- Samsung Galaxy Z Fold7 - ezt vártuk, de…
- Samsung Galaxy Z Flip7 - kis fogyás is sokat számít
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
- Xiaomi 14T Pro - teljes a család?
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Hat év támogatást csomagolt fém házba a OnePlus Nord 4
- Egy óra, két rendszer
- Milyen okostelefont vegyek?
- One mobilszolgáltatások
- Yettel topik
Hirdetés
Talpon vagyunk, köszönjük a sok biztatást! Ha segíteni szeretnél, boldogan ajánljuk Előfizetéseinket!
-
Mobilarena
Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel
Új hozzászólás Aktív témák
-
Frawly
veterán
Sose értettem miért kell „letakarítani” az új gépet. Ha mindenképp Windowst akarsz a linuxos rendszer helyére, akkor szépen ráküldöd a Windows telepítőt, végigmész a telepítési folyamaton. Mikor a particionálásos részhez érsz, ott majd particionálja neked a Windows, meg ad arra is lehetőséget, hogy te hozz létre partíciókat. Semmit nem kell lesikálni, meg /dev/sdb1-ezni Gparteddel. Semmi köze nincs ahhoz, hogy milyen OS volt rajta előtte.
Egyébként milyen gép, milyen Windows pontosan. Ha nem látja a lemezt, nem tudja particionálni a Windows-telepítő, akkor az nem attól van, hogy Linux volt rajta előtte, hanem a lemezvezérlő drivere kell neki, de ez csak akkor jön elő, ha Win7 vagy annál régebbi Win-t telepítesz.
Szerk.: á, most olvasom, hogy a telepítő sem indul. Sima partíciót meg a BIOS egyébként sem fog látni. Írd ki a Windows-telepítőt Rufusszal UEFI módban.
-
King Unique
titán
Ha már a telepítő sem indul el, akkor vsz a pendrive-ra történő kiírás és a BIOS-ban beállított boot mód sem lehet összhangban. Valamint a rendszer verziója sem volt említve, de pl. a 7-esnél jellemzően gond lehet az UEFI-vel és annál inkább a legacy BIOS (CSM) mód szerinti telepítés opció. Ezekről az előző válaszban linkelt hsz-ben szintén volt szó. De az már tényleg nem ennek a topiknak a témája, hogy hogyan kell a másik platform rendszerét telepíteni. Szóval ez ügyben eleve a megfelelő szaktopikban kellene érdeklődni és nem itt offolni...!
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
-
King Unique
titán
Nem kell annál semmit előparticionálni, meg előre formázni, majd a telepítő megoldja. Amiben egyébként ott van a grafikus felület és parancssorban a DiskPart, amelyekkel lehet törölni a lemezt, szükség esetén particionálni stb. Tehát felesleges ehhez a GParted... De, ha már azt használod, akkor egy tiszta telepítés előtt értelemszerűen azzal is csak teljesen törölni kell a lemezt, már ha nincsenek rajta fontos adatok.
-
Lenry
félisten
a számítógép nem a szám értékét, hanem az egymás után következő számokat figyeli
a10.jpg azért van előbb, mint a2.jpg, mert az 'a' után az elsőben egy '1'-es van, a másodikban meg egy '2'-es, és előbbi a kisebb.én ezt úgy szoktam megoldani, hogy a kipótolom nullákkal, és utána a02.jpg előrébb lesz, mint a10-jpg.
a total commander csoportos átnevezője (Ctrl+M) hasznos ilyenkor
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux disztribúciókkal még csak ismerkedők számára. A szerveres kérdések nem ebbe a topicba tartoznak.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Milyen program ami... [link]
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Vélemény Ubuntu 20.04 LTS
- Vélemény Linux Mint Debian Edition 4
- Tudástár MX-Linux 19
- Bemutató Linux a mindennapokban: Manjaro KDE
- Bemutató Linux a mindennapokban
- Hír Zöld utat adott a nyílt forráskódú Linux meghajtóknak az NVIDIA
- Hír A Steam Play hozza el a Windowsra írt játékokat Linuxra
- Hír Hova jut a világ? Linuxot kínál a Windows Store!
- Azonnali kézbesítés az év bármely pillanatában
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Jogtiszta Windows - Office & Vírusirtó licencek- Azonnal - Számlával - Garanciával - Nint.hu
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Eladó Steam kulcsok kedvező áron!
- Fujitsu LIFEBOOK E449 i5-8250U 8GB 256GB 14" FHD 1 év garancia
- AKCIÓ! Apple iPad Pro 13 2024 M4 512GB Cellular tablet garanciával hibátlan működéssel
- REFURBISHED - DELL Thunderbolt Dock WD19TBS docking station (210-AZBV)
- Gamer PC- Számítógép! Csere-Beszámítás! I3 10100F / RTX 2060 / 32GB DDR4 / 500GB SSD
- 18 éve! Billentyűzet magyarítás magyarosítás. Festés vagy lézerezés és egyebek! 3 lehetőség is van.
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest