszonsok évig megrögzött Windows-os voltam, aztán az akkori laptopom erőteljes teljesítménydeficitje miatt tettem egy próbát valamelyik linux-szal. A nulláról indulva pár hónap alatt megkedveltette magát, aminek "köszönhetően" az otthoni desktop gépem egy M2-es Mac Mini lett, majd a telefonom iPhone. A laptopom cseréjén is erőteljesen gondolkodok, de még mindig sikerült lebeszélnem magam. Mi a jó almában? Az, hogy az ökoszisztémában lévő összes eszközük képes egy egységes egészt alkotni. A *OS27-tel elengedik az Intel támogatást is, onnantól csak ARM lesz. Win vonalon ott van x86/amd64/arm, stb... A Win11 sem lenne zabagép, ha kiszórnák a kód legalább felét, lefaragnák az erőszakos vackaik - telemetriát is lehet ésszel futtatni és elfogadni ha a user nem akarja az élete minden másodpercét megosztani velük - igaz jelentősen szűkülne a támogatott eszközök listája. Ami kitörést jelenthetne a linux-nak, ami pedig profitvesztést a MS-nak. Szóval marad minden a régiben és erővel tolják le a felhasználó torkán a szart.
A projektről:
A 64bit-es egycsatornás memóriavezérlőtől meg a kiherélt CPU-tól nagy dolgokat nem remélek. Nekem valamiért az első generációs Intel Atom jut eszembe róla. -
Stauffenberg
nagyúr
Képzeld, nekem még nem volt almás gépem, se telefonom.
Én csak annyit tudok, hogy az almás rendszereket a szoftver és hardver megfelelő együttműködése teszi népszerűvé. Legalábbis mindenki ezt dícséri. Otthoni asztali gépemen egy egzotikusabb Linuxot használok nagy megelégedésre. Munkahelyen mindig Windowsos laptopot kaptam, amit wsl -lel félig meddig Linux platformon fejlesztésre is használok.
Pont a mai este hívott át a barátom, hogy a gyerek új gépére telepítsek Windowst. 3 éve nem csináltam ilyet, de most majdnem tikkel a szemem.
Előjött minden rossz emlék, ami telepítéssel kapcsolatos. Visszasírom a Win 98 SE telepítőt. Az nagyjából azt tette, amit szerettem volna. Tudom ez nagyon rossz összehasonlítás, csak az élményről szerettem volna beszélni. (Majdnem tikkel a szemem.)
Az egész cikkből én csak annyit szűrtem le, hogy az Intel egy olcsó chippel akarja felvenni a versenyt, csak épp azt felejtették el megkérdezni az emberektől, hogy miért viszik a Neot, mint a cukrot. Egy versenyképes alternatívához kellene a Microsoft is, de kizártnak tartom, hogy ketten együtt bármi hasonlót piacra tudnának dobni a következő években. Ezek a cégek túl lassan mozdulnak, és nem biztos, hogy értik a felhasználókat.Nem tudom mennyire nevezhető népszerűnek egy platform, ami a globális felhasználók pár százalékát teszi ki, de driver gondok nyilván nem jellemzőek, meg az általános rendszerstabilitás is oké (mondjuk én macOS főverziót nem frissítek xx.3 előtt, mert dolgozom is vele).
De az a mentalitás különösen tetszik, hogy a legtöbb dolog, amit az Apple szeretne, hogy használj, az nincs alapból bekapcsolva és aztán gyomláld ki ha tudod, hanem majd akkor dobja eléd az engedélykéréseit, amikor először használod a funkciót/appot.
Vagy éppen nem akar rád telepedni a mindenhova betüremkedő AI baromságokkal, amik 0-24 internetet kérnek, hanem van lokális AI (olyan-amilyen), amiben opcionálisan vannak extra rétegként ChatGPT vagy Gemini funkciók, amúgy meg telepíts magadnak lokálisan/távoli szerveren futó LLM klienseket ha ez az igény (az emberek 99%-ka amúgy is úgy érintkezik az AI szolgáltatásokkal, hogy ennél több nem is kell).
-
dseres
tag
Én sosem voltam Windows hater, most sem vagyok, de két évtized után váltottam róla MacOS-re. Van egy négy éves MacBook Air M1-em, pár napja jött meg a MacBook Pro M5-öm és gondoltam a nulláról lakom be újra:
Nincs bloatware tenger, nem kell hosszasan konfigurálni, hogy a Microsoft vagy a gyártó szarjait lekapcsoljam, letöröljem, amik konstans módon idegesítenek, előugranak, értesítésekkel bombáznak vagy a teljesítményt fogják.
Kb fél óra alatt beállítottam olyanra, ahogy szeretem, azóta használom ahogy eddig. Apám Windows gépén egy Windows újratelepítés ennél lényegesen idegtépőbb tortúra. Aki ezzel kel-fekszik biztosan ezen elmosolyodik, de nem csak power userekből áll a világ.
Nem csak a Pro, de az Air is egy jól összerakott gép benyomását keltette (és a Neo is az), amin jó gépelni, Trackpad világbajnok, nem hajlik, nem csavarodik, nem huppog, szóval csak simán jó vele interaktálni. Egy olcsó Windows gép ezt jellemzően nem tudja, béna a zsanér, kopog a billentyűzet, trackpad szar, audio szar.
Nem csoda, hogy ezek most ennyire pánikolnak, mert az Apple lement abba az ársávba, ahol eddig gondtalanul teríthették a szemetet és az egyetlen dolog amivel vissza tudnak vágni az a 8 GB RAM-on rugózás.
A múlt hétig egy 8GB RAM-os M1-en vágtam videót és szerkesztettem fotót. Nyilván 2026-ben én sem vennék már ilyen gépet, de alap internetezős/szövegszerkesztős feladatokra bőven elég.
Képzeld, nekem még nem volt almás gépem, se telefonom.
Én csak annyit tudok, hogy az almás rendszereket a szoftver és hardver megfelelő együttműködése teszi népszerűvé. Legalábbis mindenki ezt dícséri. Otthoni asztali gépemen egy egzotikusabb Linuxot használok nagy megelégedésre. Munkahelyen mindig Windowsos laptopot kaptam, amit wsl -lel félig meddig Linux platformon fejlesztésre is használok.
Pont a mai este hívott át a barátom, hogy a gyerek új gépére telepítsek Windowst. 3 éve nem csináltam ilyet, de most majdnem tikkel a szemem.
Előjött minden rossz emlék, ami telepítéssel kapcsolatos. Visszasírom a Win 98 SE telepítőt. Az nagyjából azt tette, amit szerettem volna. Tudom ez nagyon rossz összehasonlítás, csak az élményről szerettem volna beszélni. (Majdnem tikkel a szemem.)
Az egész cikkből én csak annyit szűrtem le, hogy az Intel egy olcsó chippel akarja felvenni a versenyt, csak épp azt felejtették el megkérdezni az emberektől, hogy miért viszik a Neot, mint a cukrot. Egy versenyképes alternatívához kellene a Microsoft is, de kizártnak tartom, hogy ketten együtt bármi hasonlót piacra tudnának dobni a következő években. Ezek a cégek túl lassan mozdulnak, és nem biztos, hogy értik a felhasználókat. -
Stauffenberg
nagyúr
Azt hiszem fején találtad a szöget.
A neo-nak pont az a nagy előnye, hogy egy jól működő szoftver + hardver együttese. Ha most ki akarnak hozni valami olcsó szart, akkor ugyanott fognak tartani, mint most.Amíg a Microsoft (szoftver) oldaláról nincs semmi optimalizálás, sosem lesz eladhatóbb.
Én sosem voltam Windows hater, most sem vagyok, de két évtized után váltottam róla MacOS-re. Van egy négy éves MacBook Air M1-em, pár napja jött meg a MacBook Pro M5-öm és gondoltam a nulláról lakom be újra:
Nincs bloatware tenger, nem kell hosszasan konfigurálni, hogy a Microsoft vagy a gyártó szarjait lekapcsoljam, letöröljem, amik konstans módon idegesítenek, előugranak, értesítésekkel bombáznak vagy a teljesítményt fogják.
Kb fél óra alatt beállítottam olyanra, ahogy szeretem, azóta használom ahogy eddig. Apám Windows gépén egy Windows újratelepítés ennél lényegesen idegtépőbb tortúra. Aki ezzel kel-fekszik biztosan ezen elmosolyodik, de nem csak power userekből áll a világ.
Nem csak a Pro, de az Air is egy jól összerakott gép benyomását keltette (és a Neo is az), amin jó gépelni, Trackpad világbajnok, nem hajlik, nem csavarodik, nem huppog, szóval csak simán jó vele interaktálni. Egy olcsó Windows gép ezt jellemzően nem tudja, béna a zsanér, kopog a billentyűzet, trackpad szar, audio szar.
Nem csoda, hogy ezek most ennyire pánikolnak, mert az Apple lement abba az ársávba, ahol eddig gondtalanul teríthették a szemetet és az egyetlen dolog amivel vissza tudnak vágni az a 8 GB RAM-on rugózás.
A múlt hétig egy 8GB RAM-os M1-en vágtam videót és szerkesztettem fotót. Nyilván 2026-ben én sem vennék már ilyen gépet, de alap internetezős/szövegszerkesztős feladatokra bőven elég.
-
Alogonomus
őstag
A MacBook Neo előnye pont az, hogy a már egyébként túlhaladott A18 chipet még egyszer el tudja vele sütni az Apple új termék alapjaként, miközben az A18-ra épült telefonokkal és tabletekkel az A18 már kitermelte a szükséges megtérülést, így a MacBook Neo már csak további bónusz hasznot termel.
Az Intelnek a Wildcat Lake processzorcsaládja viszont még csak ezután kezdheti el a fejlesztésére fordított forrásokat érdemi haszonnal visszatermelni – többek között – ezekkel a belépőszintű laptopokkal is. Az Intel így nem egy már megtérült fejlesztésből présel ki további bármennyire is csekély mértékű további hasznot.
Az Intel mínuszból kell, hogy pluszba fordítsa át a Wildcat Lake "excel sorát", míg az Apple "excel táblázatában" az A18 akkor is csak tovább javítja a megtérülését, ha a MacBook Neo az előállítási és leszállítási költsége fölött akár csak kicsivel elkel. -
dseres
tag
-
Fiery
veterán
az intel memória vezérlője mindig is érzékeny volt a modulszámra, így ha single channel csak a működése, még a pseudo-dual channel ddr5 esetén is harmatos lesz a teljesítménye... 64bit intel esetén csigatempó lesz, 8gb w11 esetén meg még inkább halál... kombináld a kettőt és egy középkategóriás telefon is gyorsabb lesz
Sztem várjuk meg a széleskörben olvasható Wildcate Lake review-kat az ilyen korai temetéssel. Na meg aztán van ez is:
[link] -
dseres
tag
Azt hiszem fején találtad a szöget.
A neo-nak pont az a nagy előnye, hogy egy jól működő szoftver + hardver együttese. Ha most ki akarnak hozni valami olcsó szart, akkor ugyanott fognak tartani, mint most.Amíg a Microsoft (szoftver) oldaláról nincs semmi optimalizálás, sosem lesz eladhatóbb.
-
Cythyel
senior tag
az intel memória vezérlője mindig is érzékeny volt a modulszámra, így ha single channel csak a működése, még a pseudo-dual channel ddr5 esetén is harmatos lesz a teljesítménye... 64bit intel esetén csigatempó lesz, 8gb w11 esetén meg még inkább halál... kombináld a kettőt és egy középkategóriás telefon is gyorsabb lesz
-
wasd.hu
senior tag
+1
"cserébe árban közel kerül a Neóhoz"Ki tudja mit mutat majd élesben és legfőképp mikor. Közben az alma kidob egy 16GB verziót és borul az egész
-
Busterftw
nagyúr
-
edari
őstag
Szóval úgy szeretnének a neo-nak konkurenciát állítani, hogy max árban versenyzik majd vele, mert minden más tekintetben értékelhetetlen lesz?
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
Mobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Elfelejtettem a film címét
- Kecskemét és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Apple MacBook
- Intel Core Ultra 3, Core Ultra 5, Ultra 7, Ultra 9 "Arrow Lake" LGA 1851
- Robotporszívók
- Túra és kirándulás topic
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Kertészet, mezőgazdaság topik
- Sony MILC fényképezőgépcsalád
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- További aktív témák...
- Asus TUF - i5 11400H, RTX 3050ti, 16gb RAM
- ÚJ Bontatlan Apple Macbook Air 13,6 M4 10C CPU/8C GPU/16GB/256GB - Ezüst - MAGYAR - 3 év garancia
- ASUS Vivobook Pro 3K OLED 120Hz Notebook! Intel Ultra 7 155H / RTX 4050 / 16GB DDR5! BeszámítOK
- Felújított üzleti laptopok - 24 hónap garancia - Ingyenes szállítás - Részletfizetési lehetőség
- Asus TUF Gaming A16 Laptop! 7845HX / RTX 4070 / 16GB DDR5 / 1TB NVMe
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! R7 3800X / RX 6700XT 12GB / 16GB DDR4 / 500GB SSD
- REFURBISHED - Lenovo ThinkPad 40AF Dock (DisplayLink) (2 4K felbontás)
- Behringer B-CONTROL BCF2000 USB/MIDI kontroller
- AKCIÓ! Gigabyte B650 R7 7700X 64GB DDR5 1TB SSD RTX 5070 12GB Lian Li Vector V100R ADATA 750W
- HP EliteBook 840 G8 14" i5 1145G7, 8-16GB RAM, SSD, jó akku, számla, 6 hó gar
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest
Hatalmas ütést kaptak az olcsó x86-os notebookok. Még mindig a nagyon ócska Celeron-szintű CPU-k adják a többséget, ezért a következő hónapokban nyugodtan eshet tovább meredeken az Intel részesedése. Meglett az eredménye, hogy ennyire nem figyeltek a vásárlók igényeire. Az új generációs Intel és AMD-s notebook CPU-k kb. a kutyának sem kellenek.



Én csak annyit tudok, hogy az almás rendszereket a szoftver és hardver megfelelő együttműködése teszi népszerűvé. Legalábbis mindenki ezt dícséri.


